Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pn lut 05, 2018 19:10

Qto, 4 post w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=548602" onclick="window.open(this.href);return false; kolegi grg474.
Czujnik otwarcie maski mam.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lut 06, 2018 12:26

logiac pisze:Witam, wczoraj rozkręcałem kolektor dolotowy i zauważyłem, że na uszczelce z kolektora jest trochę oleju jak i na samym kolektorze. Co to może zwiastować?
ObrazekObrazek
Zobaczy czy przypadkiem odmą nie zaciąga oparów oleju. Ogólnie jak trochę idzie dolotem to nic nadzwyczajnego się nie dzieje.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » śr lut 07, 2018 09:37

Qto pisze: Masz czujnik otwarcia maski? ...bo jest potrzebny do prawidłowego działania czujnika
O, a to czemu? Ja mam ten czujnik maski, ale nie działa i w niczym nie przeszkadza to czujnikowi oleju w misce. Co do czujnika maski to on sam w sobie jest sprawny - mierzyłem go, ale nic się nie dzieje nawet jak go ręcznie wciskam. Coś w instalacji jest nie tak, ale olałem to.

Edit. Doczytałem, czujnik maski jest tylko do alarmu, a nie sygnalizuje otwarcia maski, więc pewnie mam to sprawne. Tylko dziwne, że mój komfort nie na pewno nie miał alarmu (teraz mam już inny), więc nie wiem po co ten czujnik maski dali... :kac:
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2018 09:54 przez lwlw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lut 07, 2018 09:50

lwlw, doprowadź do sytuacji kiedy zapali się żółta kontrolka poziomu oleju...bez czujnika otwarcia maski nie zgasisz jej.
G0 Karcio, dzisiaj postaram się zerknąć w schematy.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr lut 07, 2018 11:15

Cześć, zakupiłem sobie kompletny podłokietnik, ale brakuje mi śrub i nakrętek, które są potrzebne do montażu. Orientuje się ktoś czy śruby są uniwersalne?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » śr lut 07, 2018 12:00

Qto, raz kiedyś miałem żółtą kontrolkę, więc chyba to działa. Po prostu ja zawsze myślałem, że powinno mi pokazać na liczniku otwarcie maski tak jak w innych samochodach.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » śr lut 07, 2018 12:20

kewinpol pisze:Cześć, zakupiłem sobie kompletny podłokietnik, ale brakuje mi śrub i nakrętek, które są potrzebne do montażu. Orientuje się ktoś czy śruby są uniwersalne?
Ja kiedyś demontowałem całkiem podłokietnik i gdzieś mi się pogubiły śruby. Vw daje normalne śruby tylko wiadomo o większej wytrzymałości. Możesz spokojnie zamontować zwykłe z castoramy. Jeżdżę na takich juz ze trzy lata. Tam nie ma takich sił do których są potrzebne mocne śruby.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr lut 07, 2018 14:33

Skrzak pisze:
kewinpol pisze:Cześć, zakupiłem sobie kompletny podłokietnik, ale brakuje mi śrub i nakrętek, które są potrzebne do montażu. Orientuje się ktoś czy śruby są uniwersalne?
Ja kiedyś demontowałem całkiem podłokietnik i gdzieś mi się pogubiły śruby. Vw daje normalne śruby tylko wiadomo o większej wytrzymałości. Możesz spokojnie zamontować zwykłe z castoramy. Jeżdżę na takich juz ze trzy lata. Tam nie ma takich sił do których są potrzebne mocne śruby.
Wielkie dzięki, a byłbyś na tyle miły, aby podać ile tych śrub potrzebuje i jakie są to śruby?
Podłokietnik, który kupiłem składa się z: Obrazek
Czyli brakuje mi śrub i łącznika i takich metalowych podkładek-spinek, coś jeszcze muszę dokupić? Gdzie kupie w normalnych pieniądzach ten łącznik, bo ciężko wiedzę z jego dostępnością? Można ten łącznik czymś zastąpić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lut 07, 2018 23:56

G0 Karcio pisze: PIN1 - żółto/czarny - do wtyczki 14 pinowej obok pompy ABS - pin 11
zasilanie z bezpiecznika nr 5, kabelek przechodzi przez wtyczkę o której mowa...ale jest ona koło akumulatora i u Ciebie ta wtyczka może być inna - w pierwszych rocznikach zdaje się były inne, 10 pin
G0 Karcio pisze: PIN2 - brązowy - masa
zgadza się
G0 Karcio pisze: PIN3 - brązowo/niebieski - do wtyczki 14 pinowej obok pompy ABS - pin 12 - stamtąd do licznika pin 22 niebieskiej wtyczki?
pin 18 wtyczki zielonej, reszta się zgadza...z uwagami jak przy pinie 1



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » czw lut 08, 2018 09:37

kewinpol pisze:Czyli brakuje mi śrub i łącznika i takich metalowych podkładek-spinek, coś jeszcze muszę dokupić? Gdzie kupie w normalnych pieniądzach ten łącznik, bo ciężko wiedzę z jego dostępnością? Można ten łącznik czymś zastąpić?
Z tego co widzę to nic nie brakuje, nie kojarzę żadnych spinek. Ważne że masz ten trójkątny łącznik. Najpierw jego montujesz, nie pamiętam chyba dwoma czy trzema śrubami, a jak on siedzi to do niego przykręcasz podłokietnik. Tam musisz obczaić, te osłony okrągłe plastikowe i to co pod nimi musisz ściągnąć do montażu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw lut 08, 2018 10:00

Właśnie żeby ten łącznik przekręcić to potrzeba cos wiecej niz śruby...blaszki gwintowane i dystans pod jedno mocowanie. Gdzieś był temat z montażem łokcia i tam wszystko jest.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw lut 08, 2018 10:15

A da się ten dystans-łącznik oryginalny czymś inny zastąpić? Jeśli nie to gdzie kupię ten łącznik bo na intrenecie biedy z tym.



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2134
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » czw lut 08, 2018 18:35

kewinpol, MK IV podłokietnik montaż http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=292197" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw lut 08, 2018 20:55

majster heniek pisze:kewinpol, MK IV podłokietnik montaż http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=292197" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki, już wcześniej znalazłem wątek, ale z tego co widzę, to dostępność łącznika jest zerowa. Akurat śruby i nakrętki to nie problem, bo można je kupić w zwykłym budowlanym.
Edit.
Wyczytałem, że taki łącznik można zrobić sobie poprzez obcięcie nakrętki dystansowej M8x25 do 17 mm i potem nakręcenie śruby M8x14.
Ostatnio zmieniony czw lut 08, 2018 21:07 przez kewinpol, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości