Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: owies » czw sie 24, 2017 10:05

Craash pisze:W eepromie licznika nie jest raczej zapisany. Zmieniałem u siebie radio na MCD i też po odłączeniu akumulatora nie muszę wpisywać kodu. Jedynie za pierwszym razem musiałem wpisać kod.
Jest.
Za pierwszym razem licznik nauczył się kodu i każdorazowo po odpięciu zasilania radio czyta go z licznika. Moja Delta też zapytała tylko raz o kod. Tyle że gada już po CANie. Na forum passata w ciekawostkach licznikowych jest opisany adres epromu w którym zapisany jest kod. Powodzenia.
cinek2004 pisze:Widzieliście już nowy mod:
https://www.youtube.com/watch?v=mmCeF8J ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
cinek2004 pisze:Chodzi o to, że tylko edytując wsad. Bez dokładania żadnych modułów.
a ja myślałem, że te wsady są już przeorane na wylot :D


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » czw sie 24, 2017 11:42

Oo, czyli licznik jednak zapisuje takie dane. Tylko od czego to zależy? Mam w domu jeszcze Sharana z 2005 roku, licznik full fis, od nowości siedzi w nim nawigacja MFD i każdorazowo trzeba wpisać kod do radia po odłączeniu akumulatora. Coś jest zepsute?


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » czw sie 24, 2017 12:41

Może nie być podpięta komunikacja (linia K) do radia.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw sie 24, 2017 13:06

Czyli dobrze kombinowałem. Dzięki za potwierdzenie...przeryję temat na passacie i poszukam.
Idąc dalej w ten temat...na pewno idzie to po linii K? Nie wiem czy opcja uczenia kodu nie weszla razem z komunikacją CAN pomiędzy radiem i licznikiem



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2133
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » czw sie 24, 2017 18:22

potrzebny przycisk opuszczania całego podłokietnika ( z pionu na poziom ) moja Pani coś narobiła i przycisk znalazłem pod fotelem i widać że coś się zerwało :shock:


Obrazek

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 993
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Adek99 » czw sie 24, 2017 21:13

Mam szary bez klapki za 40 zł ci go oddam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw sie 24, 2017 21:51

majster heniek pisze:potrzebny przycisk opuszczania całego podłokietnika ( z pionu na poziom ) moja Pani coś narobiła i przycisk znalazłem pod fotelem i widać że coś się zerwało :shock:

Gmerała gdzie nie powinna :hmm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » czw sie 24, 2017 23:42

Qto pisze:na pewno idzie to po linii K? Nie wiem czy opcja uczenia kodu nie weszla razem z komunikacją CAN pomiędzy radiem i licznikiem
Wiele starszych VAGów nie ma komunikacji innej poza K Line podpiętej do radia i kod się zapamiętuje.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4t

Post autor: lwlw » pt sie 25, 2017 09:22

sebekgolf pisze:albo przywieszający się pływak i za późno rezerwę pokazuje, albo zmieniły się dawki paliwa. Swoją drogą u mnie też na rezerwie momentalnie opada wskazówka :grin:
Hm, dawki... wtedy w ogóle spalanie by się chyba zmieniło, ale kto wie... Ogólnie oprócz tej rezerwy to wskaźnik paliwa ładnie chodzi, wszystko się zgadza, jak np. mam pół albo ćwierć baku to suma kilometrów przejechanych i pozostałych razy średnie spalanie to mniej więcej wychodzi tyle co do baku mogło się zmieścić. No i na baku robię tyle co zawsze.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4t

Post autor: sebekgolf » pt sie 25, 2017 09:47

lwlw pisze:
sebekgolf pisze:albo przywieszający się pływak i za późno rezerwę pokazuje, albo zmieniły się dawki paliwa. Swoją drogą u mnie też na rezerwie momentalnie opada wskazówka :grin:
Hm, dawki... wtedy w ogóle spalanie by się chyba zmieniło, ale kto wie... Ogólnie oprócz tej rezerwy to wskaźnik paliwa ładnie chodzi, wszystko się zgadza, jak np. mam pół albo ćwierć baku to suma kilometrów przejechanych i pozostałych razy średnie spalanie to mniej więcej wychodzi tyle co do baku mogło się zmieścić. No i na baku robię tyle co zawsze.
Wiesz, ja się zastanawiam jak to jest rozwiązane ( a nie mam czasu drążyć tematu aby to sprawdzić) bo mam podobny przypadek jak u ciebie. Tyle że ja zawsze leję dosłownie pod zakrętkę czyli w baku mam cirka 65-75 litrów paliwa w zależności jak długo chce mi się stać i dolewać. Dystanse przy normalnej jeździe przeważnie wtedy oscylują w okolicy 1000km na baku. Jakby jeździł ekonomicznie to ponad 1150 jestem w stanie zrobić na tankowaniu, tyle, że ja ekonomicznie nie jeżdżę bo bym musiał zamulać 130 na autostradach. Jak mi się oświeci kontrolka rezerwy, to wskazówka niby jest jeszcze dość wysoko, a po 50km przejechanych leży już na czerwonym polu, co w DE na autostradzie może być niebezpieczne bo czasem robię odcinki po 200km gdzie nie ma po drodze stacji. Dlatego zastanawiam się, czy tam nie jest robiona kalkulacja zużycia na podstawie ilości paliwa w baku i dawki spalania. Skoro pokazuje ile zostało ci na baku do przejechania ( ja nie mam tego aktywowanego) to musi patrzeć na dawki. Teraz pytanie czy prognozuje to w odniesieniu do założonej pojemności baku przez producenta. Bo jeśli tak, to ja fałszuję pomiar bo normalnie do baku wejdzie w okolicy 55 litrów do drugiego odbicia, a ja dolewam ile wlezie z wciśniętym odpowietrznikiem ( w tym momencie komp miałby zakodowaną wartość pełnego baku na te 55 litrów, a realnie wlane jest ponad 65). Ale jak piszę, to są moje przypuszczenia ( że jest brana poprawka w obliczeniach na pojemność baku).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sie 25, 2017 10:00

Ja mam tak że jak zapali się żebrak to wskazówka leci zaraz w dół... Teraz w dupowozie przy około 100km zasięgu zapala mi się żebrak, przejadę 40km i pokazuje 0-20km w zależności od tego jak jadę...a później na tankowaniu pistolet odbija na ok 50 litrach. W golfie podobnie...wg dystrybutora w baku zostaje jakieś 3-5litrów a zasięg już pokazuje 0 i wskazówka leży.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt sie 25, 2017 14:40

To samo. Rekord od momentu zapalenia rezerwy do położenia się wskazówki prawie na ostatniej kresce, to jakieś 10km w mieście. Dziwna sprawa.



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2133
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » pt sie 25, 2017 15:51

Adek99 pisze:Mam szary bez klapki za 40 zł ci go oddam
Dzięki , ale potrzebuję czarny
sebekgolf pisze:Gmerała gdzie nie powinna :hmm:
ta i jeszcze powiedziała , że jej niepotrzebny


Obrazek

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt sie 25, 2017 16:42

majster heniek pisze:ta i jeszcze powiedziała , że jej niepotrzebny
W tej sytuacji widzę tylko jedno wyjście - rozwód :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości