Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » ndz lip 12, 2015 21:01

Masakra.... :D Podziwiam Twoj zapal do pracy, ostro cisniesz bez lipy,tak trzymaj! :pub:


Bede obserwowal postepy :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz lip 19, 2015 15:52

Obiecałem kolejne zdjęcia z prac długi czas była Cisza w Temacie więc trochę się tego nazbierało ;P

Piasta koła i mocowania tylnej belki poszły w czerń :

Obrazek
Obrazek

Podszybie , powicinane wstawki z innego ori podszybia i wspawane w Budę .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wspawane Nakrętki pod podstawe AKU :

Obrazek

Kolejne Zdjęcia przedstawiają prace przy elemencie który dostał najwięcej łupni , Pas Przedni , wycinka czyszczenie , podkładowanie wewnątrz , spawanie szlifowanie spawów :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kilka Zdjęć z ZAKUPÓW , Nowy wlew , uszczelka tylnej klapy , lampka oświetlenia hella germany , dymione kierunki , przewody elastyczne tylnej belki , Nowe klamki wkładki , no i nowe zderzaki IMITACYJNA PODRÓBA , ledwo pasują , na razie będę na nich hulał do puki nie dorwę ori w dobrym stanie do odrestaurowania .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Koniec na dzisiaj , jak można dodawać 30 zdjęć przez godzinę :banghead: , zostało mi jeszcze jakieś 100 fot z prac na urlopie , hosting nawala , resztę postaram się dodać jutro , Życzę miłych prac , przy swoich autach ;P



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz lip 19, 2015 23:27

Kolejne Zdjęcia przedstawiają graciarnie na strychu elementów które już odnowiłem , coraz więcej się tego zbiera ;D

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Czarna deska + cycki ;P :

ObrazekObrazek

Tylny pas wyczyszczony do gołej blachy [ z czarnej ftalowej farby którą napylają przy produkcji ] i podkładowanie go :

ObrazekObrazek

Wspawany pas przedni + podkład :

ObrazekObrazekObrazekObrazek

wyczyszczone sierpy tylne . po zamontowaniu ich gdy siądą na budzie przez dłuższy czas zostaną potraktowane tak jak inne plastikowe rzeczy do odnowienia ;P

ObrazekObrazekObrazek

Tuleje tylnej belki wprasowane różnica między zamiennikiem a oryginałem , ori są miętsze niż ten zamiennik :

Obrazek

Guma szara WURTH którą konserwowałem podwozie trochę sporo już poszło + biały Akryl :



ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Zrywanie gumy łączącej blachy na zgrzewach [ stara spękana guma od różnicy temperatur i wieku ;] .

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyczyszczony i za podkładowany dół komory :

ObrazekObrazekObrazek

Tylnych lamp nie mogłem nigdzie kupić przyciemnionych , wziąłem się za pistolet i trochę wymodziłem , a że to mój pierwszy raz do czynienia z lampami na razie pomalowałem stare spękane aby się wprawić i po wkurzać panów policjantów , zobaczyć co powiedzą , dobrze ze ori german może przejdzie bez lipy i tak będę kupował nowe czyste i malował ;P

Zmatowane szmatką [ włókniną ] do plastiku gradalności p1000 leciutko , podkład na plastik [ przypylone ] + czarna baza [ przypylone ] + klar [ GRUBO :food: ] , wyszły bardzo ciemne , lecz po podłączeniu pod aku na krótko każdą żarówkę ładnie świecą więc powinny być przejrzyste :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Oklejony dół komory do gumowania :

ObrazekObrazek

I NAJCIĘŻSZA PRACA Rzeźba w gównie , serdecznie pozdrawiam Roberta za włożony czas w rzeźbienie bo sam za uj bym sobie nie poradził :banghead: , kawał dobrej roboty kupa śmiechu i litry kawy ;D

Nie łudźcie się , że na budzie jest betoniarka kitu , wszędzie widać prześwity blachy więc za dużo nie naszło , przynajmniej nie powiem , że nic nigdy nie było szpachlowane bo sam bym siebie oszukiwał , jak większość Jedynek z aukcji ,, Nigdy nie spawana Oryginalny lakier za 4-5 tys :banghead: ...
Odrestaurowując tak stare auto , byłem tego świadomy , że idealnie nie wyjdzie , że zawsze gdzieś podczas spawania blacha się powciąga .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyspawany wózek z kółek marketowych które dostałem od Matiego :

ObrazekObrazek

Tyle na Dziś , reszta fot tak jak powiedziałem Raczej Jutro gdy znajdę CZAS , już po urlopie rano praca ;c .



Re5pectNan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 19, 2012 10:55

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Re5pectNan » pn lip 20, 2015 01:35

Stary, przyglądam się dłuższy czas i to jest robota za którą powinieneś dostać jakieś odnaczenie. Jako że to mój pierwszy post, a forum przeglądam od dawna to żaden temat tak mnie nie rozbroił. Mega szacun, i jak nim wyjedziesz, to ekipa ,,Overhaulin" może Ci do garażu browar donosić. Projekty tutaj są mega, ale ty rozpierdalasz. Mam nadzieję, że kiedyś się tym cudem przejadę :) I lepiej żebyś publicznie nie mówił, że Ci kiedykolwiek przejdzie :)



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn lip 20, 2015 23:35

Właśnie takie Odpowiedzi Motywuja Mnie do dalszych dzialan , choc nie kiedy opadam z sil ...
Nie spieszy mi sie zbytnio bo wyjazd i tak zaplanowany na wiosne 2016 wszystko musi byc pomontowane na ori detale a nie na blacho-wkrety .
Jeszcze raz Dziękuję wszystkim za spedzenie sporej ilosci czasu na zapoznanie się z Tematem i Motywacje do dalszej Pracy :P



Tomowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 12:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Tomowski » czw lip 23, 2015 12:42

I jak tu sie nie zakochać w mk1? <3 SZTOS w ch*j! Mam nadzieje, że niedługo i ja zakupie jedyneczke i podłubie coś przy niej :)



pierdnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 23, 2015 14:24
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: pierdnik » czw lip 23, 2015 14:39

Zajebiście Ci to wychodzi.. co do tych lamp to nie wiem czy nie będą się rzucać, są dość ciemne.. ://



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw lip 23, 2015 23:01

Mają się bardzo ,, rzucać ,, w oczy :P.
Spokojnie ladnie widać jak świecą od zewnatrz przyciemione i ladnie widac jak swiatlo w srodku sie rozprasza :P.
Zbyt duzo poswiecilem czasu na drobiazgi i szczegoly kto by piaskowal i malowal zwrotnice ...
Jak budować to od podstaw swapa i mody zawsze mozna zrobic z czasem :D.



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » sob lip 25, 2015 16:35

Reszta fot z gipsowania + podkładowania .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sierpy pasują jak ta Lala , bo ORI ;P

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Reszta zdjęć KOMORA + podkład

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To By Było Na Tyle , prace zakończone do dnia 20.07.2015r trzeba wziąć się do pracy i na cykać nowych fotek ;D .



Davido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 27, 2014 21:48
Lokalizacja: Łukowica/Limanowa
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Davido » ndz lip 26, 2015 11:45

Piękności :D mało tej szpachli :) na dachu miałeś coś? U mnie też blacha prześwituje ale jak dodam swojego ze szpachlowania to się za głowę złapiesz :P nie ma grubo ale są duże powierzchnie, to pewno dlatego ze calutki do gołej blachy czyszczony. Powodzenia w dalszych pracach. Widzimy się w następnym sezonie na jakimś zlocie :D


Mój Golfik :) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=537491" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz lip 26, 2015 23:30

Dzięki wielkie za kibicowanie poprawia samopoczucie i pcha do dalszych dzialań :D



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » śr lip 29, 2015 15:31

JendrasMK1, Juz sie wypowiadalem,ale nie moge sie powstrzymac patrzac co Ty wyprawiasz.... :pub: Super podejscie do temat :D

Powiedz mi,ciezko jest wstawic progi i reperaturki?Pojecie o spawaniu mam,dokladniej chodzi mi o spasowanie calosci? :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » śr lip 29, 2015 22:19

Jezeli nigdy nic nie robiles to nie wstawisz napewno dobrze i lakiernik bd sie *#cenzura#* z wyrzezbieniem tego , u mnie wszystko bylo na spokojnie mierzone i przyspawywane , jak masz pojecie przydala by sie 2 ga osoba samemu *#cenzura#* sie cokolwiek wspawuje :P.
W tym Tobie nie doradze potrzeba sporo czasu duzo roznych narzedzi i jezeli jestes Oazą Spokoju to Sobie poradzisz :D



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw sie 20, 2015 00:22

Minęło jakieś 3 Tygodnie odkąd wyrzeźbiony został dół budy i potraktowany podkładem , Zdjęcia które dodam Dzisiaj , przedstawiają rzeźbienie dachu czyszczenie reszty budy i żmudne matowanie maski jak i rynien spływu wody i wnęk :banghead: :banghead: :banghead: .

Ach Żmudne to ręczne czyszczenie :kac: .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jeszcze Trochę ; D , Zadowolenie z dachu , który jakimś cudem nie uległ Degradacji Kretynizmu Ludzkiego :okej: .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kilka zdjęć po podkładzie ;P .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Element nad którym straciłem najwięcej czasu chyba przy projekcie jako jeden element MASKA :banghead: .
matowanie wewnątrz do gładkości papieru p320 pod podkład zajęło mi ponad 4 Godziny wybrałem takowa z 3-ch które posiadałem ponieważ wzmocnienia od wewnątrz były dobrze zakonserwowane fluidolem a jako całość nie była przełamana , choć troszkę delikatnych wgnieceń było , od wewnątrz na 4-rech jajowatych płatach blachy pomiędzy wzmocnieniami nie ma żadnego wgniecenia do wewnątrz więc maska po malowaniu będzie jak nowa :okej: , Lakiernikowi który ogarnia projekt z zewnątrz jakieś 3 godziny , Gdyby nie On Projekt zawisł by pod Znakiem Zapytania ;P .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Konserwacja przednich i tylnych podłużnic gumą na ,, pYndzel ,, rozrobiona z rozcieńczalnikiem do farb akrylowych potraktowana pistoletem do Baranka ;P .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Odparowująca Biała Szprotka ;D

Obrazek

To By Było Na Tyle , Dziękuję Znajomym i Przyjaciołom za pomoc w pracach i wszystkim za Kibicowanie i podnoszenie na duchu , że prace kiedyś się skończa i nadejdzie czas na eksploatowanie Auta :okej: .



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości