Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt lip 14, 2020 20:42

U mnie w mk4 po wygluszeniu auta w ogóle nie było słychać pompy...przed wygluszeniem raczej wyraźnie...A Polo pewnie fabrycznie gorzej wygluszone od Golfa.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lip 15, 2020 14:28

Daj spokój. do 90 km/h jeszcze jako tako, ale przy 140 jest głośno jak w Tarpanie.

Mega pozytywnie jestem zaskoczony Volvo Xc40. Wziąłem sobie na 2 dni na testy. Niby suv, a przy 170 ciszej niż w mojej starej A8.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lip 15, 2020 17:16

teraz nadkola z tyłu wygłuszam w mojej A6 bo tam słyszałem ewidentne hałasy (kombi)...w sierpniu zrobię z 5kkm to przetestuję czy coś się zmieniło :)
Jak wygłuszyłem mk4 to później każdy dźwięk, którego wcześniej nie było słychać, drażnił mnie strasznie. W Audi też pewnie jak zrobię nadkola, to usłyszę inne dźwięki :los2: W mk4 teraz mam pełny przelot, to i wygłuszanie na marne było :rotfl:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw lip 16, 2020 16:20

Zadbaj o słupki tylne. Nimi się strasznie niesie hałas. Ja to ogólnie stwierdzam, że grupa VW nie wie jak, bądź nie chce dobrze wygłuszać swoich samochodów. Jak w swoim pastuchu robiłem porządki, to się okazało, że słupki napchali ... pianką zapakowaną w plastikowe worki. Ręce opadają. Kompletny brak przegród dźwiękoszczelnych co określony odcinek profilu. W kombiaku problemem jest to, że bagażnik nie jest zamknięty, więc wszystko z niego słychać. Masz jedynie odrobinę szmaty która zakrywa go, a która kompletnie nie izoluje dźwięku.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw lip 16, 2020 23:00

Słupki tylne akurat mam rozebrane...i nie bardzo widzę abym mógł tam coś zrobić na łatwiznę żeby nie robić tego co w Golfie. Nadkola wykleję bo to na pewno słyszę siedząc z tyłu...i nic więcej robił nie będę. Fabrycznie jednak całe auto jest dużo lepiej wygłuszone niż mk4.
Worki z pianką w innych VAGach też widziałem...możliwe że nawet w T4



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt lip 17, 2020 15:06

Hej, dolne zawiasy z wersji 3d są takie same jak z drzwi 5d? Bo wiadomo drzwi w 3d są większe, cięższe to czy zawiasy są jakieś mocniejsze?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lip 18, 2020 21:46

Nie liczyłbym na to. Tym bardziej że musieliby wtedy w fabryce montować na robota najprawdopodobniej drugi typ chwytaka aby mógł pobrać i odłożyć na drzwiach do skręcenia zawias. Za duży koszt wdrożenia takiego rozwiązania wg mnie, żeby się w to bawili.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lip 18, 2020 22:06

Drugi argument za tym że są takie same...zwykle to w 3D są drzwi obwieszome. Na szybko można w Etce sprawdzić. Polift na pewno miał inne zawiasy niż przedlift...może poprawili problemy z opadaniem furtek.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lip 20, 2020 23:36

było ostatnio trochę o wygłuszaniu...a że wyskoczyło mi coś i na środę rano muszę mieć poskładane auto, to dzisiaj zabrałem się za wygłuszanie nadkoli z tyłu. Jeździłem z rozebranym tyłem chyba z miesiąc...bo w jednym czasie roleta się zepsuła, zabrałem się za wygłuszanie, wymianę hebli razem z malowaniem zacisków, jarzm i osłon...jeszcze przyciemnianie szyb ze zdzieraniem starej folii także się nazbierało i zeszło z czasem jako że tylko po nocach robię.
I tak...jak zwykle zamiast zastanowić się co robię, to zacząłem wyklejać nadkole w bagażniku. Jak przeszedłem do przodu gdzie nadkole łączy się z progiem...to zobaczyłem wielką, pustą japę niczym nie wygłuszoną fabrycznie - mniej więcej zaznaczone na czerwono na pierwszym foto. W głębi wepchnięta gąbka o czym właśnie była ostatnio mowa. No kuźwa ta jaskinia jest akurat za uchem jak się siedzi z tyłu.Z materiałów i pomysłów jakie miałem na już...i korzystając z okazji, że żona akurat wyszła z domu...napchałem tam ręczników :los2: Macie jakieś pomysły na wygłuszenie tego? Ręczniki coś pomogą? :los2:

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lip 21, 2020 19:43

Kup porządną piankę zamknięto-komórkową taką jak się stosuje do ociepleń ( da się kupić w puszce jak pianka montażowa) i lecisz. Pianka zamknięto-komórkowa nie chłonie tak wilgoci. Ewentualnie możesz wepchać do środka jakiś porządny worek z grubej folii ( ale nie tej eko co to torebki na zakupy są) i pianka do środka. Zobaczysz jakie cuda zdziała taka pianka jeśli chodzi o wygłuszenie. Na koniec możesz zamknąć pianką typowo do wygłuszeń jak chcesz. Właśnie trafiłeś na jedno z tych miejsc na które niemieccy konstruktorzy mieli wywalone, zakładając że autem będzie jeździł 70 letni dziadek do kościoła :grin: Ale szukaj dalej, jeszcze nie jedno takie miejsce znajdziesz :hmm: Zaglądnij sobie pod pasy w słupkach B, w słupki A przy nogach i na wysokości belki pod deską najprawdopodobniej. Zwróć uwagę na takie jamy przechodzące z bagażnika przez słupki tylne do progów czy pałąka lecącego nad drzwiami :-)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lip 26, 2020 18:55

Przetestowane dzisiaj. Siedziałem z tyłu przy około 130-140km/h i słyszałem jednolity szum z bagażnika, słupków tylnych czy szyb...a wcześniej te dziury ze zdjęć wcześniej waliły prosto w ucho. Różnica kolosalna. Pianki PUR nie będę tam walił bo idą tamtędy wiązki, które możliwe że będę kiedyś przerabiał :los2: Zrobię to co VW w innych miejscach...napcham gruby worek piankami/gąbkami tapicerskimi i upcham szczelnie te japy :grin:



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr sie 05, 2020 10:29

Witam wszystkich po dłuugiej przerwie :D słuchajcie zna ktoś tego Golfa z Mławy? Link: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-volk ... 21a5bace19

Ogólnie chodzi o to, że gość mnie oszukał, zapłaciłem mu za koła - Japan Racingi JR16 (które z resztą miał Granul w swojej zielonej Borze) i kontakt się urwał, zostałem bez kasy. Szukam każdej możliwej pomocy. Swego czasu sprzedawał też fotele Recaro i dekory z R'ki więc może ktoś miał z nim jakiś kontakt.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » śr sie 05, 2020 16:16

zgłaszaj niebieskim. kwota za felgi jest już 4-cyfrowa więc nie będzie niskiej szkodliwości a jak dostanie wezwanie w celu złożenia zeznań to Ci w zębach przyniesie kase.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr sie 05, 2020 17:59

Problem w tym, że on mi je niby wysłał, niby bo miało być 3k z wysyłka, a paczki doszły do mnie jeszcze za dodatkową kasę tj 500 zł i w dodatku felgi w stanie złomu, a nie "jak nowe" i wróciły do niego i teraz niebiescy odwracają kota ogonem i kierują do sądu... no i ch... ,że wygrałem sprawę w sądzie i zgłosiłem nakaz zapłaty do komornika jak gość to jedna patologia i nie pracuje, ani nic nie ma na siebie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości