Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

DaDo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 21:38

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: DaDo » czw lut 26, 2015 17:58

nawet w fabryce tak nie robią :shock:



Awatar użytkownika
wojtek1619
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: sob paź 11, 2014 00:45
Lokalizacja: okolice Kołobrzegu

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: wojtek1619 » czw lut 26, 2015 22:19

Ja tez lubię przeglądać duże zdjęcia bo nie muszę każdego otwierać z osobna żeby sie dobrze przyjrzeć a co do Twojego projektu to juz chyba tu pisałem ale nie pamiętam że dla mnie twój projekt powinien być wzorem do naśladowania i nie mogę się doczekać jak to cacuszko wyjedzie na ulicę bo podejrzewam że będzie rwał suty



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz mar 01, 2015 10:10

Haha dzięki wielkie za opinie , które motywują do dalszego działania ^ ^ .
Projekt jak projekt ludzie obejrza z zewnatrz powiedza ze *#cenzura#* kolo , *#cenzura#* opona , plastikowe zderzaki , silnik 1.1 brak air i bedzie na tyle ^ ^ .
Lecz gdy im po 5 ciu latach wylecą nogi przez podłogę ja wtedy będę miał naprawdę potężny projekt , który buduje się latami , najważniejsze , że buda bedzie dobrze zrobiona i wszystkie detale , reszta to juz sam wklad pieniezny ; PPP .



Lobuz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 10:16
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Lobuz » ndz mar 01, 2015 11:19

Dobrze, że wrzucasz takie zdjęcia i chociaż jest ich tak wiele to zawsze mógłbyś wrzucać więcej hehe
Działaj, bo widać, że znasz się na tym i masz zapał.
Kibicuje! :pub:



niko1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 27, 2015 14:16

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: niko1 » ndz mar 01, 2015 15:10

Dobrze się ogląda.Fajny projekt,jestem na podobnym etapie mam ogarniętą bude tzn pospawaną i wyczyszczoną i co teraz, czym będziesz ją zabezpieczał chodzi mi o spód budy bo widzę że fachura z ciebie jakich mało. :pub:



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn mar 02, 2015 13:37

Na ten siwy podklad ktory jest na golej blasze , matuje go i na nowo Siwy podkład poliuretanowy z utwardzaczem na cala powierzchnie podlogi z nadkolami tunelem i dolna czescia komory silnika , matuje to i jakies 10 puszek litrowej gumy rozrabiam we wiadrze na pistolet rozcieczajac rozpuszczalnikiem uniwersalnym + kolor nadwozia do gumy u mie to bd bialy , za jakis miesiac koncze blacharke przy budzie tak , ze za poltora miecha powinny byc foty z konserwacja , no i oczywoscie po gumie w profile zamkniete wosk badz fluidol .



niko1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 27, 2015 14:16

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: niko1 » wt mar 03, 2015 11:33

Witam.
Dzięki za info ja w dalszym ciągu walczę ze starą konserwacją :banghead:
A tak przy okazji mam pytanie chcę u siebie podmienić deskę na stary typ i nie wiem czy spasuje ?



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz mar 08, 2015 19:47

Nie ma zadnego problemu tak mi się wydaje choc nie probowalem .
Ona wsowa sie w metalowe mocowania przy podszybiu i na slupkach od drzwi jest montowana na1 wkreta po kazdej stronie .



Awatar użytkownika
wielik
ONE NIGHT IN IBIZA <3
ONE NIGHT IN IBIZA <3
Posty: 408
Rejestracja: śr lip 13, 2011 23:37
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: wielik » czw mar 12, 2015 15:07

juz myslalem ete zdjecia nigdy sie nie skonczą :bigok:

gratuluje zapału do pracy i kibicuje :pub:


była HONDA Civic EJ9 IS
był SEAT IBIZA 6K2 1.9 TDI ASV+
jest SEAT LEON 1.9TDI 110 KW ARL :D
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=507810" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Strunin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 11:53
Lokalizacja: małopolska

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Strunin » czw mar 12, 2015 22:02

Jendras - brakło mi słów. Tyle tylko można wg mnie napisać na temat Twojego projektu. Każda śrubka, każda blaszka, każdy detal, zresztą to co napiszę i tak nie odda tego, co na prawdę myślę. Życzę powodzenia w dalszej pracy, grama motywacji i duuuuuuuużo $$$.
Z przyjemnością będę śledził dalszy postęp w pracach.
Serdecznie pozdrawiam!
:pub:



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw kwie 09, 2015 00:19

Trochę przyciąłem z czasem w poprzednim miesiącu krucho ; f do weekendu ogarnę resztę pierdół i cisnę dalej , niedługo świeże zdjęcia z prac nad małymi pierdołami z braku czasu nie babrałem w budzie ;f.
Dziękuję za motywacje do dalszych Działań :food: .



Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: GrizLLy » czw kwie 09, 2015 02:27

Widać duzo pracy i czasu wsadziłeś w to co na chwile obecną jest zrobione, fajnie że będzie ori motor. Powodzenia z dalszymi pracami i oby zapału nie zabrakło :bigok: :popcorn:



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Dziku VR6 » czw kwie 09, 2015 07:09

Odbudowa pierwsza klasa :pub: Kupa pracy, czasu, hajsu i motywacji jest w tym wszystkim ale efekt finalny będzie mega wielki :bigok:
Wielki plus za podjęcie ratunku dla tego mk1 :pub:
Zyczyć powodzenia i czekam na następną porcje fotek bo miło się ogląda taką profi odnowe :pub: :smoke:


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn kwie 20, 2015 23:02

Zapału nie braknie brak czasu ;f no i po za tym $$$ ale ile by nie było to zawsze jest mało ; ] .

Obiecałem update , tak że zrobiłem małe porządki na telefonie i kompie .

Zdjęcia z prac z marca [ niestety bardzo mało z braku czasu może coś się w tym miesiącu ruszy ] .

Kilka zdjęć z blacharki [ aktualnie zakończona prawa część podłogi , będzie trzeba się zabrać za mocowanie tylnej belki narożnik tylny i zamontować tylny pas i pupa będzie gotowa ] .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Listewki na grill które były w podkładzie dostały czerwony jebiący akryl ^ ^ .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia założonych opon [ banialuki jak ch*j ] kupiłem za grosze dobre markowe opony z cyckami z 2010 r więc na pierwszą oponę może być po dotarciu pieca pójdą w dym a docelowo zostaną założone opony NANKANG NS1 165/45 na moje 7 calowe mahle więc jakiś tam naciąg z tego powinien powstać ;]

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne zdjęcia przedstawiają pomalowane listwy w podkładzie progowe i 2 gi komplet listewek grilla .

Obrazek
Obrazek

Listewki grilla pomalowane tym samym odcieniem co pierwszy komplet :

Obrazek

Listewki progowe musiałem odrestaurować bo nigdzie nie mogłem ich kupić w ładniejszym stanie od moich , jak dla mnie człowieka który o lakiernictwie nie wie nic to już był ciężki orzech do zgryzienia , czarny pół mat w akrylu :


Obrazek

Grill Ori ze znaczkiem ;]

Obrazek

Ćwiartki grilla też w pół macie :

Obrazek

Odcień nawet identyczny jak ori grill :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przymiarka listewek pod 2 gi grill hella podwójna lampa bez znaczka , nawet pasują ^ ^ :

Obrazek

Kolejne zdjęcia odrestaurowanego własnoręcznie Grilla na 2 lampy , koszt jaki wyniosły mię lakiery + rozpuszczalniki i szmatka do matowana to około 100 zł myślę , że za tyle to mógł bym kupić używany grill z połamanymi zaczepami a satysfakcja z odnowionego starego elementu wielka , chyba się urodziłem do detalingu :okej:

Obrazek
Obrazek

z ciekawości przeglądałem Alle-drogo i widziałem taki czyściutki grill z listewkami i czarnym emblematem VW + emblemat GTI poszedł za kilka stów więc myślę , że opłacało się włożyć kilka godzin pracy [ dłużej schło niż malowanie z przygotowaniem trwało ] .

Środki których użyłem do ogarnięcia kolejnego grilla tym razem podwójna lampa to : Szmatka do matowania plastiku gradalności p600 , podkład d plastiku [ bez utwardzacza ] , który po naniesieniu niewielkiej ilości rozmiękcza plastik , czarny akryl pół-matowy + utwardzacz i dobrej jakości rozcieńczalnik :

Obrazek

Zdjęcie grilla przed jakąkolwiek ingerencją [ jakiś fajans malował przedni pas i nie zdemontował grilla co skutkowało jego zapyleniem .

Obrazek

Kolejne zdjęcie przedstawia zmatowany grill po na pyleniu delikatnej 3 ciej warstwy podkładu do plastiku , świecił się cały nawet zakamarkach wiec starczy żeby nie przelać :D

Obrazek

Efekt końcowy malowania po czarnym pół-macie , jeszcze mokry :

Obrazek

Czas na sklejanie kloszy , kur*a jak to poskładać jak pół roku temu rozebrane nie mogłem zaczaić jak połączyć regulację konta lamp z podstawą ale walczyłem i się udało :kac:

Obrazek

Grill na środku jest delikatnie wygięty lecz miał całe mocowania dolne wczepowe i górne spinkowe , szukałem takowego na necie lecz ponad 30 letniej oryginalnej plastikowej części w jednym kawałku ciężko dostać za nie wygórowany pieniądz [ tym bardziej , że wychodziła mniejsza ilość na podwójną lampę niż na pojedynczą ]i postanowiłem odnowić swój mam nadzieję , że wygląda za ludźmi :bigok:

Obrazek

To by było na tyle z prac z dolotu z powodu braku czasu .
Temat na bieżąco , nadzieja , że wyjadę do września i oby jeszcze w październiku nie padał cholerny śnieg bo chciał bym choć troszkę się nacieszyć ;]
Od Maja ruszam dalej rzeźbiąc w Gównie ; ] .



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości