Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr kwie 27, 2022 17:19

Vwolf86 pisze:
śr kwie 27, 2022 16:37
sebekgolf pisze:
śr kwie 27, 2022 12:08
Vwolf86 pisze:
wt kwie 26, 2022 09:20
Dzięki za schematy. Myślę że się uda. We wtyczkach T17 i T12 to tylko 16 kabli + 2 dodatkowe, które dołożę od canu. Wiekszość instalacji poza kombajnem mam.

ObrazekObrazek
z takim zestawem części nie powinieneś mieć problemów z uruchomieniem climatronica :-)

Wiązka już gotowa. Jak się rozplącze i ułoży kable to to nie wygląda na skomplikowane 😊
Ja ten zestaw montowałem do.... Tarpana ładnych parę lat temu gdzie nawet CAN nie ma :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr kwie 27, 2022 18:06

Dobrze przedzwoń schematy. Ja robiłem swapa z benzyny na tdi i już po skoncoznej pracy doszukałem się że jeden kabelek od sterownika wentylatorów występował tylko w dieslu...na szczęście moja wiazka ten kabelek miała chociaż wg schematów nie powinna.

Za jednym razem zmieniałem silnik, zakładałem xenon (wsio ori że spryskami i czujnikami), grzane dysze spryskiwaczy, zmiana ABS mark20 na mark60 z ESP, ori czujniki parkowania, zmiana poduch przedliftowych na poliftowe (w sensie bez CAN na CAN), komfort + składane lustra, czujnik deszczu + fotochrom, multifunkcja...pewnie jeszcze kilka rzeczy o których nie pamiętam i kilka które nigdy nie występowały w mk4. Przy tym wszystkich tylko jeden kabelek w schematach przeoczyłem :los2:



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr kwie 27, 2022 18:27

Qto pisze:
śr kwie 27, 2022 18:06
Dobrze przedzwoń schematy. Ja robiłem swapa z benzyny na tdi i już po skoncoznej pracy doszukałem się że jeden kabelek od sterownika wentylatorów występował tylko w dieslu...na szczęście moja wiazka ten kabelek miała chociaż wg schematów nie powinna.

Za jednym razem zmieniałem silnik, zakładałem xenon (wsio ori że spryskami i czujnikami), grzane dysze spryskiwaczy, zmiana ABS mark20 na mark60 z ESP, ori czujniki parkowania, zmiana poduch przedliftowych na poliftowe (w sensie bez CAN na CAN), komfort + składane lustra, czujnik deszczu + fotochrom, multifunkcja...pewnie jeszcze kilka rzeczy o których nie pamiętam i kilka które nigdy nie występowały w mk4. Przy tym wszystkich tylko jeden kabelek w schematach przeoczyłem :los2:
A którego kabla nie było w climatronicu? Ja mam gotową wiazke z wtyczkami. Bez ściągania deski wloze ta wiazke i wyprowadze przez grodz do komory silnika na sam przód. Wtedy porownam OEM kostkę ze sterownika wentylatorów z moją dokladaną.
Też mam wiazke z benzyny i wkładam do tdi 😐
Ale sterownik wiatraków jest taki sam.... 🤔🤔


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr kwie 27, 2022 19:27

Ja miałem taki sam sterownik w 1.4, 2.3, 1.9, 1.8...miałem ich kilka w ręku w jednym czasie i wszystkie takie same. Oczywiscie nie kazdy mk4 ma taki sam sterownik...mi sie po prostu trafialy zawsze te same. Teraz nie pamiętam kabelka ale jakiś cienki, szedł do jednej z wtyczek na podszybiu.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr kwie 27, 2022 19:45

Do pomarańczowej kostki. Zapewne to jest połączenie z czujnikiem ciśnienia na rurce. czytałem że te czujniki mają te same nr a inaczej podają ciśnienie i może być błąd. 🤔


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr kwie 27, 2022 22:27

Nie wiem, nie pamiętam...pamiętam tylko tyle że po czasie znalazłem ten kabelek w schemacie, wcześniej nie myślałem, że może tam być jakaś różnica i nie sprawdziłem pinoutu tego sterownika dla tego co miałem w aucie i dla tego co "buduję". Wszystkie inne schematy sprawdziłem dokładnie i wszystko zadziałało od razu. Dlatego o tym wspomniałem. Jeżeli dokładnie przedzwonisz schematy...to co masz w aucie i to co chcesz mieć...porównasz każdą wtyczkę, to będzie git. Ja miałem fart, że akurat kabelek który pominąłem był fizycznie w wiązce. Wiązki miałem grubo rozprute i starałem się zrobić tak aby po skończeniu roboty wyglądało jak fabryka...i gdybym ten jeden kabelek musiał dokładać :banghead:



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr kwie 27, 2022 22:57

Ja to mam problem ze schematami. Dociagne wtyczkę to sterownika i porownam je obie. Może jako trafię.
To chyba tylko sterownik wentylatorów do ogarnięcia. Reszta powinna pasic. 3 do pomarańczowej,
Czujnik w zderzaku
3 do bezpiecznikow
Podświetlenie, obd... Poprostu zrobię - w miarę możliwości jakby drugą wiazke obok. A jak będę przekladal nawiewy to Poprostu wtyczki przepne. A jak będzie ze wszystkim git to zacznę likwidację niepotrzebnych kabli.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr kwie 27, 2022 23:25

Vwolf86 pisze:
śr kwie 27, 2022 22:57
Ja to mam problem ze schematami. Dociagne wtyczkę to sterownika i porownam je obie. Może jako trafię.
To chyba tylko sterownik wentylatorów do ogarnięcia. Reszta powinna pasic. 3 do pomarańczowej,
Czujnik w zderzaku
3 do bezpiecznikow
Podświetlenie, obd... Poprostu zrobię - w miarę możliwości jakby drugą wiazke obok. A jak będę przekladal nawiewy to Poprostu wtyczki przepne. A jak będzie ze wszystkim git to zacznę likwidację niepotrzebnych kabli.
z przeczytaniem czego masz problem? Wrzuć screen tego co nie jest jasne to ci pomożemy rozszyfrować.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » czw kwie 28, 2022 13:21

Będziemy działać jak wprowadzę kable. Powiedzcie mi jeszcze czy w pomarańczowej te 3 przewody to one w manualu są już tam, czy z pinami będzie trzeba kable powpinac w brakujące miejsca? - Jak np tempomat w dieslu?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt kwie 29, 2022 14:19

Panowie będę dokładał podświetlanie przestrzeni nóg z przodu na oryginalnych lampkach, żeby wyglądało to jak najbardziej zbliżone do ori. Z podłączeniem nie będzie problemu wiadomo do wiązki z drzwi, tylko jedynie myślę, gdzie umieścić lampkę po stronie pasażera, bo nad nogami nie mamy żadnego plastiku z tego co kojarzę? Czy ma znaczenie jakie lampki kupie: 7L0947415, 3B9947113, 1K0947109, bo one chyba tylko z wyglądu się różnią?



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pt kwie 29, 2022 15:47

kewinpol pisze:
pt kwie 29, 2022 14:19
Panowie będę dokładał podświetlanie przestrzeni nóg z przodu na oryginalnych lampkach, żeby wyglądało to jak najbardziej zbliżone do ori. Z podłączeniem nie będzie problemu wiadomo do wiązki z drzwi, tylko jedynie myślę, gdzie umieścić lampkę po stronie pasażera, bo nad nogami nie mamy żadnego plastiku z tego co kojarzę? Czy ma znaczenie jakie lampki kupie: 7L0947415, 3B9947113, 1K0947109, bo one chyba tylko z wyglądu się różnią?
Można dołożyć kawałek prostego plastiku do niego lampkę spasowac a całość przykrecic do nagrzewnicy. Ja kombinowalem z przyciskami klapy i wlewu w schowku w drzwiach bo nigdzie nie ma ori.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tygrysq » pt kwie 29, 2022 21:20

kewinpol pisze:
pt kwie 29, 2022 14:19
Panowie będę dokładał podświetlanie przestrzeni nóg z przodu na oryginalnych lampkach, żeby wyglądało to jak najbardziej zbliżone do ori. Z podłączeniem nie będzie problemu wiadomo do wiązki z drzwi, tylko jedynie myślę, gdzie umieścić lampkę po stronie pasażera, bo nad nogami nie mamy żadnego plastiku z tego co kojarzę? Czy ma znaczenie jakie lampki kupie: 7L0947415, 3B9947113, 1K0947109, bo one chyba tylko z wyglądu się różnią?
Szukaj z audi z końcówką 407 one są mocniejsze od 415. Lampki pod fotele montuje się w ori uchwyty z superba a z przodu trzeba kombinować. I nie podłączasz się w żadne wiązki drzwi tylko do momfortu tam gdzie masz wyjście na oświetlenie sufitowe po otwarciu drzwi.Jak coś robić to jak człowiek i po ludzku



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt kwie 29, 2022 23:37

Tygrysq pisze:
pt kwie 29, 2022 21:20
kewinpol pisze:
pt kwie 29, 2022 14:19
Panowie będę dokładał podświetlanie przestrzeni nóg z przodu na oryginalnych lampkach, żeby wyglądało to jak najbardziej zbliżone do ori. Z podłączeniem nie będzie problemu wiadomo do wiązki z drzwi, tylko jedynie myślę, gdzie umieścić lampkę po stronie pasażera, bo nad nogami nie mamy żadnego plastiku z tego co kojarzę? Czy ma znaczenie jakie lampki kupie: 7L0947415, 3B9947113, 1K0947109, bo one chyba tylko z wyglądu się różnią?
Szukaj z audi z końcówką 407 one są mocniejsze od 415. Lampki pod fotele montuje się w ori uchwyty z superba a z przodu trzeba kombinować. I nie podłączasz się w żadne wiązki drzwi tylko do momfortu tam gdzie masz wyjście na oświetlenie sufitowe po otwarciu drzwi.Jak coś robić to jak człowiek i po ludzku
Jaki dokładnie model lampki polecasz i czy jest ona ledowa, bo ja mam całe wnętrze nie ledowe? A w module komfortu do jakiego pinu się podpiąć?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob kwie 30, 2022 13:08

Ja mam lampki jak w bagażniku z ledami od Tomnika. Pod fotelami w ramkach montażowych z jakiejś skody ( być może z superba jak Tygrysq pisze). Kierowcy niecpamietam jak mam...a pasażera wyciąłem otwór w gąbce pod schowkiem, znalazłem miejsce gdzie lampka się zmieści...nie trzyma się jakoś stabilnie ale sama jeszcze nigdy nie wypadła.
Podłączenie można pod komfort a można w drzwiach...wtedy będzie działać jak w Audi że tylko lampka tych drzwi które są otwarte będzie się zapalać. Mi osobiście lepiej pasowało pod komfort.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości