Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » czw kwie 05, 2018 16:21

akurat tak się składa, że mam takie Manhattany z adapterami 5x100-5x130


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: liteon0 » czw kwie 05, 2018 18:00

Miał ktoś do czynienia ze sklepem Ucando? Jak jest z podróbkami? Lemforder to Lemforeder a nie Lemopodobny gównolit?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » czw kwie 05, 2018 20:08

Zamawiałem kilka razy z tego sklepu. Nie mam żadnych zastrzeżeń.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw kwie 05, 2018 22:04

Jest tu gdzieś wątek o montażu multifunkcji? Jedynie o podgrzewanej z sharana znajduję, ale nie ma tam stricte założenia tej kierownicy zamiast zwykłej.



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » pt kwie 06, 2018 21:05

joseph82 pisze:
czw kwie 05, 2018 16:21
akurat tak się składa, że mam takie Manhattany z adapterami 5x100-5x130
Bierę, ale adapterów nie potrzebuję :hmm:


Obrazek

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pt kwie 06, 2018 21:11

Dzisiaj po kolejnych dwóch dniach u mechanika, mechanik stwierdził, że żadnych szarpań nie zaobserwował, przejrzał auto i wszystko jest ok. Muszę auto wstawić do innego, bo tak nie może być, że auto raz działa dobrze, a raz szarpie i mam udawać, że wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt kwie 06, 2018 21:31

Mówię ci, podmień te kable na jakieś np. Bosche silikonowe ale z pewnego źródła bo masz ewidentnie dyskotekę na fajkach i to powinien być punkt wyjścia do dalszych jakichkolwiek napraw. Jak to usuniesz to dopiero jest sens drążyć dalej. Gaz z racji tego, że się ciężej zapala niż benzyna wymaga jeszcze większego reżimu jeśli chodzi o układ zapłonowy, a skoro czujesz zapłony na benzynie, to na gazie tym bardziej nie ma prawa to działać poprawnie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pt kwie 06, 2018 21:37

Panowie jest może ktoś z Radomia?



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pt kwie 06, 2018 21:48

A jak okaże się, że nowe kable też będą iskrzyć, bo nie chce wydawać pieniędzy na marne? Jaki sklep polecasz, żeby kupić kable, a zarazem, żeby nie mieli cen z kosmosu? Zastanawiałem się też nad kablami: BREMI 206F200, które mają dobre opinie, tylko że też mają metalowe osłony. A jeśli chodzi o kable Bosch, to opinie mają różne.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob kwie 07, 2018 15:26

Nie podpowiem ci jakie kable, bo wszystkie silniki VW jakie są w rodzinie mają cewki osobno na każdą świecę więc nie ma kabli. Jedyne samochody jakie u mnie mają kable zapłonowe są innych marek. Ja bym się tak nie trzymał tego Beru. Firma jak wiele innych. Ktoś tu wspominał, że mocno podrabiana. Ile w tym prawdy, tego nie wiem, ale jeśli tak jest, to spora szansa, że znów trafisz na dziadostwo. Nie masz jakiegoś znajomego kto pracuje np. w Intercars albo czymś podobnym ? Oni są w stanie zrobić spore zniżki.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Koniu15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:15
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Koniu15 » sob kwie 07, 2018 16:38

Witam może tu pomożecie mi. Jestem nowym forumowiczem chciał bym założyć alufelgi z Audi A4 B8 o nr 8K0 601025F
z tego co już wiem to rozstaw śrub jest 112 a ET 45 7.5J
i teraz pytanie adaptery jakiej grubość użyć no i czy wogole weszły by te felgi. z góry dziękuję i pozdrawiam



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » sob kwie 07, 2018 22:14

sebekgolf pisze:
sob kwie 07, 2018 15:26
Nie podpowiem ci jakie kable, bo wszystkie silniki VW jakie są w rodzinie mają cewki osobno na każdą świecę więc nie ma kabli. Jedyne samochody jakie u mnie mają kable zapłonowe są innych marek. Ja bym się tak nie trzymał tego Beru. Firma jak wiele innych. Ktoś tu wspominał, że mocno podrabiana. Ile w tym prawdy, tego nie wiem, ale jeśli tak jest, to spora szansa, że znów trafisz na dziadostwo. Nie masz jakiegoś znajomego kto pracuje np. w Intercars albo czymś podobnym ? Oni są w stanie zrobić spore zniżki.
Niestety nie mam, żadnego znajomego, który pracuje w intercarsie. Koledzy jakie firmy kabli zapłonowych polecacie oprócz beru? Co powiecie na kable BREMI 206F200? A może problemem są te metalowe osłony-izolacja na kablach i one powodują wypadanie zapłonu i szarpanie, co sądzicie? Przed chwilą zobaczyłem jak zachowują się kable i te iskry są koloru błękitnego - niebieskiego i pojawiają się co jakiś czas.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob kwie 07, 2018 23:41

Witam, brakuje mi tego elementu w prawym fotelu, czy ten plastik jest taki sam w autach 3 i 5 drzwiowych?
Obrazek



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz kwie 08, 2018 09:11

logiac pisze:
sob kwie 07, 2018 22:14
sebekgolf pisze:
sob kwie 07, 2018 15:26
Nie podpowiem ci jakie kable, bo wszystkie silniki VW jakie są w rodzinie mają cewki osobno na każdą świecę więc nie ma kabli. Jedyne samochody jakie u mnie mają kable zapłonowe są innych marek. Ja bym się tak nie trzymał tego Beru. Firma jak wiele innych. Ktoś tu wspominał, że mocno podrabiana. Ile w tym prawdy, tego nie wiem, ale jeśli tak jest, to spora szansa, że znów trafisz na dziadostwo. Nie masz jakiegoś znajomego kto pracuje np. w Intercars albo czymś podobnym ? Oni są w stanie zrobić spore zniżki.
Niestety nie mam, żadnego znajomego, który pracuje w intercarsie. Koledzy jakie firmy kabli zapłonowych polecacie oprócz beru? Co powiecie na kable BREMI 206F200? A może problemem są te metalowe osłony-izolacja na kablach i one powodują wypadanie zapłonu i szarpanie, co sądzicie? Przed chwilą zobaczyłem jak zachowują się kable i te iskry są koloru błękitnego - niebieskiego i pojawiają się co jakiś czas.
Ten metal z założenia ma eliminować zakłócenia elektromagnetyczne wynikające z powstawania iskry. Chodzi o spełnianie pewnych norm odnośnie zakłóceń. Długi temat i akurat w tym przypadku mało ważny. Normalnie nie powinno przebijać z tego metalu na silnik. Jeśli się tak dzieje, to oznacza, że jest przebicie z fajki i przez jej gumowa izolację, na metalowy ekran, a z niego z kolei na blok silnika. Zdjęcie ekranu w tym momencie pewnie coś pomoże, ale to półśrodek, bo skoro przebija teraz, to znaczy, że przebija izolację wewnątrz, a nie powinno.

Zrób mi zdjęcie twoich kabli zapłonowych po stronie cewki ( jak masz stare, to zrób mi zdjęcie starej fajki wchodzącej na cewkę). Może uda się coś podpasować z moich starych kabli zapłonowych z innych aut to ci podrzucę na próbę.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości