R-ka Variant czy BMW?;)

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » śr sty 06, 2016 20:43

Wymagania rosna wraz z gruboscia portfela i dupy :)


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

Awatar użytkownika
fixxxer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:03
Lokalizacja: SMI...

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: fixxxer » śr sty 06, 2016 21:09

myszu pisze:Golf dla rodziny z 2 dzieci moim zdaniem to za mały samochód. Celowałbym w Passata z tym samym silnikiem co w golfie, lub w superba w kombi. Mają 2.0 T 280 km, 4x4, DSG. Na pewno to lepszy wybór dla rodziny niż golfik.
Zgadzam się w 100%.

Tak samo jak z cenie zwykłej R-ki a nie warianta możesz mieć takiego Suberba 4x4 DSG 280 km albo jakiegoś dopaśnego SUV-a z Korei Południowej.. ..tak samo jak kupowałem GTI to mogłem mieć w tej cenie Passata :P

I uważam, że powinieneś zostać przy BMW / Pasku / Superbie z tego powodu, że auta jak R-ka kupuje się z miłości a nie rozsądnego podejścia i jedyną rozterką jaką możesz mieć, to czy nie wziąśc nowego Focusa RS / Audi S3 :P R-ka Variant to jest auto dla ludzi którzy są takimi samymi fanatykami, ale muszą wozić nim rodzinę :helm: .



Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » śr sty 06, 2016 21:16

fixxxer pisze:
myszu pisze:Golf dla rodziny z 2 dzieci moim zdaniem to za mały samochód. Celowałbym w Passata z tym samym silnikiem co w golfie, lub w superba w kombi. Mają 2.0 T 280 km, 4x4, DSG. Na pewno to lepszy wybór dla rodziny niż golfik.
Zgadzam się w 100%.

Tak samo jak z cenie zwykłej R-ki a nie warianta możesz mieć takiego Suberba 4x4 DSG 280 km albo jakiegoś dopaśnego SUV-a z Korei Południowej.. ..tak samo jak kupowałem GTI to mogłem mieć w tej cenie Passata :P

I uważam, że powinieneś zostać przy BMW / Pasku / Superbie z tego powodu, że auta jak R-ka kupuje się z miłości a nie rozsądnego podejścia i jedyną rozterką jaką możesz mieć, to czy nie wziąśc nowego Focusa RS / Audi S3 :P R-ka Variant to jest auto dla ludzi którzy są takimi samymi fanatykami, ale muszą wozić nim rodzinę :helm: .


Hahahah Brawo trafiles w samo sedno :)


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: roter6 » ndz sty 10, 2016 14:10

fixxxer pisze:
myszu pisze:Golf dla rodziny z 2 dzieci moim zdaniem to za mały samochód. Celowałbym w Passata z tym samym silnikiem co w golfie, lub w superba w kombi. Mają 2.0 T 280 km, 4x4, DSG. Na pewno to lepszy wybór dla rodziny niż golfik.
Zgadzam się w 100%.

Tak samo jak z cenie zwykłej R-ki a nie warianta możesz mieć takiego Suberba 4x4 DSG 280 km albo jakiegoś dopaśnego SUV-a z Korei Południowej.. ..tak samo jak kupowałem GTI to mogłem mieć w tej cenie Passata :P

I uważam, że powinieneś zostać przy BMW / Pasku / Superbie z tego powodu, że auta jak R-ka kupuje się z miłości a nie rozsądnego podejścia i jedyną rozterką jaką możesz mieć, to czy nie wziąśc nowego Focusa RS / Audi S3 :P R-ka Variant to jest auto dla ludzi którzy są takimi samymi fanatykami, ale muszą wozić nim rodzinę :helm: .

I dlatego właśnie w ogóle znalazłem się na tym forum:) Po jeździe testowej R-ką i po jazdach BMW. Czuję, że to fajny wybór tylko mózg próbuje sabotować:)))



Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » ndz sty 10, 2016 18:21

Auto sie kupuje sercem a marzenia sa po to by je spelniac :)


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

N4S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 23:48
Lokalizacja: Poznań

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: N4S » pn sty 11, 2016 00:13

roter6 pisze:
TuneFORCE pisze:Prawda jest taka, że F30 to już taki sam plastik jak Golf ;-)
Gdyby cena była identyczna to ja bym brał F30 335i X-drive, koniecznie z M-pakietem :D
Jesli różnica bedzie większa jak 30k na korzyść VWna to bym kupił eRkę...
Tu jest sedno problemu. Co prawda kabina Mpakietowa BMW miażdży Golfa moim zdaniem, ale już wrażenia z jazdy obecną 330 są bez szczególnych uniesień;)
Różnica mi wychodzi zdecydowanie powyżej 30k zł i na chwilę obecną skłaniam się, że jednak BMW aż tyle nie daje więcej, a w niektórych aspektach wręcz mniej. Co za czasy:)
Może zrobią specjalne promo na 335 x-drive:))))

Dziękuję Wam za dotychczasowe uwagi.
W załączeniu link do 335i x-drive touring z polskiej sieci za 185 tys. zł http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-33 ... yf89n.html. Zwłaszcza jak piszesz, że chcesz samochód na kilka lat to bierz BMW. Będziesz zadowolony z pozycji za kierownicą, czucia samochodu, dźwięku, estetyki i jeszcze kiedyś go sprzedasz za godne pieniądze. R-ka znudzi się i zmęczy Ciebie już pewnie po dwóch latach. To nie jest samochód na kilkuletnie użytkowanie - jeżeli w Variancie są takie same przełożenia biegów jak w zwykłej R-ce to ten samochód jest nieporozumieniem - jazda autostradą w okolicach 4.500-5.000 obrotów nie będzie zbyt przyjemna dla rodziny.



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: MatthewG » pn sty 11, 2016 14:28

Ta 3 z linku wygląda naprawdę interesująco, na dodatek z tym silnikiem :bajer:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » pn sty 11, 2016 17:53

Szkoda tylko ze takie nowe bmw dobrze wyoosazone jest jakies 100tys drozsze od eRki. Dodatkowo drozszy serwis, eksploatacja i ubezpieczenie itd. To juz auto wyzszej klasy dla innego kliena niz kogos kto sie jara eRka.


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: roter6 » pn sty 11, 2016 19:19

BMW z linku wygląda fajnie, ale ja nie znam dobrych historii z używanymi samochodami. Raczej unikam:) Chyba, że od dilera z gwarancją. Tak jak moja obecna 320d. Także taka opcja odpada, a takie roczne używane od BMW są dużo droższe.

Co do serwisu BMW to powiem, że nie miałem jakiś strasznych jazd cenowych. Albo trzeba mieć pakiet przy kupnie samochodu albo nie lecieć z każdą pierdołą do ASO - np. wymiana opon;). Pamiętam, że już Honda potrafiła w tym temacie bardziej "zaszaleć".

Poruszaliście też temat wielkości Varianta. W stosunku do nowej 3-ki jest krótszy o bodajże 4cm. Ale jak porównywałem do mojej aktualnej BMW E91 to Rka już jest dłuższa. A dla mojej rodziny mi takie auta pasują:) Bardzo dobrze się po mieście jeździ. Bagażniki wystarczające. W trasie też ok, ale oczywiście na autostradę wybrałbym BMW m550d, którym mam okazję się od czasu do czasu poruszać:) Generalnie jak przymierzyłem w salonie foteliki i bagażnik to Variant był ok pod kątem wielkości.
...jak w zwykłej R-ce to ten samochód jest nieporozumieniem - jazda autostradą w okolicach 4.500-5.000 obrotów nie będzie zbyt przyjemna dla rodziny.
Tutaj rzeczywiście mam pewne obiekcje po jeździe testowej.
Generalnie mam jeszcze chwilę, więc może się trafi w salonie Variant do testów. Bez tego ciężko by mi było się zdecydować.



Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » pn sty 11, 2016 22:36

W eRce brakuje 7mego biegu to pewne ale mi F30 320 x-drive z ich super automatem palilo tez nie malo jakies 1-1,5litra roznicy w stosunku do eRki.


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

Geno17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: sob sie 28, 2010 13:47
Lokalizacja: WWA

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: Geno17 » pn sty 11, 2016 23:36

Nawet chwili bym się nie zastanawiał, tylko BMW :) Serwis? W cenie zakupu. Ubezpieczenie? Różnicy w kwocie miedzy dwoma autami za dużej nie uświadczysz.



Awatar użytkownika
LordFury
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pt maja 02, 2014 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: LordFury » wt sty 12, 2016 01:03

N4S pisze:jeżeli w Variancie są takie same przełożenia biegów jak w zwykłej R-ce to ten samochód jest nieporozumieniem - jazda autostradą w okolicach 4.500-5.000 obrotów nie będzie zbyt przyjemna dla rodziny.
5k obrotów w 7R na 6-ce to 220km/h, dobre przeloty autostradowe robisz... :chytry:
Ale fakt, ja podczas szukania rodzinnego kombi skreśliłem 7R właśnie za takie zestrojenie skrzyni. Po mieście fajne, ale na dłuższe szybkie trasy średnio.
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2016 01:07 przez LordFury, łącznie zmieniany 1 raz.


  • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic
  • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
  • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
  • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 7G-DCT
  • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)
  • Teraz jest: BMW 1er '19 auto

Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: ptaku » wt sty 12, 2016 01:05

Gdyby 335 x-drive bylo w tej same cenie co eRka to chyba nikt by sie nie zastanawiam :)


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: roter6 » wt sty 12, 2016 11:57

ptaku pisze:Gdyby 335 x-drive bylo w tej same cenie co eRka to chyba nikt by sie nie zastanawiam :)
no dokładnie :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości