Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt paź 30, 2015 10:30

mass143 pisze:Orientował się ktoś w sprawie oklejania samochodu folią? Chodzi o zmianę koloru. Jak to wygląda finansowo?
Zza Golfa MK4 biorą 3-3,5k zł Bora pewnie ciut więcej bo materiału więcej pójdzie. Chyba że masz "trochę czasu", kumpla do pomocy to koszt materiału + 2-3 dni roboty


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » pt paź 30, 2015 16:00

A jak to jest da się jakiś wosk nałożyć na to? :hmm:



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » pt paź 30, 2015 16:47

Czarna1979 pisze:Ja Cieeee ten kącik jeszcze żyje? ;)
Żyje, ale co to za życie :-(


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pt paź 30, 2015 22:20

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-2- ... ceI7n.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Passat?mk2?mk9? :rotfl:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt paź 30, 2015 22:27

Szukam do swojego mk4 tempomatu z całą wiązką elektryczną! Gdyby ktoś coś.. to wiadomo, byłbym wdzięczny :)


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pt paź 30, 2015 22:29

Apropo szukam foto 9,5j tył et 24



Ładne i wyraźne :helm:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzyzak » pt paź 30, 2015 22:43

Chrzanek`, przepustnice musisz wymienic, sterownik silnika,manetke z tego co mi sie wydaje ;) 1,6 AKL Sru ???? :grin:

zlukałem temacik swapowałes na 1,8 to nie wiem jak w 1,8 jest :grin: ale bajer z tym otwieraniem bagaznika jest dobry duzo z tym roboty :bajer:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pt paź 30, 2015 23:05

HojaNT, http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ture-Index" onclick="window.open(this.href);return false; ;)



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt paź 30, 2015 23:14

krzyzak pisze:Chrzanek`, przepustnice musisz wymienic, sterownik silnika,manetke z tego co mi sie wydaje ;) 1,6 AKL Sru ???? :grin:

zlukałem temacik swapowałes na 1,8 to nie wiem jak w 1,8 jest :grin: ale bajer z tym otwieraniem bagaznika jest dobry duzo z tym roboty :bajer:

Apropos tego bagaznika. Pytanie takie mam które mnie nurtuje już dość długo. Jak to podpiąłeś, że podczas otwierania drzwi bagaznik się nie otwiera ? Zmieniałęś coś w kodowaniu żeby działało osobno czy jak ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt paź 30, 2015 23:51

krzyzak, tak dokładnie, swapuję silnik na 1.8t i tam już pełna elektryka, będzie szyna CAN itp itd. A, że wszystko i tak będzie na wierzchu, cała wiązka i cała kabelkologia to od razu wrzucić trzeba tempomat, bo grzech by było tego nie zrobić. Chociaż wolałbym do razu wrzucić jakieś większe turbe, ic etc. :D
Ale finansowo nie podołam, więc na razie zostanie seria, a takie drobniejsze rzeczy dojdą. Więc w kwestii tempomatu, to muszę kupić po prostu manetkę i do tego wiązkę i już, tylko kwestia właśnie tego zakupu, szukam i szukam i szukam :grin:

Co do bagaja, to dużo roboty nie ma :) kwestia tego jaki moduł komfortu jest, ewentualnie dołożona centralka (tak jak u mnie)
Docelowo zmienię mod. komf i będą ori kluczyki pewnie. A tak to mam wrzuconą centralkę, która miała kluczyki 3-przyciskowe.
W tym właśnie jeden środkowy do bagaja. Więc temat się zaczął dość szybko i łatwo, bo pewien kolega z tego forum Łukasz (nie pamiętam nicku)
sprzedawał taki komplecik do zmontowania tego otwierania bagażnika. Oczywiście w ogóle to najpierw internety śledziłem jak to działa i jak to wygląda.
I dopiero potem wpadłem na ten właśnie zestaw. Za całe 100zł kupiłem:
-dwa nowe siłowniki 470N
-dwie sprężyny na siłownik mocne koloru zielonego
-siłownik elektryczny oryginalny VW
-przekaźnik wraz z kawałkiem wiązki

Pojechałem do elektryka swojego i pospinaliśmy to wszystko. W bagażniku w klapie zamontowaliśmy dodatkowy siłownik, który otwiera zamek bagażnika i przytrzymuje go by był otwarty przez około 1sek wtedy już czysta fizyka, bo siłowniki mocniejsze z zamontowanymi sprężynami same wypychają w górę klapę bagażnika.
Niestety to nie taki bajer jak w nowych brykach typu bmw etc, że klik i bagażnik się otwiera, klik i bagażnik sam się zamyka :D
Można coś takiego pokombinować, ale to bardziej trzeba pobawić się w elektryczne siłowniki, a nie takie, że z konkretną siłą same wywalają klapę do nieba :D
Kabel przez cały samochód przeciągnięty do centralki, czyli tam gdzie moduł siedzi, wszystko spięte, dorzucony przekaźnik, który odpowiada właśnie za to, że po kliknięciu przycisku z klapą na kluczyku on uruchamia procedurę 'startu' otwierania bagaja. Ot cała filozofia :bigok:

sebekgolf, jak wyżej. Wszystko opisałem chyba co mogłem :grin:

Z czasem pobawię się, żeby lusterka składały się po zamknięciu autka, a po otwarciu wracały na swoje miejsce, ale to w przyszłym roku :hmm:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob paź 31, 2015 08:09

No rozumiem jak to zrobiłeś. Masz zewnętrzny moduł który obsługuje bagażnik. Mnie bardziej nurtuje inne kwestia. Mając fabrycznie działający zamek z tyłu, tak jak chyba większość z nas, istnieje sytuacja taka, że:

-klikasz raz na klawisz otwarcia drzwi na pilocie, otwierają się tylko kierowcy
-klikasz dwa razy na pilocie, odblokowują się wszystkie ( w tym odblokowuje się zapadka bagażnika aby można było go otworzyć pociągając za klamkę)
-siedząc w aucie i mając zablokowane drzwi, klikasz na klawisz w drzwiach i również odblokowują się wszystkie łącznie z zapadką zamka klapy

Moje pytanie jest, czy samym kodowaniem da się ogarnąć temat tak, aby we wszystkich przypadkach nie odblokowywał się zamek klapy, a jedynie po kliknięciu trzeciego ( środkowego) guzika na pilocie, ewentualnie z dołożonego klawisza w kabinie samochodu ( choć to może być niebezpieczne jak stoisz przy innym samochodzie i źle ocenisz odległość bo klapa od razu poleci do góry).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » sob paź 31, 2015 13:12

Panowie co to może być, stukanie z prawej strony przy najechaniu na nierówność podobne do tłuczenia się wybitego sworznia. Słychać tylko wtedy gdy jedynie jedno (prawe) koło wpada w dziurę, najeżdża na kamień. Gdy obydwa koła przejeżdżają równocześnie przez nierówność (np. tory prostopadle, próg zwalniający nawet przy wyższej prędkości) to jest cisza. Coś ze stabilizatorem się może tłuc? Górne łożysko amortyzatora? Byłem na dwóch stacjach i pupa, nic nie wyszarpali :bajer:

Sworznie i tuleje wahacza wymieniane dwa tygodnie temu i problem nie ustał.



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » sob paź 31, 2015 14:00

sebekgolf, a co Ci da takie kodowanie?



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » sob paź 31, 2015 14:56

HojaNT, ja gdzieś miałem 9,5 ET23 więc w sumie identyko, jak później będę miał czas to poszukam


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości