Co lubi się sypnąć w 7R

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: TuneFORCE » śr maja 17, 2017 10:01

booncol pisze:
TuneFORCE pisze:
fantomasz pisze:Nie ufasz serwisom i robisz sam. Ale trzeba być w serwisie aby nie stracić gwarancji.
Szkoda że nie ma opcji kupna samochodu bez gwarancji za dużo niższa cenę :satan:
Jest opcja, kupic uzywane po gwarancji.
Ja pisałem o fabrycznie nowym samochodzie, a nie furze po jakimś dzieciaku, który rusza z LC kilka razy dziennie...


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

anxion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 20:48

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: anxion » ndz cze 25, 2017 15:41

Witam. Nie wiem czy to dobry temat, ale mam dwa problemy z swoim 7R (produkcja czerwiec 2016 MY2017).

1. Samochód podczas jazdy ze stałymi prędkościami do około 80 na godzinę drży. Byłem u wulkanizatora, wszystkie koła są wyważone i proste (2 felgi wyprostowane). Jazda po nowej drodze w trybie comfort (auto wyposażone w DCC) przy małym obciążeniu tak żeby utrzymywać daną prędkość samochód drży, nie jest to odczuwane na kierownicy, tylko na "fotelach". Co ciekawe po przekroczeniu 120 drżenie ustaje lub przestaje być odczuwalne. Po zatrzymaniu się i ustawieniu skrzyni DSG w tryb P, drgania też są odczuwalne. Auto jeździ na 19". Poprzednio miałem Leona Cupra 2 generacji i taki problem nie występował. W domu mamy też VW Polo z 2016 roku i też jest OK.

2. "Pukanie" zawieszenia (przód) przy przejeżdżaniu przez nierówności poprzeczne takie jak progi zwalniające, garby czy szkody górnicze. Słyszalne przy comfortowym ustawieniu zawieszenia, po utwardzeniu problem zdaje się nie występować.

Byłem w ASO tam gdzie kupiłem samochód, ale stwierdzili, że wszystko jest ok i żaden problem nie występuje. Dopiero po zabraniu mechanika na jazdę testową przyznał, że jest problem z zawieszeniem, ale że tak ten typ ma. Kierownik serwisu zaproponował "posmarowaniem kremem" zawieszenia przy najbliższej wizycie. Oba te problemy występują losowo, czasami nawet wyłączenie samochodu na kilka minut pomaga. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z którąś z tych usterek? Jest jakieś rozwiązanie? Ewentualnie może ktoś polecić ASO na śląsku które będzie sobie umiało z tym poradzić?



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: TomRS » czw cze 29, 2017 11:56

Jakie masz opony na aucie ? Może Potenza s001 ? One niestety są dosyć kiepsko wykonane i u mnie np nie są całkiem okrągłe - wtedy nawet mimo dobrego wyważenia kół będziesz odczuwał drgania, właśnie np na fotelach. U mnie na szczęście są dosyć delikatne. Podjedź do wulkanizatora, niech puści koło na wyważarce, żeby można było spojrzeć na oponę z boku - najprawdopodobniej będzie widać, że opona "skacze" mimo tego że felga jest prosta. Odnośnie pukania przedniego zawieszenia - u mnie też się czasem pojawia. Kilka osób miało ten problem - niestety przyczyna nie jest do końca znana, wymiana amortyzatorów nie pomaga (nawet na forum ktoś opisywał). Dlatego dałem sobie z tym spokój, tym bardziej, że stuknięcie jest delikatne i sporadyczne.



Maguro23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 28, 2016 11:42

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: Maguro23 » pt cze 30, 2017 18:20

anxion pisze:Witam. Nie wiem czy to dobry temat, ale mam dwa problemy z swoim 7R (produkcja czerwiec 2016 MY2017).

1. Samochód podczas jazdy ze stałymi prędkościami do około 80 na godzinę drży. Byłem u wulkanizatora, wszystkie koła są wyważone i proste (2 felgi wyprostowane). Jazda po nowej drodze w trybie comfort (auto wyposażone w DCC) przy małym obciążeniu tak żeby utrzymywać daną prędkość samochód drży, nie jest to odczuwane na kierownicy, tylko na "fotelach". Co ciekawe po przekroczeniu 120 drżenie ustaje lub przestaje być odczuwalne. Po zatrzymaniu się i ustawieniu skrzyni DSG w tryb P, drgania też są odczuwalne. Auto jeździ na 19". Poprzednio miałem Leona Cupra 2 generacji i taki problem nie występował. W domu mamy też VW Polo z 2016 roku i też jest OK.

2. "Pukanie" zawieszenia (przód) przy przejeżdżaniu przez nierówności poprzeczne takie jak progi zwalniające, garby czy szkody górnicze. Słyszalne przy comfortowym ustawieniu zawieszenia, po utwardzeniu problem zdaje się nie występować.

Byłem w ASO tam gdzie kupiłem samochód, ale stwierdzili, że wszystko jest ok i żaden problem nie występuje. Dopiero po zabraniu mechanika na jazdę testową przyznał, że jest problem z zawieszeniem, ale że tak ten typ ma. Kierownik serwisu zaproponował "posmarowaniem kremem" zawieszenia przy najbliższej wizycie. Oba te problemy występują losowo, czasami nawet wyłączenie samochodu na kilka minut pomaga. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z którąś z tych usterek? Jest jakieś rozwiązanie? Ewentualnie może ktoś polecić ASO na śląsku które będzie sobie umiało z tym poradzić?
Witam,
mam ten sam problem dodatkowo usterka rozpoznawania znaków, line assist i ACC i równierz "Mistrz" w serwisie stwierdził że wszystko jest ok.Twierdził że na naszych drogach tempomat czasem nie działa. Jakaś masakra z tymi serwisami



anxion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 20:48

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: anxion » pt cze 30, 2017 19:54

Opony Continental Contisportcontact 5P. Jeżeli chodzi o wibracje to faktycznie pierwsze na myśl nasuwają się opony i felgi, ale niestety u mnie problem z drżeniem występuje też na postoju. Skrzynia w tryb P, noga z hamulca i czuć drgania. Co ciekawe po przełączeniu w tryb D i puszczeniu nogi z hamulca (autohold trzyma) drgania też są, ale jakby inaczej. Mechanikiem nie jestem, to mój pierwszy samochód z DSG, ale czy jest to możliwe, że to właśnie skrzynia biegów jest źródłem drgań? Problem losowy co utrudnia jego identyfikacje. Co do stuków zawieszenia, może przy okazji faceliftingu coś się zmieniło?



latar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 30, 2017 13:24

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: latar » pn paź 16, 2017 13:33

Witam wszystkich, czy ktoś z Was ma patent na trzeszczące uszczelki w przednich drzwiach? Posmarowałem je 1z Gummi Pflege ale o dziwo nic nie pomogło :ass:
No i co do h. wibruje w okolicy lewego słupka A? Namierzyliście?



roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: roter6 » śr paź 18, 2017 17:04

latar pisze: No i co do h. wibruje w okolicy lewego słupka A? Namierzyliście?
Mi trochę czasu zajęło zanim poprawnie zdiagnozowałem wibrowanie przy lusterku wstecznym plastikowej obudowy - tuż przy szybie.
Wcześniej też szukałem przy obu słupkach z przodu. Może to jest to?



latar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 30, 2017 13:24

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: latar » śr paź 18, 2017 17:38

@roter6 dzięki! Obadam.



Awatar użytkownika
Popielniczka
Forum Master
Forum Master
Posty: 1032
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: Popielniczka » pt paź 20, 2017 12:16

W Mk6 takie problemy z "drganiami" występowały przy uszkodzonej gumie przy wydechu, drgania przenosiły się nawet na kierownicę :)

A moje pytanie jest takie, czy cat-back i wymiana sprężyn powoduję duże problemy w ASO na gwarancji? Tak wiem, że to w sumie zależy od ludzi, ale z waszych doświadczeń. Box najbardziej ryzykowny więc narazie odpuszczę, ale cat-back i 2cm niżej to dla mnie must-have :)


Mój golf na forum: viewtopic.php?f=180&t=615360
Mój golf na YT: http://www.youtube.com/playlist?list=PL60121CBC1B532BF4"
Było : Volvo V50 2.0D
Było: MK6 GTI 272km
Jest: MK7.5 R 2018

myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: myszu » ndz paź 22, 2017 12:39

U mnie przy przebiegu 54tys zdechło turbo. Samochód już po gwarancji więc naprawa z własnej kieszeni.
Samochód z czerwca 2014, więc z wadliwą turbiną. Byłem 2 razy w serwisie jak jeszcze samochód był na gwarancji i mówiłem o problemie, ale obiło się bez echa. System nie wyrzuca informacji, że turbo jest wadliwe, więc nie było podstaw do wymiany na poprawne.
Ukręcił się rotor od strony wydechowej i poleciał do wydechu. Na szczęście od strony dolotowej wszystko ok.
Gdyby producent oficjalnie się przyznał do swojego błędu i wymieniał wszystkim wadliwe turbiny, nie byłoby problemu.

1 przegub już wymieniłem. Teraz musi padać inny, chyba wewnętrzny, bo idą wibracje powyzej 140 km/h
Jeśli kiedykolwiek kupie jeszcze vw to tylko 5 lat gwarancji i nic nie modzić, żeby producent naprawiał to na swój koszt.



feels3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 03, 2015 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: feels3 » ndz paź 22, 2017 12:44

Żeby jeszcze ta gwarancja coś dawała, nawet z nią trzeba walczyć o swoje.



Awatar użytkownika
Popielniczka
Forum Master
Forum Master
Posty: 1032
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: Popielniczka » pn paź 23, 2017 14:21

Może winą jest to że auto są z początku produkcji, na mk6 (po lifcie) ludzie też narzekali a ja przez 7 lat miałem 1 naprawę...


Mój golf na forum: viewtopic.php?f=180&t=615360
Mój golf na YT: http://www.youtube.com/playlist?list=PL60121CBC1B532BF4"
Było : Volvo V50 2.0D
Było: MK6 GTI 272km
Jest: MK7.5 R 2018

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

Re: Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: roter6 » pn paź 23, 2017 15:40

U mnie przy 30k wymienili na gwarancji pompę wody. Płyn wyciekał.



Danziger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 29, 2017 19:29
Lokalizacja: wjjjg

Co lubi się sypnąć w 7R

Post autor: Danziger » ndz paź 29, 2017 19:42

U mnie przy przebiegu 33000km wymieniono reflektory i turbo(Index H,na Index T) na gwarancje. Typowe problemy 7 R. Brudne soczewki xenonow i dzwoniace turbo. Obrazek


W oczekiwaniu na RS4 B9 Avant...5/2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości