Golf 7r USA vs EUROPE

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

TurboTomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 22, 2017 19:50

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: TurboTomi » sob kwie 22, 2017 20:01

Witam miłośników motoryzacji,

Na wstępie chciałem powiedzieć, że jestem tu nowy i proszę o odrobinę wyrozumiałości, gdyby taki temat już się tu kiedyś pojawił.

Przymierzam się do kupna wymarzonej eRki, niestety budżet pozwala mi tylko na opcję zza oceanu. I tutaj pytanie do Was, najważniejsze:

1. Jaka jest różnica między wersją amerykańską a europejską?
2. Czy części europejskie będą pasować do wersji amerykańskiej?

Znajomy powiedział mi, że trochę się zdziwił, kiedy do najnowszego Passata z USA zamówił części europejskie i okazało się, że są o 5 cm za krótkie.

Jest to temat, który spędza mi sen z powiek. Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat zapraszam do dyskusji.



leszek1970
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 24, 2010 18:13
Lokalizacja: POMORSKIE KAMIEŃ

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: leszek1970 » sob kwie 29, 2017 17:31

Bzdury ci mówił. Jeśli masz możliwość kupić taniej to się nie zastanawiaj. Tylko nie bież angola bo Golf 7 przeróbka na europę to blacharska rzeźba.



myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: myszu » czw maja 04, 2017 16:39

eRka na USA nie ma Ledowych tylnych lamp i chyba lusterka nie są w chromie tylko w czarnym kolorze. Przednie lampy też są ciut inne - obrysówka i symetryczne świecenie. A tak to ten sam samochód



TurboTomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 22, 2017 19:50

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: TurboTomi » sob maja 20, 2017 19:12

Dzieki Wam za pomoc. No właśnie, co z tymi zwyklymi lampami tylnymi? eRka bez ledów z tylu nie wygląda przyzwoicie. Moge bez problemu kupic nowy komplet ledów i go założyć, czy wiąże sie to z wiekszymi kłopotami? Z przodu normalnie sa ksenony.



ropena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: ropena » pn maja 29, 2017 18:17

amerykanska wersja jest dla mnie gorsza :)



kopter28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 06, 2017 19:03

Re: Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: kopter28 » pn lis 06, 2017 20:59

TurboTomi pisze:Dzieki Wam za pomoc. No właśnie, co z tymi zwyklymi lampami tylnymi? eRka bez ledów z tylu nie wygląda przyzwoicie. Moge bez problemu kupic nowy komplet ledów i go założyć, czy wiąże sie to z wiekszymi kłopotami? Z przodu normalnie sa ksenony.
Na szczęście Golf R to jedyny Golf do kupienia w Kanadzie/USA który jest jeszcze robiony w Niemczech. Wszystkie inne modele, w tym GTI są robione w Meksyku. Szczerze nie polecam!

Tak ja pisali koledzy powyżej światła przednie są troszkę inne w tym że maja boczne pomarańczowe odblaski które tez w nocy świecą. Bierze się to z tego ze w Kanadzie/USA jest jakiś głupi przepis ze samochód musi być widoczny w nocy z profilu. Lusterka są czarne.

Obrazek

Z tylnymi światłami jest dużo większy problem ponieważ wiązką kabli w tylnej klapie jest inna na rynek Kanada/USA. Jeżeli kupisz i podłączysz przed liftowe lamy LED bez żadnych zmian w wiązce kabli i kodowaniu to będę one działały tak jak widać pod końcem tego video (5:26) https://youtu.be/0w6ZuD0lpYU
Do poprawnego Europejskiego działanie jest konieczne przerobienie wiązki i przekodowanie. Tu masz pokazane co i jak: https://youtu.be/mnTI9je9fh0

Zderzaki w modelach z Kandy/USA są wzmocnione w porównaniu do tych Europejskich, ale to akurat chyba trochę lepiej.

Z innych śmiesznych rzeczy, w modelach z Kandy/USA nie otwiera się podłokietnik. Znowu jakieś głupie amerykanie wymogi, wiec modele robione na rynek USA/Kanada maja zakleszczony mechanizm otwierania tego podłokietnika. Będziesz musiał kupić i wymienić ten mechanizm, jeżeli chcesz mieć otwierany podłokietnik.

Ale najciekawsze, i nad czym najbardziej ubolewam, jest to ze w Europie po liftowy Golf R ma 310hp, a w tym po liftowym na Kanada/USA nie wprowadzono żadnych zmian w silniku, wiec ma dalej 292hp. Naszczescie nowa 7 biegowa DSG jest dostępna.

kilka fotek poliftowego R z Kanady:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



tom19821004
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr lut 05, 2014 21:54

Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: tom19821004 » wt lis 07, 2017 21:30

Golfy 7 z USA posiadają tradycyjny hamulec ręczny a europejskie jest elektryczny



kopter28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 06, 2017 19:03

Re: Golf 7r USA vs EUROPE

Post autor: kopter28 » wt lis 07, 2017 22:55

tom19821004 pisze:Golfy 7 z USA posiadają tradycyjny hamulec ręczny a europejskie jest elektryczny
Nie prawda, GTI i inne modele maja jeszcze tradycyjny reczny chamulec, ale R maja juz elektryczny.

wnetrze R z USA, rocznik 2017:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości