CzaRNe Mk3 VR6 ABV TURBO! by piotr.fitowski

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
piotr.fitowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:50
Lokalizacja: Prudnik

CzaRNe Mk3 VR6 ABV TURBO! by piotr.fitowski

Post autor: piotr.fitowski » ndz wrz 13, 2009 16:11

Witam oto moja druga prezentacja Golifny :-) Większości znane auto dostało solidnych obrażeń ale o tym potem :-x A więc od początku. Auto zakupione zostało jako:

VOLKSWAGEN GOLF 2.8 KAT 1993r i taki był :-)
Na jego wyposażeniu znajdowało się:
Wyposażenie: ABS,
Alufelgi,
Centralny zamek,
Elektryczne lusterka,
Elektryczne szyby,
Klimatyzacja,
Poduszka powietrzna,
Radio+CD,
Wspomaganie kierownicy :shock:


Wszystko pięknie ładnie ale auto było w naprawdę kiepskim stanie :zly: jednak cena była śmieszna więc pokusiłem się :-P Z tego co zauważyłem to auto a dokładniej tynie lampy miało nie od vr-a a od zwykłego :-/ >okazało się że koleś chciał zarobić i sprzedał oryginalne :zly: Idąc dalej progi były zgnite :evil: , następnie przedni zderzak i hokej pochodził od zwykłego cl-a grill również i belka wzmacniająca była wgnieciona :-x Na całe moje szczęście okazało się ze kobieta (żona właściciela przyładowała w trzepak :lol: ) więc golf nie bity a puknięty :kwasny: no i ten przebieg 110tys bez TOTAL :kwasny: :kwasny: więc albo ktoś nabił mu 300+110 albo cofną licznik (wtedy też znika) ale mniesza o to :mrgreen:

FOTKI Z DNIA ZAKUPU:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ochoczo zabrałem się za robote :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I POWSTAŁO COŚ TAKIEGO ZA CO WSZYSTKICH PRZEPRASZAM :-x

Obrazek
Obrazek

następnie nastąpił nieszczęśliwy zbieg okoliczności i golf wylądował na śłupach, stracił koło, skrzywiona została belka tylna , czopy się urwały felgi popękały o drzwiach prawych można było zapomnieć nie wspominając o progach i kawałku podłogi zagniecionej do środka auta :kwasny: :kwasny: jakby tego było mało 500zeta mandatu i 6pkt karnych :-x TO PRZESTROGA DLA WIEŚ TUNINGU-MUSI UMRZEĆ :!: FOTKI:
Obrazek

Następnie auto miało zostać rozebrane i częsci wsadzone do nowej budy i miał powstać cult:

lecz.... żal było mi pozbyć się golfiny i postanowiłem wskrzesić za wszelką cenę kochaną vr-kę :cry: Sprzedałem resztki błotników, zderzaków i wszystkiego co kojarzy się z wsią rozebrałem auto i zaczynając od tyłu zmieniłem całą belkę z tulejami regulatorem hamowania tarczami czopami łożyskami klockami czujnikami absu przewodami hamulcowymi i wiele innych rzeczy :hyhy: pojechałem sprawdzić geo i okazało się ze golf prosty :-o :-o w aktualnej chwili kupiłem progi i dałem do zrobienia tj wspawania ich i naprawienia podłogi dodatkowo do zaklepania nadkoli tylnich koszt:500zeta wspawanie 200progi i 200zaklepanie :-x auto odbieram we wtorek (planowane) więc fotki będą :-) w tym tyg kupiłem gril vr6 no name oryginalne błotniki ale z owalnym kierunkiem lampy tynie hella red magic i kilka innych duperelów :-P

auto zostało polakierowane i zaraz po powrocie od lakiernika wygladało tak: :-o

Obrazek


szybkie skladanie auta i od razu szlak trafił silnik :-x

rozrząd posypany > zatkany smog> brak cisnienia na popychaczach reszty slizgow> caly rozrząd posypany> jeszcze bardziej zatkany smog > brak oleju na wale> panewki obrocone> wal przytopiony = ból głowy i wielki wqrw :!:
Obrazek
Obrazek

więc długo sie nie zastanawiałem i poszukalem to tu to tam i znalazlem w jastrzebiu ( jakies 130km) telefon wypytywanie itp sxzybka przejazdzka i w koncu dobilem targu :mrgreen: AAA został zmieniony na ABV ( chodzącego jak igla z 97 roku) profilaktycznie zeby nic sie nie posypalo rozebralem go do zera i zacząłem skadac od nowa...nowy rozrząd uszczelki siemeringi popychacze swiece filtry oleje kable sprzeglo itp no i wsadzenie do budy :cwaniak: były kłopoty ale sie udalo (dzieki chłopaki za pomoc) :super:
Obrazek

i po poskładaniu prezentował sie tak
Obrazek
:mrgreen:

małe zdarzenie przez te *** roboty przetargałem miske , uciekł mi olej i połamałem hokej.. nie mowiac juz o uszkodzonym smogu pompy :wsciekly: w kazdym razie wszystko juz naprawione :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

jako ze 30stego miałem urodzinki to i moja kochanka doczekała sie prezentów :mrgreen: otrzymała bra oraz zenki 6000K :cwaniak: dodatkowo wczoraj postanowiłem zrobić klime i tak tez sie stalo klima nabita odgrzybiona wymienione oringi wiec gotowa do jazdy :cwaniak:
Obrazek

potem padło mi łożysko tylne i rozwaliłem znowu smog :dobani: jak juz sie z tym uporałem to spaliłbym sie żywcem z golfem :cenzura: i musialem wymienic pare kabli od komputera po sklrzynke z bezpiecznikami ( na szczescie nic sie nie stało poza strachem i kasa) ogolnie staram sie dopieszczac auto..... uzupełniam braki i teraz zabieram sie za abs :super: ( jestem juz na etapie gromadzenia czesci) na dzien dzisiejszy prezentuje sie tak:


Obrazek
Obrazek
przez pare dni rozkminiałem jak pozbyć się niepożądanego efektu po montażu stożka...czyli auto sie rozgrzewa i łapie ciepłe powietrze co owocuje spadkiem mocy -500koni :lol: :wsciekly: w gre wchodziła albo przegroda albo air box.... przy przegrodzie niby bedzie chłodniej ale dalej bedzie to powietrze "komorowe" :cwaniak: no to air box..... przegladanie stron www i niemiłe rozczarowanie..... za dobry box 500zeta :cenzura: no bez przesady :!: a i tak wyglada to srednio tj ma taki każdy... no to rozkminiłem ze działa to na prostej zasadzie :-) i postanowiłem skonstruować własnorecznie takie cudo..... foty poniżej. powiem tak :!: różnica znaczna...brak spadku mocy po zagrzaniu pieca :-) a co do opisu to tak jak widac pucha 5l + rura metalowa (spiralna-co by ciągneła powietrze do puchy) odpowiednio połączone daje o to taki efekt
Obrazek

Wypadałoby odświeżyć temat ;-) dzis tak o szczeliłem pare fot :mrgreen: zmiany są niewielkie... tj ory wycieraczka z tyłu ( wszystko nowe VW) i znaczki tez z tyłu jak bozia dała :mrgreen: :lol: :lol: z zewnatrz do kolekcji brakuje mi progów halogenow i przedewszystkim felg bo te prezentuja sie biednie :!: :!: ale to po zimie :mrgreen: bo byle czego nie mozna kupowac :-P zmiany moze narazie nie są szokujące ale zbieram siano na coś grubszego czego na forum nie ma :mrgreen: mocy ciągle mało :super: FOTY:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miedzy czasie nagromadziłem pare gratów do silnika , w sensie uszczelki, kolektor i pare turbin (ale i tak bedzie inna bo chce nowa)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak golf zapadł w sen zimowy , sterczy jak koza a opony to nowe balony i jezdzi sobie spokojnie az nastanie czas by ogarnac rzeczy i pomontowac wszystko :)

Obrazek

Obrazek

W konsekwencji powstało :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem przyszła pewna myśl i zaczęła się realizacja...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Polakierowanie komory na nowo...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogarniecie silnika i kilku innych gratów..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W miedzy czasie przyszło koło...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

I kolejnych kilka gratów ooops W tym tyg myślę ze odbiore kolektor i auto w końcu odpali na skromnym doładowaniu...
:arrow: ogarniecie tematu brak mocy i wszystko co w temacie czyli przebudowa silnika + duze turbo (w trakcie)
:arrow: hamulce wydajniejsze + fele ( temat ogranie sie na wiosne)
:arrow: nakladki na progi oryginalne
:arrow: halogenny hella black ( kupione i przerobione ale brak czasu na montaz)
:arrow: ogarniecie tematu wnetrze + klatka (wnetrze wypatrzone ale z powodu silnika trzeba odlozyc temat na potem)
:arrow: moze jakies audio

zobaczymy co z tego bedzie :!:
w kazdym razie idzie do przodu... powoli ale idzie :-)







FOTY PRAKTYCZNIE NA KAZDEJ STRONIE :niepewny:
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 00:21 przez piotr.fitowski, łącznie zmieniany 4 razy.



simon180
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: sob maja 03, 2008 14:36
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: simon180 » ndz wrz 13, 2009 16:21

Auto z moich stron jak to możliwe że jeszcze nie widziałem. Pierwsza osłona to była porażka. Ale teraz naprawiłeś błąd za co wielki plus. Pozdrawiam i życzę powodzenie.



Awatar użytkownika
kris823
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 267
Rejestracja: czw lut 26, 2009 15:47

Post autor: kris823 » ndz wrz 13, 2009 16:31

jakos mi tutaj konkretnych fotek brakuje :-k


Obrazek

Awatar użytkownika
pankarol
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob maja 06, 2006 00:54
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: pankarol » ndz wrz 13, 2009 18:18

Mnie sie kolego twoja VRka bardzo podoba.
Dobra gleba i dobry styl.
Niefajne sa tylko paski a'la 20J.
Przedtem wygladal duzo lepiej, groznie i tajemniczo.
Teraz cos udaje...
Pzdr.


Moja dwudziestka:
viewtopic.php?t=123016" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hielbi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1003
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 17:24
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: CzaRNe Mk3 VR6 ABV by piotr.fitowski

Post autor: Hielbi » ndz wrz 13, 2009 18:39

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dla mnie coś pięknego do tego ładny duecik i motorek zaturbić i niczym jak szamolot smigało by :grin: :food:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 18:40 przez Hielbi, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój mk3 german styl na pełnym ogniu!!Przygotowania do 2011 ruszyły Borbet A w nowej odsłonie!
viewtopic.php?f=88&t=251521&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » ndz wrz 13, 2009 18:59

Fajnie wygląda. Brakuje mi dobrej felgi, sierpów i progów :helm:


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » ndz wrz 13, 2009 19:11

dobrze ze przeszedłeś ze złej drogi na ta dobrą, czekam na dalsze setupy


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

piotr.fitowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:50
Lokalizacja: Prudnik

Post autor: piotr.fitowski » ndz wrz 13, 2009 20:00

Hielbi, zawsze swojemu mozesz zrobic cos takiego :green_fuck: simon180, nie mam pojęcia :blush: moze dlatego że wieczorem sie pokazuje zazwyczaj tylko :bajer: pankarol, dziękowac :grin: co do pasków to różne są zdania... mi się podoba akurat :jezor: nie udaje jahre bo nigdy go nie chciałem :kac: gdyby tak było to pasków na bok bym nie dawał.... to taki akcent który z ponuraka robi to "cos" ale mniesza o to:)Sawno, tak wiem wiem.....będą sety tylko trzeba poczekac wiadomo czas to i pieniądz :grin:


moja świeżynka :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265796&postdays=0&postorder=asc&start=0

rebum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 24, 2009 17:28
Lokalizacja: szczecin-livingston

aaa

Post autor: rebum » ndz wrz 13, 2009 21:11

nie no super auto bedzie zmienisz tylko kolo i juz bedzie gancko pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej pracy


Moja golfina Vr
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=241868&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
darekmk3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw cze 11, 2009 19:50
Lokalizacja: Radziki Duże-Gdynia

Post autor: darekmk3 » ndz wrz 13, 2009 21:12

Fajna golfina no i jeszcze VR6 pod maską.Gratuluję wytrwałości w działaniu i poVWodzenia w następnych modyfikacjach.


MK3 Green devil SS edition
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246202
Hella Projektor Black,HMB,Skóra,Klamki polo6N,Czarna podsufitka,Grill GTI,Sebring,Gwint,Borbet A

simon180
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: sob maja 03, 2008 14:36
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: simon180 » ndz wrz 13, 2009 22:22

Hielbi, Ja w Prudniku jak już to też tylko wieczorami śmigam to jednak to miasto duże że ciebie nie widziałem. :grin:



Awatar użytkownika
Merffik
VW Baron
VW Baron
Posty: 3045
Rejestracja: śr paź 04, 2006 10:50
Lokalizacja: KCN
Kontakt:

Post autor: Merffik » pn wrz 14, 2009 18:36

no panie masz szczęście że przebudowałeś tego VR z poprzedniej wersji bo była porażką jak sam się o tym przekonałeś... teraz golfik prezentuje się super jedynie czego mi to brakuje to albo szerszej felgi albo dystansów...



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pn wrz 14, 2009 18:42

no tak naprawdę to w tej chwili brakuje tylko konkretnego koła i w zasadzie nie trzeba wiecej


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

piotr.fitowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:50
Lokalizacja: Prudnik

Post autor: piotr.fitowski » czw wrz 24, 2009 17:35

Bossman, konkretne kolo bedzie na wiosne :bajer: Merffik, oj bedzie bedzie :grin: a narazie puche od stozka w srodku wyłożylem matami termoizolacyjnymi wiec jest jeszcze lepiej :-) z racji tego ze dawno mnie nie było dodam fote :mrgreen: jedyna zmiana jest widoczna na focie :-) i jestem z tego strasznie dumny :!: w przyszłym tyg bedzie juz pompoa abs + sterownik wiec to bedzie ogarniete :-) (narazie popsute;/) a potem prawdopodobnie vr-ka zapadnie w wczesny zimowy sen czyli garaz i na kolki bo do ogarniecia jest jeszce pare spraw kończacych poniekąd projekt :mrgreen: foto:
Obrazek


moja świeżynka :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265796&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości