Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » wt paź 27, 2015 00:50

Miesiace mijaja a tu cisza w temacie :grin: Czas na jakiegos aktuala? :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pt lis 13, 2015 23:37

Malutki AKTUAL , po ponad 2 - ch miesiącach , niestety z braku czasu praca szkoła co drugi weekend mam czas by podłubać coś przy budzie ;c .

Poskładane do kupy zwtornice , musiałem je założyć aby zobaczyć odsadzenie Felunku [ ET ] między osią skrętu a błotnikiem , podleci bez dystansów , wlecą oponki 165/45 na lekkim naciągu i powinno coś z tego wyjść .


ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowy Hokej na razie Wąski + kilka pierdół .


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ogarnąłem błotniki od środka czyli czyszczenie / piaskowanie / podkład / guma / akryl .


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wy spawane prawe drzwi [ dolny róg przy błotniku ]


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Spasowanie wszystkich SZCZELIN w jedną całość ; Błotnik Drzwi , Zrobiona już wcześniej Maska względem podszybia , masakra , mordęgą będzie ustawić wszystko po lakierce ;c .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyrzeźbiony prawy bok w podkładzie


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Czas na stronę lewą , drzwi zżarte na dole , ponieważ spływy były zapchane a uszczelka nie dolegała na okrągło w tym miejscu stała i odparowywała woda , nie trudno o korozję :satan: wy spawane i zapodkładowane


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Lewy Bok Ogarnięty


ObrazekObrazekObrazek


W klapie którą dorwałem ORYGINALNIE bez wycieraczki zżarty dolny rant i rant na uszczelce do wyspawania


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Klapa wyrzeźbiona


ObrazekObrazek

Podjęta próba wypolerowania starego kadmu , średni efekt z powodu wżerów ;c .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kibel też już ogarnięty w podkład pod lakier , został jeszcze środek przód i poprawić komorę , jeżeli zima nie będzie sroga do lutego [ w pełne 2 lata ] auto powinno zostać polakierowane , przyjdzie czas na składanie ;] .


ObrazekObrazekObrazek

To By Było tyle z prac ostatnich 2- ch miesięcy , sporo niewidocznej pracy , buda wnet na ukończeniu ; D .



Logi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 18, 2013 15:01

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Logi » czw lis 26, 2015 13:09

Świetna robota :D Widać poświęcony czas, aby auto wyglądało doskonale ;) mnie również będzie czekała bardzo podobna praca z reanimacją mojego mk1 :)


golf MK3 1.9 TD - był
Audi A3 1.9 TDI - jest
golf MK1 1.1 - jest

Awatar użytkownika
tabaluga mk2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:41
Lokalizacja: Pomorskie Żukowo-Przyjaźń

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: tabaluga mk2 » pn lis 30, 2015 22:06

ciężko uwierzyć w to ile pracy zostało wykonane w tym samochodzie... widze że przy tym projekcie nie ma miejsca na fuszerke. Podziwiam właściciela za ten cały trud i wkład :bigok: :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=558250" onclick="window.open(this.href);return false; golf MKII BY TABALUGA
Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=609924" onclick="window.open(this.href);return false; MKII 1985

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw gru 03, 2015 00:51

Nie ma , Nie ma ^ ^ .
Auto robione pod Siebie , gdybym miał robić je na sell , nie włożył bym w niego 2 lata pracy , bo nikt by mi za To nie zaplacił ;) .
Jeszcze troszke *#cenzura#* brakuję do auta ale wszystko idzie w dobrym kierunku by na 2k16 wyjechać :D.
Dziękuję za motywację :P



Awatar użytkownika
speeds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 06, 2006 19:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: speeds » wt gru 08, 2015 20:50

nieźle to wygląda. Gratuluję ci takiego blacharza co nawet klapę wyspawał. i wogóle chyba nie jest drogi bo tyle pracy wsadzone...


Wolfsgruppe.com

Awatar użytkownika
tabaluga mk2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:41
Lokalizacja: Pomorskie Żukowo-Przyjaźń

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: tabaluga mk2 » sob gru 12, 2015 15:23

speeds, w blacharce nie ma rzeczy niemożliwych :hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=558250" onclick="window.open(this.href);return false; golf MKII BY TABALUGA
Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=609924" onclick="window.open(this.href);return false; MKII 1985

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » sob gru 19, 2015 22:28

Blacharz Dobry Ojciec Imadło w Rękach , , większość elementow była wycinana z innych części z innej klapy drzwi itp dlatego wszystko tak ładnie wychodziło z delikatnym zakładem .

EDIT :

Nie wiem , który blacharz podjął by się tak długiej dokladnej pracy za mały pieniądz ;) .



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » pt sty 01, 2016 19:14

JendrasMK1, Jaka dokladnie guma konserwowales podloge i reszte elementow?Moglbys podeslac jakis link?

http://allegro.pl/srodek-ochronny-baran ... 43738.html" onclick="window.open(this.href);return false;

to jest to? :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz sty 03, 2016 17:09

lord5005 pisze:JendrasMK1, Jaka dokladnie guma konserwowales podloge i reszte elementow?Moglbys podeslac jakis link?

http://allegro.pl/srodek-ochronny-baran ... 43738.html" onclick="window.open(this.href);return false;

to jest to? :pub:


Tak Więc jak dobrze prześledziłeś mój Projekcik , Do łączeń blach używałem gumy szarej nakładanej Pędzlem teflonowym do takowej Gumy , zaś baranek jakiego użyłem to guma ,, CARLOFON ,, i Guma ,, WUTH ,, oczywiście nie rozcieńczysz ich żadnym nitrem czy benzyną ekstrakcyjną / rozcieńczalnikiem/rozpuszczalnikiem benzynowym , nie wiem dlaczego lecz się waży , Dlatego Dodatkowy Koszt to Rozcieńczalnik AKRYLOWY średnio 20 zł litr , puszka gumy do 40 zł , ja użyłem 2 puszki gumy do łączenia na pędzel szarej [ INTER-TROTON ] i 8 puszek gum wyżej wymienionych na podwozie ,, CARLOFON ,, i Guma ,, WURTH ,, i 2 szt na przednie fartuchy , i jedną na dolną część komory silnika , i jakieś 4 puszki litrowego rozcieńczalnika akrylowego , więc , jeżeli chcesz mieć profesjonalnie wykonaną konserwację która daje tylko ORYGINALNY wygląd po pomalowaniu jej odpowiednim lakierem w kolorze nadwozia , to musisz odłożyć kilka stówek , zaś nie stanie się nic , jeżeli zakonserwował byś dół wiadrem BYTEKSU ^ ^ , takie jest tylko i wyłącznie moje zdanie , jakieś niejasności z chęcią pomogę ;] .
Znalazłem stronę z takowymi puszkami ponad 10 złotych taniej niż kupowałem u siebie na mieście , jeżeli już byłbyś zdecydowany ;].
http://www.sklep-narzedzia.pl/m/wurth-m ... 854,102436" onclick="window.open(this.href);return false;

PODESŁAŁ bym fotki , lecz chyba FOTEM mi szwankuje ;c .

https://www.google.pl/search?q=guma+na+ ... UtDAttM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.pl/search?q=guma+na+ ... ARYieJM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.pl/search?q=guma+na+ ... uUkt-sM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;



kopalniak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: pt sty 01, 2016 20:52
Lokalizacja: Bogatynia

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: kopalniak » ndz sty 03, 2016 22:40

Aż chce się czytać cały temat jak wszystko jest tak dokładnie opisane i przede wszystkim porządnie wykonane. Profesjonalne podejście do tematu na duży + . Powodzenia w dalszych pracach. :grin: :pub: :bigok:


KUPIĘ KONSOLE VOTEX !!!

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw sty 07, 2016 01:14

Duża Motywacja , tak jak ilość Mojego czasu poświęconego na Rekonstrukcje Auta Przyda Się :pub:

Jakoś w week-endzik powinienem dodać resztę zdjęc , ostatnio musiałem usunąć z telefonu 1000 zdjęć z projektu , bo pamięć wnet zapełniona , segregacja wykonana lecz fotem szwankował i odpuściłem z Uploadem :banghead: .



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » wt sty 12, 2016 00:15

Ostatnie zdjęcie które dodałem przedstawiało pomalowany podkładem pod lakier bagażnik , czas na spasowanie foteli od mk3 przerobiony rozstaw stópek , przełożone wajchy ryglowania fotela z prawej na lewą + delikatne przedłużenie jednego z nich . na razie zwykłe pół-kubły mk3 [ Fotel kierowcy regulacja jednopłaszczyznowa wysokości :jaja: ] , docelowo GTi Edition [ doły takie same ] wystarczy przerzucić tapicere na stelaż .

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Wycięcie nowych boczków bagażnika [ pod oklejenie czarną skórą ] :

ObrazekObrazekObrazek

Boczki Gotowe obklejone czekają na strychu na montaż :food:

Przyszedł i czas na cycuszki :okej: rozebrane wyczyszczone polutowane upalone 2 ścieżki ogarnięte oświetlenie i wszystkie kontrolki , Test wyszedł pomyślnie Wskaźnik temp cieczy chłodzącej jak i ilości Paliwa działają , obrotościo-mierz także , ustawiony przebieg Zerowy , w końcu Auto Salonowe z Rocznika 2016 :okej:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Spas Starej Deski :

Obrazek

Kilka zdjęć dla tych , którzy wmawiali mi , że kanapa nie dzielona z mk3 nie mieści się do mk1 [ luz z strony kierowcy miedzy fotelem a boczkiem 2 cm z prawej od pasażera 4 cm ] , troszkę trzeba było pomodzić , lecz pasuje , leży na nadkolach , ciekawe jak z dzieloną , choć wątpię by ktoś się porwał na taką misję .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pożyczona od Kuzynka Pawełka ori dolna rozpóra od Gti Ka , aby wywiercić otwory pod jej zamocowanie ;] .

ObrazekObrazek

Zakupiona Ori osłona wentylatora nawiewu , w jednym miejscu roztopiony plastik od rezystora [ Oporu ceramicznego wystającego przed nawiew ]

ObrazekObrazekObrazek

Trochę Spuścizny nad odnowieniem sierpów [ nie kupowałem nowych podróbowych , wolałem odnowic ori , które pasuja jak ulał :okej: + lotka Kameia na maskę , jeszcze nie wiem , czy będzie mi ona leżała , czy będzie wieś ale odświeżyć zawsze można ;]
Matowanko włukniną gradalności p400 , Podkład na plastik [ żółte szczyny ] + akryl pół mat .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Podłoga od wewnątrz , podkład pod lakier [ STANDARDOWO BEZ FUSZERKI :ass: ] .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Poprawiona Komora Silnika w 2-Gi Podkład :okej: .

Obrazek

Pozdrawiam Bananów środkowym Palcem , którzy w opisach przedmiotu wystawionego na aukcji , jak i przez telefon podczas rozmowy ŁŻĄ prosto do ucha , iż ich części są w idealnym / dobrym stanie , choć i tak jestem zadowolony iż zdołałem kupić all listwy wąskie jednoczęściowe do 3 d za kwotę około 150 zł z przesyłką gdzie podróbowy zamiennik kosztuje 3 stówki , i ch.J go wie jak pasuje do nadwozia , trochę spuścizny nad detalami i złota raczka odrestauruje je tak jak w przypadku dolnych progowych które już robiłem wcześniej .

Listwy po zakupie , i ich prostowaniu , niemożliwe staje się możliwe :okej: .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po Wyprostowaniu , czas na podgrzanie i zdarcie ori otuliny [ okleiny strukturalnej ] , zmatowanie ich papierem gradalności p 320 wyczyszczenie ubytków [ wrzerów w aluminium ] nałożenie delikatnie szpachlówki uniwersalnej w miejsce nie wypukanych dziórek i ubytków , wyrzeźbienie końcy , spasowanie do nadwozia i czekanie na podkład ;] .
Po Zamontowaniu 2-ch Tylnych na Błotniki , nie widać żadnej fali , wygięć , jakie sfotografowałem na zdjęciach po ,, ZAKUPIE KONTROLOWANYM ,,

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po Za Tymi Pracami , które już wykonałem , elementy nadwozia takie jak : Błotniki Maska Klapa , Drzwi zostały zmatowane na sucho p320 i przypylone bazą od wewnątrz jak i z zewnątrz pod matowanie na mokro by wyłapać wrzerki , które umknęły .
Prace nad odbudową Projektu ciągle się przedłużają , jeżeli zima nie odpusci to auto zostanie polakierowane dopiero na wiosnę .

Miłego Czytania Lektury :popcorn: .



Re5pectNan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 19, 2012 10:55

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Re5pectNan » wt sty 12, 2016 18:44

Ooooo panie. Nie myślałeś na kupowaniu starych, rzadkich okazów, remontowaniu i ich sprzedaży? :-) Jak zerowałeś licznik? Sam chciałem to zrobić w swojej jedynce, ale nie wiem jak za to się zabrać. Jestem w trakcie malowania i zbierania gratów, więc mam na to czas :-)



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości