[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Ssindossa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 05, 2016 23:17
Lokalizacja: Mazowieckie

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: Ssindossa » sob paź 07, 2017 15:57

Witam!
Mam w planach wymienic caly wydech, chcialbym zalozyc kolektor 4-2-1 i wydech przelotowy. Nie znam sie kompletnie na firmach i doborze czesci do siebie. Czy ktos moglby mi cos doradzic, najlepiej z jakims linkiem? :okej: poki co znalazlem sama koncowke, ktora prawdopodobnie by mi pasowala wygladowo :satan: : http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-mo ... 10459.html.
Z gory dzieki za rady!


Było: MK2 1,3 benzyna+gaz
Jest: MK2 1.8 GTI benzyna <3

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: KoguT » sob paź 07, 2017 21:42

Zrób na ori tłumiku z gti przelot i będziesz miał super dźwięk. Nie baw się w jakieś uniwersalne końcowe bo to ani nie wygląda ani nie ma dźwięku...

U mnie w MK3 jest cały przelot na końcowym oryginalnym z GTI i jest super :bigok: . No i nie traci na wyglądzie :bigok: .

Obrazek
Obrazek

I filmy:
https://www.youtube.com/embed/zBcJpnmDgGQ" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/embed/jsQQTHlAjp4" onclick="window.open(this.href);return false;



Ssindossa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 05, 2016 23:17
Lokalizacja: Mazowieckie

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: Ssindossa » sob paź 07, 2017 21:49

Chcialem na tym zyskac chociaz odrobine mocy, to jest po pierwsze.
Po 2 niestety nie mam ori tlumiku, przynajmniej tak mi sie wydaje. Koncowka jest na pewno zmieniona i nie wyglada najlepiej :?
do tego kolektor wydechowy powoli siada, cos tam terkocze, jest jakis przedmuch chyba, chcialem to zalatwic od razu.

Dlatego doszedlem do wniosku ze doloze troszke zamiast to robic i bedzie lepsze i troche spokoju z tym bedzie :)

P.S w dodatku cos tam stuka, myslalem ze to od panewki a to chyba z tlumiku albo z kolektora (jakas kratka czy siatka - tak mi powiedziano. do wyciecia i wspawania)


Było: MK2 1,3 benzyna+gaz
Jest: MK2 1.8 GTI benzyna <3

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: KoguT » ndz paź 08, 2017 08:41

Na pustym końcowym mocy nie zyskasz...
Skoro nie masz końcowego z GTI to te 260zł lepiej zainwestuj w naprawę wydechu.
Końcowy kupisz zamiennik od 1.8 16V razem z rurą zamiast tłumików w podobnej cenie. Tył nabierze wyglądu a na mocy nie stracisz.
Siatkę czyli złącze elastyczne kupisz za 20zł i wspawa Ci je każdy ogarnięty mechanik.



bolek175
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 12:10
Kontakt:

Re: [MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: bolek175 » wt gru 26, 2017 12:21

Siema.
Podepne się pod ten temat bo w miarę świeży.
W moim 1.8 RP rozleciały się tłumiki i postanowiłem już więcej nie spawać tylko wymienić na nowe z Polmostrów.
Ori układ był na kacie ,skośny przedostatni i ostatni z jedną rurą. Więc wymieniłem na nowy skośny i ostatni od GTI 8V z dwururką.
I jest masakrycznie głośno. Nie da się podróżować z prędkością 80-100. Przy przyśpieszaniu i przy wytracaniu prędkości jest taki rezonans dudnienie że łeb rozwala. Mój golf to automat. Nawet nie mogę wyrzucić na luz z góry żeby odpocząć czasem od tego buczenia.
Może ktoś miał już taki przypadek? Co zrobić?
Zastanawiam się nad założeniem za katem dodatkowego pierwszego tłumika (ktoś go nazwał rozprężnym)w tunelu przy lewarku ale czy to pomoże?
Chce mieć ciszę w samochodzie. Specjalnie wybrałem tłumiki z normalnej firmy nie jakieś pseudosportowe .



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: KoguT » śr gru 27, 2017 17:20

W GTI był właśnie tłumik w tunelu. Jak go włożysz to powinno być o wiele ciszej.



Ssindossa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 05, 2016 23:17
Lokalizacja: Mazowieckie

[MK2] 1.8 GTI PB wydech i kolektor wydechowy

Post autor: Ssindossa » śr gru 27, 2017 18:57

Temat dawno nieaktualny, wydech i kolektor ta_technix 2.5 cala, auto pracuje ciszej i ma ladniejszy dzwiek


Było: MK2 1,3 benzyna+gaz
Jest: MK2 1.8 GTI benzyna <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości