[GOLF MKIII] ABS by shibbyOP

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

[GOLF MKIII] ABS by shibbyOP

Post autor: shibbyOP » czw sie 14, 2008 21:25

To i ja przedstawię swojego golfika:


Model: GOLF III
Rok produkcji: 1992
Kolor: Mint LB6U
Pojemność: 1.8
Moc: 90KM
Silnik: ABS - automat
Wyposażenie: :bylo:
:arrow: el. lusterka,
:arrow: el. szyberdach,
:arrow: el. regulowane światła,
:arrow: i to by było na tyle.przy zakupie miał 185tyś

MODYFIKACJE:
Car Audio: seryjne DSP Nokii - 8+1
Felgi: keskin KT5, przód 7,5 tył 9cali
Opony: przód 195/40/16 tył 195/45/16
Zawieszenie: gwint MTS
Opis zewnętrzny:
:arrow: smoked przód - lampy przód, kierunki i blendy
:arrow: smoked tył - Hella Black Magic
:arrow: tarcze tył,
:arrow: tarcze przód 256 wentylowane + odnowione zaciski pomalowane proszkowo

Wnętrze:
:arrow: MFA,
:arrow: kieszenie materiałowe z lampkami,
:arrow: podgrzewane spryskiwacze
:arrow: szeroka dokładka (kolejna :D), 3 podróby i na sezon 2010 jest już ori :D
:arrow: climatronik
:arrow: elektryczne szyby
:arrow: poduszki powietrzne
:arrow: licznik z seata ibizy cupry,
:arrow: skórzane siedzenia z colour concepta + podgrzewane tyłki + boczki do kompletu
:arrow: wnętrze przerobione na czarno z dodatkami czerwieni
:arrow: nokia sound system - DSP
:arrow: elektryczna antena w błotniku
:arrow: tempomat
:arrow: czarny środek - podsufitka, lampka, słoneczniki, rączki
:arrow: tunel vento z nowym mieszkiem,
:arrow: podgrzewana tylna kanapa,
:arrow: zagłówki w tylnej kanapie,

- plany na sezon 2011:
:arrow: odmalowanie skóry w środku,
:arrow: może przedni zderzak US (mam ładny kompletny tylko muszę pomalować i przymierzyć)
:arrow: wymiana na bieżąco zużytych części

Tak przedstawiał się mój golf zanim zacząłem zmiany, kupiony został za czasów studenckich, dorobiłem się samochodu na 2 roku studiów studiując dziennie i pracując wieczorami, (wcześniej był seat ibiza kanciaty ale ładny czarny), golf po kupnie od razu dostał nitro LPG bo jak wiadomo studenci kasy nie mają i prezentował się następująco:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

I fotka serduszka:
Obrazek


[ 23 Sie 2008 ]
Dziś skończyłem zakładać gwinta, trochę to trwało (2 dni) ale sam bez żadnej pomocy wymieniałem wszystkie amorki, w między czasie pomalowałem grilla i zabrałem się za zegary:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


[ 25 Sie 2008 ]
Efekty po wymianie poszczególnych części:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


[ 06 Wrz 2008 ]
Dziś (a raczej patrzac po godzinie to wczoraj) odebrałem mojego VW od mechanika, po wymianie amorków ze zwykłych na gwinta, wszystko siadło niżej i zaczęło niemiłosiernie skrzypieć, dlatego poszło do wymiany :green_fuck:

Zostało wymienione:
- 2 kapl. wachacze,
- koncowki drazków,
- łaczniki stabilizatora,
- gumy na stabilizatorze,
- tuleje na tylnej belce,
- łożyska metalowo gumowe na amorkach (bo stare jednak były do pupy)
- i jedna osłona gumowa przegubu
oraz została ustawiona zbierznoś i kat pochylenia kół.


[ 21 Wrz 2008 ]
Lampy smoked oraz ciemne kierunki, ciemne blendy, ciemne clary boczne kierunki - wszystko juz zamówione i zrobione :D

Sesja już po wprowadzeniu powyższych zmian:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I takie małe porównanie tego co było i jest:

Obrazek


[ 11 Paź 2008 ]
Wieczorna sesja:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



[ 27 Listopad 2008 ]
Dzień po urodzinach sprawiłem sobie prezent do mojego mkIII w postaci Keskinów KT5:

Obrazek

I następny dzień zaraz po założeniu:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


[ 23 Grudzień 2008 ]
Pod choinkę golf dostał nowe lampki na tył:

ObrazekObrazek

I zdjęcia po umyciu i przed wigilią:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek



[ 26 Grudzień 2008 ]
I ostatnia sesja w tym roku, pora szykować się na nowy sezon z nowymi planami :D

A to zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

I kilka zdjęć z kolegami z forum (krzaku i michalqqr):

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek


[ 25 Luty 2009 ]
Jako że wiosna zbliża się dużymi krokami trzeba myśleć nad zmianami i tak:

dziś u kolegi forumowego krzaka działaliśmy wspólnymi siłami wraz z michalqqr nad zmianą podświetlenia u mnie w golfie, poniżej przedstawiam kilka zdjęć robionych fonem z dzisiejszej pracy:

ObrazekObrazek

ja zrobiłem sobie z wyświetlacza negatyw bo niestety bałem sie rozlutowywać wyświetlacz (w planach był negatyw czerwony) jest negatyw zielony

ObrazekObrazekObrazekObrazek

a na koniec szybko czerwoną taśma zrobiłem paski w zderzakach (dla zobrazowania sobie mojego VT) i postojówki zmieniłem na diody (miały być białe)

Obrazek

Więc tak na chwilę obecną zmienione podświetlanie jest:
- pokrętło od włącznika świateł,
- sterowanie lusterek,
- włącznik od grzania tylnej szyby,
- podświetlanie automatycznej skrzyni,
- przycisk od szyberdachu,

Zostały do zrobienia nawiewy i założenie instalacji na przekaźnikach która jest już gotowa - została wykonana w całości przez michalqqr - chłopak zna się na żeczy poleca młodzieńca :helm: (w piątek znowu działamy :helm: ) dzięki panowie za dzisiejsze prace.

[ Dodano: 28 Lut 2009 18:00 ]
I dodatkowe podświetlenie żeby zwieńczyć całość :D

ObrazekObrazekObrazekObrazek


[ 21 Marzec 2009 ]
Nowa zabawka do golfa, podgrzewane spryskiwacze:

ObrazekObrazek

[ 23 Marzec 2009 ]
Lotka w końcu doczekała się lepszych dni i została założona:

ObrazekObrazekObrazek


[ 2 Maj 2009 ]
Kilka fotek ze zlotu w Raciborzu, było super, frekwencja i pogoda dopisała

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Razem z kolegą z forum Piotrazem
Obrazek


[ 30 Maj 2009 ]
Kompletne MFA:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: 04 Cze 2009 19:20 ]
Fotki z montażu MFA i juz po założeniu, widać że spalanie na gazie jest w normie :D raczej pokazuje prawidłową wartość:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

W miedzy czasie krzaku pomalował halogeny :D mamy nowy sposób malowania aby były bardziej smoked :)

ObrazekObrazekObrazek


[ 9 Czerwiec 2009 ]
Żeby nie próżnować, mody postępują dalej :D
Dzisiaj założyłem kieszenie materiałowe z lampka wyciągnięte z vento:
ObrazekObrazekObrazek

[ 3 Lipiec 2009 ]
Nowe fanty zawitają już niedługo :D :helm: :D :helm:

1. el. szyby - podnośniki zostały w samochodzie
Obrazek

2. Maty na grzane pupki i plecki :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

3. tunel z vento - lecz bez popielniczki :( ale może za 2 tyg będzie :D
ObrazekObrazek

I coś co jeszcze nie w komplecie ale z czasem się nazbiera, na następny sezon już będzie komplet a może jeszcze i w tym sezonie uda się złożyć całość
Obrazek
Mam jeszcze do tego, węże od chłodnicy, alternator, pompę klimatyzacji i kilka części co są w silniku. Trzeba będzie szukać wentylatora spod deski.
Montaż w przyszłym tyg szyb i wiązki do tyłków, maty włożę do siedzeń które sobie kiedyś kupię, a mażą mi się RECARO czerwone lub niebieskie



[ 1 Sierpień 2009 ]
Więc tak, z nowych gadżetów doszło:
- tylne tarcze - komplet na swapa z bębnów tylko zanim je założę kupię zestaw naprawczy i wymienię wszystkie gumki odmaluję i dopiero założę
- tłumik TDI - 2 rurka która pójdzie w polerkę (końcówki)
- skompletowałem tunel od vento - brakowało blaszki mocującej i popielniczki
- nowa klapa tylna - zostanie usunięty znaczek wycieraczka i zamek - listwa będzie jednolita a otwieranie zrobi sie na pilota :D - klapa bedzie bez lotki ale za to z ori stopem

To by było na tyle, zdjęcia będą niebawem, jak zaciski zostaną odnowione a klapa zropiona i pomalowana. :D

Koszty jakie ponoszę to:
- zakup nowych gumek do zacisków - ok 50zł
- wymiana przy okazji całego płynu hamulcowego - 40zł/litr
- 2 linki hamulca ręcznego - ok 100zł
- łożyska nowe - ok 60zł
- przewody hamulcowe - jeszcze nie kupione :)

W skład tarcz wchodzi:
- tarcze,
- klocki,
- jarzma,
- zaciski,
- osłona tarczy wraz z czopem mocującym,
Koszty = 0zł w moim wypadku :) Tarcz i klocków nie wymieniam bo ktoś w niemczech musiał niedawno wymienić zanim oddał samochód na szrot :) więc po co wymieniać coś co jest dobre :)


[ 12 Sierpień 2009 ]
Dziś taki oto znaczek sobie znalazłem na firmie z częściami gdzie pracuje:
ObrazekObrazek


[ 20 Sierpień 2009 ]
Nowy gadżet do golfa :D
ObrazekObrazek

Już się tyle nazbierało rzeczy a nie mam czasu tego założyć, chyba na zimę sobie zostawię aby było co robić ;)



[ 28 Sierpień 2009 ]
A na chwilę obecną znalazłem sobie coś takiego:
Obrazek
I do tego mam wszystkie spineczki


[ 5 Wrzesień 2009 ]
A dziś coś takiego zawitało do samochodu:
ObrazekObrazekObrazek
Siedzenia pochodzą z color concepta i są podgrzewane, jakość może nie najlepsza, trzeba będzie jakiś środków do odnowy skóry zastosować ale cena była bardzo przystępna to wziąłem sobie :)


[ 22 Wrzesień 2009 ]
Nowe zdjęcia, mała sesja do kalendarza:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


[ 25 Wrzesień 2009 ]
Dzisiejsze prace nad klimą, musiałem dokręcić kilka węży w środku komory silnika, nie obyło się bez problemów :)

ObrazekObrazekObrazek

Ogólnie chyba drugi raz bym się nie zabrał za zakładanie klimy :D sporo to kosztuje (rada dla innych którzy chcą zakładać do siebie) chodź ja wydałem dopiero na to 20zł (uroki pracy na firmie z częściami samochodowymi), schodów jest dużo ale jak zacząłem to i skończę :)


[ 24-25 Listopad 2009 ]
Żeby nie było że nic się nie dzieje a pogoda jeszcze w miarę ładna to zabrałem się za wnętrze samochodu:

1. wymiana szyberdachu
Obrazek
2. podklejenie podsufitki włóknem :helm:
Obrazek
3. Wymiana pasów na czerwone z cc:
Obrazek
Myślałem że będzie łatwiej wymienić ale niestety nie da się słupków założyć i trzeba przełożyć górne mocowanie pasów i zszyć na nowo co zostało już zrobione :D
4. Pomalowałem wszystkie słupki czarną strukturą do plastiku :)
ObrazekObrazek
Na słupki raczej nie nadaje się ta struktura ale może kiedyś się je czymś porządnym pomaluje :D

W końcu prace nad podsufitką i pasami zostały ukończone, teraz szukam pomysłu na rączki i słoneczki:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Pierwszy raz trójkąt ostrzegawczy mi się przydał w samochodzie :helm: :helm: :helm:
Obrazek


[ 5 Grudzień 2009 ]
Jako że zima się zbliża pora na zbieranie fantów :-D a więc tak doszły do kolekcji:

1. mieszek do tunelu vento z czerwoną nicią
ObrazekObrazek

2. Bra, była okazja za małe pieniądze mieć nowo uszytą bre to skorzystałem
Obrazek

3. Obrysówki z wersji USA do przedniego zderzaka
ObrazekObrazekObrazek

4. Szeroka ORI dokładka w bdb stanie (na reszcie znalazłem w niemczech ładną dla siebie dokładkę), zdjęć niestety nie mam bo potrzebuję plaka do plastików ponieważ trochę wyblakła ale nie jest porysowana, nie połamana można powiedzieć że prawie ideał ;-)



[ 16 Grudzień 2009 ]
Coś z nowych gadżetów do golfa:
może nic specjalnego, to tylko zwykły gril GTI na 2 żeberka w dodatku trzeba pomalować :P ale jest i leży na szafce czekając na wiosnę i malowanie
ObrazekObrazekObrazek

[ 14 Styczeń 2010 ]
Jako że dawno nowych fantów nie było to po ostatnim wyjeździe do golfa dochodzą następujące fanty:

- sensor poduszek razem z wiązkami + poduszki, kierownica będzie obszyta ale w późniejszym czasie
Obrazek

- jedna wiązka od climatronika
Obrazek

- czarne rączki z passata b3 aby pasowały do czarnej podsufitki:
Obrazek
jest jeszcze lampka ale bez opcji szybra + 2 małe lampki do tyłu obok raczek


[ 12 Luty 2010 ]
Mała aktualizacja :) prace nad podsufitką zostały zakończone, wszystko złożone do kupy i teraz wszystko jest czarne:

ObrazekObrazekObrazek

Pozostaje mi teraz stworzyć miejsce na przycisk od szybra ponieważ w podsufitce zagościła czarna lampka bez przycisku, przycisk pójdzie prawdopodobnie gdzieś w konsolę :)


[ 18 Kwiecień 2010 ]
Dziś po 3 dniach wyszedłem z garażu :grin: :grin: akcja była następująca:

- montaż climatronica
- montaż poduszek
- montaż DSP nokii

Zrobione:
- 70% climatronica
- 70% poduszek
- 70% DSP

Ogólnie jak by była jedna wiązka z climatronica akcja była by w 100% skończona no ale trudno dużo już do skończenia nie zostało

Kilka fokek z przebiegu roboty:
ObrazekObrazekObrazek

Efekt:
ObrazekObrazek

I moje ulubione:
Obrazek
kolega michałqqr który się zajmował skrzynką bezpieczników powiedział na taki widok że w miarę jest porządek :chytry: :chytry:


[ 27 Kwiecień 2010 ]
Jako że wyposażenie w golfie coraz bardziej się rozrasta to wpadłem na pomysł aby dołożyć:
ObrazekObrazek
Wszystko zakupione czekam na paczki z DE i w lipcu montaż


[ 14 Maj 2010 ]
Mały update, klapa którą miałem od pół roku w domu w końcu została pomalowana:
ObrazekObrazekObrazek
obecna po zimie wygląda tak:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Stara nie długo pójdzie na złom bo nie warto jej robić, ew zostanie jako zimowa klapa :)

[ 19 Maj 2010 ]
A tym czasem kolejna aktualizacja, doszedł nowy gadżet do golfa
ObrazekObrazekObrazek
Tłumik od TDI już niedługo doczeka się montażu więc trzeba było zadbać aby ładnie wyglądał :) stary w końcu przejdzie na emeryturę no chyba że znajdzie się kupiec na niego to dalej będzie w użytku :)

[ 28 Maj 2010 ]
Wczoraj kolejna walka do rana z climatronikiem, nigdy więcej bawienia się w zbieranie części ;-) najlepiej mieć drugi samochód na przekładkę i brać to co się potrzebuje, ale jak się zaczęło to trzeba skończyć :-D

ObrazekObrazekObrazek

przy okazji jak znajomi ogarniali kabelki ja zająłem się tylnymi boczkami, doszły mocowania głośników i postanowiłem złożyć całe DSP do kupy :D

ObrazekObrazekObrazek

efekt po założeniu tylnych głośników w 100% zadowalający całkiem inne brzmienie niż tylko 4 standardowe z przodu :D

11 czerwiec 2010
Mała poglądowa fotka środkowego kokpitu w samochodzie jak wygląda na dzień dzisiejszy :D
Obrazek


25 czerwiec 2010
A tymczasem po wielkich staraniach, szukaniu, licytowaniu na ebay.de części do tempomatu aby było jak najtaniej wyjechałem do niemiec i trafiłem:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ogólnie calutki zestawik :-D :-D teraz mam 2 zestawy (czekam tylko na kilka części do drugiego), jak nie było wcale to teraz są 2


07 lipiec 2010
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Dolna listwa metalowa ma w jednym miejscu lekkie załamanie, na ciemnym lakierze nie było tego widać natomiast u mnie dość mocno rzuca się w oczy, trzeba będzie inną pomalować :)
Więc pomalowałem jakiś znaczek na czarno i tak to się prezentuje:
ObrazekObrazek


23 lipiec 2010
Jako że miałem dziś trochę wolnego czasu pomiędzy klientami w pracy to założyłem część tempomatu:

1. Montaż pompki podciśnienia na której oparte jest działanie tempomatu w benzynie:
ObrazekObrazek
pompka na miejscu, znajduje się za zbiorniczkiem spryskiwaczy
Obrazek
tędy wychodzą od niej przewody:
Obrazek
prowadzą pod podstawką akumulatora:
ObrazekObrazek
i wchodzą w ścianę grodziową w tych miejscach (standardowo miejsca są zaślepione gumowymi zaślepkami wyciągamy je i zakładamy nasze, odpowiednie:
Obrazek
i gotowe przeciągnięte przewody:
Obrazek
W komorze silnika to tyle, później zaczyna się zabawa w środku, pierwszym elementem to rozkręcenie większości plastików przy liczniku w celu łatwiejszego dostępu do kabelków:
zaczynamy od ściągnięcia kierownicy:
Obrazek
i doprowadzamy do takiego stanu:
Obrazek
po chwili ukazuje nam się taki widok :grin: :
Obrazek
i fajnie by było aby na tym się skończyło, lecz to dopiero 25% całości :crazy:
Po założeniu manetki zabrałem się za montaż sterownika tempomatu:
znajduje się w tym miejscu (z lewej strony za włącznikiem świateł, przytwierdzony jest do belki)
Obrazek
i nasz sterownik:
Obrazek
+ mocowanie sterownika:
Obrazek
i tak jest mocowany:
Obrazek
od spodu przykręcony
Obrazek
Na dzień dzisiejszy tyle bo na więcej czasu nie było :crazy: Jutro kolejne prace tym razem przy pedałach mocowanie gruszki i czujnika + wężyki :)

fotki z kolejnego etapu montażu tempomatu, tym razem ogarnięty został środek, a mianowicie to co przy pedałach:
Potrzebne nam będzie:
1. Czujnik hamulca + nasadka w którą wkręca się czujnik:
Obrazek
2. Pompka (jeśli to tak można nazwać), utrzymuje wciśnięty pedał przy zadanej prędkości + blaszka montażowa:
ObrazekObrazek
(numery blaszki)
3. Pedał gazu, myślałem że w każdym mkIII jest taki sam jednak w funkcji tempomatu musi mieć wypukłą kulkę aby zamontować Pompkę (patrz wyżej)
ObrazekObrazek

Pierwszym etapem jaki zrobiłem to:
1. wymiana pedału gazu, polega na wyjęciu blaszki zabezpieczaj wyjęciu trzpienia, włożeniu nowego pedału włożeniu trzpienia i włożenie zabezpieczającej blaszki (fotek brak ale jak ktoś nie będzie wiedział zrobię na pedałach które mam osobno poza samochodem)
2. Montaż "pompki" z punktu 2
Obrazek
w ten sposób zamontowana jest przy pedale (zdjęcie poza samochodem)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
(zdjęcia w samochodzie) przy zamontowaniu regulujemy odpowiednią długość pompki rozkręcając ją lub zakręcając
3. Kolejnym etapem jest montaż czujnika w pedale hamulca:
Obrazek
(zdjęcie poza samochodem, wkładamy w otwór wyżej, niżej znajduje się czujnik tylnych świateł stopu)
ObrazekObrazek
a tak wygląda już zamontowany przy pedale (ja mam automata więc mam jeden czujnik, z manualną skrzynią jest tylko tyle różnicy że dodaje się taki sam czujnik dla pedału sprzęgła )

W środku z pedałami to by było na tyle, pozostaje podłączyć elektrykę i sprawdzić czy będzie działać :D elektryki zostało raptem do podłączenia 4 kabelki bo reszta kabli ze sobą jest podłączona :)


Dziś też wygrzebałem licznik z seata z MFA:
Obrazek
Obrazek
a tu stary licznik i w tle na dole z seata:
Obrazek

Jako że dzień w pracy się niemiłosiernie ciągnął zmieniłem boczki w przednich drzwiach:
przed:
Obrazek
po:
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 18, 2011 23:01 przez shibbyOP, łącznie zmieniany 55 razy.


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » czw sie 14, 2008 22:11

haha jestem 1 :) :bigok: witamy na forum !, gratuluje golfika, golfik bardzo ładny :pub: , ciekawy kolorek, widzę plany już są a więc życzę powodzenia w modach jednym słowem !!!


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

simon180
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: sob maja 03, 2008 14:36
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: simon180 » czw sie 14, 2008 22:17

Witam kolegę z grupy. Ładny zadbany golfik i ciekawy kolor. Powodzenia w realizowaniu zamierzonych planów.
Pozdro



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » czw sie 14, 2008 22:59

jedyny co bym zmienił w aucie na pierwszym planie to tłumik... bo już raczej wyszły te kominy z mody.


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Awatar użytkownika
krzaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 03:55
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: krzaku » czw sie 14, 2008 23:55

ooooo widze grzesiu ze sie wlepy dorobiles :P powodzenia i pozdro


[url=http://www.opolskivag.pl][img]http://www.kochamopole.pl/golf4-ani.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » pt sie 15, 2008 04:27

Dokończenie historii golfa z 1 postu

9 sierpień 2010
Dziś kurier przywiózł mi taką oto paczkę:
ObrazekObrazekObrazek

Muszę jeszcze przednie zaciski wypiaskować i daję znajomemu mechanikowi do poskładania cały przód i tył, zaciski dostaną nowe gumki na nowo zostaną przesmarowane, nowy płyn, nowe linki na tyle i mam nadzieję że całość zacznie jakoś hamować. Przód to tylko wentylowane 256mm a tył 226mm czyli ori zestaw od AFN'a a obecnie mam 239 przód i bębny tył :-D

17 wrzesień 2010
Nowy front w golfie :grin:
ObrazekObrazekObrazek


22 wrzesień 2010
Swap hamulców rozpoczęty dziś zrobiony przód, przy okazji wymiana łożysk z przodu, łożysk górnych na amortyzatorze i coś niespodziewanego czyli wymiana chłodnicy bo cieknie obecna :(
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Zaciski były wypiaskowane i pomalowane proszkowo w czarny pół mat, na dniach samochód idzie do znajomego mechanika na zmianę:
- zwrotnic z przodu pod nowe zaciski + nowe łożyska
- zmianę bębnów na tarcze, nowe łożyska z tyłu, nowe tuleje tylnej belki
- wymianę płyny hamulcowego.

5 październik 2010
Zmiana tłumika na 2 rurk z TDI'ka
Przed
ObrazekObrazekObrazek
Po
ObrazekObrazekObrazek


12 październik 2010
Zostanie podłączony centralny zamek zamykany od środka oraz przerobiony włącznik otwierania tylnych szyb na włącznik szyberdachu, bo w czarnej lampce brak włącznika, tak to będzie wyglądało:
ObrazekObrazek
Zagościł tunel z vento + nowy mieszek:
ObrazekObrazek


3 grudzień 2010
skórzane boczki do kompletu
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2011 00:01 przez shibbyOP, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Maclaim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:16
Lokalizacja: Bychawa
Kontakt:

Post autor: Maclaim » pt sie 15, 2008 10:09

Golfik niezły, lecz jedynie ten tłumik, tak jak inni mówią to komin, zmień na coś z ultera lub innej firmy i będzie git :bigok:


Moje MK3 GTD
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=271239][img]http://img819.imageshack.us/img819/5374/snc00107l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » pt sie 15, 2008 14:02

Może kiedyś tłumik doczeka się zmiany, na chwile obecna brak $$$$$ ( studenci ciężko maja w dzisiejszych czasach)

[ Dodano: 20 Sie 2008 01:44 ]
Dziś od południa, bawiłem się z lampkami, zostały przerobione na czarno (smoked) :okej: :okej: oraz została zmieniona dokładka z oryginalnej na GTI, było już ciemno i nie chciałem tel robić zdjęć bo i tak by nie wyszły, zrobię w południe jak będzie pogoda.

PS. Teraz Golfik (bynajmniej dla mnie) o wiele lepiej wygląda :D


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

PiterOKL

Post autor: PiterOKL » czw sie 21, 2008 01:04

samochod znany mi od dawna :) brakuje mi tu porzadnej gleby i fajnej felgi :D powodzenia! :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » czw sie 21, 2008 20:42

PiterOKL pisze:samochod znany mi od dawna :) brakuje mi tu porzadnej gleby i fajnej felgi :D powodzenia! :bigok: :bajer:
Piter gleba juz jest w garażu czeka za założenie :D (gleba = MTSTechnics kupiony od kolegi MAPETA z jego strony www.mapet-tuning.com polecam tego sprzedawce, wczoraj byłem osobiście u niego odebrać zamówiony towar) i na pomalowanie czeka jeszcze grill bez znaczka.

A tu fotka z pracy nad lampami:

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 23 Sie 2008 00:11 ]
Dziś skonczyłem zakładać gwinta, troche to trwało (2 dni) ale sam bez zadnej pomocy wymieniałem wszystkie amorki:

* walka z 2 śrubami mocujacymi
Obrazek

tak sie postarzały że straciłem klucz 18 :( :
Obrazek

ale po pewnym czasie i zastosowaniu kilku odrdzewiaczy sie udało:
Obrazek

w między czasie pomalowałem grilla:

1. podkład na plastik - 2 warstwy
2. podklad wypelniajacy - 2 warstwy
Obrazek
3. Lakierowanie - jutro bedzie ostatnia warstwa
Obrazek

A jak złamałem klucz to zabrałem sie za zegary:
Obrazek

Obrazek

i za tylne lampy (podpatrzone u forumowego kolegi - jaszczura )
Obrazek

Zdjecia wszystkiego jak wyszlo beda jutro, dzis juz ciemno bylo jak wszystko poskładałem do kupy.


PS. Auto na gwincie i na krawezniku po blokiem:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 21:24 przez shibbyOP, łącznie zmieniany 2 razy.


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

PiterOKL

Post autor: PiterOKL » sob sie 23, 2008 00:29

Extra! :) ile go obnizyles? chyba nie max bo narazie wyglada na -60 :)



Liex

Post autor: Liex » sob sie 23, 2008 10:22

Skąd: Opole // Niemodlin
Hehe nie dawno przejeżdżałem, ale cud było by spotkać autko przjeżdżając :P
Wyposażenie skromne, ale wystarczające :)
shibbyOP pisze:A tu fotka z pracy nad lampami:
Jest lepiej, wydaje mi się, ze oberacyja udana :P
No i jest super z taką glebą :)
p.s Zakładaj felasie :D



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » sob sie 23, 2008 22:19

Fotki porobione w dzień, oto wyniki pracy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/URL

Lampki:
[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek


Zegary:
Obrazek
p.s Zakładaj felasie :D
Felgi będą na przyszły sezon, w tym czeka jeszcze kilka powaznych operacji w golfie.

[ Dodano: 26 Sie 2008 19:07 ]
A tu 2 takie skromne zdjęcia z imprezy jaka zorganizował tuning.opole.pl

Obrazek
Obrazek


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

PiterOKL

Post autor: PiterOKL » śr sie 27, 2008 22:04

Grzesiek! Golf zrobił się piekny :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości