Akademie doskonalenia technik jazdy

Technika jazdy

Moderator: Tomek

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: marzyciel33 » pt mar 11, 2016 08:48

W każdym większym mieście masz taką akademię doskonalenia kierowców. Ale z tego co wiem, to realizują różne programy.
Dobra jest szkoła subaru w Kielcach. Robisz, tam wszystko czyli troleje, mata, równowaznia. Techniki trzymania kierownicy i operowania hamulcem. Czyli takie elementy jazdy sportowej.
Organizuje to SJS. Tutaj masz masz przykładową galerię zdjęć: http://szkolajazdysubaru.pl/wydarzenia/ ... hodach-sjs" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
speed88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lut 24, 2014 22:48
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: speed88 » sob mar 26, 2016 20:55

jkowalik, nie masz jakiegoś placu, żeby poćwiczyć z kimś jazdę na ręcznym na śniegu? Oczywiście w tym sezonie to już za późno, ale kolejnej zimy? Ile lat masz prawko??



Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: fill89 » pt kwie 01, 2016 09:41

Ja bym radzil najpierw poczytac troche o poprawnej pozycji za kierownica, trzymaniu kierownicy, technice miedzygazu, nastepnie bledy i nawyki wyeliminowac dopiero potem mozna mowic o szlifowanie techniki wychodzenia z poslizgow, poslizg kontrolowany.

jkowalik technika wychodzenia z poslizgu jest wazna ale rowniez z jakiego powodu do tego poslizgu dochodzi bo byc moze posiadasz nawyki ktore sprawiaja ze masz wieksze prawdopodobienstwo wpadniecia w poslizg.

A z drugiej strony w takiej szkole po paru godzinach nie wypracujemy w sobie nawykow i postepowania wbrew instynktowi przetrwania. Nauka techniki jazdy to dlugii proces...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



PatrykKuczynski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 19, 2017 11:08

Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: PatrykKuczynski » czw paź 12, 2017 11:52

Też się zastanawiam nad taką akademią. Myślę, że to ma sens. Zgodzę się jednak z przedmówcą, że takie rzeczy jak poślizgi mają swoją przyczynę i nie należy chojraczyć z tym. Ważniejsze jest, jak w niego w ogóle nie wpadać. U mnie w mieście funkcjonuje akurat taka akademia: https://motorat.com.pl/kursy-doszkalaja ... samochodow" onclick="window.open(this.href);return false;
Przyznam szczerze, że jeszcze nie korzystałem i nie mogę na 100% powiedzieć, czy jest taka dobra jak mówią (a dokładniej - mówi mój brat, bo był). Może jak się w końcu zdecyduję, to napiszę jak było i co można dokładnie poćwiczyć :D



M@ni3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 04, 2017 16:35

Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: M@ni3k » pt paź 13, 2017 06:40

Ja znowu z mojej strony polecam KJS-y. Kupic jakis zapszal za kilka stówek i ogień. Tam sie szybko nauczysz.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: Białek » pt paź 13, 2017 14:30

Korzystałem parę razy ze szkoły jazdy Subaru i byłem na Top Gear Academy (oraz na szkoleniu Land Rovera). W SJS instruktorzy wiedzą jak uczyć. Samodzielna szybka jazda a szkolenie z fachowcem to dwie różne i pewnie niewymienne sprawy. SJS stawia wpierw na bezpieczeństwo, prawidłowe nawyki, jazdę defensywną. Nie ma co liczyć na mega adrenalinę, ale w większości przypadków na sprowadzenie na ziemię i pokazanie palcem błędów oraz sposobów poprawy. Po paru dniach nie stałem się rajdowcem, ale zyskałem więcej pokory.



fradasmert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 12, 2017 23:59
Kontakt:

Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: fradasmert » wt paź 17, 2017 15:54

Dzieki za pomoc chlopaki



boroty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 28, 2021 09:46

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: boroty » pt sty 29, 2021 09:56

Jakie są koszty takiego kursu doskonalenia techniki jazdy?



kkowo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 12, 2021 09:53
Auto: Golf VI 1.8 TSI
Silnik: CDAA

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Post autor: kkowo » czw lut 25, 2021 15:41

Podpytam też o koszty . Bardzo chętnie bym skorzystał :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość