Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » sob maja 13, 2017 16:53

ma ktoś sprawdzoną folię do przyciemniania szyb z allegro?

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob maja 13, 2017 22:30

Witam, byłem z samochodem u mechanika i stwierdził, że do wymiany są poduszki silnika i tu pojawia się pytanie ile mniej więcej kosztują takie poduszki, dobrej jakości? Mechanik coś wspominał, że jedna poduszka dobrej jakości to koszt około 100 zł.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob maja 13, 2017 22:31

Pany, co to może być? Nie działa mi tylko podświetlenie zegarów. Działało i w czasie jazdy nagle zgasło. FIS świeci, kontrolki też. Całe oświetlenie wnętrza również działa, włącznik świateł podmieniłem na inny i to samo. Wtyczki zegarów dobrze wciśnięte, bo sprawdzałem. Bezpieczniki, te dwa po 5A z boku deski od podświetlenia są dobre.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » sob maja 13, 2017 22:52

kewinpol pisze:Witam, byłem z samochodem u mechanika i stwierdził, że do wymiany są poduszki silnika i tu pojawia się pytanie ile mniej więcej kosztują takie poduszki, dobrej jakości? Mechanik coś wspominał, że jedna poduszka dobrej jakości to koszt około 100 zł.
To dobrze Ci mówił. Ogółem zależy jeszcze, jakie mechanik ma zniżki u dostawców oraz ile jest w stanie upuścić z ceny. Tak spojrzałem na poduszki do silnika 2.0 (nie podałeś jednak kodu w profilu, a to bardziej o to chodzi w "silnik") z manualną skrzynią biegów, to np. tylna SWAG za 150zł, tylna Lemförder 298zł... No ale sprawdzam w drogim sklepie, bo jako tako mają uporządkowane części (iParts).



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » ndz maja 14, 2017 09:41

Craash, może ten regulator jasności z lewej strony?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz maja 14, 2017 10:13

Garrison pisze:
Pamiętam Twoją pomoc i naprawdę doceniam - mam u Ciebie dług. Problem był taki, że do niedawna musiałem godzić szkołę z pracą, przez to nie miałem czasu by się za to zabrać. W zasadzie to dopiero od wczoraj mam czas - jestem w pełni bezrobotny, z ukończoną szkołą :bigok:

Ahhh to były piękne czasy, kiedy człowiek budził się wczesnym rankiem o 10-11, zwlekał się z łóżka czasem po godzinie. Coś zjadł i stwierdzał, że cały dzień spędzi w garażu i mógł tam siedzieć do 4 nad ranem. Te czasy już nie wrócą :rozpacz:

Garrison pisze:
kewinpol pisze:Witam, byłem z samochodem u mechanika i stwierdził, że do wymiany są poduszki silnika i tu pojawia się pytanie ile mniej więcej kosztują takie poduszki, dobrej jakości? Mechanik coś wspominał, że jedna poduszka dobrej jakości to koszt około 100 zł.
To dobrze Ci mówił. Ogółem zależy jeszcze, jakie mechanik ma zniżki u dostawców oraz ile jest w stanie upuścić z ceny. Tak spojrzałem na poduszki do silnika 2.0 (nie podałeś jednak kodu w profilu, a to bardziej o to chodzi w "silnik") z manualną skrzynią biegów, to np. tylna SWAG za 150zł, tylna Lemförder 298zł... No ale sprawdzam w drogim sklepie, bo jako tako mają uporządkowane części (iParts).

Iparts nie jest aż taki drogi jak bierzesz u nich na warsztat. Co do narzutów. Kupowałem swego czasu piasty tylne z łożyskami ( jakiś miesiąc temu) bo wymieniałem profilaktycznie. Cena normalna była coś około 240zł za sztukę. Jak wziąłem ją na warsztat kumpla, to cena spadła do trochę ponad 170 za sztukę. Tak więc jak widzisz, marże są całkiem spoko jak dla przeciętnego Kowalskiego. Masz znajomego mechanika to niech weźmie Ci w Intercars na siebie. Pewnie zapłacisz sporo mniej, lub porównywalnie z Allegro.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » ndz maja 14, 2017 11:48

lwlw pisze:Craash, może ten regulator jasności z lewej strony?
Podświetlenie znowu zaczęło działać, ot tak. Nie wiem co się stało. Dobrze, bo nie chce mi się rzeźbić. :helm:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz maja 14, 2017 21:03

Garrison pisze:
kewinpol pisze:Witam, byłem z samochodem u mechanika i stwierdził, że do wymiany są poduszki silnika i tu pojawia się pytanie ile mniej więcej kosztują takie poduszki, dobrej jakości? Mechanik coś wspominał, że jedna poduszka dobrej jakości to koszt około 100 zł.
To dobrze Ci mówił. Ogółem zależy jeszcze, jakie mechanik ma zniżki u dostawców oraz ile jest w stanie upuścić z ceny. Tak spojrzałem na poduszki do silnika 2.0 (nie podałeś jednak kodu w profilu, a to bardziej o to chodzi w "silnik") z manualną skrzynią biegów, to np. tylna SWAG za 150zł, tylna Lemförder 298zł... No ale sprawdzam w drogim sklepie, bo jako tako mają uporządkowane części (iParts).
Silnik jaki mam to APK. Chciałbym w własnym zakresie zakupić te poduszki, aby wyszło taniej tylko nie wiem ile poduszek jest do wymiany. Jak najlepiej ocenić ile poduszek trzeba wymienić, aby zakupić odpowiednią ilość?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz maja 14, 2017 21:22

Wie ktoś po co jest przekaźnik 206 w początkowych instalacjach ESP w mk4? Dlaczego nie ma go w późniejszych i co się stanie jak się go pozbędę?
Ze schematu wygląda, że przekaźnik rozłącza światło stopu...jeśli tak jest, to po co i w jakich sytuacjach to działa? :blush:



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pn maja 15, 2017 00:23

Qto pisze:Wie ktoś po co jest przekaźnik 206 w początkowych instalacjach ESP w mk4? Dlaczego nie ma go w późniejszych i co się stanie jak się go pozbędę?
Ze schematu wygląda, że przekaźnik rozłącza światło stopu...jeśli tak jest, to po co i w jakich sytuacjach to działa? :blush:
Z tego co widzę różne wersje silnikowe mają różne przeznaczenie tego przekaźnika.
Możesz odczytać numer części z niego i podać kod silnika?


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn maja 15, 2017 00:33

yogi_ziom pisze:ma ktoś sprawdzoną folię do przyciemniania szyb z allegro?
pisz do golf3dawid gościu zna się na rzeczy


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pn maja 15, 2017 00:49

joseph82 pisze:
yogi_ziom pisze:ma ktoś sprawdzoną folię do przyciemniania szyb z allegro?
pisz do golf3dawid gościu zna się na rzeczy
dzięki!

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn maja 15, 2017 08:15

dany_47 pisze:Z tego co widzę różne wersje silnikowe mają różne przeznaczenie tego przekaźnika.
Nie wiem gdzie to widzisz...przekaźnik ma numer 1J0927841 (nr z etki) i siedzi w Golfie z 2000r. Schemat ESP z tego rocznika potwierdza obecność przekaźnika. Silnik APE...ale moim zdaniem to bez znaczenia.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pn maja 15, 2017 09:11

Ponawiam pytanie z innego działu bo tam chyba nikt nie wchodzi.
Koledzy/koleżanki...takie pytanie...jaki był ori montowany materiał tzn.skóra pikowana na kierownicy, miechu zmiany biegów i ręcznym w 25th? Nie wiem...jakiś model, marka czy coś. Chodzi o ponowne obszycie w oryginalnej skórze jak w 25th. Skóra pikowana skórze pikowanej chyba nierówna. Czy gdzieś mozna ten materiał dostać?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości