Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » sob paź 02, 2021 00:26

kewinpol pisze:
pt paź 01, 2021 23:55
Panowie jestem po wymianie klapy bagażnika w swoim HB i teraz pytanie jest wyregulować nową klapę? Wiem że można ją lekko podregulować na zawiasach, ale czy da się jeszcze gdzieś? Trochę narobiłem z kostką od silniczka wycieraczek, musiałem ją rozpinować, bo nie chciała przejść przez nową przelotkę i nie zauważyłem, że piny się do siebie zaczepiły i przekręciłem zapłon i słyszę nagle, że coś buczy. Słucham a tam coś pod maską (była to pompka od spryskiwacza), reszta płynu która była w zbiorniczku uciekła poprzez rurkę z tyłu. Jak skończył się płyn i zanim wyłączyłem zapłon cały płyn uciekł i nie działał spryskiwacz na przód. Sprawdziłem bezpieczniki i przepalił się 20A bezpiecznik spryskiwacza, po jego wymianie i uzupełnieniu płynu wycieraczki jak i spryskiwacz działa, to samo spryskiwacz tylnej wycieraczki, ale już sama tylna wycieraczka nie daje oznak życia. Jak zobaczyłem na te wypinowane kable, to podczas zwarcia zlutowały się ze sobą. Rozłączyłem je zapinowałem do kostki, ale teraz nie działa tylna wycieraczka, po naciśnięciu manetki jest cisza. Coś jeszcze mogą się przepalić, jakiś przekaźnik tylnej wycieraczki czy co? Poza tym, gdzie ma być zaczepiona ta mała sprężynka z mechanizmu klamki klapy bagażnika, bo nie widzę? Brakuje mi jakiejś części? https://www.fotosik.pl/zdjecie/b9cf8d184c6c14a7
Na podstawie jednego zdjęcia ciężko powiedzieć, porównaj sobie z tym: https://allegro.pl/oferta/wkladka-zamka ... 8378098939

Przy okazji jak już masz klamkę na wierzchu, to pomyśl o jej wymianie, a jeśli nie całą klamkę, to wymień chociaż uszczelkę. Ostatnio poruszaliśmy tutaj temat odpływów w klapie. Polewałem ją wodą i okazało się, że jedyne miejsce które mi przecieka, to klamka... Wymieniłem na nową oryginalną w komplecie z uszczelkami i teraz powinien być spokój. Odpływów finalnie nie wywierciłem.


Obrazek

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob paź 02, 2021 00:37

mat06 pisze:
sob paź 02, 2021 00:26
kewinpol pisze:
pt paź 01, 2021 23:55
Panowie jestem po wymianie klapy bagażnika w swoim HB i teraz pytanie jest wyregulować nową klapę? Wiem że można ją lekko podregulować na zawiasach, ale czy da się jeszcze gdzieś? Trochę narobiłem z kostką od silniczka wycieraczek, musiałem ją rozpinować, bo nie chciała przejść przez nową przelotkę i nie zauważyłem, że piny się do siebie zaczepiły i przekręciłem zapłon i słyszę nagle, że coś buczy. Słucham a tam coś pod maską (była to pompka od spryskiwacza), reszta płynu która była w zbiorniczku uciekła poprzez rurkę z tyłu. Jak skończył się płyn i zanim wyłączyłem zapłon cały płyn uciekł i nie działał spryskiwacz na przód. Sprawdziłem bezpieczniki i przepalił się 20A bezpiecznik spryskiwacza, po jego wymianie i uzupełnieniu płynu wycieraczki jak i spryskiwacz działa, to samo spryskiwacz tylnej wycieraczki, ale już sama tylna wycieraczka nie daje oznak życia. Jak zobaczyłem na te wypinowane kable, to podczas zwarcia zlutowały się ze sobą. Rozłączyłem je zapinowałem do kostki, ale teraz nie działa tylna wycieraczka, po naciśnięciu manetki jest cisza. Coś jeszcze mogą się przepalić, jakiś przekaźnik tylnej wycieraczki czy co? Poza tym, gdzie ma być zaczepiona ta mała sprężynka z mechanizmu klamki klapy bagażnika, bo nie widzę? Brakuje mi jakiejś części? https://www.fotosik.pl/zdjecie/b9cf8d184c6c14a7
Na podstawie jednego zdjęcia ciężko powiedzieć, porównaj sobie z tym: https://allegro.pl/oferta/wkladka-zamka ... 8378098939

Przy okazji jak już masz klamkę na wierzchu, to pomyśl o jej wymianie, a jeśli nie całą klamkę, to wymień chociaż uszczelkę. Ostatnio poruszaliśmy tutaj temat odpływów w klapie. Polewałem ją wodą i okazało się, że jedyne miejsce które mi przecieka, to klamka... Wymieniłem na nową oryginalną w komplecie z uszczelkami i teraz powinien być spokój. Odpływów finalnie nie wywierciłem.
Ten wkład co podałeś link, to jakiś zupełnie inny jest i widzę, że inaczej jest zrobiony jak mój. Ja akurat w nowej klapie mam wszystkie 3 odpływy drożne, dodatkowo cały środek nowej klapy popryskałem NOXUDOL 750 i mam nadzieję, że nie będzie znowu od środka gniła jak stara. Właśnie myślę nad zakupem jakiej używki w ładnym stanie, bo moja już zaczyna się utleniać. Panowie, a co z tym silniczkiem tylnej wycieraczki co to może być?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob paź 02, 2021 00:43

Qto pisze:
pt paź 01, 2021 17:14
W mk4 nie ma długiego kodowania.

Mikro przy wkladce odpowiedzialny jest za centralny zamek - dzięki mikrosrykowi jest to zamek typu master.
Kurde nie jestem w stanie sobie przypomnieć w którym aucie grzebałem w komforcie bo Passata B5 też kiedyś miałem. Pamiętam, że w którymś z aut możliwa była w długim kodowaniu zmiana czegoś z wersją na rynki tylko nie pomnę już w którym aucie to było i czego konkretnie dotyczyły te rynki. W każdym razie obstawiam że problem siedzi w sofcie skoro traktuje prawe lusterko jako master. Zakładam, że Vwolf86 nie ma tak, że przekręca pokrętło na L a jeździ lusterkiem prawym i na odwrót. Z tego co pamiętam to same pokrętła dało się z UK wsadzić do naszego, problem był tylko taki, że literki były do góry nogami i teraz pytanie, czy jeśli mamy auto UK, to czy piny w podłączeniu sterowania w drzwiach są tak samo czy nie (np. w Climatronicu jest symetryczne odbicie wszystkiego łącznie z podłączeniem kabli na silniczkach sterowania klap).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob paź 02, 2021 10:31

sebekgolf pisze:
pt paź 01, 2021 10:00
Vwolf86 pisze:
czw wrz 30, 2021 21:02
sebekgolf pisze:
czw wrz 30, 2021 16:23
Masz możliwość podejrzeć długie kodowanie?
Przecież golf nie ma długiego kodowania?
Nie jestem pewien na 100%, ale ten moduł który włożyłeś, chyba ma dostępne długie kodowanie.
Tam tylko się koduje ile drzwi, szyb elektrycznych, zamykanie selektywne.. Ostatnio oklejalem podsufitke na czarno to odrazu zrobiłem dozór wnętrza. Wszystko ładnie świeci, przycisk w progu też się podswietla, w vcds też jest opcja, ale zablokowane jest :-/


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob paź 02, 2021 10:40

sebekgolf pisze:
sob paź 02, 2021 00:43
Qto pisze:
pt paź 01, 2021 17:14
W mk4 nie ma długiego kodowania.

Mikro przy wkladce odpowiedzialny jest za centralny zamek - dzięki mikrosrykowi jest to zamek typu master.
Kurde nie jestem w stanie sobie przypomnieć w którym aucie grzebałem w komforcie bo Passata B5 też kiedyś miałem. Pamiętam, że w którymś z aut możliwa była w długim kodowaniu zmiana czegoś z wersją na rynki tylko nie pomnę już w którym aucie to było i czego konkretnie dotyczyły te rynki. W każdym razie obstawiam że problem siedzi w sofcie skoro traktuje prawe lusterko jako master. Zakładam, że Vwolf86 nie ma tak, że przekręca pokrętło na L a jeździ lusterkiem prawym i na odwrót. Z tego co pamiętam to same pokrętła dało się z UK wsadzić do naszego, problem był tylko taki, że literki były do góry nogami i teraz pytanie, czy jeśli mamy auto UK, to czy piny w podłączeniu sterowania w drzwiach są tak samo czy nie (np. w Climatronicu jest symetryczne odbicie wszystkiego łącznie z podłączeniem kabli na silniczkach sterowania klap).
Moduł jest dobry. Jak były lusterka seryjne duże i prawe małe to poprawnie działały. Tylko pisałem że jak wymieniłem na duże to regulator poziomu szkła przy nim był pod pamięć i to włożyłem zwykly- tylko on jest przykrecany odwrotnie


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tygrysq » sob paź 02, 2021 15:58

Vwolf86 pisze:
sob paź 02, 2021 10:31
sebekgolf pisze:
pt paź 01, 2021 10:00
Vwolf86 pisze:
czw wrz 30, 2021 21:02


Przecież golf nie ma długiego kodowania?
Nie jestem pewien na 100%, ale ten moduł który włożyłeś, chyba ma dostępne długie kodowanie.
Tam tylko się koduje ile drzwi, szyb elektrycznych, zamykanie selektywne.. Ostatnio oklejalem podsufitke na czarno to odrazu zrobiłem dozór wnętrza. Wszystko ładnie świeci, przycisk w progu też się podswietla, w vcds też jest opcja, ale zablokowane jest :-/
Ja to włączyłem kablem rs232 pod dosem coś zmieniałem w komforcie żeby był dozór i syrenka z własnym zasilaniem nie klakson. Dla 1c0 mam wszystko rozpisane



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob paź 02, 2021 16:13

Mam 1c0 tylko teraz sprzętu nie mam.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob paź 02, 2021 18:39

A możesz udostępnić rozpiske? Mam 1c0959799b


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob paź 02, 2021 23:40

Panowie jest możliwe, że przekaźnik 377 się tak spalił, że wycieraczki na przód działają bez problemu, a ta z tylu nie działa? Przy ruchu wycieraczek przednich słychać jak przekaźnik cyka, jednak po ruszeniu manetka, żeby tył się uruchomił jest cisza, nie słychać cykania przekaznika.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » ndz paź 03, 2021 00:42

kewinpol pisze:
sob paź 02, 2021 23:40
Panowie jest możliwe, że przekaźnik 377 się tak spalił, że wycieraczki na przód działają bez problemu, a ta z tylu nie działa? Przy ruchu wycieraczek przednich słychać jak przekaźnik cyka, jednak po ruszeniu manetka, żeby tył się uruchomił jest cisza, nie słychać cykania przekaznika.
Przekaznik. Manetka, silniczek, przelotka między budą a klapą


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz paź 03, 2021 02:10

Vwolf86 pisze:
ndz paź 03, 2021 00:42
kewinpol pisze:
sob paź 02, 2021 23:40
Panowie jest możliwe, że przekaźnik 377 się tak spalił, że wycieraczki na przód działają bez problemu, a ta z tylu nie działa? Przy ruchu wycieraczek przednich słychać jak przekaźnik cyka, jednak po ruszeniu manetka, żeby tył się uruchomił jest cisza, nie słychać cykania przekaznika.
Przekaznik. Manetka, silniczek, przelotka między budą a klapą
Przekaźnik jak wyżej słuchać, że cyka ale tylko jak uruchomię przednią wycieraczkę, jak tył to cisza. Sam silniczek był sprawny przed felernym spięciem i wywaleniem bezpiecznika wycieraczek, więc też odpada. Kable sprawdzone pomiędzy budą a klapą.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz paź 03, 2021 09:57

Sebek dotyczyło to dźwięku alarmu. Jest tam ustawienie UK bo chyba jakieś dziwne prawo tam jest. Np renowki jako fabrycznie nowe przyjeżdżają do UK bez alarmu i ten jest montowany zaraz po zjechaniu z promu.

Tylna wycieraczka nie idzie przez przekaźnik.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » ndz paź 03, 2021 13:25

kewinpol pisze:
ndz paź 03, 2021 02:10
Vwolf86 pisze:
ndz paź 03, 2021 00:42
kewinpol pisze:
sob paź 02, 2021 23:40
Panowie jest możliwe, że przekaźnik 377 się tak spalił, że wycieraczki na przód działają bez problemu, a ta z tylu nie działa? Przy ruchu wycieraczek przednich słychać jak przekaźnik cyka, jednak po ruszeniu manetka, żeby tył się uruchomił jest cisza, nie słychać cykania przekaznika.
Przekaznik. Manetka, silniczek, przelotka między budą a klapą
Przekaźnik jak wyżej słuchać, że cyka ale tylko jak uruchomię przednią wycieraczkę, jak tył to cisza. Sam silniczek był sprawny przed felernym spięciem i wywaleniem bezpiecznika wycieraczek, więc też odpada. Kable sprawdzone pomiędzy budą a klapą.
No to podmien ten przekaznik


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz paź 03, 2021 13:32

Qto pisze:
ndz paź 03, 2021 09:57
Sebek dotyczyło to dźwięku alarmu. Jest tam ustawienie UK bo chyba jakieś dziwne prawo tam jest. Np renowki jako fabrycznie nowe przyjeżdżają do UK bez alarmu i ten jest montowany zaraz po zjechaniu z promu.

Tylna wycieraczka nie idzie przez przekaźnik.
Jak nie idzie przez przekaźnik, to gdzie szukać problemu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości