Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn gru 17, 2018 23:44

To napisz co z oponami wydumałeś. Bo tak jak pisałem, mam dziwne wrażenie że u mnie się ten sam problem pojawił po ostatniej zimie, ale za mało przejechałem aby jednoznacznie stwierdzić. Myślę że na wiosnę będzie widać coś więcej...

Za to ja mam do szanownego grona nieco inne pytanie ( choć wątpię że ktoś mi tu pomoże, ale co mi szkodzi zapytać... ).
Mianowicie problem wygląda tak. Obecna tarcza hamulcowa z tyłu to 312 na jednotłoku z elektrycznym ręcznym. Trzeba mi to przerobić na tarczę pokroju 350/360 najlepiej z monoblokiem 2 lub 4 tłoczki + ręczny ( najlepiej jakby dało się przelożyć bebechy ze zwykłego ręcznego na lince, na silniczek żeby ręczny był dalej elektryczny). Ktoś ma pomysł z czego szukać zacisku ? Od biedy będę kombinował z tarczobębnem i ręcznym na osobnym obwodzie, tylko nie mam pomysłu jak to pożenić z elektrycznym ręcznym, bo jakby był na lince to nie byłoby problemu.

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 18, 2018 04:09

Napiszę na pewno...zbieram informacje :) Właśnie wróciłem z kolejnego testu...pirometr niestety nic nie wykazał ale dzięki różnym rozmiarom opon dowiedziałem się trochę ciekawych rzeczy. Jak zakończę testy, to wszystko opiszę w odpowiednim temacie.
W przeciągu dwóch lat dwa razy wymieniałem termostat...jutro kolejna wymiana :panna: Termostaty z ASO jakby kto pytał :banghead:

Sprzedam:
Cały osprzęt 1.4 APE, skrzynia DUW, sprzęgło ok 20kkm
LB5N mk4 3D: maska, drzwi lewe/prawe
LA7W BORA: wszystkie furtki, klapa bagażnika
Pełny FIS 3B0920849 w obudowie z mk4 ze wsadem pod 1.4
Elementy karoserii odbiór osobisty - północ wlkp

dany_47
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Post autor: dany_47 » wt gru 18, 2018 11:36

Sebekgolf, a do czego Ci taka gigantyczna tarcza z tyłu? auto waży 5 ton czy co?

MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

R32 TURBO in progress

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master

Post autor: sebekgolf » wt gru 18, 2018 21:47

dany_47 pisze:
wt gru 18, 2018 11:36
Sebekgolf, a do czego Ci taka gigantyczna tarcza z tyłu? auto waży 5 ton czy co?
to do A8 którym latam obecnie tyle, że olej i filtry wymieniam co 1,5-2 miesiące, a olej w skrzyni leci co roku nowy wraz z filtrem
Dodam, że auto jest konkretnie załadowane na trasie :bajer:

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 19, 2018 23:12

Pierwszy etap ogarnięty...drugim etapem będzie wyprowadzenie kabelków na zewnątrz tak aby można było demontować schowek bez komplikacji. Trzeci etap to podłączenie...
Obrazek

Sprzedam:

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Tygrysq » czw gru 20, 2018 19:11

Qto podłączasz wyłącznik airbag? Też mam zamiar coś wykombinować i do tego kontrolkę od mk5 bo leży w domu i oczy kłuje. Mam sterownik airbag z can już założone od Leona A tam bywała kontrolka od poduszki

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 20, 2018 22:16

Jak to wygląda w mk5?
Etka twierdzi że w passacie B5 występował osobny sterownik do aut z wyłącznikiem poduch. Nie mam teraz pod ręką żadnej wiązki do airbag a nie chce na sztukę podłączać się do sterownika aby sprawdzić czy zadziała- jeśli tak, to wydaje mi się że powinno być info na liczniku o wyłączonej poduszcze (może na forum Leona będzie jakieś info).
W B5 w USA występowała sygnalizacja zapięcia pasów dla pasażera...jest to podłączone pod sterownik poduch a sterowniki zdaje się są takie same jak u nas.
Być może na takim sterowniku z mk4 można coś ogarnąć.
W kwietniu będę miał jakieś wiązki i zapasowe sterowniki...możliwe że jak będą chęci, to coś pobróbuje. Jak jest inne oprogramowanie sterownika to lipa...ale może w adaptacjach VCDS da się włączyć.

Sprzedam:

piotrek233
Forum Master
Forum Master

Post autor: piotrek233 » śr gru 26, 2018 19:53

Ktoś chętny na fajny płyn do szyb, Detailer's Magic Glass Magic, zostało mi z bańki 5litrowej- chętnie sprzedam lub wyminie na inne kosmetyki.

Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: marcinnxtdi » sob gru 29, 2018 15:35

Panowie są dostępne gdzieś poduszki silnika i skrzyni (górne) poliuretanowe ?

Jeśli ktoś chce mogę przeczesać kumpla leona 1m (ma wyłącznik airbag) i posprawdzać jak to jest rozwiązane ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 29, 2018 19:42

Jakbyś mógł jakiegoś vaga czy VCDS podłączyć i zobaczyć numer sterownika...najlepiej jakby udało się zrobić zrzut ekranu po połączeniu się że sterownikiem
..porównałbym wszystkie info z tym co w mk4

Sprzedam:

kris0
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: kris0 » śr sty 02, 2019 12:38

kris0 pisze:
wt lis 20, 2018 19:04
kris0 pisze:
śr paź 24, 2018 16:08
Panowie problem z przednim zawieszeniem w Golfie 1.8T. Podczas jazdy na wprost wszystko jest ok, przy lekkim skręcie w którąś ze stron powyżej jakichś 30 km/h strasznie mocno coś zaczyna stukać, czuć to na kierownicy i pedale gazu. Dolegliwości zaczęły się pojawiać po wymianie zawiasu na gwint FK, auto obniżone ale nie jakoś mocno, wymienione oba przeguby, zmieniony stab na S3, łożyska bez luzów, półosie bez luzów, felgi dobrze wyważone. Póki co brak zbieżności i geometrii, ale to chyba nie powinno powodować takich objawów.. Ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak?
Sprawa dalej nie rozwiązana.. Czy jest możliwość, żeby łożysko koła się wysypało, choć na podnośniku nie ma żadnych luzów przy ruszaniu kołem a podczas jazdy klepie i jest bicie na kierownicy?
Sprawa ogarnięta, rozwiązaniem okazało się wymiana dwóch poduszek silnika. Nastała cisza i nic nie stuka. Dzięki za sugestie i zainteresowanie. ;)

Macie może jakieś sprawdzone źródło zakupu mat grzewczych do lusterek czy to bez znaczenia? Moje niestety nie grzeją już jak powinny.

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master

Post autor: sebekgolf » czw sty 03, 2019 21:33

kris0 pisze:
śr sty 02, 2019 12:38
kris0 pisze:
wt lis 20, 2018 19:04
kris0 pisze:
śr paź 24, 2018 16:08
Panowie problem z przednim zawieszeniem w Golfie 1.8T. Podczas jazdy na wprost wszystko jest ok, przy lekkim skręcie w którąś ze stron powyżej jakichś 30 km/h strasznie mocno coś zaczyna stukać, czuć to na kierownicy i pedale gazu. Dolegliwości zaczęły się pojawiać po wymianie zawiasu na gwint FK, auto obniżone ale nie jakoś mocno, wymienione oba przeguby, zmieniony stab na S3, łożyska bez luzów, półosie bez luzów, felgi dobrze wyważone. Póki co brak zbieżności i geometrii, ale to chyba nie powinno powodować takich objawów.. Ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak?
Sprawa dalej nie rozwiązana.. Czy jest możliwość, żeby łożysko koła się wysypało, choć na podnośniku nie ma żadnych luzów przy ruszaniu kołem a podczas jazdy klepie i jest bicie na kierownicy?
Sprawa ogarnięta, rozwiązaniem okazało się wymiana dwóch poduszek silnika. Nastała cisza i nic nie stuka. Dzięki za sugestie i zainteresowanie. ;)

Macie może jakieś sprawdzone źródło zakupu mat grzewczych do lusterek czy to bez znaczenia? Moje niestety nie grzeją już jak powinny.
Kup na allegro po około 7-10zł sztuka zamontuj i zapomnij o temacie. Będziesz musiał nieco porzeźbić plastik między lustrem a mechanizmem sterującym ale bez tragedii. U mnie taka mata siedzi już 6 rok i działa.

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Post autor: G0 Karcio » pt sty 04, 2019 00:05

Koledzy, czy fotele z elektryką i z pamięcią B5/B5FL to to samo co Bora/Golf IV ? Wiele jest przeróbek żeby do skórzanych RECARO z golfa 4 przełożyć ten dolny plastik ze sterowaniem? I czy w ogóle cały stelaż (siedzisko z oparciem) podejdzie pod ten z pamiecią ?

:wub: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585220 :wub:

_________________________Kupię:__________________________
* RARYTASY do Golf IV, ktoś posiada to proszę o odzew, dogadamy się :hmm: .
* Golf IV/Jetta IV USA jeśli ktoś posiada na części to proszę o odzew.

kris0
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: kris0 » pt sty 04, 2019 13:54

sebekgolf pisze:
czw sty 03, 2019 21:33
Kup na allegro po około 7-10zł sztuka zamontuj i zapomnij o temacie. Będziesz musiał nieco porzeźbić plastik między lustrem a mechanizmem sterującym ale bez tragedii. U mnie taka mata siedzi już 6 rok i działa.
Ok spróbuję, dzięki za info. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”