OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

henake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: śr sty 04, 2012 20:33
Auto: Rs3

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: henake » pn lis 21, 2016 20:34

Mam komplet z erki do sprzedania. Felgi cadiz 18 stan salonowy + dunlop 4d dot 2114 stan super
Cena 4900


Rs3 650+

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: TomRS » wt lis 22, 2016 15:14

44FG pisze:Hmm... Opony myślałem albo Dunlop Wintersport 3D albo Pirelki sottozero. Teraz tak, nie zamierzam szaleć w zimie, na "Tor Poznań" na zimówkach się nie wybieram. Pojadę czasem szybciej autostradą, czasem trochę po zakrętach i to raczej tyle. No, może czasem depnę aby poczuć jak działa tryb "drift" ;) Chyba jestem w stanie odpuścić super precyzję prowadzenia za odrobinę komfortu.

A jakie chłopaki zakładają zimówki w Rkach?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam Sottozero 3, wcześniej miałem Wintersporty 3d. Sottozero 3 bez porównania lepsze, Dunlop w zakrętach na śniegu łatwo tracił przyczepność boczną.



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: 44FG » wt lis 22, 2016 16:21

Ale masz XL na tych sottozero?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: TomRS » śr lis 23, 2016 11:00

Tak, są XL. Dodatkowo, przez przypadek są w specyfikacji A0 - czyli zdaje się dla Audi. Najlepsze zimówki jakie kiedykolwiek miałem.



feels3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 03, 2015 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: feels3 » śr lis 23, 2016 12:42

44FG pisze:No właśnie jako, że to hatchback to mam wrażenie, że chyba mogę sobie darować to Xtra Load. Nie sądzisz? Wydaje mi się, że jakieś tam wzmocnienie ścianek to już występuje przy indeksie V. Tak było jak kupowałem sottozero do mojego gti.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupiłem nie tak dawno Michelin Pilot Super Sport, brałem wersję z największą ładownością, największym indeksem prędkości i właśnie dodatkowo z "extra load" - 225/40R18 92 Y XL, ZR ...efekt jest taki że na torze z auta jestem zadowolony, mniej pływa, praktycznie wcale, ale komfort na codzień spadł odczuwalnie.
Poprzednio miałem Potenzy, te na torze pływały, szczególnie jak ostro cisnąłem i było gorąco, ale jako opony daily (na lato ofc) były dla mnie lepsze, a słabsze osiągi nic mi na codzień nie przeszkadzały, jeżdżę dynamicznie ale nie wariuje więc w oponach daily wolę komfort.

Mam 18cali i nie mam DCC i spadek komfortu był odczuwalny.



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: 44FG » śr lis 23, 2016 17:00

No więc właśnie. Zrobię chyba tak: na zimę wezmę bez XL, na lato mam Michelin Pilot Super Sport a w razie czego zmienię je na Cup2 ale tylko jeśli będę się wybierał na "Poznań" lub ewentualnie ten nowy tor gdzieś tam pod Łodzią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: 44FG » czw lis 24, 2016 21:05

Kupiłem Sottozero 3 XL :helm:


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

postomgti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 28, 2016 15:43

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: postomgti » śr gru 07, 2016 16:16

Panowie z Warszawy - u kogo serwisujecie swoje auta? polecicie jakiś konkretny specjalizujący się w GTI/R??



Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: korzen88 » czw gru 08, 2016 01:44

feels3 pisze:
44FG pisze:No właśnie jako, że to hatchback to mam wrażenie, że chyba mogę sobie darować to Xtra Load. Nie sądzisz? Wydaje mi się, że jakieś tam wzmocnienie ścianek to już występuje przy indeksie V. Tak było jak kupowałem sottozero do mojego gti.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupiłem nie tak dawno Michelin Pilot Super Sport, brałem wersję z największą ładownością, największym indeksem prędkości i właśnie dodatkowo z "extra load" - 225/40R18 92 Y XL, ZR ...efekt jest taki że na torze z auta jestem zadowolony, mniej pływa, praktycznie wcale, ale komfort na codzień spadł odczuwalnie.
Poprzednio miałem Potenzy, te na torze pływały, szczególnie jak ostro cisnąłem i było gorąco, ale jako opony daily (na lato ofc) były dla mnie lepsze, a słabsze osiągi nic mi na codzień nie przeszkadzały, jeżdżę dynamicznie ale nie wariuje więc w oponach daily wolę komfort.
Co to znaczy że komfort spadł? Za głośne?


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

feels3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 03, 2015 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: feels3 » czw gru 08, 2016 02:14

Boczne scianki dużo sztywniejsze niz w Potenza i nierówności na drogach wyraźniej czuć, halas tez na minus.



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: TomRS » czw gru 08, 2016 13:16

44FG pisze:Kupiłem Sottozero 3 XL :helm:
Gratuluję :) napisz jakie wrażenia :)



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: 44FG » czw gru 08, 2016 15:06

Nie ma dramatu w kwestii komfortu oczywiście mając na uwadze, że to opona 235/35/19 a nie 16tka na profilu 65 ;) Jestem przyzwyczajony do twardego auta. Zachowania na śniegu nie miałem jeszcze okazji przetestować gdyż głównie jest mokro a nie biało. Ale wiara we mnie nie gaśnie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » czw gru 08, 2016 22:00

Dobry wieczór. Siostra została wolontariuszką "Szlachetnej Paczki" i w ostatniej chwili pojawiła się rodzina, której również potrzebna jest pomoc. Czasu jest niewiele więc Darczyńcy nie uda się znaleźć i grupa odpowiedzialna za rejon organizuje zbiórkę pieniędzy. W razie wątpliwości i chęci weryfikacji mogę udostępnić numer do liderki rejonu i koordynatorki wojewódzkiej, wszystko można sprawdzić. Tym ludziom przyda się dosłownie każdy grosz więc liczę, że również wśród Nas znajdą się osoby chętne do pomocy. Z góry wielkie dzięki bo przecież nie samymi czasami 100-200 człowiek żyje.
RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!
Szukamy KAŻDEJ możliwej pomocy dla naszej rodziny. Dotarliśmy do nich w tym tygodniu, a ich sytuacja wprawiła nas w osłupienie. Nie możemy przez nich spać, a wszystkie nasze myśli skupiają się ku ratowaniu ich sytuacji. Mamy jeden dzień na zebranie 4500 PLN (cena szacunkowa potrzeb), ale wierzę, że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. Potrzebna jest jedynie pełna mobilizacja!
Oto historia rodziny: Pan Andrzej (62 l.) mieszka wraz z żoną, panią Celiną (60 l.).Do niedawna małżeństwo radziło sobie dobrze. Pan Andrzej przez całe życie pracował jako budowlaniec, a jego żona jako salowa w szpitalu. Mężczyzna długo chorował na cukrzycę, z czego potem pojawiła się miażdżyca. Rok temu, w wyniku choroby, panu Andrzejowi amputowano jedną nogę, a w tym roku również drugą. Pani Celina musiała zrezygnować z pracy i pójść na wcześniejszą emeryturę, aby opiekować się mężem. Obecnie pan Andrzej jest wręcz przywiązany do łóżka. W domu panują nieludzkie warunki mieszkaniowe. Nie ma łazienki, a małżeństwo mieszka w jednym pokoju. Dom zupełnie nie jest przystosowany do poruszania się na wózku inwalidzkim. Pan Andrzej ma także zaćmę i jego wzrok ciągle się pogarsza. Jest to dla niego ogromne cierpienie. Zwłaszcza, że uwielbia czytać książki. Źródłem utrzymania rodziny są: emerytura pani Celiny oraz renta chorobowa pana Andrzeja. Los bardzo ciężko doświadczył tą rodzinę. Pani Celina jest niesamowitą kobietą, zrezygnowała z pracy dla męża i codziennie o własnych siłach przenosi go na wózek. Pomimo wszystkich nieszczęść, pan Andrzej nie traci poczucia humoru. Jest człowiekiem bardzo oczytanym i towarzyskim. Brakuje mu spotkań z przyjaciółmi i odwiedzin bliskich. Marzy o protezach, ale najbardziej zależy mu na odzyskaniu wzroku. Zawsze bardzo dużo czytał, a obecnie jest to niemożliwe. Małżeństwo jest dla siebie wsparciem. Widać od razu, że oboje bardzo się kochają. Na spotkaniu śmiali się i żartowali.Rodzina najbardziej potrzebuje opału na zimę. Oprócz tego, przydałyby się im akcesoria do wyposażenia mieszkania (kołdra i koc), ponieważ pan Andrzej prawie cały swój czas spędza w łóżku. Równie przydatna będzie odzież. Załączam również arkusze z wypisanymi potrzebami rodziny, aby nakreślić Państwu jak wielkie są potrzeby tego wspaniałego małżeństwa.

JAK POMÓC?
1. Wpłacić dowolną sumę na poniżej podany numer konta (jest to moje konto prywatne)
NUMER KONTA: 29124050801111001057109926
2. Poruszyć cały świat wokół nas. Wszystkich znajomych, współpracowników, rodzinę, KAŻDEGO.
Wierzycie w ludzi? Ja wierzę.
Aleksandra Olszańska
Lider rejonu Wieliczka
Szlachetna Paczka

Obrazek
Obrazek


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
pavo71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 14, 2009 14:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: pavo71 » sob gru 10, 2016 20:14

Koledzy ile są warte motorsporty z r32 Golf v albo cały lekko uszkodzony golfik?dolot forge wydech zrobiony itp
Obrazek


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości