Czym pieścisz swoją eRunię?

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: miko » pt cze 29, 2012 14:36

LEWART pisze:na .:R nie mam zabrudzeń tego typu jak asfalt czy inne tego typu zabrudzenia
Tak ci się tylko wydaje :hmm:
LEWART pisze:co do ręczników, to raczej nie będę z tego korzystał, że by lakieru nie porysować
Jak auto umyte to dlaczego miałby ci się porysować lakier i od czego :los2: A tym samym nie chcesz wogóle auta wycierać? Bez sensu :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pt cze 29, 2012 15:04

miko, trzy tygodnie temu miała czyszczony auto i nic nie było, o to dowód :grin:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 903&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma dużo drzew w ogrodzie które pylą więc jak umyje .:R to zanim zacznę wycierać to na pewno pyłki już się poprzyklejają.
miko pisze:A tym samym nie chcesz wogóle auta wycierać? Bez sensu
Dlaczego???


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: ygd » pt cze 29, 2012 16:00

miko pisze: Jak auto umyte to dlaczego miałby ci się porysować lakier i od czego :los2:
Od piasku, który osiądzie po umyciu auta na karoserii, szczególnie jak jakiś wiaterek jest. Nie mówiąc już o tym, że nawet zwykły ręcznik do osuszania, czy polerowania może trochę drobnych zarysowań narobić, szczególnie, że nowe lakiery są miękkie. Ogólnie to ideału się chyba nigdy nie osiągnie ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pt cze 29, 2012 18:03

jaka pianownice polecacie ???
Ręczną czy może taką którą podłącza się do karchera


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: miko » pt cze 29, 2012 19:57

LEWART pisze:zanim zacznę wycierać to na pewno pyłki już się poprzyklejają
Bez przesady dasz radę :D a i możesz wspomagać się QD bez obawy o lakier
LEWART pisze:Dlaczego???
Chociażby ze względu na waterspoty, które niefajnie wyglądają :crazy:
ygd pisze:Od piasku, który osiądzie po umyciu auta na karoserii, szczególnie jak jakiś wiaterek jest. Nie mówiąc już o tym, że nawet zwykły ręcznik do osuszania, czy polerowania może trochę drobnych zarysowań narobić, szczególnie, że nowe lakiery są miękkie.
Ale nie można wogóle nawet tak myśleć. Jak auto nawoskowane to powycierasz je bardzo szybko, po to robimy to grubymi fibrami a nie szmatami czy irchami, żeby jak jakieś ziarenko piasku się znajdzie, weszło głęboko we fibrę i nie zrobiło szkody na lakierze. Poza tym po to są QD, którymi można się wspomagać przy osuszaniu ;) Nie wyobrażam sobie umyć auta i go nie powycierać, tym bardziej, że mam czarny :grin:
ygd pisze:Ogólnie to ideału się chyba nigdy nie osiągnie
No jasne, że nie - choć nie wiem jakbyś się starał i mył auto najdelikatniejszą rękawicą, po mega wielkim prewash, na pięć wiader to i tak z czasem pojawią się mikro zarysowania. Ale od tego mamy przeróżne środki, wiele rodzai past żeby raz do roku zrobić porządny treatment i cieszyć oko bardzo zadbanym i lśniącym autem :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » ndz lip 01, 2012 14:21

LEWART pisze:jaka pianownice polecacie ???
Ręczną czy może taką którą podłącza się do karchera
Zależy gdzie najczęściej myjesz samochód. Jeśli pod domek to taką do myjki, np. PA, natomiast jeśli dużo jeździsz i zdarza Ci się umyć samochód gdzieś poza domem to ręczną, np. Glorię.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: korzen88 » pt wrz 07, 2012 23:58

Ostatnio zabrałem się za upiększanie mojego gti-ka: umyłem dokładnie, osuszyłem, zastosowałem spray do smoły i asfaltu sonax (świetnie zadziałał) znowu spłukałem i wytarłem i na końcu zabrałem się za nakładanie wosku i polerkę jakimiś specjalnymi szmatkami. Ogólnie z szamponu i tego preparatu do smoły firmy sonax jestem zadowolony, ale po woskowaniu jednego elementu nie było widać różnicy w kolorze, połysku i gładkośći lakieru w stosunku do innego nie woskowanego. Ponadto wosk ciężko się zbierało z powierzchni i musiałem poprawiać kilka razy. Dodam że mój lakier jest woskowany raz na ruski rok i chciałbym bardziej efektu lekkościernego żeby odzyskać głębie koloru, połysk i usunąć głębokie zabrudzenia. Jedyny taki plus był tego woskowania że brud ni woda się nie ima lakieru i po zabrudzeniu wystarczy tylko spłukać a wosk trzyma się już ładne 8 tygodni :grin: Dodam jeszcze że używałem wosku sonax średnio ściernego i średnio polerującego w tej ich skali.
Coś robie źle? Złego wosku używam? Za dużo oczekuje? Co polecacie (z takich dostępnych produktów)? :okej:


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » sob wrz 08, 2012 10:46

Fajnie, że użyłeś środku do smoły, ale jak dla mnie to jeszcze glinka byłaby mile widziana. Do tego ewentualnie środek do lotnej rdzy w stylu Iron-X, ale to już od Ciebie zależy. Ja osobiście tego wosku nigdy nie miałem więc się nie wypowiadam. Z tańszych produktów z czystym sumieniem mogę Ci polecić Natty's, którego mam już swoim arsenale od jakiegoś czasu. Dużo osób używa jeszcze Colli bądź FinishKare'a na początku swojej przygody z detailingiem. Wosk sam w sobie jest wisienką na torcie i żeby dał jakieś niesamowite efekty jeśli chodzi o wygląd to powierzchnia musi być idealnie przygotowana. Na Twoim miejscu kupiłbym sobie jakieś AIO albo glaze'a, które będą takimi zapychaczami i efekt będzie dużo lepszy.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: korzen88 » sob wrz 08, 2012 12:22

Dzieki Matthew, musiałem sobie wygooglować co to jest aio, glaze :jezor: ale już jestem mądrzejszy. Kolejny :pub: 4U


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » ndz wrz 09, 2012 14:00

Spoko :-)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Passat944
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:03
Lokalizacja: Głogów

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Passat944 » śr wrz 19, 2012 20:16

Próbował ktoś z eRkowców powłok kwarcowych lub innych powłok poli itp itd? Chciałbym coś zarzucić na nowy lakier. Myślę nad cquartzem, c1 lub opti coat 2.0. I w sumie nie wiem co by się najlepiej sprawdziło.



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » śr wrz 19, 2012 21:01

Tomek ma na swoim potworze, chyba Cquartz ale pewien nie jestem. Kolega z którym kiedyś rozmawiałem od zawsze był zwolennikiem wosków i to nie koniecznie tych najdroższych, a kiedy po raz pierwszy nałożył komuś na auto OPT2 to był pod dużym wrażeniem.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

GTI2007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 915
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 23:30

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: GTI2007 » czw wrz 20, 2012 02:39

a co Myslicie o Tym



http://www.detailer.pl/sklep/325-optimu ... t-20-.html" onclick="window.open(this.href);return false;


MatthewG gdzie są foty hebli??


Sprzedam fotele Motorsport z Audi RS5. PRIV stan idelany 18000tys przebiegu

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » czw wrz 20, 2012 07:09

O tym napisałem powyżej właśnie, jako OPT2. Jeśli Ci ich nie wysłał to nie wiem, ja za niego nie będę odpowiadał.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości