Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: gluszcz » śr lis 05, 2014 10:31

Zamierzam odświeżyć OZ aristo i szukam konkretnego nr./kodu lakieru jaki jest w oryginale .Chcę to zrobić proszkowo ,choć nie koniecznie .Rozmawiałem z kilkoma osobami które już to robiły i każdy mówi że prawie trafił w kolor :grin:


http://www.ecstuning.com/Volkswagen-R32 ... /ES263034/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój macher nie ma takiego koloru w ofercie ,także mile widziane sugestie co do innego warsztatu godnego polecenia :bajer:



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: UcHO » śr lis 05, 2014 23:48

Dzwoń do Karpiego - malował i mówi że trafił w kolor idealnie, podobno ktoś z Olsztyna mu to ogarniał. Jak będziesz wiedział nie zapomnij się podzielić, sam chciałbym zimą pomalować kółka.

Spróbuj na renowacjafelg na instalatorów 5 Warszawa - Zloś wspominał mi że maluje u nich wszystko

Chcesz kolor z OZ czy z Ronala??



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: gluszcz » pt lis 07, 2014 17:08

Z Ka.:Rpim już rozmawiałem i jest prawie zadowolony :grin: z malowania. Miałem zawsze OZ Aristo i taki kolor bym chciał .
Popytałem ludzi i zobaczymy co kto może i jak jest kumaty ;)



Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: LEWART » pt lis 07, 2014 17:25

według ETKi są to takie kolory: Dla opon letnich 88Z brylantowy chrom; Dla opon zimowych 8Z8 brylantowy chrom(wygląda jak normalny srebrny),


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: gluszcz » pt lis 07, 2014 20:38

UcHO pisze:Chcesz kolor z OZ czy z Ronala??
Na vortexie czytałem że OZ czy Ronal aristo to te same felgi i kolory.W nowych autach 20 ath czy r32 zdarzały się często i gęsto sety aristo mieszane ; OZ/ Ronal .... i kolor ten sam nie zależnie od marki felgi i roku ich wypustu.
LEWART pisze:według ETKi są to takie kolory: Dla opon letnich 88Z brylantowy chrom; Dla opon zimowych 8Z8 brylantowy chrom(wygląda jak normalny srebrny
Tak właśnie ,brylant chrom /8Z8 /88Z/ ALE TE KODY NIC NIE MÓWIĄ MOIM MACHEROM OD MALOWANIA :grin: chcą nr. RAL :bigok:



Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: LEWART » sob lis 08, 2014 17:54

gluszcz, chyba bedzie najlepiej pogadać z lakiernikiem żeby rozkodował kod lakieru Lub spróbuj http://www.renowacjafelg.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Malowanie OZ aristo,numer/kod lakieru...

Post autor: gluszcz » śr sty 27, 2016 15:34

Trochę to trwało , ale się udało :grin: .
Po zbadaniu tematu jednak pewne wiadomości trzeba skorygować .Były dwa kolory aristo , w zależności od producenta i od daty wypustu .
Tak więc :
OZ = 88Z = Brilliant Chrom (ab 05/2002)
Ronal = 8Z8 = Brillant Silber (ab ~03/2003)

Koniec końców po rozmowach z różnymi ludźmi felgi zrobiłem w http://www.diamondcar.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Wyszło tak :
Obrazek

Obrazek

Na pierwszy rzut oka , kolor bardzo zbliżony :bajer: . Ważna rzecz : felgi mają dalej fabryczną strukturę alu , gdyż nie były traktowane ścierniwem , jedynie chemią. Jakość usługi uważam na bdb. , tak samo jak kontakt, podejście do klienta i cenę /w zależności od stanu felg i zakresu usługi - około 200 zł za szt./.
Ogólnie polecam :bigok: http://www.diamondcar.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości