Czym pieścisz swoją eRunię?

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Pietiapk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: wt maja 29, 2012 22:32

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Pietiapk1 » ndz kwie 06, 2014 13:23

Bryk już nie myjecie? :kac:
Teraz się myje bryki na fejsie... chyba trzeba się zapisać, bo dużo ważnych plotek przemyka koło nosa...


Kiedy znajdziemy się na ''zakręcie'',
Redukcja, but i odcięcie!

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pn kwie 07, 2014 08:53

MatthewG pisze:A Ty Lewek coś dbasz o ten nowy biały kolor?
ja na razie zrobione wosk, poniżej masz pełen opis co było zrobione :) Nie wieże że jeździsz brudasem,
Auto praktycznie prosto z fabryki po kilku dniach użytkowania przyjechało do mnie na szybkie zabezpieczenie lakieru. Na auto nałożyłem powłokę Sonax PNS która tymczasowo zabezpieczy auto przed poważniejszymi zabiegami czyli aplikacją powłoki kwarcowej. W czasie gdy ja pracowałem nad lakierem właściciel zajął się wnętrzem, skóry zabezpieczone Mothers Leather Tech, plastiki ValetPRO Talos Protectant z filtrem UV, kierownica skórzana Colourlock Leder


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: TuneFORCE » pn kwie 28, 2014 01:29

A ja tam mam gdzieś to całe woskowanie...spędzę cały dzień nad furą pojadę w jedna trasę(moja trasa to naprawdę zapierdzielanie ;-) i znowu uwalona...dzisiaj jak myłem to musiałem zeskrobywać cała rodzinę jakiś dziwnych owadów...fuck :satan:


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: miko » pn kwie 28, 2014 08:14

TuneFORCE pisze:dzisiaj jak myłem to musiałem zeskrobywać cała rodzinę jakiś dziwnych owadów
A jak byś poświęcił co jakiś czas jeden dzień na woskowanie, to 9 na 10 robali zeszłoby pod ciśnieniem myjki i nie musiałbyś się męczyć w skrobanie :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » pn kwie 28, 2014 16:19

miko, true :kac: TuneFORCE, jest teraz moc to się ciśnie :hmm:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

DawidK14
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn sty 20, 2014 17:02
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: DawidK14 » pn kwie 28, 2014 22:41

Obrazek
Obrazek

A tu mój mały zestawik ;)



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » wt kwie 29, 2014 08:16

Mały, ale dobry ;) Są tam najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętam jak pierwszy raz użyłem PB S&G i ta śliskość na lakierze, o mało nie zwariowałem :grin: Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie kosmetyków to pytać śmiało.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

DawidK14
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn sty 20, 2014 17:02
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: DawidK14 » wt kwie 29, 2014 09:38

MatthewG, na pewno skorzystam ;)



Awatar użytkownika
Ambroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob sie 04, 2012 20:01
Lokalizacja: 3miasto

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Ambroo » pn maja 05, 2014 19:14

Co sądzicie o wosku Colonite 476s ? Widziałem dużo pozytywnych opini. Czy ktoś z Was miał z nim styczność ?

Przy okazji zapytam czy jest sens kupować ręcznik z mikrofibry "dedykowany" do pucowania auta, np. na all4auto.pl czy może taki (też z mikrofibry) sprzedawany na allegro (większy i za 1/2 ceny) będzie równie dobry ?
Czy to marketing czy jest jakaś różnica. Jeśli chodzi o skład materiały to jest ten sam lub różni się o 5%.

przykład:
http://www.all4auto.pl/microfiber-madne ... -p134.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.all4auto.pl/shiny-garage-flu ... -p326.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/recznik-reczniki-70x1 ... 31520.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » pn maja 05, 2014 23:15

Jeśli chodzi o Colli to jest to produkt, który spokojnie można polecić każdemu. Podejrzewam, że być może nawet 70% osób związanych z detailingiem zaczynało swoją przygodę właśnie od niego. Ja osobiście nigdy go nie miałem. Inny wosk, który z nim mocno rywalizuje to FK 1000p. Wkrótce na polskim rynku pojawi się japoński wosk firmy Fusso, trochę już namieszał i powiedzmy, że to jest ta sama kategoria wosków. Pytanie jakie masz oczekiwania wobec wosku. I oczywiście najważniejsze to właściwe przygotowanie lakieru. Jeśli chodzi o mikrofibry to mamy mały problem. Summit 800 to raczej mikrofibra do polerowania wosków, pracy z qd, a Fluffy to ręcznik do wycierania samochodu. Szukasz mikrofibry czy ręcznika? Bo jeśli ręcznika to tamta firma ma inne produkty do tego typu zastosowań.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Ambroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob sie 04, 2012 20:01
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Ambroo » pn maja 05, 2014 23:56

Dzięki za odpowiedź odnośnie wosku. ;)

Szukam ręcznika do wycierania auta po myciu. Czy ten zwykły z allegro będzie ok ?



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » wt maja 06, 2014 11:22

Takiego nie miałem więc się nie wypowiem. Za taką kwotę możesz kupić i potem najwyżej przyda się do wycierania silnika, wnęk, felg. Microfiber M to ścisła elita jeśli chodzi o mikrofibry i ręczniki, na ich produktach raczej ciężko się zawieść. Ja od siebie mogę polecić WWL Tao, Chemical Guys Woolie Mamut. Ten drugi wkrótce nie będzie już u nas dostępny więc trzeba się spieszyć. Za tą kwotę równie dobrze możesz kupić dwa Fluffy i auto bez problemu nimi osuszysz. Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać i czy od razu kupić najdroższą półkę czy zacząć od tańszych rozwiązań by potem docenić te najdroższe produkty i umieć dostrzec różnicę. W mikrofibrach nie tylko skład ma znaczenie, ale i gramatura, obszycie, wymiary. No i brak metki bo w tych najdroższych produktach albo ich w ogóle nie ma albo są to tylko naklejki, które należy odkleić. Ja w weekend byłem świadkiem kiedy pewnej osobie udało się porysować błotnik w VAGu (czytaj twardy lakier) zaraz po korekcie, polerując wosk za kilka tysięcy (czytaj polerowanie bajka), a to wszystko jedną z najdelikatniejszych mikrofibr na rynku WWL Aladdin za 60 zł :? Jednym słowem, dobry sprzęt nie zwalnia od myślenia.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Ambroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob sie 04, 2012 20:01
Lokalizacja: 3miasto

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Ambroo » śr maja 07, 2014 09:56

MatthewG, dzięki za obszerną odpowiedź ;)



speedzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 08, 2014 12:48

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: speedzior » czw maja 08, 2014 13:03

hehe co za zboczenie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości