Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
kopalniak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: pt sty 01, 2016 20:52
Lokalizacja: Bogatynia

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: kopalniak » śr sty 13, 2016 21:33

Jest progres ;) , jedna z najciekawszych realizacji na forum jak dla mnie , nie zdziwiłbym się jak z czasem trafi do projektów :pub:


KUPIĘ KONSOLE VOTEX !!!

r1_rek1n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 08, 2014 22:04

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: r1_rek1n » wt sty 19, 2016 13:24

ta dolna rozpórka chodziła w każdym GTI, posiadasz wiedzę na jej temat?



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » wt sty 19, 2016 23:38

Tak jak napisałem rozpórka jest od Gti-ka , o jaką wiedzę Tobie chodzi ? , bo jeżeli Gti to Silnik 1.6 Eg i 5 skrzynia , Kuzyn miał zamocowaną ją w 2.0 16v kr o oznaczeniu nie wiem jakim ale mechaniczny wtrysk , już nie na aparacie zaplonowym tylko cewko-module od audi 80 144ps ori kr 136 .



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn sty 25, 2016 23:32

Mały UPDATE po 2-ch weekendach pracy ;] .

Tak jak już wcześniej wspomniałem , całe autko zmatowane na sucho p320 i przypylone Bazą [ Kontrastem ] , do matowania na mokro .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Listwy na Tylne błotniki [ Najdłuższe 130-stki ukończone ] czas na resztę czyli drzwi i błotniki .

Zaatakowałem więc listwy drzwiowe , ze względu , iż jedna z nich wcale nie uległa degradacji i nie trzeba było z nią robić nic po za zdarciem okleiny , wypukania wgniotków i zmatowaniu jej 320 pod podkład , zaś 2-ga delikatnie w 2-ch miejscach trzeba było podratować :banghead:

Od razu chciał bym wspomnieć wszystkim którzy borykają się z podobnym problemem do mnie , czyli zamontowanie ori podzespołów w porządny sposób , nie na klej czy wkręty ...

Mianowicie Spinki dostępne na rynku przez Firmę ROMIX nie są idealne , zaś jedynie dostępne , tak , że trzeba fabrykę poprawić ;]

Rożnica polega na średnicy spinki w miejscu dolegania do drzwi [ otworu ] , brak rowka w który mogła by się ,, WSTRZELIĆ ,,

Poniżej zdjęcia przedstawiające Porównanie spinek , Dla tych , którzy potrafią posługiwać się POPRAWNIE sów-miarką zdjęcia będą zrozumiałe .



ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ori spinka średnica 4.15 mm

Obrazek

Zamiennik Średnica 4.8 mm , niby 6.5 Dychy , a jednak po wgnieceniu spinki i wbiciu kołka mocującego na ,, chama ,, jeden z 4-rech zatrzasków od wewnętrznej strony Od-pękuje , ponieważ nie ma miejsca na rozprężenie kołka mocującego .

Obrazek

Przed kolejnym zdjęciem małe podsumowanie , ori spinka 4.15 mm czyli tyle co ori otwór , po za-podkładowaniu elementu trochę naszło , ponieważ otwór zmniejszył się do wewnętrznej średnicy 3.95 mm

Obrazek

Pilnik w dłoń i rowek wymodzony :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spinki po wypiłowaniu Średnica 3.95 mm - 4.00 mm [ Montaż na podkładzie ] , pewnie po lakierowaniu otwór znow najdzie lakierem i będą wchodziły ciaśiej , zawsze można podpiłować :bigok:
Firma ROMIX pomyślała , chociaż o gumce uszczelniającej spinkę , aby zniwelować ilość wody wlatującej do nadwozia :okej:

Obrazek

Listewka na drzwi kierowcy bez szpachlowania prościutka :okej:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Spinka od wewnętrznej strony

Obrazek

Szpachlowanie listwy strony pasażera , wy-szlifowana i montaż .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Spasowanie do drzwi :food:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nadeszła Wiekopomna Chwila , zima powoli odpuszcza , elementy podwozia już dawno leża i czekają na montaż na strychu silnik i układ napędowy , tylna belka po kapitalce mahle czekają na 165/45 czas wziąść się za ostatni etap Lakierowanie .
Robuś się postarał i polał elementy jak ,, Świnię ,,

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To By Było Na Tyle , Podziękowania dla Tadzika w pomocy przygotowania garażu pod lakierowanie , Następne plany na Lakierowanie to komora , bagażnik i wnętrze auta :food:



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » wt sty 26, 2016 11:35

Czekam na więcej :food: powoli widać metę jak lakier trafił na pierwsze elementy :bigok:

Cały czas kibicuje :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: maj0nez » wt sty 26, 2016 15:05

aj fajnie :-)


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

kopalniak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: pt sty 01, 2016 20:52
Lokalizacja: Bogatynia

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: kopalniak » pn lut 15, 2016 17:47

Z przyjemnością ogląda się Twoje aktualizacje , z niecierpliwością czekam na kolejne. :bigok: :pub:


KUPIĘ KONSOLE VOTEX !!!

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: vegetarrit20 » pn lut 15, 2016 18:24

świetna robota! Oby tak dalej!



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Dziku VR6 » pn lut 15, 2016 20:50

:pub: kibicuję


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

damiano074
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr gru 30, 2015 14:06
Lokalizacja: Sokolniki

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: damiano074 » wt lut 16, 2016 17:54

Jak ja chciałbym już być na tym etapie, niestety muszę się męczyć ze szpachla. Super projekt i profi to ogarniasz. ;)



Awatar użytkownika
ozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pt lut 02, 2007 13:30
Lokalizacja: nowa sól

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: ozi » wt lut 16, 2016 21:57

dlaczego jeden element malujesz na 2razy? nie boisz się przejść po taśmie?



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » śr lut 17, 2016 00:51

Hmm przejść pp taśmie ? , spokojnie elementy malowane na ostro , lecz zaklejone w tskim miejscu , że za uj bys się nie przypatrzył , gdy malowalem elementy z zewnatrz zakleilem je od srodka do wewnetrznego rantu , tam gdzie zgrzewa się zewnętrzny płaszcz blachy z wewnetrznym , jakoś wweekend zrobie aktual bo Petardinii Szkło Się Szykuje :P



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn lut 22, 2016 01:02

Witam po Przerwie , Znów chciał bym PODZIĘKOWAĆ WAM , za mobilizację do działań .

Mam nadzieję , że jest to mój przedostatni aktual , przed skłądaniem , kolejne graty skąpletowane , kilka nowych cześci , coraz mniej brakuje aby zaczać składać , BUDA POLAKIEROWANA koniec lutego [ w Pełne 2 LATA :okej: ] , niedługo czas na woskowanie profili zamkniętych i składanie budy , Miłego Oglądania ;P .





Buda w Garażu :

Obrazek

Zmatowana Komora Silnika p800

ObrazekObrazek

- Halo Gumówka ?

ObrazekObrazekObrazek

Polakierowana Komora Silnika :jezor: Pełne Zadowolenie :food:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zmatowane wnętrze pojazdu . włącznie z dachem od wewnątrz :ass:

Obrazek

Gumówka Cz. 2 :pub:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyschnięta Komora Silnika , jestem *#cenzura#* , iż można tak przylać akryl w temperaturze powietrza 30 stopni w zwykłym garażu obłożonym folią , Leże na Cycach .

ObrazekObrazekObrazek

Jak Grubo to Grubo albo Wcale , Polakierowane także wnętrze Pojazdu wraz z dachem od wewnątrz .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zmatowane i Polakierowane Błotniki :

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Polakierowane Elementy Nadwozia

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I OSTATNI ELEMENT , Całokształt :kwiatek:

Matowanie + Zaklejanie :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Gumeczka na ranciku progu :

Obrazek

Kto jak Lubi , mi auto z barankami się nie widzi , wiadomo odpryski lakieru od kamieni na jezdni , nie po to aut było wyspawywane i rzeźbione , żeby teraz połowa auta była w baranku , więc na Gładko.

Dobra Parówa , nie jest Zła :pub:

ObrazekObrazek

Pod Rynną Spływu Wody z Dachu , również trzeba było podjąć reanimację , stara 40 letnia guma również spękała , tak jak w komorze silnika :

ObrazekObrazek

Działamy Dalej :kac:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oklejone Nadwozie przygotowane do Lakierowania :food:

Obrazek

Nadwozie Polakierowane , ani komora ani wnętrze nie zapylone Kawał Dobrej Roboty praca z Robertem , czysta przyjemność , dużo śmiechu :jaja: Ogrzewanie i wyciąg pozwoliło na Grube polanie , Efekt Szkła , a i śmieci nie za dużo , rozmyślam , czy wgl będę auto polerował , czy zostanie Łuska :banghead: .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Auto Polakierowane , wyschnie ogarniam resztę potrzebnych pierdół i w marcu lecimy z woskowaniem profili zamkniętych i nadkoli , będzie trzeba zacząć składanie ;P .

Czas na resztę zakupów , kompletowanie i ogarnianie gratów potrzebnych do montażu :food:

Zakupione nowe Dwie uszczelki drzwi [ wewnątrz ]

ObrazekObrazek

Nowe uszczelki ramy drzwi [ wnęka nadwozia ]

ObrazekObrazek

Nowe Rygle zamka drzwi montowane do Nadwozia

Obrazek

Długo czekałem , i jest Ori Tunel na 2 zegary , będzie komplecik do starej deski :food: bez żadnej wywierconej dziury i głębszego zadrapania do odświeżenia , zegar ciśnienia oleju VDO , jeszcze tylko ogarnąć czujnik mierzący rezystancję masy [ tak samo jak pływak poziomu paliwa ] wkręcany w miejsce ori czujnika ciśnienia oleju w głowicę [ smarowanie wałka rozrządu - koniec układu smarowania ] i działamy :food: , w drugą loszkę wpadnie zegar mierzący napięcie akumulatora :rotfl:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ostatnie listwy ozdobne w podkładzie + czarny pół mat w akrylu :

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ori Emblematy , brak koncepcji na polakierowanie ich w oryginalnych 2-ch kolorach czarny + srebro , zostają zmatowane włókniną do plastiku gradalności p320 + podkład na plastik , wypylone wszystkie krawędzie i zakamarki czarną baza + GRUBO klar :food:


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wypiaskowane ŻAGLE oddzielające szybę opuszczaną od trójkącika , mocowanie akumulatora , Ori Rozpórka wahaczy dół GTI + Podkład .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zestaw Małego Mechanika :okej:

Obrazek

To By Było Na Tyle , znów , myślę , że został mi ostatni aktual przed składaniem , już prawie wszystko ogarnięte , zostały drobiazgi , dylemat nad zakupem czołowej szyby klejonej , nie założę hartowanej , żeby potem zbierać szkła w aucie

CIĄG DALSZY NASTĄPI :banghead: .



damiano074
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr gru 30, 2015 14:06
Lokalizacja: Sokolniki

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: damiano074 » pn lut 22, 2016 18:40

Jestem pod wrażeniem, mega mi sie podoba ! Teraz masz to co najprzyjemniejsze przed sobą. :D



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości