Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn sie 15, 2022 11:47

marcin7x5 pisze:
ndz sie 14, 2022 21:15
Może być I głośnik w liczniku ale sam pisałeś:
gdzie szukać przyczyny samo ryglujących się drzwi, otwieram auto z pilota wsiadam do auta i nie ważne czy zamknę drzwi od kierowcy czy nie to czasem auto samo się zamknie i uzbroi alarm?
Dla mnie zamek kierowcy nie działa sprawnie. Zrób test i otwórz auto z pilota a następnie otwórz ręczniev/ fizycznie drzwi pasażera a następnie je zamknij również fizycznie ale nie zamykaj z pilota. Jeśli po ok 1,5 min zarygluje się zamek to wtedy wskazanie przejdzie na moduł komfortu ewentualnie sterownik w silniku szyb .
Pierwsze co to zerknę na przewody w przelotce może to będzie to. Podczas tego testu drzwi kierowcy rozumiem, że nie mam otwierać tylko drzwi pasażera? Nie wiem czy wspominałem, ale auto również rygluje się samo po otarciu z pilota i otwarciu tylko klapy bagażnika, bez otwierania drzwi.
@ Qto
Wszystkie kopertówki działają poprawnie i zapala się tylko ta, która jest w otwartych drzwiach i gaśnie gdy zamknie się drzwi, to samo oświetlenie na podsufitce. Myślałem, że problemem jest mikroprzełącznik w drzwiach kierowcy, bo głupiał raz się zapalała kopertówka, raz nie, ale jak widać po jego wymianie tylko kopertówki i oświetlenie działają jak mają, ale już nie zamek centralny.
A co z tymi krańcówkami/mikroprzełącznikami, które znajdują się w samym zamku nie ta na jego brzegu może one głupieją?

Edit.:
Otwarłem auto z pilota, otwarlem drzwi pasażera, po chwili je zamknąłem, ale auto już nie zamknielo się samo i nie uzbroiło alarmu, a czekałem może z 5 minut.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcin7x5 » pn sie 15, 2022 14:52

Najlepiej to rozebrać zamek w drzwiach i poprawić luty na płytce zamka.
Masz zrobić test z drzwiami pasażera aby wykluczyć usterkę zamka i sterownika w drzwiach pasażera. Jeżeli otworzysz drzwi z pilota a potem fizycznie i znowu je zatrzaśniesz jakbyś usiadł do auta bez zamykania z pilota wówczas nie powinny się same zaryglować a i alarm nie może się uzbroić. Jeżeli się też zaryglują to wówczas trzeba szukać dalej. Najpierw zrób ten prosty test.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn sie 22, 2022 19:10

marcin7x5 pisze:
pn sie 15, 2022 14:52
Najlepiej to rozebrać zamek w drzwiach i poprawić luty na płytce zamka.
Masz zrobić test z drzwiami pasażera aby wykluczyć usterkę zamka i sterownika w drzwiach pasażera. Jeżeli otworzysz drzwi z pilota a potem fizycznie i znowu je zatrzaśniesz jakbyś usiadł do auta bez zamykania z pilota wówczas nie powinny się same zaryglować a i alarm nie może się uzbroić. Jeżeli się też zaryglują to wówczas trzeba szukać dalej. Najpierw zrób ten prosty test.
Teraz po pracy trochę pobawiłem się w otwieranie i zamykanie drzwi od strony kierowcy i jednak problem po wymianie mikrowłącznika zamka już nie występuję, ale dalej zamek automatycznie się uzbraja i zamyka drzwi po otwarciu klapy bagażnika. Wystarczy otworzyć auto z pilota, otworzyć klapę bagażnika i po 30 sekundach już się uzbraja alarm. Mikrowlącznik w klapie był już przeze mnie naprawiany, bo był zalany płynem, ale działa do teraz, bo po otwarciu klapy normalnie zapala się światło i gasi po jej zamknięciu. Jak sprawdzić czy to mikrowłącznik w klapie głupieje czy moduł komfortu np?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcin7x5 » pn sie 22, 2022 19:46

Skoro rygluje Ci zamki po otworzeniu jakichkolwiek drzwi to wskazuje wszystko na zimne luty na przekaźnikach w module komfortu.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn sie 22, 2022 22:45

marcin7x5 pisze:
pn sie 22, 2022 19:46
Skoro rygluje Ci zamki po otworzeniu jakichkolwiek drzwi to wskazuje wszystko na zimne luty na przekaźnikach w module komfortu.
W takim razie zajrzę do modułu komfortu i poszukam zimnych lutów czy coś jest widocznego gołym okiem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sie 24, 2022 14:12

Sprawdz jeszcze vagiem czy co tam masz pod ręką czy komfort widzi że drzwi są otwarte



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Lampart » czw sie 25, 2022 18:12

Panowie nie ma nikt serwa 1j1 614 106h do sprzedania? Wczoraj trzask i teraz pedał twardy i życzy z jego okolic po wciśnięciu. Auto z esp


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » czw sie 25, 2022 22:46

Qto pisze:
śr sie 24, 2022 14:12
Sprawdz jeszcze vagiem czy co tam masz pod ręką czy komfort widzi że drzwi są otwarte
Ostatnio nie mam czasu zabrać się za to porządnie, ale zauważyłem, że auto po otwarciu z pilota i otwarciu drzwi kierowcy lub pasażera samo się nie zamknie, co niestety dzieje się po otwarciu klapy bagażnika. Otworzę auto, otwieram klapę bagażnika i minie około 30 sekund to auto już się rygluje, tak jakby nie widział otwartej klapy pomimo, że lampka w bagażniku się świeci. Co też zauważyłem, że kilka pierwszych pociągnięć klamki klapy po otwarciu auta, jest odczuwalne jakby dało pociągnąć się klamkę tylko do 3/4 a nie do pełnego zakresu ruchu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sie 26, 2022 13:54

Lampka w bagażniku a sygnał otwarcia klapy dla komfortu to dwie osobne sprawy...dwa osobne kabelki nawet dwa osobne piny w krańcówce w zamku

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=415144#p5038497



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pt sie 26, 2022 19:02

Qto pisze:
pt sie 26, 2022 13:54
Lampka w bagażniku a sygnał otwarcia klapy dla komfortu to dwie osobne sprawy...dwa osobne kabelki nawet dwa osobne piny w krańcówce w zamku

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=415144#p5038497
Tego to nie wiedziałem, że oświetlenie bagażnika a samo ryglowanie to jakby dwa różne problemy jednego mikrowłącznika. U mnie nie będzie kontrolki na liczniku, bo licznik to immo2. Pytanie czy jeśli już czyściłem mikro włącznik, bo był cały zalany płynem i ożyło oświetlenie bagażnika, ale jak widać dalej coś nie domaga, to jest szansa coś z nim zrobić czy tylko wymiana na nowy?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob sie 27, 2022 00:43

Zmostkować kabelki z pinów 1 i 3



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » ndz sie 28, 2022 00:31

Jakiś czas temu pisałem o kleju występującym w OEM zestawie do montażu elementów aerodynamicznych. Na jednym z forów trafiłem jednak na informacje, że zdarzały się przypadki odklejania/powiększania szczelin i konieczności stosowania śrub w takim wypadku. Co prawda to tylko jakiś jeden wpis, ale jeśli ktoś nie chce ryzykować, to nie polecam :)

W takim razie pytanie, może ktoś poleci coś innego? Wiele osób poleca klej do szyb, ale może jest coś lepszego?


Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz sie 28, 2022 13:51

mat06 pisze:
ndz sie 28, 2022 00:31
Jakiś czas temu pisałem o kleju występującym w OEM zestawie do montażu elementów aerodynamicznych. Na jednym z forów trafiłem jednak na informacje, że zdarzały się przypadki odklejania/powiększania szczelin i konieczności stosowania śrub w takim wypadku. Co prawda to tylko jakiś jeden wpis, ale jeśli ktoś nie chce ryzykować, to nie polecam :)

W takim razie pytanie, może ktoś poleci coś innego? Wiele osób poleca klej do szyb, ale może jest coś lepszego?
Klej do szyb z wcześniejszym zastosowaniem primera i nie ma opcji żeby puściło. Ewentualnie szukaj klejów typowo do klejenia elementów na samochodach (patrzyłbym po firmach typu Wurth, Sika itp. Ewentualnie szukaj klejów technicznych do budownictwa, na pewno znajdziesz coś co się nada tylko poczytaj do czego są używane dane kleje). Dobrze też powinna się sprawdzić taśma dwustronna 3M ale musiałbyś znaleźć odpowiednią grubość i odpowiednią serię taśmy (mają wiele różnych do różnych zastosowań, nawet mają taśmę do wklejania szyb okien w wieżowcach gdzie są ogromne wahania temperatur). Na pewno nie możesz zastosować kleju, który po utwardzeniu będzie twardy bo będzie pękał z czasem (skurcz karoserii w wyniku zmiany temperatury - lato słońce, zima mróz, do tego drgania).

Co do tej opinii że ori klej puścił, bardziej skłoniłbym się ku stwierdzeniu, że był albo przeterminowany w momencie aplikacji, albo po prostu źle przeprowadzone zostało przygotowanie podłoża przed klejeniem bo w zasadzie to w każdym z w/w przypadków około 80% sukcesu. Nawet najlepszy klej położony na źle przygotowane podłoże puści.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz sie 28, 2022 15:03

mat06 pisze:
ndz sie 28, 2022 00:31
Jakiś czas temu pisałem o kleju występującym w OEM zestawie do montażu elementów aerodynamicznych. Na jednym z forów trafiłem jednak na informacje, że zdarzały się przypadki odklejania/powiększania szczelin i konieczności stosowania śrub w takim wypadku. Co prawda to tylko jakiś jeden wpis, ale jeśli ktoś nie chce ryzykować, to nie polecam :)

W takim razie pytanie, może ktoś poleci coś innego? Wiele osób poleca klej do szyb, ale może jest coś lepszego?
Klej Mamut. Kleiłem nim listwy drzwiowe w 2019. Jedną nawet bez przygotowania, jak mi klej do szyb (bo tak pierwotnie zrobiłem) puścił na myjni. Teraz się trzyma.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości