Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » sob lip 01, 2017 19:29

krazorek pisze:
kewinpol pisze:Witam Panowie. Czy pisk w filmiku to rozrusznik: https://www.youtube.com/watch?v=xnWXTDMkKMA? Z początku podejrzanym był alternator, który poszedł do regeneracji, ale to nie był on. Jeśli to rozrusznik to co może być, bendiks? Czy demontaż rozrusznika w moim silniku obędzie się bez jego lewarkowania?
Na 95% bendix w rozruszniku się kończy. Jak go od razu zgasisz to za drugim razem będzie ten efekt krótszy albo wcale go nie będzie.

Wymień od razu szczotki i tulejki i będzie jak nowy.
Może byc też kwestia usyfionej zębatki która nie zdąży sie cofnąć, miałem podobnie, po czyszczeniu spokoj

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Paclawek
Kapitan Palniczek
Kapitan Palniczek
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 15, 2009 13:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paclawek » sob lip 01, 2017 21:55

Obrazek

Panowie mam takie pytanie rozglądam sie za zakupem grilla bo mam pęknięty. Pytam z czystej ciekawości o co chodzi z ta krateczką którą zaznaczyłem. Są takie które maja po jednej stronie tą kratke jak i takie po obydwóch stronach. Zależało to od silnika czy coś?


Obrazek
TURBODIESEL INTERCOOLER POLSKA NIEMCY STEFAN MOLLER!

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob lip 01, 2017 22:19

Robson91 pisze:
krazorek pisze:
kewinpol pisze:Witam Panowie. Czy pisk w filmiku to rozrusznik: https://www.youtube.com/watch?v=xnWXTDMkKMA? Z początku podejrzanym był alternator, który poszedł do regeneracji, ale to nie był on. Jeśli to rozrusznik to co może być, bendiks? Czy demontaż rozrusznika w moim silniku obędzie się bez jego lewarkowania?
Na 95% bendix w rozruszniku się kończy. Jak go od razu zgasisz to za drugim razem będzie ten efekt krótszy albo wcale go nie będzie.

Wymień od razu szczotki i tulejki i będzie jak nowy.
Może byc też kwestia usyfionej zębatki która nie zdąży sie cofnąć, miałem podobnie, po czyszczeniu spokoj

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
Dzięki, a orientujesz się jak się ma sprawa z demontażem w moim silniku?



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » ndz lip 02, 2017 11:16

mat06 pisze:Mam problem. Kupiłem radio Gamma V, niestety bez kodu. Trochę poczytałem i z tego co się dowiedziałem, to trzeba odczytać eeprom radia i dopiero wyciągnąć kod... Orientujecie się może czy jest jeszcze jakiś inny sposób? ASO poda mi kod na podstawie numeru radia, czy muszę mieć VIN auta, w którym było zamontowane fabrycznie?
na forum nawet jest dział do kodów http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=55856" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz lip 02, 2017 16:52

Ma ktoś obraz płyty VDC Pro do wypalenia? Na chomikuj są same po 0,71MB, a w środku .zip puste .iso. Będę wdzięczny!



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Jaroslaw.b » ndz lip 02, 2017 20:01

mowa o VDS? ten pod "biosa"?
to tak, tyle to zajmuje i nie jest widoczne na windowsie, wypal plytkę bootującą i zobacz :) płytka 1zł więc jak nie będzie działało to majątku nie stracisz :)
ale z tego co pamiętam to właśnie tak wyglądało


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz lip 02, 2017 20:18

Jaroslaw.b pisze:mowa o VDS? ten pod "biosa"?
to tak, tyle to zajmuje i nie jest widoczne na windowsie, wypal plytkę bootującą i zobacz :) płytka 1zł więc jak nie będzie działało to majątku nie stracisz :)
ale z tego co pamiętam to właśnie tak wyglądało
Coś udało się wygrzebać, próbnie nawet odpalił na wirtualnej maszynie, czego rzekomo nie powinno być. Jak dorwę urządzenie z wejściem RS232 i kupię kabel, to się pobawię z domykaniem szyb :satan:



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » ndz lip 02, 2017 21:54

joseph82 pisze:
mat06 pisze:Mam problem. Kupiłem radio Gamma V, niestety bez kodu. Trochę poczytałem i z tego co się dowiedziałem, to trzeba odczytać eeprom radia i dopiero wyciągnąć kod... Orientujecie się może czy jest jeszcze jakiś inny sposób? ASO poda mi kod na podstawie numeru radia, czy muszę mieć VIN auta, w którym było zamontowane fabrycznie?
na forum nawet jest dział do kodów http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=55856" onclick="window.open(this.href);return false;
Napisałem tam, ale brak odpowiedzi.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lip 02, 2017 22:54

jak już mowa o kodach...jak dowiedzieć się jaki kod jest w radyjku które fabrycznie jest w aucie. U mnie działa i samo wyszukuje kod np po odłączeniu aku...ale możliwe że będę chciał je przełożyć do innego :blush:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz lip 02, 2017 23:55

kewinpol, Najczęściej wiąże się to z wymontowaniem akumulatora i półki aku, podłogi silnika. Później masz do wszystkiego dostęp prawie jak na dłoni. Sam rozrusznik trzyma się na dwóch śrubach + jeszcze parę innych dupereli. U mnie nie całe pół godzinki i rozrusznik był na stole. A jak już go będziesz miał na stole to warto wymienić to o czym pisałem bo ja miałem problemy z zabraniem się ponownie do tej kwestii jak sobie zostawiłem tulejki "na później". A kręci po takim zabiegu jak szalony - na prawdę warto :bajer: Zawsze mi się marzyło, żeby mój samochód tak odpalał :satan:



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn lip 03, 2017 13:09

krazorek pisze:kewinpol, Najczęściej wiąże się to z wymontowaniem akumulatora i półki aku, podłogi silnika. Później masz do wszystkiego dostęp prawie jak na dłoni. Sam rozrusznik trzyma się na dwóch śrubach + jeszcze parę innych dupereli. U mnie nie całe pół godzinki i rozrusznik był na stole. A jak już go będziesz miał na stole to warto wymienić to o czym pisałem bo ja miałem problemy z zabraniem się ponownie do tej kwestii jak sobie zostawiłem tulejki "na później". A kręci po takim zabiegu jak szalony - na prawdę warto :bajer: Zawsze mi się marzyło, żeby mój samochód tak odpalał :satan:
Dzięki czyli nie trzeba lewarkować silnika? Sam demontaż jest łatwy, ale nie wiem co z tym lewarkowaniem silnika, bo nie chce zdemontować tego rozrusznika, a potem okaże się, że go nie zamontuje bo silnik trzeba podnieść.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pn lip 03, 2017 14:04

Jak to jest... Zapalił się żebrak, a że tankowanie do pełna nie miało sensu to dolałem 5l na dojazd. Od rezerwy zrobiłem 2km, więc dalej było te 7 litrów, co w sumie daje ich 12, wskazówka podniosła się nad pierwszą kreskę od czerwonej, a kontrolka nie zgasła. Mam go jakoś vagiem pogonić, żeby cierpliwie czekał do wieczora na tankowanie? :D



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn lip 03, 2017 22:48

Witam, muszę wymienić taśmę airbag-a w kierownicy, bo świeci mi się kontrolka poduszki powietrznej na desce, ale najpierw muszę rozkręcić kierownicę, aby zamówić odpowiednią taśmę. Czy podczas wykonywania tej czynności komputer w samochodzie może wywalać jakieś błędy, które potem trzeba wykasować?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pn lip 03, 2017 23:27

Nie, ale uważaj na ESP jeśli masz. Po prostu zostaw wszystko tak jak było.
Wszyscy mówią żeby odłączyć akumulator, ja do demontażu kiery tego nie robiłem, a poduche przecież też się odpina.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości