Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lut 20, 2018 21:42

logiac pisze:
Wiesz, odpowiedź na to pytanie to jak wróżenie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jeśli nie ma się "pacjenta pod nożem". Przez internet to są bardziej domysły i pomoc na zasadzie "w co warto zaglądnąć, bo może tam jest problem", to takie trochę szukanie po "omacku".

Po pierwsze to moc silnika zależy ( jeśli porównujemy dwa takie same) od ich kondycji. Nie wiadomo w jakim stanie był ten który szedł "żwawiej" jak to nazwałeś, może był po prostu w lepszym stanie, a może po prostu układ zapłonowy i paliwowy działał lepiej ( poprawniej).

Kolejna kwestia to regulacja gazu. Skoro piszesz, że szarpie, to na pewno coś jest nie tak jak być powinno. kolejność powstępowania:

1: doprowadzić układ zapłonowy do idealnego stanu ( może napisz jakie świece włożyłeś, najlepiej symbol, jakie kable )
2: wywala jakieś błędy ( wypadające zapłony ) jak podłączysz interfejs ?
3: doprowadzenie pracy silnika na BENZYNIE do stanu idealnego, dopiero to jest punkt wyjściowy do robienia czegokolwiek z gazem, w innym przypadku nigdy nie będzie tak jak ma być
4: regulacja gazu ( tu koniecznie sprawdzony warsztat, a tych wbrew pozorom jest MAŁO), zacząć od wymiany filtrów ( po dwóch latach mogą być nieźle zawalone), tankowanie na dobrych markowych/sprawdzonych stacjach, niestety ale oszczędzanie 3-5 gr na litrze LPG w ogólnym rozrachunku może kosztować więcej niż tankowanie lepszego paliwa, sprawdzić kondycję instalacji, może kończyć się reduktor ( jak będzie puszczał gaz podciśnieniem to nie ma opcji poprawnego ustawienia instalacji), sprawdzenie wtrysków, mogą być nieco pozaklejane, to samo dysze i wtedy odpowiedniej dawki gazu nie podadzą, a to może doprowadzić w skrajnym wypadku do wypalenia tłoków czy uszczelki pod głowicą.

Nie piszę tego jako teoretyk, tylko praktyk, mam kilka samochodów, w tym jednego diezla. Cała reszta lata na gazie klepiąc grube przebiegi ( nawet okolice 50 tyś km rocznie)
Świece jakie dałem to: Denso k20tt, a kable: beru ZEF1117, z tego co czytałem to są to dobre rzeczy. Jeśli chodzi o regulację gazu, to byłem na jej przeglądzie jeszcze przed wymianą kabli, bo nie wiedziałem w jakim były stanie, ale świece już były nowe. Wtedy tylko wymienili mi filtry, bo regulacja była niemożliwa, gdyż komputer wykazał wypadanie zapłonu. Po tym jak dowiedziałem się o wypadaniu zapłonu wymieniłem kable na nowe i przy okazji przeczyściłem kopułki na cewce. Szarpanie zmniejszyło się prawie do zera, a wcześniej było dość częste. Czekam na interfejs, aby zobaczyć czy teraz mam jakieś błędy.

Przed chwilą z ciekawości byłem zajrzeć pod maskę i zauważyłem, że iskra przeskakuje na świecach, bo widać iskrzenie. Mechanik wymieniał kable, więc są dobrze założone, ale dla pewności jeszcze je docisnąłem, więc to odpada. Kazałem mu też sprawdzić czy nie są uszkodzone i stwierdził, że są dobre. Nie widzi mi się znowu zostawiać auto na cały dzień u mechanika, więc jest jakiś magik z okolic Zabrza, Gliwic, Bytomia, Katowic, który np. przez weekend może zdiagnozować auto, oczywiście nie za free?
Zaglądnij na PW


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt lut 20, 2018 22:39

G0 Karcio, dzięki :kufel:



Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: arekgroszek » śr lut 21, 2018 01:22

cinek2004,

Koito ma jakieś 13 cm, ori ma zapewne mniej. Ja wsadzałem do zwykłych lamp bixenon mini h1 - mają wejść pod złącze ori h7... wejść weszły ale nie mogłem zamknąć szkła, dałem duuużo ją do tyłu a też ma jakieś 13 cm i wystaje poza dekielek jeszcze tył palnika. Także przeróbka dekielków na pewno ale są rozwiązania wystaczy do ori dokupić takie gumowe okrągłe i można już wtedy to fajnie zamknąć - rzeźba na pewno spróbuj na hidretrofit.pl może coś pomogą :D



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » śr lut 21, 2018 01:49

arekgroszek pisze:Koito ma jakieś 13 cm, ori ma zapewne mniej.
Wiem ile średnicy ma Koito - 2,8", ja chcę się dowiedzieć ile ma ori.
Na głębokość dam sobie radę, pospawać plastik to żaden problem.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » śr lut 21, 2018 11:38

cinek2004 pisze:
arekgroszek pisze:Koito ma jakieś 13 cm, ori ma zapewne mniej.
Wiem ile średnicy ma Koito - 2,8", ja chcę się dowiedzieć ile ma ori.
Na głębokość dam sobie radę, pospawać plastik to żaden problem.
Czyli drutować będziesz? :D nie no żart. Ale ja bym nic nie spawał.
Średnica oem soczewki z mk4 to nie więcej niż 36-40mm. Jest malutka.
Rozbierałem lampy do malowania, mierzyłem soczewkę ale nie pamiętam ile to było dokładnie.
Ta koito przy niej to gigant jeśli chodzi o średnicę. Druga sprawa że koito zapewne ma w sobie układ zasilania tak potężnych LEDów + radiator od spodu więc napewno słusznie waży a materiał z którego wykonana jest obudowa jest dosyć słaby [miałem go w rękach] ale wystarczający do OEM soczewki pod D2S. Obawiam się że nie utrzyma to KOITO a już napewno nie w trakcie eksploatacji na polskich drogach i koniec końców dojdzie do katastrofy wiadomo jakiej. A Xenon do MK4 to dosyć solidny koszt ;)

Co mogę zasugerować... Olej zmianę soczewki.
Rozbierz lampę, pomaluj sobie ramkę czy tam środek cały albo nie maluj nic- wedle uznania.
Problemem z Xenonem w MK4 jest jakiś nalot który pojawia się na soczewce i skutecznie blokuje światło oraz odpadający "chrom" we wnętrzu soczewki.
Trzecią sprawą jest kontrola samego żarnika, który jak wiadomo ma swoją żywotność.
Ja u siebie żarniki miałem spoko ale soczewki zaszły tą mgłą. Wyczyściłem je na kryształ, złożyłem lampy
Chrom we wnętrzu był idealny ale też z lekkim nalotem, który oczyściłem.
Wzrost ilości światła był powalający!!!


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 23, 2018 08:19

Nie wiem co jest grane, ale po zmianie wyglądu forum, wywala mi że ktoś coś do mnie pisał na PW a nie mam żadnych nowych wiadomości.

Tak więc, jak ktoś pisał, to pisać jeszcze raz ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt lut 23, 2018 09:14

Kompletna porażka to nowe forum! Po co zmieniać coś co było dobre?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt lut 23, 2018 10:04

Na razie jest dramat...ale ostatnio było to samo, po kilku miesiącach przyzwyczaimy się i będzie ok...chociaz na chwile obecna już mi kilku rzeczy brakuje.
Skrzynka PW zmieniła rozmiar...z 1500 do 3000. Po zmianie mam w skrzynce wiadomosci które usunąłem dzień czy dwa wcześniej - pewnie stąd mogą się wyświetlać cuda. Podobnie wcięło posty...



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt lut 23, 2018 12:03

Ja tam problemów nie widzę :D



Awatar użytkownika
mareczek115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 18, 2011 14:51
Lokalizacja: Grójec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mareczek115km » pt lut 23, 2018 13:00

dany_47 pisze:
śr lut 21, 2018 11:38
cinek2004 pisze:
arekgroszek pisze:Koito ma jakieś 13 cm, ori ma zapewne mniej.
Wiem ile średnicy ma Koito - 2,8", ja chcę się dowiedzieć ile ma ori.
Na głębokość dam sobie radę, pospawać plastik to żaden problem.
Czyli drutować będziesz? :D nie no żart. Ale ja bym nic nie spawał.
Średnica oem soczewki z mk4 to nie więcej niż 36-40mm. Jest malutka.
Rozbierałem lampy do malowania, mierzyłem soczewkę ale nie pamiętam ile to było dokładnie.
Ta koito przy niej to gigant jeśli chodzi o średnicę. Druga sprawa że koito zapewne ma w sobie układ zasilania tak potężnych LEDów + radiator od spodu więc napewno słusznie waży a materiał z którego wykonana jest obudowa jest dosyć słaby [miałem go w rękach] ale wystarczający do OEM soczewki pod D2S. Obawiam się że nie utrzyma to KOITO a już napewno nie w trakcie eksploatacji na polskich drogach i koniec końców dojdzie do katastrofy wiadomo jakiej. A Xenon do MK4 to dosyć solidny koszt ;)

Co mogę zasugerować... Olej zmianę soczewki.
Rozbierz lampę, pomaluj sobie ramkę czy tam środek cały albo nie maluj nic- wedle uznania.
Problemem z Xenonem w MK4 jest jakiś nalot który pojawia się na soczewce i skutecznie blokuje światło oraz odpadający "chrom" we wnętrzu soczewki.
Trzecią sprawą jest kontrola samego żarnika, który jak wiadomo ma swoją żywotność.
Ja u siebie żarniki miałem spoko ale soczewki zaszły tą mgłą. Wyczyściłem je na kryształ, złożyłem lampy
Chrom we wnętrzu był idealny ale też z lekkim nalotem, który oczyściłem.
Wzrost ilości światła był powalający!!!
Ostatnio pisałem z gościem na fb bo zakładał koito z toyoty do golfa iv, mówił że roboty trochę było ale, że warto.
Ja zakładałem 100w led żarówki d2s i fajnie świeciło lecz nie mam porównania czy lepiej od koito.


Obrazek

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt lut 23, 2018 16:16

lwlw pisze:
pt lut 23, 2018 09:14
Kompletna porażka to nowe forum! Po co zmieniać coś co było dobre?
Popieram! To jakaś katastrofa.
Czekam na powrót do starego. Aż oczy bolą od tej bieli...


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 23, 2018 16:49

Lubisz czarne ? :hmm: Rasito ty :hmm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pt lut 23, 2018 18:29

Popieram kolegów wyżej, aktualna witryna to jakaś klęska. Na co to było to się zastanawiam. Jaka myśl była twórców?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 23, 2018 22:12

Wiesz, to jest jak z polityką, sejmem i tym wszystkim. Gdyby wszystko działało jak należy i nic by nie trzeba zmieniać, to oni też nie byliby potrzebni. Utopia, lepsze wrogiem dobrego jak to się mówi ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości