sprzęgło kevlarowe obniżony docisk

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

sprzęgło kevlarowe obniżony docisk

Post autor: swap » pt gru 16, 2016 23:16

to bylo tak na pierwszy starzał padło na docisk zęby wzmocnić
Z zestawem sprzęgła (docisk + słoneczko tarcza i kolo )pojechałem do firmy zajmującej sie regeneracja sprzęgieł
Po rozmowie z właścicielem przystałem na jego teorie i propozycje (zakładając ze firma jest od lat 70 to jakaś wiedzę muszą mięć w końcu to ich chleb ), miały być 2 słoneczka a został obniżony docisk żeby zwiększyć sile docisku słoneczka
MOJE pytanie sprawdzał ktoś kiedyś takie rozwiązanie?
miałem już raz w innym aucie docisk od radzika przez pierwsze pól roku można było nabawić się kalectwa lewej nogi



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

sprzęgło kevlarowe obniżony docisk

Post autor: luckash » sob gru 17, 2016 00:10

No dobra ale co nie trzyma? Z tym kalectwem to przesada.... chyba, że ktoś ma nogę ja kura. Normalne, że będzie trzeba użyć więcej siły.



swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

Re: sprzęgło kevlarowe obniżony docisk

Post autor: swap » sob gru 17, 2016 00:34

luckash pisze:No dobra ale co nie trzyma? Z tym kalectwem to przesada.... chyba, że ktoś ma nogę ja kura. Normalne, że będzie trzeba użyć więcej siły.
no male sprzęgło to rozprzeglane drutem wzmocnone na 500km i 4 lopatkowy spiek zapraszam w korek

a co do mojego pytania czy ktoś jeździł na zmniejszonej przerwie docisk-kolo i ile to dalo
nie mam ochoty kolejny raz z hamowni wracać po uślizgu sprzęgła



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

sprzęgło kevlarowe obniżony docisk

Post autor: luckash » sob gru 17, 2016 09:07

Tam to na dwóch sprężynach będzie twardo, opór stawia też linka. A tu tak przerobione sprzęgło przez samo zbliżenie płyty dociskowej nie uciągnie 500km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości