Seat Toledo II R36 Turbo 4x4 DSG

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Seat Toledo II R36 Turbo 4x4 DSG

Post autor: Jacek6804 » pt cze 12, 2015 22:24

Zapraszam do niekończącej się lektury :)
SEAT TOLEDO R32

03.11.2014R

Witam. Od wczoraj nie jestem już właścicielem Toledo II 2.8 VR6 http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=44532" onclick="window.open(this.href);return false; ;) Jednocześnie stałem się posiadaczem kolejnego toledo, tym razem 2,3 170KM, (podczas sprzedaży tego tolka przyjąłem go w rozliczeniu.

A więc mały opis ;)

Dane:
-rok produkcji 2001r (do kraju sprowadzony w 2013r
-silnik 2.8 V6 204KM BDE (swap z 2,3 V5 170KM AQN)
-skrzynia biegów 6-cio biegowa z 4motion
-przebieg 172tys km (całkiem możliwe że orginał, bo mam serwisówkę do 2009r i wtedy było 99tyś km :)
-sekwencja STAG 300 (10.01.2014)
-kolor czarny

Standardowe wyposażenie

spryskiwacze reflektorów
halogeny
centralny zamek
lusterko fotochrom
elektrycznie sterowane szyby
wspomaganie kierownicy
tempomat
kluczyk scyzoryk
elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka
elektrycznie regulowane fotele z pamięcią
ESP
ABS
MFA
pakiet dokładek na progi oraz dokładka na zderzak- dokładka zderzaka jest kozak, ale progi średnio mi się widzą

Najbliższe plany to zająć się nim wizualnie aby się lepiej prezentował a na wiosnę swap silnika na większy :)
Nazwałem go "bandziorek" tak jak mój piesek suczka :) Będzie to auto takie "cicho-ciemne" niepozorne i mocne :)

Zapodam kilka fotek, na których widać starego toledo




Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z niebieskiego do czarnego przekładam/przełożyłem:
-pełną skórę
-czarne lusterko wsteczne
-kratki podświetlane z audi s3
-czarne boczki schowek itp
-dolot powietrza kpl.
-zawieszenie sportowe
-koła
-półkę tył z roletą
i myślę jeszcze czy zostawić przyciemnione lampy tył folią czy zostawić z niebieskiego.

11.12.2014r
Miał być swap na R32 ale trafił się po raz kolejny 2.8 24v BDE 2003r 89 000mil tym razem ze skrzynią 6b pod 4motion:P Wczoraj wyjechaliśmy o 13 i dziś o 4 rano wróciliśmy z tym co na foto, myślę że warto było jechać te 333km :P

Najlepsze były jaja jak już trzeba było ładować na naczepkę a nie było czym :D (miał załadować wózek widłowy z budowli obok ale oni pracowali do 18 a ja dojechałem po 18...) kilka godzin załadunku i udało się we 4 osoby :) A już myślałem że będę czekał do 8 rano aż operator wózka widłowego przyjdzie do pracy :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A w domu zdjąć to już był pikuś - brat operator ciapka spisał się :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i tak teraz sobie będzie czekać aż Pan znajdzie czas na swap, a nie będzie to już mkilku dniowy swap jak pozostałe bo teraz krucho czasem ma :/
Obrazek

Jak myślicie, będzie pasować taka gałka do toledo w którym jest pełna czarna skóra i zero drewna?
Obrazek
Obrazek

29.12.2014r
Powoli ale do przodu :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik wyjęty i teraz czekam na ocieplenie, abym mógł go ładnie umyć i dopiero poskładać :) Jestem ciekawy czy tolek będzie lepiej się zbierał na skrzyni 5b z V5 czy na tej 4motion 6b, bo ona jest naprawdę ciężki i wielki klocek :/


02.01.2015r
Ostatnio wpadł zimowy setup ;)
tył amory i sprężyny seria z v5
przód amory z golfa 4motion pod długie łączniki stabilizatora + stabilizator z s3 - Mam nadzieję że po zmianie silnika przód lekko siądzie bo trochę za wysoko teraz stoi :/
Teraz już nie będzie ocierało o półośkę na tym stabilizatorze :) Teraz na lato trzeba dospawać uszy do amorów pod długie łączniki lub zakupić jakiś gwint z uchwytami :P

Obrazek
dla porównania od lewej gwint FK później FK-60 później Seria

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Półoś już trochę zmęczyła się przez sezon :d

Obrazek
Obrazek
Obrazek


od góry stabilizator s3 niżej golf 4motion i u dołu ori z v5, teraz uwaga bo podaję średnice :D
-s3 20mm
-4motion 19mm
-ori v5 21,5mm :O

Obrazek

ukręciła mi się śruba w maglownicy i myślałem że już kaplica, ale na szczęście udało misię wybić tulejkę z gwintem bez wyciągania maglownicy i wstawiłem nową tulejkę i śrubę z maglownicy anglika :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i tak już stoi na zimę :)
Obrazek
Na wolny czas jeszcze będę musiał zmienić przewody hamulcowe na te od 4motion bo są trochę inne i inaczej poprowadzone, aby nie dotykały łącznika.

Długo oczekiwana temperatura 0*C więc czas na mycie wstępne :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

03.01.2015r


Po nowym roku remamenty są w sklepach więc na rozrząd itp. muszę czekać do poniedziałku. Ale to nie szkodzi bo i tak się nie nudzę bo znalazł się chętny na swap więc aktualnie robię przekładkę z 2,3 v5 150KM na moje 2,3 v5 170KM może ktoś poznaje swojego tolka i jest z klubu? Bo zapomniałem się zapytać ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

09.01.2015r
Z toledo powoli ale ciągle do przodu :P
Daje kilka fot z przekładki niebieskiego z agz na aqn, już na samych zdjęciach możecie zobaczyć że auta rożnią się sporo. Nawet głupi hak do holowania... a agz jest ucho na stałe, a w aqn wkręcany hak jest. ogólnie dużo różnic jest.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że mój silnik 2,3 170KM lepiej zbiera się w tym niebieskim toledo... może inne przełożenia skrzyni albo coś... nie wiem już sam, ale już zamykam sprawę 2,3 :)
Wpadło trochę gratów do 2,8 i do podtlenku :P Rozrządu całego nie kupowałem bo się okazało że ktoś już górę rozrządu wymieniał i jest w bdb stanie, aby jedynie dla pewności na górze wymieniłem hydronapinacz.


Obrazek

Małe myju myju:P
Obrazek

No i składanie.
Obrazek
Obrazek



21.01.2015r
Dawno nic nie pisałem bo nie było na to czasu, a dodatkowo miałem problem z hostingiem zdjęć:/
Niebieski seat już dawno oddany i ma się dobrze.
Czarny tez wyjechał już kilka dni temu z 2,8 i jakoś jeździ :)
Zapodaje zaległe zdjęcia- nie robiłem selekcji zdjęć tylko dodałem wszystkie bo się zdecydować nie mogłem ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Standardowo jak przy każdym swapie sprzęgło oddałem do regeneracji aby później nie rozbierać znów drugi raz ;)
Obrazek

Obrazek

Tu małe porównanie skrzyni z 2.3 z skrzynią 2.8 6b 4x4
Obrazek
Obrazek

Dolne półosie z 6b 4motion górne z v5 ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próba ognia :D bandaż do 1100 stopni C trzymany w ogniu przez minute zachowuje się w nienaruszonym stanie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiązkę instalacji LPG skróciłem do minimum i połączyłem z ori wiazką, tak że jedyne kable które widać od lpg to te 4 co idą do parownika :) Wtryski schowane pod kolektorem, parownik za silnikiem pomalowany na czarno. Jak komuś mówię że mam sekwencję to nie wierzą :D
Obrazek

Z takim wydechem jest nagrany filmik z pierwszą jazdą ;) Dźwięk super, ale w aucie nie da się wysiedzieć, 10min jazdy i białka w oczach są całe czerwone :P
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czekam teraz na paczkę z górną osłoną silnika, bo zapomiałem jej zabrać kupując silnik :/

Tu filmik z pierwszym odpaleniem ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu filmik jak się zbiera bez wydechu :P
Rezerwa się pali, ale zalałem przed wyjazdem z garażu 10l tak więc paliwo było i nie hejtujcie :P
" onclick="window.open(this.href);return false;
Check się pali od sond za katami, bo ich nie ma i nie będzie :) A sondy moze programowo z czasem wyłączę. Muszę też pobawić się z tempomatem, tzn. uaktywnić go bo w golfie nie było tempomatu.
mam wrażenie że się zbiera lepiej od niebieskiego :) Pewnie zasługa skrzyni 6b.


Byłem na hamowni i 204,4KM 279,6Nm :p wykres dam później bo narazie mam go tylko w formie papierowej. Wydech go jeszcze blokuje bo jest 55mm a ori w 2,8 jest 65mm. Zrobię wydech, świece nowe i cewki i wtedy polecę jeszcze raz na hamownię :)



30.03.2015r
DzieX pisze: Jakby co to ja żartowałem.
No to żarty się skończyły :D Tak jak kiedyś mówiłem że planuję R32 tak też będzie :) Wczoraj kupiłem silnik 3,2 BUB 250KM z audi TT 2008r przebieg 40 mil ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Swap 2,8 będzie leciał do kolegi bory, żałujcie że nikt go nie chciał, bo naprawdę niezły silnik, a cieszył bym się jak by było kolejne mocne toledo ;)
Silnik będę zakładał za ok miesiąc, najpierw muszę skończyć koledze składać golfa 2 VR6T i dokupić trochę gratów do mojego jeszcze :)

PS. Miałem już brać R36 z superb 2009r 260KM (program z BWS i jest 300KM) bo był w dobrej kasie, ale postanowiłem że nie będę pchał się w FSI bo jestem zwolennikiem LPG ;) (co do LPG to denerwują mnie ludzie co mają 1,6 w benzynie i mówią ze nigdy nie założą gazu bo to dla biedoty i szkoda silnika)
Jeszcze siedzi silnik 2,8 bo nie mam czasu narazie włożyć 3,2 ale pozwolę sobie już teraz zmienić nazwę tematu na R32, bo później są problemy ze zmianą nazwy całego tematu :P[/quote]


-----------

Sorry że tak mało piszę w temacie ale jestem zawalony ze wolnego czasu brak:/
więc małe zaległości ;)

Zespolone lampy tyl
Obrazek

No i 1 miejsce w konkursie na najgłośniejszy wydech :)
Obrazek

tak to ryczało na 100% 2,5cala :)
" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

i nagranie ze zlotu :) " onclick="window.open(this.href);return false;

Wczoraj założyłem sterownik z A3 3,2 jest MOC, ale jest pare figlów, niby nieogarneity jeszcze programowo.
Przestała działać klimatyzacja, nie działa ESP (lampka cały czas się świeci), tempomat nie działa (próbowałem go aktywować metodą dla toledo II itp ale nie daje się :/
Poza tym wszystko działa ok :)
Dziś pojechałem na krótki kawałek prostej w celu sprawdzenia przyspieszenia a się okazało że udało zamknąć się licznik :D
" onclick="window.open(this.href);return false;
Jacek6804 pisze:Dawno nic nie dodawałem więc troche zaległych fot daję i mały opisik sytuacji;)


Obrazek
Obrazek

Poniżej widać datę produkcji silnika :)
Obrazek

Standardowo przy swapie myju myju :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

przepsutnica 2,8 vs 3,2 różnica spora, ciekawostką jest to że w 2,3 i 2,8 jest ta sama średnica przepustnicy czyli 80mm a 3,2 ma 85mm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Taka mała motywacja do wcześniejszego zaczęcia swapu który miał sie odbyć później...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koła musiałem pożyczyć golfowi bo po zmianie rozstawu z 4x100 na 5x100 nie mógł opuścić garażu a miałem tylko 1 koło :d

02.05.2015r Auto na kanale no się się zaczęło :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Musiałem przerobić układ paliwowy na filtr z wbudowanym regulatorem ciśnienie, bo w tym nowym r32 nie ma regulatora na listwie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak u mnie wygląda dolot do AirBoxa ;)
Obrazek


Tu mój pomocnik :)
Obrazek

A tu główny kierownik garażu czyli ja :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i pojechał :))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Poduszki silnika zostały zalane klejem do szyb aby je usztywnić :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I znów elektryka, ogarniałem tak aby wszystko działało i wyglądało jak fabryka ;)
Obrazek
Obrazek

POkrywa po piaskowaniu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowy silnik a już dziura! Już był zalany nowym olejem, podnieśliśmy do góry a tu leje sie... okazało się że jak silnik stał na palecie to jakaś śruba dostała się pod misę i zrobiła dziurę :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wylądował ptaszek :P
Obrazek

Wydech został owinięty bandażem do 1600stopni C (w poprzednich silnikach owijałem takim tanszym do 1100stopni i po dluzszym uzytkowaniu zaczynał sie już kruszyć)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsza awaria po 100km, stopiła się cewka, nie wiem czemu, może była juz zmeczona, bo po wymianie cewki zrobiłem ponad 2000km i jest ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowywując swap trwał od 2 do 7 maja, Ale jako że była majówka to nie w wszystkie dni robiliśmy ;)
od 7 maja do dziś tj. 19 maj zrobiłem cos ok 2200km i wszystko jest ok :) Narazie śmigam na sterowniku z 2,8 i nie ma pełnej mocy bo nie miałem sterownika z 3,2 ale już jest zamówiony :)

Pierwsze odpalenie
" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak gada na jeszcze ori tłumikach z 2,3
" onclick="window.open(this.href);return false;

Skończyły się też klocki tył i był problem, nie mogłem odkręcić jednej śruby którą dokręciłem tydzień temu... Klucze pękaly, spawanie nie pomagało, jedynie wiercenie zostało, na fotce pokazane jak można sobie zrobić mobilną wiertarkę stołową? :D
Obrazek
Obrazek

seat na styk wszystko wyliczył :D
Obrazek


Nabiłem też klimę ;) Teraz idzie wytrzymać w tych czarnych skórach :) Ale muszę jeszcze chyba delikatnie przyciemnić szybki na lato :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek



tak poza tematem to gdyby ktoś mial na handel dystanse 5x100 10-15mm to dać znać ;) Bo felg nie chce zmieniać aby pozostał sleeper a brzydko wyglądają te schowane koła na glebie :/


I od tej pory - 11.06.2015 będę pisał na bieżąco :)
Jacek6804 pisze:
Zespolone lampy tyl
Obrazek

No i 1 miejsce w konkursie na najgłośniejszy wydech :)
Obrazek

tak to ryczało na 100% 2,5cala :)
" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

i nagranie ze zlotu :) " onclick="window.open(this.href);return false;


Miałem jechać do genowefy na zdjęcie immo z tego sterownika co kupiłem 022906032CB od 3,2 ale padł mi sterownik od 2,8 i auto było uziemione, więc byłem zmuszony podjechać do znajomego na zdjęcie samego immo narazie, na sterowniku z 3,2 jest MOC, ale jest pare figlów, niby nieogarneity jeszcze programowo.
Przestała działać klimatyzacja, nie działa ESP (lampka cały czas się świeci), tempomat nie działa (próbowałem go aktywować metodą dla toledo II itp ale nie daje się :/
Poza tym wszystko działa ok :)
Teraz muszę podjechać do nich bo sam tego nie ogarnę, mam nadzieje że uda to się wogóle ogarnąć :)


Ppojechałem na krótki kawałek prostej w celu sprawdzenia przyspieszenia a się okazało że udało zamknąć się licznik :D
" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2017 07:15 przez Jacek6804, łącznie zmieniany 4 razy.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Seat Toledo II R32 3,2 V6 250KM BUB "bandziorek" | Jacek6804

Post autor: moss » pn cze 15, 2015 15:41

Po obejrzeniu ostatniego filmiku dochodzę do wniosku, że auto masz może i szybkie, ale pod sufitem to ty masz nierówno... Jak można na takiej drodze jechać z taką prędkością :banghead: Później się ludzie dziwią, ze tyle śmiertelnych wypadków jest :?



neos50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:38
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowicki

Seat Toledo II R32 3,2 V6 250KM BUB "bandziorek" | Jacek6804

Post autor: neos50 » czw cze 18, 2015 00:21

Auto widziane na zlocie NDMSM, na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, a tu taki potwór, Tylko teraz aż się prosi o jakieś lepsze koło.



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R32 3,2 V6 250KM BUB "bandziorek" | Jacek

Post autor: Jacek6804 » czw cze 18, 2015 08:01

neos50 pisze:Auto widziane na zlocie NDMSM, na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, a tu taki potwór, Tylko teraz aż się prosi o jakieś lepsze koło.
No kolo by się przydało, ale teraz przejechałem się kolegi świeżo zbudowanym golfem vr6 turbo i się zakochałem :D nie wiem czy nie zbierać na turbo lub chociaż kompresor :) mam w garażu jeszcze słupek r36 i myślę czy z niego nic nie przykombinowac :D


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Seat Toledo II R32 3,2 V6 250KM BUB "bandziorek" | Jacek6804

Post autor: Jacek6804 » ndz sty 03, 2016 00:25

7.07.2015r
Jacek6804 pisze:Ostatnio nic się nie działo ciekawego więc daję foty z WeLoveCars Ciechanow
Obrazek

i po zlocie mieliśmy małe dragi :D
toledo r32 vs lanos 2,0T 260KM
https://www.youtube.com/watch?v=Vqndy_i ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

toledo r32 vs golf V 2,0 TFSI 270KM
https://www.youtube.com/watch?v=8P6IjYLeHp0" onclick="window.open(this.href);return false;

-- 8 listopada 2015, 00:49 --

Dawno nic się nie działo, więc jadę z zaległymi fotami, a trochę tego jest :p

10.07.2015

Test01 z filtrem powietrza simota airbox
Test02 bez filtra
reasumując filtr simota ogranicza mój silnik, w 2,8 dał mocy, w 3,2 zabrał 16KM 16Nm, mam nadzieję że jak dam ori filtr z r32 i wkładkę KN to że będzie blisko 260 :)

wydech 2x55mm schodzi się w 65mm i idzie do końcowego seryjnego z 2,3 który został lekko rozwiercony.

Obrazek
Obrazek

Daję jeszcze wykres mojego poprzedniego silnika, czyli 2,8 24v BDE na ori wydechu 2,3
Obrazek


Więc jedziemy :D
16.07.2015
Wpadła ori puszka z 2,3, rozwiercona dziura i udało się upchnąć przeplywke 3,2 :)Teraz zostało dokupić wkładkę K&N która kosztuje 250 zł :/
Może ktoś ma taką wkładkę i chce się zamienić na mój airbox Simota? Zestaw z foto 170zl jak coś.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21.07.2015r
Padła skrzynia biegów...

Ledwo ale udało się wyjąć skrzynie bez wyciagania silnika ( skrzynia 6b 4motion ) Okazało się ze Pekly " widełki " 3 / 4 biegu. Na szczęście udało się zdobyć takie w warszawie :) Okazało się też ze krzywy był docisk I nie rozsprzeglało do końca sprzęgła, co mogło być przyczyną uszkodzenia skrzyni biegów. Docisk zeszlifowany o 2,2mm I dodatkowo nabita nowa okładzina LUK. Dodatkowo kolega zaspawal mi sworzeń tigiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

22.07.2015
Aktualnie toledo nad morzem, może ktoś widział? ;)
Obok dziewczyny ibiza 1,9tdi 101KM
Ibiza 1,9tdi spaliła 5,1 ON 23zl/100km
Toledo 3,2 spalił 10,7 LPG 21,5zl/100km
Styl jazdy taki sam, a nawet toledo ostrzej.
Czyli toledo 2,5x mocniejsze jest ekonomiczniejsze w trasie :)

Obrazek

22.07.2015
Jestem Na wakacjach i chyba czas wracać bo dostałem cynk z domu ze czeka na mnie paczka z fantami :))
Soczewki i progi TS (moje aktualne na sprzedaż A nieduże pieniądze)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pierwsze przymiarki :) gdybym wiedział ile roboty jest z rozklejeniem lamp to chyba bym się za to nie zabrał :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu jeszcze mem od kogoś na facebooku :D
Obrazek

01.08.2015
kilka fot ze spotu WNR (Warsaw Night Racing)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

07.08.2015
Seat Toledo R32 vs Seat Leon 1,9 tdi ARL ok. 180KM - 0-270km/h
https://www.youtube.com/watch?v=UYNzClJhHQs" onclick="window.open(this.href);return false;

Pewnie posypią się zaraz hejty? :)

Seat Toledo r32 vs Seat Ibiza 1,9 Tdi 300KM
https://www.youtube.com/watch?v=KlIKdy8Ggxg" onclick="window.open(this.href);return false;


21.08.2015
Znów skrzynia...
Obrazek

2,5 godziny i wyjeta, dobry wynik na skrzynię 4x4 :D i meczylismy się z pół godziny z urwanym imbusem w srubie :)
Obrazek

przykra sprawa...

Obrazek

21.08.2015
Udało się zdobyć w warszawie mechanizm od skrzyni DRP (2,8) a ja mam FMP (3,2) i różnią się ilością zębów na wiencu. teraz albo musze załatwić sruby zamiast nitow i przełożyć wieniec. Albo włożyć wałki od przełożeń głównych od 2,8. w dzień przelicze przełożenia i podejmie się decyzję :)

Obrazek

dowiedziałem się że 2.8 24V ma zazwyczaj skrzynie DRP
bieg, przłożenie
1) 3,417
2) 2,105
3) 1,429
4) 1,088
5) 1,097
6) 0,912
główne dla 1-4 biegu 4,2
główne dla 5,6 biegu 3,316
3.2 (i niektóre 2.8) miały skrzynie FMP
bieg, przłożenie
1) 3,357
2) 2,087
3) 1,469
4) 1,098
5) 1,108
6) 0,927
główne dla 1-4 biegu 4,235
główne dla 5,6 biegu 3,273
czyli jak bym do fmp włożył przełożenie od drp to prędkość max spadła by o ok 5km/h niby nie dużo ale zawsze coś, wiec chyba musze przełożyć wieńce.

fanty na lewą półoś
Obrazek

Obrazek

Obrazek

25.08.2015
Udało się dorobić śruby do mechanizmu :))
jako ciekawostkę dodam że takie śruby są dostępne w serwisie za ponad 900zl a jedyny zamiennik jaki jest to ARP za ponad 600 Emotikon gasp
Wieniec z 3,2 przykrecony juz do mechanizmu z 2,8. jutro jeszcze na tiga do kogoś pojadę aby te śruby złapać lekko spawem aby napewno się nie odkrecily :)

Obrazek

Obrazek

[url=http://mObrazekotoimage.pl]Obrazek[/URL]

Obrazek

sruby skręcone i dodatkowo zaspawane (niestety zapomialem zrobić foto spawow) skrzynia juz złożona, jutro montaż Emotikon smile juz nie mogę się doczekać bo seat stoi od piątku :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.08.2015r
Fotki z zlotu w Nowym Dworze Mazowieckim :) Fotki tolka z golfem 2 vr6 turbo, którego uturbiłem koledze, delikatnie wystrojony na 350KM+ ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

31.08.2015
Dziś pobawiłem się trochę z wydechem Emotikon smile
u dołu świeżo kupiony za całe 50zł przelot z kwasu na 2 tłumikach FK Automotive dedykowany do toledo Emotikon smile
Wyżej wydech na którym jeździłem na codzień a jeszcze wyżej mój wydech weekendowy Emotikon grin
Ogołnie ten wydech FK będę chyba handlował, ale założyłem go dziś aby sprawdzić dzwięk i jest yyy, zajebisty?:D Ale te końcówki wyglądają jak NFS trochę, i jeśli bym go zostawił to albo utnę je całkiem, albo kupię takie jak miałem w niebieskim- serbringa.
https://www.youtube.com/watch?v=00DQzQx ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;



Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=0n8wRFk ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


01.09.2015
Ostre lanie :D - Seat Toledo 3,2 R32 VS VW Golf II 2,8 vr6 TURBO :)
https://www.youtube.com/watch?v=A-z5S4oD1NY" onclick="window.open(this.href);return false;

17.09.2015
Mały modzik, poduszka z cupry/ts Emotikon smile Jeszcze przydało by się odświeżyć skórę na kierownicy :)

Obrazek

Obrazek

22.09.2015

200 tysięcy pyklo z klasą :p
Swap silnika na 3,2 robiłem przy 185 tyś w maju
swap silnika 2,8 robiłem przy 176,5 tyś w styczniu
kupiony przy 172 tys w listopadzie 2014

Obrazek

wcześniej jeździłem na mobilu 5w50
teraz wlalem Valvoline 10w60 i ciekawe jak na nim będzie się jeździło :)

Obrazek

2.10.2015
dobry bandziorek? Emotikon tongue
Koła pożyczone z golfa ii vr6t Emotikon wink 16" keskin z oponami 225 semislick Emotikon smile
lepiej trzyma trakcję chociaż i tak rewelacji nie ma Emotikon unsure ale jest +5 na mieście Emotikon grin

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koła równiutko ciągną :)

Obrazek


Seat Toledo R32 test opon dunlop direzza 02g semislick 225 :)
https://youtu.be/7u-Ve9tNWrY" onclick="window.open(this.href);return false;


09.10.2015r
Piąty raz w tym roku będę wyciągał skrzynie w toledo...
w styczniu zmiana silnika. w maju zmiana silnika później uszkodzony 3/4 bieg później rozpadł się różnicowy i teraz prawdopodobnie pękł docisk Emotikon unsure
slicki kleją zajebiście ale coś musiało się poddać :/

Obrazek

10.10.2015
WTF? docisk nie pekniety a tarcza rozsypana...
orientuje się ktoś czy jak dam nowy docisk i tarcze obije kevlarem to czy takie sprzeglo wytrzynalo by 400KM 550 Nm bez wzmacniania docisku?
mam jednomas valeo prawie nowy 240mm ale do 1,9tdi /1,8t i nie pasuje do vr6 :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


16.10.2015
Właśnie skończyliśmy robić toledo :)
peknieta była sprężyna w docisku wiec wpadł nowy (uzywka)
sprzeglo zregenerowane na skoczylasa w Warszawie, zabielony dwumas, nabicie tarczy kevlarem i planowanie docisku 250 zł wiec polecam Emotikon smile
wpadło tez nowe lozysko oporowe/wysprzeglik i koncentrat g12 na zimę bo latem zawsze latam na wodzie destylowanej gdyż nigdy nie wiadomo kiedy silnik będzie znów wyciągany Emotikon grin
Przy okazji ze skrzynia była wyjeta to została rozebrana aby sprawdzić jak sprawują się śruby w miejscach nitow, jest git- można zapierdzielać Emotikon smile
Poza tematem: ma ktoś na części jakiegoś Leona 4x4 albo borę? :p

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

22.10.2015
Ramka pod radio 2DIN. nówka ori sztuka:) Była okazja to kupiłem, ale narazie nie mam czasu zamontować 2 DIN :)
Obrazek

06.11.2015
Seat Toledo II R32 3,2 Sound :)
https://youtu.be/bxEng-BYN3M" onclick="window.open(this.href);return false;


V GTI Compsport Stage 2 266KM 400Nm vs Toledo 3.2 259KM 329Nm
https://www.youtube.com/watch?v=Cw5w_Ak ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


07.11.2105
Minął rok od kiedy mam tego seata :) Rok temu miał przebieg 172 tys teraz ma 204 tyś, czyli 32 tys w rok :) dużo czy mało? :p
Obrazek

08.11/2015r


mała zapowiedź sezonu 2016 :]Obrazek

13.11.2015r

Nowy fant, bo obecny przelot 2,5" będzie za mały w przyszłości :) Wydech przelotowy 3" z kwasówki dedykowany to toledo >) Friedrich MotorSport fmvw12 Narazie leży i czeka aż znajdę czas, bo mam wizję aby przerobić go tak by jedną końcówkę przenieść na drugą stronę :]
STARY PRZELOT 2,5" FK Automotive, też nierdzewka, jest na handel jak coś ;)

Obrazek

Obrazek

A tu foto śmiesznego przejścia na fabryczny katalizator z wyjściem 55mm :d Oczywiście będzie to odcięte ;)
Obrazek

27.11.2015r

Coś tam kiedyś pisałem od napędzie 4x4, to żeby nie było że słowa puszczam z wiatrem to zapodaję kilka fotek :P
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Przy okazji chętnie kupię:
nadkola tył do leona 4x4
przednią osłonę termiczną wydechu do 4x4
osłonę termiczną nad końcowy wydech
wiązkę idącą od haldexa do przodu auta (lub samą kostkę przy haldexie)


-- 31 grudnia 2015, 17:20 --

Mikołaj trochę sie spóźnił z paczką ale zdążył przed końcem roku :D
3,6 FSI CDV z 2013r przebieg niecałe 30tyś km :) (kiedyś miałem ten silnik w garażu, później go sprzedałem, a teraz znów odkupiłem :D)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekurbo

I teraz powolne składanie gratów pod R36Turbo :)

PS. swap r32 z tolka na handel :) (w rozliczeniu mogę przyjąć 2,8 24v aby tymczasowo włożyć do budy lub jakieś tanie autko)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4413
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: majekMK2 » ndz sty 03, 2016 13:57

widziany na innych forach :)Bardzo ładne toledo modzenie przy mocy na + widać ze się nie poddajesz :bigok: :bigok:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: AarturR » pn sty 04, 2016 21:47

Dobry mocarz z tego wyjdzie! :O



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Jacek6804 » wt sty 05, 2016 02:02

AarturR pisze:Dobry mocarz z tego wyjdzie! :O
No coś powinno wyjść :D

Silniczek wstępnie rozebrany :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tu cały Ja :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świeżo dotarty silniczek... :) 27k przebiegu :)
Obrazek


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 159
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Krzychu_14 » czw sty 07, 2016 21:58

Zacne autko, oby tak dalej :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Rapix » sob sty 16, 2016 13:00

Skrzynie miałeś od 4motion w FWD ?



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Jacek6804 » ndz sty 17, 2016 17:34

Rapix pisze:Skrzynie miałeś od 4motion w FWD ?
Tak :)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Banita95 » wt sty 26, 2016 02:03

:o Grubo !



KUBA46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17, 2014 22:18

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: KUBA46 » wt lut 16, 2016 19:37

Bardzo fajny projekt :D Widze, że w Płocku bywasz, a jeszcze nie mieliśmy okazji sie spotkać ;)



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Seat Toledo II R32 cel---> R36 Turbo 4x4

Post autor: Jacek6804 » śr lut 17, 2016 13:42

Silnik R32 sprzedany, więc wpadaja kute korbowody, kupiłem dedykowane do r32 (do r36 jeszcze nie produkują pasowo, tylko na zamówienie, ale korby już zostały oddane do przerobienia pod ori tłoki z R36)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i tu fota sprężarki na bloku r36,
Obrazek
jak widać wszystko w proszku, ale wolnymi chwilami będę powoli zaczynał to składać do kupy, sezon 2016 miał być gruby, ale dziewczyna zaszła w Ciążę :P Więc na razie złożę tylko r36Turbo, a napęd i optyka pozostanie na następny sezon, no chyba że będą duże problemy z trakcją to będziemy myśleć intensywniej :)

Mały UP
Bloczek został pomalowany pędzlem, farbą do malowania kominków :)

Obrazek
Obrazek

11.02.2016
Wrocily dzis kute korbowody z przerobienia pod r36, podobno straszcir ciezko sie obrabialy i dopiero diament dal im rade :) Teraz zostalo je wywazyć i czekac na penewki zamowione w ASO i powoli mozna skladac :)

Obrazek
Obrazek

13.02.2016
Mam kolegę który zajmuje się spawaniem obrodzeń, balustrad, schodów itp z kwasu i powoli ogarnia mi Barana :)
Obrazek
Obrazek

15.11.2016
Mala dostawa gratow, mam nadzieje ze nie beda wypadac zaplony na nowych ori cewkach bremi i swiecach irydowych :)
Teraz czekam na przekladke i panewki i powoli mozna zaczac skladac :)
Obrazek


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości