Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw lut 08, 2018 21:06

ASO



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw lut 08, 2018 21:30

Witam, nie wiem czy dzisiejsza sytuacja ma związek z śladami oleju na uszczelce pod kolektorem dolotowym, które zauważyłem. Dzisiaj zrobiło się zimniej i ślisko, więc pojechałem sobie trochę poślizgać golfem i po pewnej chwili wyświetlił mi się komunikat: STOP öldruck motor aus i zapaliła się kontrolka oleju, jednak silnik dalej pracował. Wyłączyłem auto i ponownie je odpaliłem i nie było już komunikatu i kontrolki. Wyczytałem, że problemem jest małe ciśnienie oleju. Gdzie szukać problemu?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » czw lut 08, 2018 23:15

A ile masz oleju?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 09, 2018 09:31

kewinpol pisze:A da się ten dystans-łącznik oryginalny czymś inny zastąpić? Jeśli nie to gdzie kupię ten łącznik bo na intrenecie biedy z tym.
inwencja twórcza w narodzie ginie...

Nie wiem, podłóż nakrętkę a z obciętej długiej śruby zrób szpilkę albo idź do tokarza niech dotoczy tulejkę za 5zł czy coś w tym stylu, opcji jest masa, ogranicza cię tylko twój umysł. Jak ja bym miał takie problemy z moim już ponad 30 letnim gruzem podczas wyjazdów na drugi koniec europy, to bym go chyba za każdym wyjazdem musiał złomować, a ludzie jeżdżą takimi śmietnikami do Afryki i wracają na kołach, wy macie problem z zamontowaniem podłokietnika bo brakuje ... kawałka tulejki czy tam łącznika :panna:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt lut 09, 2018 14:14

Problem ograniczający pomysłowość, to brak styczności z narzędziami przez większość życia :D



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt lut 09, 2018 18:24

Garrison pisze:Problem ograniczający pomysłowość, to brak styczności z narzędziami przez większość życia :D
Akurat jest to moje pierwsze auto, a wcześniej nie musiałem kombinować z takimi rzeczami, bo porostu było mi to niepotrzebne.



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pt lut 09, 2018 18:32

lwlw pisze:A ile masz oleju?
Też się już zastanawiałem, czy to nie wina zbyt małej ilości oleju. Akurat poziom oleju sprawdzałem dzień przed tym zdarzeniem i bagnet był suchy, ale samochód stał na średnio równym podłożu, więc miałem dzisiaj sprawdzać jeszcze raz poziom. A tu wczoraj taka sytuacja z tym komunikatem. Jest to możliwe, że ubyło tyle oleju, że bagnet jest suchy jak olej wymieniałem jakieś 5-6 tyś kilometrów? Wczoraj zrobiłem jeszcze zdjęcie korka wlewu oleju i jest na nim trochę nagaru, czy to normalne?
Obrazek



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt lut 09, 2018 18:33

kewinpol pisze:
Garrison pisze:Problem ograniczający pomysłowość, to brak styczności z narzędziami przez większość życia :D
Akurat jest to moje pierwsze auto, a wcześniej nie musiałem kombinować z takimi rzeczami, bo porostu było mi to niepotrzebne.
Żeby nie było to się nie czepiałem, ani co gorsza - nie wywyższałem. Sam dopiero od niedawna mam normalną styczność ze sprzętem "cięższym" niż młotek i śrubokręt. Po pewnym czasie obcowania z nimi w głowie rozwijają się obszary odpowiedzialne za kombinowanie, które owocują tym, że się czaruje różne rzeczy by coś działało jak trzeba :D
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2018 18:35 przez Garrison, łącznie zmieniany 1 raz.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt lut 09, 2018 18:35

Garrison pisze:
kewinpol pisze:
Garrison pisze:Problem ograniczający pomysłowość, to brak styczności z narzędziami przez większość życia :D
Akurat jest to moje pierwsze auto, a wcześniej nie musiałem kombinować z takimi rzeczami, bo porostu było mi to niepotrzebne.
Żeby nie było to się nie czepiałem, ani co gorsza - nie wywyższałem. Sam dopiero od niedawna mam normalną styczność ze sprzętem "cięższym" niż młotek i śrubokręt. Po pewnym czasie obcowania z nimi w głowie rozwijają się obszary odpowiedzialne za kombinowanie, które owocuje tym, że się czaruje różne rzeczy by coś działało jak trzeba :D
Spoko, nie mam pretensji. W domu coś się robiło i kombinowało czy to z wiertarką, młotkiem lub lutownicą, ale takich kombinacji nie musiałem zbyt wiele robić :-)



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt lut 09, 2018 20:33

logiac pisze:
lwlw pisze:A ile masz oleju?
Też się już zastanawiałem, czy to nie wina zbyt małej ilości oleju. Akurat poziom oleju sprawdzałem dzień przed tym zdarzeniem i bagnet był suchy, ale samochód stał na średnio równym podłożu, więc miałem dzisiaj sprawdzać jeszcze raz poziom. A tu wczoraj taka sytuacja z tym komunikatem. Jest to możliwe, że ubyło tyle oleju, że bagnet jest suchy jak olej wymieniałem jakieś 5-6 tyś kilometrów? Wczoraj zrobiłem jeszcze zdjęcie korka wlewu oleju i jest na nim trochę nagaru, czy to normalne?
Obrazek
Chłopie, masz silnik słynący z tego, że bierze olej i się dziwisz, że po takim przebiegu nie masz oleju na bagnecie? Ciesz się, że go nie zatarłeś.
Co do masła pod korkiem to jest to normalne zimą jeżeli robisz krótkie dystanse i auto nie dogrzewa się. Jeżeli robisz dłuższe trasy, a takie masło dalej utrzymuje się to bardzo prawdopodobne, że strzeliła uszczelka pod głowicą.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob lut 10, 2018 09:18

logiac, tak jak pisze Craash
Ja się tylko dziwię, że miałeś suchy bagnet i postanowiłeś nie robić z tym nic tylko pojeździć do następnego dnia... Tu naprawdę nie ma żartów. Jakby ten samochód nie stał, nie wiem jaka musiałaby być góra żeby bagnet się nie umoczył... A przecież od końca do minimum jest pewnie z pół litra jak nie więcej - to ile Ci zostało tego oleju? Ze 2 litry...?



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob lut 10, 2018 14:39

Qto pisze:Właśnie żeby ten łącznik przekręcić to potrzeba cos wiecej niz śruby...blaszki gwintowane i dystans pod jedno mocowanie. Gdzieś był temat z montażem łokcia i tam wszystko jest.
Wszystko już mam, kupiłem w budowlanym, ale nie wiem czy da się jakoś zastąpić te blaszki gwintowane?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob lut 10, 2018 14:42

A w czym problem zamówić oryginalne blaszki i śruby? Kosztują grosze, a bynajmniej nie będzie żadnych patentów i udziwnień w aucie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob lut 10, 2018 15:18

Pany, Golf IV GTI TDI, dlaczego GTI w dieslu? Ani silnik GTI ani pakiet ospojlerowania więc dlaczego GTI w dieslu bo mnie zaczęło to nurtować :D ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości