Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 20, 2017 08:33

mat06, z tydzień czy dwa temu był poruszany ten temat.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw kwie 20, 2017 12:22

mat06 pisze:Panowie, pytanie do posiadaczy benzynek :-)
Zbliża się u mnie wymiana filtrów i zastanawiam się nad wymianą filtra paliwa. Przebieg 169 tys. km i nie był wymieniany od nowości. Producent z tego co wiem w ogóle nie przewiduje takiej wymiany. A Wy jak u siebie wymieniacie?
Producent nie przewidywał też wymian oleju w automatycznych skrzyniach biegów ;) Dziwnym trafem dał jednak taką możliwość.

Sporo osób radzi wymieniać tuż przed zimą, inni co 50tys. km, choć może to przyzwyczajenie z diesli.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » czw kwie 20, 2017 12:41

Raz w roku czy co 50 kkm to w benzynie zdecydowana przesada o ile nie tankujesz paliwa bardzo zanieczyszczonego.
Ale przy wspomnianych 169 kkm już będzie to rzecz normalna.
Przy okazji warto rozbebeszyć filtr i przyjrzeć mu się dokładniej by mieć jakiekolwiek pojęcie na przyszłość czy wymiana była potrzebna.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw kwie 20, 2017 15:46

To teraz pora na moje pytanie.

Przy wymianie akumulatora rzucił mi się w oczy ten żółty element. Ktoś ma pojęcia od czego mógł być to kabel?

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 20, 2017 16:17

Garrison, odpowiedź jest dosyć prosta...od wszystkiego. W moim tymczasowym aucie są dodatkowe kable przy plusie i minusie...jak je utnę to kto wymyśli że były one do przekaźników świateł :chytry:



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw kwie 20, 2017 16:32

Bo nie widzę, by mi coś nie działało z tego tytułu :D Może był od zestawu głośnomówiącego, bo dziury z boku konsoli środkowej wskazują, że kiedyś był...

W ogóle wczoraj przy korygowaniu spalania na FISie dowiedziałem się, że mam opóźniony, czy tam przyspieszony zapłon (a może kąt wtrysku), bo jakaś wartość zamiast wskazywać 0, wskazywała chyba 1 z hakiem. Nie przyjrzałem się i zapomniałem, bo auto pali, jeździ. Jakbym jednak chciał to ruszać, to rozumiem, że rozrząd trzeba ruszać?

W ogóle podoba mi się strasznie to, że DSG mają mieszek jak ręczne skrzynie biegów. Ciekaw jestem, czy szło by to zrobić przy lewarku AG4 i jakby się to prezentowało.



Awatar użytkownika
Paclawek
Kapitan Palniczek
Kapitan Palniczek
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 15, 2009 13:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paclawek » czw kwie 20, 2017 17:38

Obrazek

Ktoś szukał ostatnio?


Obrazek
TURBODIESEL INTERCOOLER POLSKA NIEMCY STEFAN MOLLER!

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob kwie 22, 2017 21:09

Garrison, Zdejmujesz obudowę, luzujesz 3 śruby na górnym kole i przestawiasz... Przyjrzyj się procedurze kontroli kąta wałka rozrządu - silnik musi być dobrze rozgrzany bo wartości na zimnym są nie wiążące.
Jak masz na plusie ten 1 to warto trochę cofnąć to koło bo na opóźnionym zamula. Lepiej jak jest minus. Ja u siebie jak rozrząd robiłem to chyba z -1.5 ustawiłem, to mnie podpuszczali, żeby jeszcze więcej na minus wjechać :satan:

Ostatnio mam taką śmieszną przypadłość: auto się rozgrzewa, temperatura rośnie i na dwie grubości wskazówki przed 90 spada do zera. Chwilę zostaje w taki położeniu i wskakuje z powrotem na grubość wskazówki przed 90 albo nawet na 90. Raz tak mi zrobi, raz nie. W trakcie jazdy jak już osiągnie 90 to jest wszystko ok. Mam dziwne wrażenie, że ten postój na 0 staje się co raz dłuższy. Jak pierwszy raz mi się to stało trwał z 5-10 sekund a teraz to już około minuty...
Czujnik czy coś z licznikiem się dzieje?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 23, 2017 10:44 przez krazorek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » sob kwie 22, 2017 22:54

krazorek pisze:Garrison, Zdejmujesz obudowę, luzujesz 3 śruby na górnym kole i przestawiasz... Przyjrzyj się procedurze kontroli kąta wałka rozrządu - silnik musi być dobrze rozgrzany bo wartości na zimnym są nie wiążące.
Jak masz na plusie ten 1 to warto trochę cofnąć to koło bo na opóźnionym zamula. Lepiej jak jest minus. Ja u siebie jak rozrząd robiłem to chyba z -1.5 ustawiłem, to nie podpuszczali, żeby jeszcze więcej na minus wjechać :satan:

Ostatnio mam taką śmieszną przypadłość: auto się rozgrzewa, temperatura rośnie i na dwie grubości wskazówki przed 90 spada do zera. Chwilę zostaje w taki położeniu i wskakuje z powrotem na grubość wskazówki przed 90 albo nawet na 90. Raz tak mi zrobi, raz nie. W trakcie jazdy jak już osiągnie 90 to jest wszystko ok. Mam dziwne wrażenie, że ten postój na 0 staje się co raz dłuższy. Jak pierwszy raz mi się to stało trwał z 5-10 sekund a teraz to już około minuty...
Czujnik czy coś z licznikiem się dzieje?
Nie no, było 90 stopni na wskaźniku oraz w VAGu. Co do ustawienia, to kurde... Pomyślę, bo brzmi łatwo.



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » ndz kwie 23, 2017 10:09

krazorek pisze:Garrison, Zdejmujesz obudowę, luzujesz 3 śruby na górnym kole i przestawiasz... Przyjrzyj się procedurze kontroli kąta wałka rozrządu - silnik musi być dobrze rozgrzany bo wartości na zimnym są nie wiążące.
Jak masz na plusie ten 1 to warto trochę cofnąć to koło bo na opóźnionym zamula. Lepiej jak jest minus. Ja u siebie jak rozrząd robiłem to chyba z -1.5 ustawiłem, to nie podpuszczali, żeby jeszcze więcej na minus wjechać :satan:

Ostatnio mam taką śmieszną przypadłość: auto się rozgrzewa, temperatura rośnie i na dwie grubości wskazówki przed 90 spada do zera. Chwilę zostaje w taki położeniu i wskakuje z powrotem na grubość wskazówki przed 90 albo nawet na 90. Raz tak mi zrobi, raz nie. W trakcie jazdy jak już osiągnie 90 to jest wszystko ok. Mam dziwne wrażenie, że ten postój na 0 staje się co raz dłuższy. Jak pierwszy raz mi się to stało trwał z 5-10 sekund a teraz to już około minuty...
Czujnik czy coś z licznikiem się dzieje?
Obstawiam, że czujnik wariuje po prostu i kwalifikuje się do wymiany.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz kwie 23, 2017 10:47

Dzięki za podpowiedź Chrzanek`. A jak podepnę komputer i w trakcie jazdy go skontroluje to już będę miał pewność, nie? Albo licznik albo czujnik...



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz kwie 23, 2017 11:44

krazorek pisze:Garrison, Zdejmujesz obudowę, luzujesz 3 śruby na górnym kole i przestawiasz... Przyjrzyj się procedurze kontroli kąta wałka rozrządu - silnik musi być dobrze rozgrzany bo wartości na zimnym są nie wiążące.
Jak masz na plusie ten 1 to warto trochę cofnąć to koło bo na opóźnionym zamula. Lepiej jak jest minus. Ja u siebie jak rozrząd robiłem to chyba z -1.5 ustawiłem, to mnie podpuszczali, żeby jeszcze więcej na minus wjechać :satan:

Ostatnio mam taką śmieszną przypadłość: auto się rozgrzewa, temperatura rośnie i na dwie grubości wskazówki przed 90 spada do zera. Chwilę zostaje w taki położeniu i wskakuje z powrotem na grubość wskazówki przed 90 albo nawet na 90. Raz tak mi zrobi, raz nie. W trakcie jazdy jak już osiągnie 90 to jest wszystko ok. Mam dziwne wrażenie, że ten postój na 0 staje się co raz dłuższy. Jak pierwszy raz mi się to stało trwał z 5-10 sekund a teraz to już około minuty...
Czujnik czy coś z licznikiem się dzieje?
Czujnik ma dwa obwody. Jeden do wskazówki, drugi do ECU. Widocznie pada obwód od wskazówki, dlatego błędu nie wywala. U mnie działo się to samo, ale na obwodzie do ECU i sypało błędem czujnika. Wyłapałem co się dzieje jak zrobiłem logowanie temperatury. Gdzieś w okolicy 75 stopni nagle temperatura spadała do chyba -5, po czym po chwili wskakiwała w okolice 80 i szła dalej do 90 już normalnie. Czujnik wymieniłem 2 lata temu i póki co spokój.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz kwie 23, 2017 17:06

Co włożyłeś Sebastianie? Co polecasz włożyć i jaki koszt się szykuje?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz kwie 23, 2017 17:48

Może być tak, że odbój tylnego amortyzatora stuka od czasu do czasu, gdy góra nie jest wpięta w kielich u góry? Czy on raczej odgłosów by nie wydawał? :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości