Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz mar 26, 2017 17:18

@Craash
Dzięki za odpowiedź. A bagnet z tej aukcji: http://allegro.pl/bagnet-miarka-oleju-a ... 51966.html powinien pasować do 2.0 benzyna 115?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » ndz mar 26, 2017 17:39

Pasuje.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » ndz mar 26, 2017 18:17

Panowie, ma ktoś może link na jakiś sprawdzony zamiennik zamka drzwi przód? :)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz mar 26, 2017 18:42

Znajomi kiedyś kupowali zamienniki- nie długo działały. Lepiej oryginał zregenerować



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz mar 26, 2017 18:52

Gdzie najtaniej kupie lakier zaprawkowy oryginalny VW lub jakiś zamiennik, który nie różni się odcieniem?

@Craash
Wielkie dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz mar 26, 2017 19:08

kewinpol pisze:Gdzie najtaniej kupie lakier zaprawkowy oryginalny VW lub jakiś zamiennik, który nie różni się odcieniem?

@Craash
Wielkie dzięki za pomoc.
Ja pojechałem do mieszalni lakierów i tam mi namieszali pod mój samochód. Różnicy w kolorze i odcieniu nie było. Do tego nabili w puszkę. W sam raz na poprawki typu klamka tylnej klapy itp.

Co do zamka o który ktoś wyżej pyta.
Ostatnio regenerowałem w Polówce od kobity ( zamek w zasadzie taki sam jest jeśli chodzi o budowę, moze kształt obudowy jest trochę inny). W każdym razie poprawiałem luty, wyczyściłem mikrostyk bo był zawalony syfem. Natomiast silniczek rozebrałem i wymyłem benzyną ekstrakcyjną wirnik. Dogiąłem szczotki, dogiąłem blaszki w które wchodzą styki podczas jego montażu i chodzi jak zły. Gdyby nie to że miałem problem z odkręceniem śrubki to czas operacyjny całości zmieściłby się w 1,5 godziny :-)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » ndz mar 26, 2017 19:20

sebekgolf, trzeba czasami powiedzieć dość.... U mnie doszło to do tego stopnia, że w miesiąc wyrobiłem kwartalny limit nadgodzin niemalże. Obowiązków przybyło, a ludzi w zespole ciągle tyle samo . Nerwówka, ciągle spotkania "meetingi", "planingi". Czasu na auto i kobitkę brakuje w opór, wracam z roboty zrypany i jedyne na co mam ochotę to pizgnąć się do łóżka :-( .
Ostatnio było już kosmiczne ciśnienie i się we mnie przelało, rzuciłem papierami. Nowa robota znalazła się w ciągu tygodnia :D - 30% mniej obowiązków za większą kasę.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » ndz mar 26, 2017 19:46

sebekgolf pisze:
Co do zamka o który ktoś wyżej pyta.
Ostatnio regenerowałem w Polówce od kobity ( zamek w zasadzie taki sam jest jeśli chodzi o budowę, moze kształt obudowy jest trochę inny). W każdym razie poprawiałem luty, wyczyściłem mikrostyk bo był zawalony syfem. Natomiast silniczek rozebrałem i wymyłem benzyną ekstrakcyjną wirnik. Dogiąłem szczotki, dogiąłem blaszki w które wchodzą styki podczas jego montażu i chodzi jak zły. Gdyby nie to że miałem problem z odkręceniem śrubki to czas operacyjny całości zmieściłby się w 1,5 godziny :-)
Ja w swoim wymieniałem obudowę mikrostyku ale trzpień się nie wciska przy otwieraniu, pewnie wytarty jest ten element zamka co go powinien wciskać, *#cenzura#* mnie to już, kupiłbym chętnie jakiś i po prostu zamontował, dojście do zamka już mi zajmuje z 10 minut ;)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » ndz mar 26, 2017 20:05

Qto, popatrzę w takim razie. Coś czuje, że rozbiorę pół auta zanim się znajdzie :lol:


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz mar 26, 2017 22:49

hayperekpo pisze:sebekgolf, trzeba czasami powiedzieć dość.... U mnie doszło to do tego stopnia, że w miesiąc wyrobiłem kwartalny limit nadgodzin niemalże. Obowiązków przybyło, a ludzi w zespole ciągle tyle samo . Nerwówka, ciągle spotkania "meetingi", "planingi". Czasu na auto i kobitkę brakuje w opór, wracam z roboty zrypany i jedyne na co mam ochotę to pizgnąć się do łóżka :-( .
Ostatnio było już kosmiczne ciśnienie i się we mnie przelało, rzuciłem papierami. Nowa robota znalazła się w ciągu tygodnia :D - 30% mniej obowiązków za większą kasę.

Skąd ja to znam. Był taki miesiąc w mojej karierze, kiedy nie pracując wszystkich dni w miesiącu, zrobiłem prawie 350 godzin. Maratony w stylu 20 godzin na zakładzie/30 minut jazdy na mieszkanie/4 godziny spania/ 30 minut jazdy na zakład/17 godzin na zakładzie/30 minut powrotu na mieszkanie/2 godziny spania/ 30 minut jazdy na zakład/rozruch linii/lot samolotem/4 godziny w samochodzie też mi są znane :banghead:

bjoern pisze:
sebekgolf pisze:
Co do zamka o który ktoś wyżej pyta.
Ostatnio regenerowałem w Polówce od kobity ( zamek w zasadzie taki sam jest jeśli chodzi o budowę, moze kształt obudowy jest trochę inny). W każdym razie poprawiałem luty, wyczyściłem mikrostyk bo był zawalony syfem. Natomiast silniczek rozebrałem i wymyłem benzyną ekstrakcyjną wirnik. Dogiąłem szczotki, dogiąłem blaszki w które wchodzą styki podczas jego montażu i chodzi jak zły. Gdyby nie to że miałem problem z odkręceniem śrubki to czas operacyjny całości zmieściłby się w 1,5 godziny :-)
Ja w swoim wymieniałem obudowę mikrostyku ale trzpień się nie wciska przy otwieraniu, pewnie wytarty jest ten element zamka co go powinien wciskać, *#cenzura#* mnie to już, kupiłbym chętnie jakiś i po prostu zamontował, dojście do zamka już mi zajmuje z 10 minut ;)

Hehe, ja to wszystkie zamki jakie demontuję, to wywalam to popierniczone mocowanie plastikowe na którym się zamek trzyma tej blachy wewnętrznej. Teraz jedyne co robię, to blachę odkręcam, szyba taśmą do góry drzwi chwytana, wkładam rękę do drzwi, wypinam kostkę zamka, odkręcam śruby zamka, wypinam linkę i zamek mój. Blachy wewnętrznej nawet nie odpinam od elektryki tylko kładę pionowo między progiem a uchylonymi drzwiami na ziemi :los2:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
vw-Koni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:26

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vw-Koni » pn mar 27, 2017 09:47

Czesc.
Posiada ktoś wymiary gwintu mtsa? Mianowicie średnica lagi, tloczyszka jaki gwint. Os przednia

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pn mar 27, 2017 19:33

vw-Koni pisze:Czesc.
Posiada ktoś wymiary gwintu mtsa? Mianowicie średnica lagi, tloczyszka jaki gwint. Os przednia

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
Laga 55mm, tłoczysko ok 18, gwint M14 śli dobrze pamietam

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 28, 2017 09:23

Ostatnio było o pojemności baku...i padło hasło że variant ma większy bak. Skąd takie info? Będę przekładał zbiornik z Bory sedan do Golfa HB i sprawdzałem jak to jest w Etce...i tylko 4motion ma inny bak. Rocznikami też były jakieś różnice ale wszystko powinno pasować zamiennie z tego co mówi Edek.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » wt mar 28, 2017 10:37

Według moich obserwacji, to variant również ma 55l :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości