Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pn paź 26, 2015 16:22

Taniej? Dwa tłoki, uszczelki, głowicę trzeba by sprawdzić i jak zrzucona to pewnie i poprawić, niech się okaże że cylindry do szlifu to ja to mam gdzieś:P fabryka silnik to fabryka. Zobaczymy wieczorem jak się to rozwiąże ale tego motoru raczej nie mam zamiaru remontować. Albo na części albo poczeka na swap jakiś

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pn paź 26, 2015 16:27

Tylko kwestia mechanika, jak odda kasę to jesteś do przodu do drugiego motoru, i nie odpuszczaj tego progu ;)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: afej » pn paź 26, 2015 17:42

pany nie wiecie czy AQN ma już hebel 312 ?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pn paź 26, 2015 18:08

afej, tak, przód 312mm, tył 256mm wentylowane :)



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pn paź 26, 2015 22:23

A propos hebli, może ktoś na na sprzedaż heble na tył 256mm ;> kompletny swap :grin:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pn paź 26, 2015 22:57

Mam ale nie na sprzedaż :los2:



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: peppa_814 » wt paź 27, 2015 00:01

Mam 256 z przodu. :los2:



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: afej » wt paź 27, 2015 00:29

peppa_814, bierz ode mnie koło, spasi Ci :-) :-)



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » wt paź 27, 2015 09:59

Pod 256 to i 14 spaszą, po co tyle wydawac :grin:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt paź 27, 2015 10:38

mass143 pisze:Taniej? Dwa tłoki, uszczelki, głowicę trzeba by sprawdzić i jak zrzucona to pewnie i poprawić, niech się okaże że cylindry do szlifu to ja to mam gdzieś:P fabryka silnik to fabryka. Zobaczymy wieczorem jak się to rozwiąże ale tego motoru raczej nie mam zamiaru remontować. Albo na części albo poczeka na swap jakiś

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Tapatalka
Srasz w gacie :bajer: Bierzesz kibel na stół ( albo do szlifierni najlepiej jak nie masz pojęcia o tym) i niech zrobią ocenę silnika ( za to przeważnie nie kasują). Może się okazać, że cylindry są na tyle wytrzymałe, że nie są jeszcze wydarte ( w sumie jakbyś sprawdził w jakim stanie są honowania na garnkach to też już wstępnie da się ocenić). Jak się okaże, że trzymają wymiar w tolerancji, to kupujesz dwa tłoki ( tylko odpowiednia grupa selekcyjna koniecznie - to niech zrobią na szlifierni jeśli nie siedzisz w silnikach), składasz kibel i jeździsz bez zastanawiania się. Przy okazji zrobić sprawdzenie pasowań na reszcie garnków bo pozostałe tłoki mogą się zbliżać do tego samego punktu co te dwa. Ile CIę to wyniesie ? 2000-2500zł ? A przynajmniej wiesz co masz. A tak kupisz kolejny kibel ze złomu z niewiadomą przeszłością i może się okazać, że za chwilę będzie to samo.

W swoim życiu w jednym z moich samochodów wymieniałem 6 razy silnik. Każdy chodził, ale żaden nie chodził dokładnie tak, jak chodzić powinien. W końcu się wnerwiłem, zrobiłem sobie kapitalkę ( ale pełną). Blok poszedł do szlifu łącznie z osiowaniem wału, głowica na sprawdzenie szczelności + planowanie ( zawory robiłem sobie sam bo mam taką możliwość). Do tego wał w nominale po polerce czopów, nowe panewki, tłoki, pierścienie, cylindry, ostrzejsze wałki. Remont silnika wyszedł grubo ponad 5000zł ( i to robiłem większość sam, bo składanie do kupy wszystkich gratów odbywało się w moim garażu) przy wartości samochodu na poziomie 700zł, gdzie zatankowanie obu zbiorników do pełna potrafi podwoić wartość fury :rotfl: Ale wiesz czemu to zrobiłem ? Żeby wreszcie mieć pewny silnik. Teraz wsiadam, odpalam i zapierdzielam na drugi koniec europy bez żadnych sensacji :bajer:

Gdyby to było TDI i zastanawiałbyś się nad kupnem drugiego silnika, to spoko, bo tam przy 500 tyś km jeszcze często jest honowanie na cylindrach, ale nie w benzynie ( albo bardzo bardzo rzadko).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt paź 27, 2015 12:23

No jak z przodu będzie 312mm to i z tyłu przydał by się większy hebel chyba należał. Bo ten seryjny z 1.6
może nie podołać trochę po swapie silnika, więc trzeba szukać i kupić :p


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » wt paź 27, 2015 16:50

Szukam w wlkp ew. Wrocław do zrobienia LC w V6 :bajer:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » śr paź 28, 2015 00:10

Apropo silnika
Sprzedać swoje zadbane auto, w które już trochę włożyłem i kupić 1.8t czy swapować, jest ktoś w kąciku kto ogarnia temat swapu?



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » śr paź 28, 2015 00:59

karacz, miałem identyczny dylemat. Ale tak jak piszę, MIAŁEM. Zdecydowałem się na swap, ze względu na zainwestowane pieniądze
w auto i w to, że wiem czym jeżdżę i mam pewniaka. Kwestia teraz tylko silnika, żeby kupić coś też pewnego (tak jak w Twoim przypadku).
U mnie silnik już kupiony kilka miesięcy wstecz i czeka tylko na robotę. Ale to jeszcze w tym roku ;)
To raz, a dwa to weź teraz kup 1.8t pewniaka, też ciężki temat, bo nie zawsze będziesz miał możliwość sprawdzenia historii, albo
co było tak i tak, co robione, co nie, w jaki sposób robione, przez kogo, czy na ura bura czy konkretnie..
Inna kwestia to też od kogo kupić te 1.8t, bo ostatnio trochę było tego na sprzedanie z kategorii tych takich zadbanych, bo ludzie projekty sprzedawali
i nadal sprzedają i od takiego kupić to inna bajka, ale i on się będzie cenił bo sprzedaje pewniaka po prostu. Więc wyjść masz kilka :) Pozdrowienia.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości