Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » sob gru 20, 2014 17:54

Sporo. Mój Merc średnią trzyma poniżej 13tu


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob gru 20, 2014 18:29

Piasek pisze: Mój Merc średnią trzyma poniżej 13tu
To ekonomiczne masz auto. A jaki w nim siedzi silnik?
Co do Volvo, to na forum podają, że spalanie LPG w mieście rzędu 20L/100km również nie jest niczym szczególnym, więc cieszę się z tego co mam :) W przyszłym tygodniu mam zaplanowaną dłuższą trasę (ponad 600km), więc okaże się ile to na trasie pali :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » sob gru 20, 2014 18:44

V6 2.6L 170KM + ASB


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob gru 20, 2014 18:57

Piasek pisze:V6 2.6L 170KM + ASB
Czyli w zasadzie identycznie, z tym, że u mnie R6. No ale u Ciebie nowsza technika. Choć pewnie masz skrzynię 5-tkę, więc tu może nadrabiać. U mnie automat przy 100 km/h daje już prawie 3000 obr./min. Zobaczymy jak u mnie spalanie będzie wyglądać na dłuższym dystansie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » sob gru 20, 2014 20:32

herbu pisze:No ale u Ciebie nowsza technika
jaka ona tam nowsza - ot 2 świece na cylinder. Reszta to stary poczciwy szkop na jeszcze poczciwszym łańcuchu
Fakt że skrzynia robi swoje bo jest adaptacyjna. Jak spokojnie jeździsz to biegi zmienia już przy 1500obr ale przy 100ce te 2800 i tak kręci


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: WichuTM » pn sty 05, 2015 00:16

Przeczytałem cały temat i jestem pod wrażeniem auta oraz Twojej odwagi w walczeniu z WK. Super auto, nie sprzedawaj bo fortuny na tym nie zbijesz a drugiego takiego ciężko będzie znaleźć i będziesz sobie pluł w brode :-p Spalanie jak na takiego kloca, silnik i skrzynie uwazam za jak najbardziej w normie. Podsumowując, super furka, nawet na co dzień.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pn sty 05, 2015 01:12

WichuTM pisze:Przeczytałem cały temat i jestem pod wrażeniem auta oraz Twojej odwagi w walczeniu z WK
Odwagi w tym nie było, ale i tak dobrze, że się skończyło jak się skończyło, bo walka z WK to walka z wiatrakami. Wygląda na to, że co wydział, to własna interpretacja przepisów. Bo w jednych nie robią żadnych problemów z rejestracją w przypadku jak moim, a w innym robią wielkie. Ale to już na szczęście za mną.
WichuTM pisze:nie sprzedawaj bo fortuny na tym nie zbijesz a drugiego takiego ciężko będzie znaleźć i będziesz sobie pluł w brode
Na razie nie zamierzam się go pozbywać, tym bardziej, że ceny paliw są niskie, więc jazda nim jest tania. Poza tym tańsze takie auto już nie będzie, a te w dobrym stanie powoli zaczynają już zyskiwać na wartości.
WichuTM pisze:odsumowując, super furka, nawet na co dzień.
Dzięki :) I na co dzień go obecnie użytkuje.
I właśnie krótkie podsumowanie - autem od chwili zakupu, a dokładnie od chwili uruchomienia, przejechałem już około 2 tys. km, po mieście i w trasie. Jeździ się fajnie, nie sprawia żadnych problemów. Spalanie także się ustabilizowało i obecnie po 2 tys. km średnie wynosi 13,5/100, oczywiście LPG. Co ciekawe nie ma za dużej różnicy między miastem, a trasą - w mieście wychodzi około 15, w trasie nieco ponad 12.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » pn sty 05, 2015 09:30

herbu pisze:co wydział, to własna interpretacja przepisów
ano... Jedne wydają bez problemów tablice próbne (czerwone) inne (jak mój) tylko po złożeniu kpl dokumentów (VAT, akcyza, tłumaczenia, PPT) czyli po co mi już wtedy one kiedy mogę dostać stałe... ale co auto od lakiernika na PPT laweta zawieźć musisz (odpłatnie oczywiście) to Twoje...
Idioci...
herbu pisze:Spalanie także się ustabilizowało i obecnie po 2 tys. km średnie wynosi 13,5/100, oczywiście LPG.
no to pięknie...
Ja teraz swoim Mercem zrobiłem 1000km po polskich duktach (załadowany po sam dach), były i lokalne i autostrady (przelotowa wyszła 80km/h z całego dystansu to sporo jak na PL warunki). Wiesz ile mi wyszło spalanie LPG ??
11,64L
A najlepsze że komp benzynowy pokazuje 12,3 średniego :rotfl:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pn sty 05, 2015 11:03

Piasek pisze:A najlepsze że komp benzynowy pokazuje 12,3 średniego
Prawdopodobnie pokazuje Ci dane dla benzyny, ja przynajmniej w kilku autach z LPG tak miałem, że komp zawyżał o jakieś 1-1,5 litra. Za do w dieslach, które miałem, maksymalna różnica jaką zauważyłem między kompem, a rzeczywistością to 0,3 litra, a zazwyczaj mieściło się w 0,1.
Piasek pisze:Ja teraz swoim Mercem zrobiłem 1000km po polskich duktach (załadowany po sam dach), były i lokalne i autostrady (przelotowa wyszła 80km/h z całego dystansu to sporo jak na PL warunki). Wiesz ile mi wyszło spalanie LPG ??
11,64L
Całkiem niezły wynik.
Dzisiaj znowu sypie śnieg i robi się biało, więc zapowiadają się kolejne drifty, bo pusty bagażnik, lekki tył i 170KM robi swoje. Na bardzo śliskim w zasadzie nie da się ruszyć bez boku :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » pn sty 05, 2015 14:15

herbu pisze:zapowiadają się kolejne drifty,
próbowałem ubiegłej zimy... lekko bokiem (po wyłączeniu trakcji) ustawisz ale potem już ciężki tył zamiata jak chce. Zero kontroli.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pn sty 05, 2015 14:28

Piasek pisze:Zero kontroli.
Bywa ciężko, tym bardziej, że u mnie z systemów kontroli to jedynie ABS, który przy ruszaniu niespecjalnie się przydaje :) Ale za to jaka frajda :satan:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » pn sty 05, 2015 16:47

U mnie tam przy byle depnięciu gazu już mi napier... w rytmie techno żółty trójkąt na zegarach.
ABS+ESP+ASR skutecznie trzymają go na drodze.
Ja mam jeszcze na zimie niestandardowe, bardzo wąskie opony założone, także nie wiem co to problemy tylno-napędowców zimą. Bardzo ciężko zerwać mu przyczepność osi napędowej.
Ostatnio miałem okazję udowodnić przednionapędowej V70tce że Merc wyżej pod górę wjechał i to o półtorej długości auta :hmm: chociaż na górę i tak nie dał rady :rozpacz:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » śr sty 14, 2015 17:17

Właśnie przed chwilą wróciłem ze SKP. Jutro kończył mi się przegląd, a że jutro mam zaplanowaną dłuższą trasę, to dzisiaj wypadało zrobić przegląd. Pojechałem do stacji, gdzie pracują przyjemni diagności, nie czepiający się o byle pierdołę (choć kiedyś kumplowi zwrócili uwagę, że ma farbę na żarówce kierunkowskazu nieco wyblakłą :) ). Ale najfajniejsze jest to, że można z diagnostami pogadać, mają pojęcie o autach (ale w sumie nie ma co się temu dziwić) no i przyjemnie mija czas podczas przeglądu.
Już na dzień dobry zostałem przywitany słowami: hoho, ale piękne auto. Dawno już u nas takiego nie było.
Po czym Volvo przeszło pełną ścieżkę diagnostyczną, do tego poprosiłem o dokładne sprawdzenie zawieszenia, bo na dużych dziurach coś delikatnie słychać. Diagnosta trzepał, oglądał, macał i stwierdził, że wszystko jest w porządku. Do tego hamulce i zbieżność idealne. Na koniec jeszcze sprawdzenie spalin i tu też ponoć idealnie :)
Było miło, choć miałem pewne wątpliwości jak auto zaliczy przegląd, wszak ma już 21 lat. Okazało się, że martwiłem się zupełnie niepotrzebnie. Po przeglądzie jeszcze wszedłem sobie do kanału pooglądać auto od spodu, bo go z tej strony jeszcze nie oglądałem. Wszystko solidne, zero rdzy, porządne zabezpieczenie antykorozyjne, a co najważniejsze - silnik, skrzynia, przekładnie - wszystko suche jak pieprz :)
Po przeglądzie pogadaliśmy sobie jeszcze z diagnostą i pożegnaliśmy się. Na odchodne tylko rzucił: Proszę dbać o auto, bo takich już nie ma. A jak się znajdzie kolekcjoner, to za auto w takim stanie na pewno dobrze zapłaci!
Póki co nie zamierzam się z nim jednak rozstawać :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr sty 14, 2015 23:38

:bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości