Filtr Stożkowy czy warto

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

fix123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 12:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Filtr Stożkowy czy warto

Post autor: fix123 » pt mar 09, 2007 23:18

Witam
mam pytanie czy warto założyć filtr stożkowy do MK2 1.3 silnik?
drugie moje pytanie jak dokładnie i co dokładnie trzeba miec aby zrobic to samemu może ktos ładnie to opisac pozdr thx



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob mar 10, 2007 14:23

Mocy przez stożka mu nie przybędzie a elastyczność która i tak jest marna przy 1.3 może się jeszcze bardziej pogorszyć.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
thomas_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 20:13
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: thomas_pl » sob mar 10, 2007 15:55

Odpusc sobie stożek... Lepiej kup filtr powietrza K&N , który pasuje w seryjne miejsce, chyba lepszy efekt osiągniesz :)


thomas_pl - golf MK 3

Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » ndz mar 11, 2007 13:36

Ja miałem w swoim 1.3 i *#cenzura#* go po miesiącu czasu.Miałem k&n i nie byłem zadowolony.Było go słychac tylko p rzy odcince a wzrostu mocy nie odczułem.Tylko w w Twoim przypadku moze byc inaczej bo ja mam troszki dłubniety motor :satan:.Jakbys chciał montowac to potrzebny Ci bedzie adapter do przepływki jezeli masz nz :bigok: Jak cos to ja mam taki adapter :wink:



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » ndz mar 11, 2007 17:30

ogólnie stożek coś tam da, tylko musi być z głową zamontowany=zimne powietrze. Trzeba troche nad tym posiedzieć, jak kumplowi w astrze 1.4 na monowtrysku zapodałem stożek to o pół długość samochodu robi golfa mkIII 1.8 abs. Przed montażem nie mógł usiedzieć za golfem. Ogólnie dobrze zrobić coś więcej niż sam stożek. NAjlepiej to odrazu wydech polepszyć, do dolot i wydech to integralna całość


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » ndz mar 11, 2007 17:37

Każdy silnik ma inny potencjał. Ja mam zrobiony wydech(całkowity przelot), wałek, porting głowicy i kolektora ssącego. Stożek był oddzielony od komory silnika i było doprowadzone zimne powietrze.Tak jak napisałem wyżej nic nie odczułem.Jedynie dzwiek sie zmienił przy odcince :bigok:



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » ndz mar 11, 2007 17:48

ja w RP miałem stożek wsadzony do błotnika, przez co ciągnął wyłącznie zimne powietrze, do tego wydech z gti, kolektor też, polerke kanałów w głowicy. Efekt taki, że TDI ASZ w passacie nie mialy żadnego polotu. Jak zdjąłem stożek i założyłem seryjną puszke to troche autko się zmuliło. Więc równiez wiem o czym pisze!


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » ndz mar 11, 2007 21:24

Dlatego na początku napisałem ze kazdy silnik ma inny potencjał. Ja pisałem co sie dzieje w NZ i o takiego fix123 pyta :wink:



fix123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 12:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: fix123 » ndz mar 11, 2007 22:11

no dokładnie....ale coś specjalnie trzeba przerabiac aby założyc ten filtr? jesli chodzi o wydech to ma założony cały sportowy..i tak wałsnie myśle nad filtrem zeby jeszcze cos zorbic



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz mar 11, 2007 22:23

Czy może mi ktoś napisać jak podejść ze stożkiem do MK3?

W moim silniku jest przepustnica i srednicy zew. 51mm i ni pierona nie ma takich rur ani kolanek do kupienia. Czy w innych MK3 sa podobne rozmiary przepustnicy?



Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » ndz mar 11, 2007 23:35

fix123 pisze:no dokładnie....ale coś specjalnie trzeba przerabiac aby założyc ten filtr? jesli chodzi o wydech to ma założony cały sportowy..i tak wałsnie myśle nad filtrem zeby jeszcze cos zorbic
Jezeli masz silnik NZ to potrzebny Ci bedzie adapter do stożka, ale zeyby to miało jakis sens to musisz jeszcze doprowadzic zimne powietrze i odgrodzic go od komory silnika musowo bo kolektor wydechowy jest z przodu.



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pn mar 12, 2007 00:04

sHpAaKu, kupujesz w takim przypadku redukcje gumową, lub idziesz do sklepu z rurami i prosisz o zwężke stożkową, tzn poprost stożek. Kosztuje to ok 30zł. Możesz potem pospawać też za smieszne pieniądze( na gume łapiesz tylko przy przepustnicy, swój filterek mocujesz na tak wykonanym dolocie) i będzie napeno lepiej niż robiony dolot na złączkach gumowych


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Bauma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 04, 2006 18:28
Lokalizacja: CB

Post autor: Bauma » pn mar 12, 2007 12:03

sam stozek nawet odpowiednio zamontowany wiosny nie zrobi....tzn aby w pelni dolot wykorzystac trzeba obliczyc i wstawic power rure....
szczegolne efekty stozka sa po dlubnietym silniku ktoremu na seryjnej puszce robi sie za malo powietrza i zbyt ciezko zasysanego...



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn mar 12, 2007 12:12

obliczyc i wstawic power rure....
jak?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości