Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vwarek » czw paź 01, 2020 21:49

Boczki to pierwszy etap, potem jeszcze trzeba odkręcić blachę z mechanizmem podnoszenia szyby. :)
Nowych nie chcesz zakładać? Excursion-y całkiem fajnie brzmią z Rhapsody, o niebo lepiej niż fabryczne. Mogę ci zrobić zdjęcie zdemontowanych oryginalnych z mojej Bory ale nie wiem jakie radio było fabrycznie.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob paź 03, 2020 19:32

Bawił się ktoś w wymianę dolnych zawiasów drzwi? Jakiego klucza spline użyliście żeby odkręcić dwie śruby, które trzymają zawias do drzwi? Nasadka z grzechotką odpada bo za mało miejsca, myślałem o kupnie przedłużki elastycznej.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tygrysq » sob paź 03, 2020 20:51

Ja wymieniłem komplet zawiasów na nowe z aso. Ale miałem o tyle lżej że nie miałem błotników itd przy okazji lakierowania 🙂 Jedna śruba była chyba od środka samochodu druga od zewnątrz tak mi się wydaje



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz paź 04, 2020 12:50

Tygrysq pisze:
sob paź 03, 2020 20:51
Ja wymieniłem komplet zawiasów na nowe z aso. Ale miałem o tyle lżej że nie miałem błotników itd przy okazji lakierowania 🙂 Jedna śruba była chyba od środka samochodu druga od zewnątrz tak mi się wydaje
Tak, jedna śrubka jest jak się zdemontuje plastik koło dźwigni od maski, natomiast jedna jest blisko błotnika i dwie mocują zawias do drzwi. Problem jest z śrubą obok błotnika i tymi co mocują drzwi, bo grzechotki się tam nie wciśnie i trzeba jakiś klucz kątowy.



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vwarek » pn paź 05, 2020 20:13

Z tego co pamiętam krótki bit spline M8 i zwykła 10 załatwiają sprawę.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mariusz33 » wt paź 06, 2020 09:39

Witam podepne sie do tematu.Otoz mi poopuszczaly sie drzwi,mam 3 drzwiowego golfa ,czy zeby podniesc to trzeba gore i dol poluzowac.Jak do tej gornej od srodka sie dostac?


Mariusz

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt paź 09, 2020 17:37

lg1984 pisze:
pn sie 17, 2020 08:58
Czy filtr kabinowy Filtron K1006 będzie pasował do Golfa IV? W jednym sklepie piszą że pasuje, w innym nie wymieniają Golfa IVObrazek
Oczywiście, że pasuje - golf IV ma taki sam filtr jak A3, Octavia 1, leon, itd.
G0 Karcio pisze:
czw sie 27, 2020 02:09
Qto pisze:
wt sie 25, 2020 13:55
Szybkie pytanie...czy mk4 kombi ma isofixy z tyłu w standardzie?
We wszystkich mk4 w tym również Variant ISOFIX był w standardzie. Według mnie skoro w HB jest to śmiem twierdzić, że w w kombi tym bardziej uchwyt się znajduje.
Mam kombi i zawsze myślałem, że nie mam isofixów, aż muszę sprawdzić :)



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt paź 13, 2020 15:42

vwarek pisze:
czw paź 01, 2020 21:49
Boczki to pierwszy etap, potem jeszcze trzeba odkręcić blachę z mechanizmem podnoszenia szyby. :)
Nowych nie chcesz zakładać? Excursion-y całkiem fajnie brzmią z Rhapsody, o niebo lepiej niż fabryczne. Mogę ci zrobić zdjęcie zdemontowanych oryginalnych z mojej Bory ale nie wiem jakie radio było fabrycznie.
na tym się chyba skończy bo jak już znalazłem kogoś kto ma takie głośniki to cena jest zaporowa i bardziej się opłaca kupić nowe z dystansami.

inny temat Panowie,

Nowe błotniki z allegro: mianowicie czy ktoś zakładał? są lepsze i gorsze? w ocynku?
u kogo zamówić żeby blacha nie byłą jak gazeta i spasowanie żeby było dobre?


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Freddy » wt paź 13, 2020 16:06

Zamawiałem u lokalnego sprzedawcy u siebie cena 200zł rzekomo ocynk był to najdroższy dostępny zamiennik. Odebrałem błotnik w czarnej farbce o której mówi się kataforeza o ile nie był to podkład transportowy no ale nieistotne przyszedł cały nie pognieciony bez dołków itp. to już połowa sukcesu, blacha też w porządku nie papierowa. Przed lakierowaniem najpierw pasowanie na aucie co by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lakieru przy doginaniu po lakierze. Pasował fajnie musiałem powiększyć 3 otwory montażowe na śruby i na tym koniec. Zdjąłem, przygotowanie pod lakier walnąłem epoxydem z obu stron dla pewności zabezpieczenia antykorozyjnie. No i wykończyłem na gotowo poniżej produktObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt paź 13, 2020 16:13

a nie kojarzysz jakiego to producenta?
Progi kupowałem zawsze KLOKKERHOLM do BORY czy GOLFów w rodzinie. Były fajnej jakości.
Ten producent ma też błotniki i chętnie bym zamówił ale w PL wszędzie "zapytaj o dostępność".


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Freddy » wt paź 13, 2020 16:24

Klokkerholm to tylko nazwa brzmi zachodnio a to wszystko i tak z tajwanu jedzie to wszystko zawsze jest loteria dopóki nie przyjdzie i nie weźmiesz w rękę a już tymbardziej nie puścisz tego w pracę to palcem na wodzie pisane. U mnie to jakiś tongyang czy cuś z tajwanu zobaczę później bo tłoczą na blasze nazwe to Ci napiszę

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr paź 14, 2020 13:16

Najlepiej iść do sklepu który ma na miejscu i sobie wybrać. A co mają w ofercie, zależy od tego, jaka była dostawa. Kupowałem 3 błotniki do swoich MK4. Wszystkie zamienniki z Tajwanu i każdy innej firmy. Wszystkie w kataforezie, grubość nawet niezła bo nie poddawały się choć nieco lżejsze od fabrycznych jak na wagę wrzuciłem. Kosztowały 130zł za sztukę. Pasowały bez większych problemów ( jeden przy lampie delikatnie inny kąt na zejściu z maską i delikatnie to widać ale olałem bo nie zależy mi na idealnym wyglądzie w wole roboczym). Przy okazji wymiana końcówki progu z przodu. Obecnie w epoksydzie 3 warstwy. Zostało trysnąć powłoką gumową i zakonserwować od środka. Potem zostanie tylko profile od środka woskiem walnąć i można znowu ganiać kolejnych parę lat do póki silnik będzie się kręcił. A no i jeszcze kolor położyć muszę ale to już na aucie chyba zrobię bo od środka w kolor malować nie ma sensu jak całość gumą będzie powleczona łącznie z krawędzią wewnętrzną narażoną na kamyki.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » czw paź 15, 2020 13:25

Ja brałem gotowy polakierowany za jakieś 250-270 zł i moim zdaniem spasowanie jest bardzo OK, blacha raczej też.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: peppa_814 » wt paź 20, 2020 18:53

:helm: :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości