Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebcio » pn paź 19, 2015 20:07

deskjet, no i gitara ;) teraz pytanie czy instalacja tego całego vaga jest skomplikowana ? ;)


lama mechaniczna ;D

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pn paź 19, 2015 20:25

Nie :-)



Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebcio » pn paź 19, 2015 20:27

jakieś linki ? ;)


lama mechaniczna ;D

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pn paź 19, 2015 20:34

Chrzanek` pisze:A koło strasznie mi siedzi dobrze :) Jaki procent przyciemy masz? Niebiescy za przód zatrzymują Cię? ;> Czy wtyki w komendzie i puszczają? :D
Miałem przez ten czas z 8-9 kontroli powiedzmy ze 5 tylko na dmuchanie a reszta za jakies inne rzeczy i jeszcze ani razu nikt nie zwrócił uwage na szyby, spuszczam tylko ta od kierowcy jak podjeżdzam do kontroli ;)
Stanley777 pisze:Właśnie też miałem pytać o szybki fajnie się to prezentuje.

Słyszałem ze folia typowa (trzydziestka piątka) jakkolwiek to rozumieć fajnie siada. :bigok:
To jest 40% ale nie jest tak ciemno jak na tych zdjęciach, w sam raz mi się podoba ;)


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pn paź 19, 2015 20:35

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1816 ... om-x32x64/" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz fajnie opisane



Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebcio » pn paź 19, 2015 20:45

mass143, :pub:


lama mechaniczna ;D

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pn paź 19, 2015 20:52

:pub:



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » pn paź 19, 2015 22:37

Siema,
Panowie coś mi w prawym kole przeskakuje , chrupie przy skręcaniu w lewo lub w prawo tylko i wyłącznie przy hamowaniu.
Bez hamulca wszystko ładnie gra.
Pozdro


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt paź 20, 2015 12:49

markk pisze:Siema,
Panowie coś mi w prawym kole przeskakuje , chrupie przy skręcaniu w lewo lub w prawo tylko i wyłącznie przy hamowaniu.
Bez hamulca wszystko ładnie gra.
Pozdro
Przegub zewnętrzny ewentualnie łożysko w kole.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt paź 20, 2015 12:55

Robson91 pisze:Panowie czym może być spowodowany taki błąd?

Obrazek

Chodzi o fazy rozrządu bo sonda wiadomo wymiana , chciałem usunąć błąd poduszek a tu ni z dupy wyskoczył ten błąd

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Spróbuj wykasować. Jak nie zniknie to najprawdopodobniej rozrząd Ci się rozjeżdża. Sprawdź wtedy jego stan, bo być może pasek się nieco wyciągnął. Ewentualnie ( nie wiem jak w tym silniku) sprawdzić czy wałek w głowicy jest dobrze wyregulowany. Wał dajesz na znaki i sprawdzasz wałek. W razie potrzeby doregulować ( o ile w tym silniku się da - nie znam go ale znając VW będzie możliwość).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » wt paź 20, 2015 14:59

sebekgolf pisze:
Robson91 pisze:Panowie czym może być spowodowany taki błąd?

Obrazek

Chodzi o fazy rozrządu bo sonda wiadomo wymiana , chciałem usunąć błąd poduszek a tu ni z dupy wyskoczył ten błąd

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Spróbuj wykasować. Jak nie zniknie to najprawdopodobniej rozrząd Ci się rozjeżdża. Sprawdź wtedy jego stan, bo być może pasek się nieco wyciągnął. Ewentualnie ( nie wiem jak w tym silniku) sprawdzić czy wałek w głowicy jest dobrze wyregulowany. Wał dajesz na znaki i sprawdzasz wałek. W razie potrzeby doregulować ( o ile w tym silniku się da - nie znam go ale znając VW będzie możliwość).
Wykasowany i zobaczymy a o tyle dziwne że był robiony rozrząd i pasek rolki itd i napinacz z łańcuchem na wałki a tu takie coś i mnie to zdziwiło bo po zrobieniu tego parę razy był pod komputerem i nic takiego nie wyskakiwało

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » wt paź 20, 2015 21:14

sebekgolf pisze:
markk pisze:Siema,
Panowie coś mi w prawym kole przeskakuje , chrupie przy skręcaniu w lewo lub w prawo tylko i wyłącznie przy hamowaniu.
Bez hamulca wszystko ładnie gra.
Pozdro
Przegub zewnętrzny ewentualnie łożysko w kole.
czemu tylko przy hamowaniu jest słyszalny ten dźwięk?


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt paź 20, 2015 23:25

Panowie kojarzycie firmę CCR Oldschool z Zawiercia ? Jakieś opinie ? Zdaje się że specjalizują się w starych furach...ale ogłaszają się z remontami silników 1.9TDI i jest plan skorzystać z ich usług..



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr paź 21, 2015 06:33

markk pisze:
sebekgolf pisze:
markk pisze:Siema,
Panowie coś mi w prawym kole przeskakuje , chrupie przy skręcaniu w lewo lub w prawo tylko i wyłącznie przy hamowaniu.
Bez hamulca wszystko ładnie gra.
Pozdro
Przegub zewnętrzny ewentualnie łożysko w kole.
czemu tylko przy hamowaniu jest słyszalny ten dźwięk?
Łożyska w kołach - jak hamujesz to siły na nie zupełnie inaczej oddziałują niż podczas jazdy. Podlewaruj auto i sprawdź czy luzów nie ma.

Przegub - jak hamujesz, to przód nurkuje więc kąt na przegubie się zmienia i to może mieć wpływ. Najprościej sprawdzić chyba jest jadąc do tyłu powoli przy maksymalnym skręcie. Tylko opuść sobie szybę żeby lepiej słyszeć, bo jak dopiero zaczyna siadać przegub, to jest to dość ciche i ogólnie w pewnych przypadkach dopiero słychać - właśnie najczęściej podczas jazdy do tyłu na pełnym skręcie. Jak już mocniej siądzie to potrafi się odzywać normalnie podczas jazdy na wprost. Przegub to takie miarowe strzelanie/chrupanie zależne od prędkości obrotowej koła. Osobiście jednak stawiam na przegub, bo łożyska w kołach, raczej nie spotyka się, aby od tak nagle padły i zaczęło chrupać. Na początku przeważnie wyje, a chrupanie dopiero później jest. Ewentualnie może być jeszcze przegub wewnętrzny, ale go już tak prosto nie sprawdzisz. Z nim to chyba najlepiej na podnośnik, ktoś pod autem i kręcisz kołem, słuchając czy nie strzela. Można jeszcze próbować kręcić kołem ręcznie jak auto jest na lewarku (koniecznie skręcone koła na max), ale to nie zawsze zdaje egzamin w przypadku przegubów ( szczególnie jak problem dopiero się zaczyna).


Qto, przecież remont TDI jest tak prosty w naszych autach, że w garażu byś to spokojnie ogarnął. Głowicę wieziesz na szlifiernię, tam sprawdzą szczelność, splanują głowicę, ocenią stan gniazd na pompowtryski (chyba że to VP), obrobią zawory, ewentualnie wymienią jak będzie trzeba. A samo składanie jest proste jak budowa cepa, byle tylko mieć klucz dynamometryczny ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości