Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
www37
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob lis 10, 2012 16:48
Lokalizacja: MAZURY

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: www37 » czw sty 30, 2014 10:08

A jeszcze jedno czy jakiś środek jest szkodliwy dla uszczelek, szyb itd coś trzeba oklejać ? (bede robił to pierwszy raz).



kuler994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 17:31
Lokalizacja: Chełm Śląski

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuler994 » czw sty 30, 2014 10:47

Witam.
Koniec maja/początek czerwca oddaję auto do polerki. Chciałbym się dowiedzieć co ile musiałbym woskować , aby lakier po polerce nie tracił swojego "uroku".
Chciałbym dobrać zestaw , który będzie bardzo dobry. Czy może być ten , który został wcześniej zaproponowany dla www37 , czy macie jakiś lepszy ?

Dużo użytkowników używa tego preparatu --->>>> http://showcarshine.pl/glinki-clay/216- ... fibra.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy można go zastosować również w zestawie od www37 , zamiast któregoś z preparatów ?

Z góry dziękuję za pomoc , nigdy tego nie robiłem i chciałbym uzyskać porady u fachowców , zanim coś pójdzie nie tak :grin:


SBL GRUPA ŚLĄSK

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » czw sty 30, 2014 15:20

www37, przy ręcznej nic nie oklejasz, ale na uczelki uważaj

To co pokazałeś to glinka - słaba i droga. Zamiast niej weź lepiej bilt hamber soft i użyj przed UC.

Sporo zależy od polerki - jak zrobiona dobrze i nawoskowana czym należy to i ze 3-4 miesiące możesz mieć "z głowy". Jak tandeta po łebkach za 200zł u lakiernika to po pierwszym myciu już słabo będzie wyglądać i trzeba by rzucić jakiś cleaner i wosk. Generalnie jak widzisz że wosk umiera (po odpychaniu wody najłatwiej) to go ściągasz i woskujesz. Ew. wcześniej glinkujesz jeżeli nazbierało się zabrudzeń



Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ktm950 » czw sty 30, 2014 15:30

kuler994, najwięcej będzie zależało od Twojego mycia/wycierania. Lakier najbardziej się wtedy rysuje i traci look. Więc na pewno musisz się zaopatrzyć w porządną rękawicę, dobry szampon, pianownicę i pianę, dobry ręcznik do osuszania i jakiś fajny QD z kilkoma dobrymi fibrami.
Moim zdaniem, jeśli nie bardzo masz ochotę pieścić się z autem i woskować je co 2-3 miechy, to poproś o położenie Cquatz'a i częściowo problem będziesz miał z głowy na ok. rok :-) Cquatz w jakimś stopniu chroni lakier przed delikatnymi zarysowaniami, które powstają przy myciu/osuszaniu/wycieraniu. Wiadomo, że nie jest to powłoka permanentna i nie wiadomo jak gruba, ale to chyba najlepsze rozwiązanie dla osoby, która ma mało zapału do detailingu :-)


Obrazek

kuler994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 17:31
Lokalizacja: Chełm Śląski

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuler994 » czw sty 30, 2014 16:48

Jeżeli chodzi o ręcznik do osuszania to posiadam ten -->> http://www.autonablask.pl/index.php?p=produkt&id=56" onclick="window.open(this.href);return false;
szampon kupiłem taki -->> http://www.autonablask.pl/index.php?p=produkt&id=215" onclick="window.open(this.href);return false;
a co do QD to nie za bardzo wiem jaki wziąść , kilka razy widziałem na forum SMOOTH SURFACE CLAY STARTER KIT , ale nie wiem czy to o to Tobie chodzi.
No i liczę , że poradzicie jakiś dobry wosk (najlepiej do ręcznej aplikacji , bo nie posiadam maszynki) , bo przyznam szczerze , że nie za bardzo znam się na tego typu środkach.


SBL GRUPA ŚLĄSK

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ktm950 » pt sty 31, 2014 00:25

kuler994 pisze:przyznam szczerze , że nie za bardzo znam się na tego typu środkach
poproś po korekcie o kwarc i na rok będziesz miał z głowy martwienie się o zabezpieczenie lakieru...

A jeśli chcesz walczyć samemu to możesz kupić coś w ten deseń:
Cleaner - np. Poorboy's Pro Polish 2 albo Duragloss#652 albo Prima Amigo
Wosk - np. Meguiar's #16
Glinka - Bilt Hamber Soft, ew. ValetPro Yellow Clay
Rękawica - Carpro Wash Mitt
QD - Finisk Kare #425, lub Poorboy's Spray&Gloss
Jest forum kosmetyki aut w necie - istna kopalnia wiedzy. Zarejestruj się, poczytaj - dowiesz się wszystkiego :-)
Powodzenia :satan:


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » pt sty 31, 2014 07:20

kuler994 pisze:CLAY STARTER KIT
"glinka startowy zestaw". Jak już pisałem - niezbyt opłacalny i niezbyt dobry.



kuler994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 17:31
Lokalizacja: Chełm Śląski

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: kuler994 » pt sty 31, 2014 09:14

Ok dziękuję bardzo za pomoc :-)
A co do samego woskowania , jaki jest plan działania ? Wiem , że to jest dla was głupie pytanie , ale chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej dla mnie jako "żółtodzioba".


SBL GRUPA ŚLĄSK

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » pt sty 31, 2014 13:39

Mycie, ew. glinka, cleaner, wosk - po prostu.

Ale to już nie w tym temacie



Awatar użytkownika
mario1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: wt lip 03, 2012 12:36
Lokalizacja: Kłodzko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: mario1994 » pn lut 03, 2014 19:26

Koledzy mam takie pytanie. Chciałbym kupić polerkę z regulacją obrotów. Od razu możecie coś tańszego i sprawdzonego polecić :) A właściwe pytanie to jaki zestaw na początek polecacie? Czyli co kupić szczególnie chodzi o polerowanie na dobry początek? Nie chodzi mi o to żeby na aucie nie było widać żądnej ryski.. ale żeby trochę odświeżyć lakier i nadać mu blasku :) Jaką pastę polecacie? Na początek mycie, później glinkowanie, później polerka co następnie? Jakieś cleaner i na to wosk? I ostatnie pytanie czy cleaner i wosk można nakładać również maszynowo czy ręcznie?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » pn lut 03, 2014 20:34

cleaner można maszynowo, wosk ręcznie, kolejność dobra, wybierz maszynę ze stabilizacją obrotów albo DA (orbitalną) jeżeli nie masz w planach robić 100% korekt.

Pasty? menzerna fg400 + ff3000 i komplet 6 padów w dwóch rozmiarach i 3 twardościach.



Awatar użytkownika
mario1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: wt lip 03, 2012 12:36
Lokalizacja: Kłodzko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: mario1994 » pn lut 03, 2014 21:07

Widzę że menzerna fg400 to pasta o dużej ścieralności. Jestem początkujący więc istnieje ryzyko że przetrę lakier? Auto mam jakieś półtora roku rok temu walczyłem z pastą g3 ale ręcznie... I jeszcze do tych padów to każdy oddzielnie czy jest jakiś komplet takich 6? Bo znajduje tylko pojedyncze :crazy:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Shmatan » wt lut 04, 2014 08:26

mario1994, pady raczej oddzielnie, a pasta g3 ręcznie :banghead: tym to dopiero mogłeś zniszczyć lakier.

Jeżeli będziesz pracował z głową to fg400 jest bardzo bezpieczna - nawet zrobienie poważnych hologramów na ori lakierze nie jest takie proste, a do przetarcia ori lakieru to trzeba by się na prawdę przyłożyć.



Awatar użytkownika
mario1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: wt lip 03, 2012 12:36
Lokalizacja: Kłodzko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: mario1994 » wt lut 04, 2014 11:24

No teraz to wiem ;/ Jak skompletuje cos to wrzuce tutaj do sprawdzenia. Tylko trzeba jeszcze miec pewnosc ze lakier jest oryginal ;P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości