Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » pn gru 04, 2006 22:00

ja wiem jedno wymienilem caly wydech (od kolektorówki po tłumik koncowy) od kolektorowki do srodkowego jest bosala, pozniej jest zalozony tlumik km malon wszystko nowe oczywiscie, efekt? cichutki jest jak nigdy nie jest przebasowany i ladnie gra naprawde, nagram to i wrzuce na server ocenicie ale to za jakis czas ;) i jestem pewien ze 2-3 km napewno to dalo :P wkoncu jest odetkany.


VW jest bogiem, Golf nałogiem, Wożonko zabawą, a Woskowanie podstawą

www.k2.com.pl
www.pioneer.pl

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » pn gru 11, 2006 19:43

Ja z kolei wyskocze z innym pytaniem.
Mam na swoim ABS owskim liczniku nabite 215 000 wiec po tym przebiegu kat napewno juz nie jest sprawny (jesli jest od poczatku) Orientuje sie ktos co bedzie jesli wyciągne wypatrosze i wsadze spowrotem na miejsce?


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
Mata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt mar 03, 2006 13:06
Lokalizacja: Kozy
Kontakt:

Post autor: Mata » pt gru 15, 2006 21:28

Ja mysle ze uklad wydechowy trzeba robic pod dany silnik,musi byc dobra srednica rur i dany przeplyw spalina kazdego tlumika,czysty przelot tez nie daje efektow.A strumienica jak cos daje to tylko chyba nm o koniach to mozna pomarzyc.:)


VW potega ktora rosnie i rosnie....

cyciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 26, 2007 13:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cyciak » pn lut 26, 2007 14:10

Panowie mam pytanko silnik 1.8 rp co wymienić w układzie dolotowym a co w wylotowym żeby trochę km doszło, z góry dziękuje za porade.



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » wt lut 27, 2007 15:26

kolektor wydechowy na sportowy , wywal katalizator i wszytkie tłumiki oprócz ostatniego (czyli zrób wolny układ wydechowy - sama rura o średnicy jak u producenta) . Możesz spolerowac kanały ssące i wydechowe . To było do wydechowego

a teraz do dolotowego :

kupć filtr stożkowy najlepiej jakiejś dobrej marki i duży , do tego oryginalny dolot zastąp rurą kwasówką gładką w środku , filtr stożkowy oddziel od komory silnika jakąś powyginaną blachą i zrób do niego dolot zimnego powietrza spod przedniego zderzaka , kup jakąś elastyczną rure o srednicy z 70 mm i poprowadz ją przez obudowe stożka wcześniej zrobioną przez Ciebie centralnie na stożek ...

Jak uwolnisz układ wydechowy i zrobisz tak dolot powietrza jak CI napisalem to napewno odczujesz lepszą elastyczność silnika ale to będzie kosztem tego , iż silnik będzie głośniej chodził i to o wiele bardziej ... Ale ogólnie moim zdanie nie ma sensu ładowac w 1.8 seryjne bo i tak duzo nie wyciągniesz ....

Ps. zajżyj sobie do mojego tematu , poczytaj i zobacz , dowiesz się dużo , masz tam zdjęcia i opis wszystkiego po kolei . Link do mojego topicu masz pod tym postem . Pozdr :okej:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

cyciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 26, 2007 13:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cyciak » wt lut 27, 2007 19:25

Dzięki wielkie.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » czw mar 01, 2007 14:00

Akurat dzis robie mala przerobke wydechu a wiec : wdech mam orginalny Remus bardzo ladny wyglad z nierdzewki swieci sie jak lustereczko :bajer: oczywiscie jak sie okazalo jest on przelotowy jak go wyciaglem ale nie na wprost tylko na skos a ma to niewielka roznice na dzwiek,i nie potrzenie bym kupowal nowy wydech bo by to nic nie dalo jezeli chodzi o ''ryk ''silnika ,usunalem przed ostatna puszke ta duza ,i zalozylem ''prowizorycznie'' rure bezposrednio do tego mojego Remusa i odpalilem auto :bigok: rewelka odglos nie jest bardzo glosny bo nie chodzi mi o to ale jest cos w nim fajnego w srodku nie ma zbyt duzego chalasu ,ale to sie okaze w jezdzie mysle ze nie bedzie uciazliwy przy dluzszej trasie ,teraz tylko musze odpowiednio rury nowe powyginac jedna ta od strony katalizatora spawnac a ta od Remusa na zlacze scisnac i bedzie git jak to wszystko bedzie zrobione to wam napisze efekt calkowity pozdro

[ Dodano: 01 Mar 2007 13:07 ]
jeszcze jedno co chodzi o filtr stozkowy bo bede tez zakladac ale to niebawem dopiero tak sie zastanawiam czemu jak montuja filtry oczywiscie stozek,to sa one na gorze blisko silnika ! i co to daje wtedy ????wedlug mnie nic !! stozek musi lapac zimne powietrze a w wiekszosci przypadkow widze ze wchodzi cieple bo silnik sie przecierz nagrzwewa i ladnieje wciaga :bajer: stozek nalezy wedlug mnie umiescic w oslonce blaszanej polaczona z rura gdzies u dolu zeby bralo zimne powietrze bo o to w tych wszystkich chodzi .....osobisciscie widzialem to w vr6 corrado dobrze zrobione tak jak powinno byc no chyba ze sie mysle to mnie prosze poprawiac a znam sie na tym troche .........prosze o wasze opinie na ten temat THX pozdro

[ Dodano: 01 Mar 2007 17:08 ]
No i skonczony moj wydech pospawane rurki ,a co do dzieku to : na wolnych obrotach na zewnatrz ladny basik slychac a po dodaniu gazu slyszalny jest dosc tak ze przerubka udala sie :) pozdrawiam


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn kwie 16, 2007 16:52

Jakie byś nie wziął powietrze: ciepłe czy zimne, to ECU i tak samo sobie ilość mieszanki dobierze :wink: . Z zimnym powietrzem chodzi o to, żeby go jak najwięcej upchać do cylindra, a zimne jest dużo gęstsze=więcej tlenu w objętości (stąd intercoolery schładzające powietrze wtłaczane przez turbin) Bez czegoś co "wpechnie" to zimne powietrze do silnika to efekt jest raczej mizerny.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Qiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 15, 2007 15:51
Lokalizacja: OLKUSZ
Kontakt:

Post autor: Qiu » pt maja 18, 2007 08:48

ja tam niemialem problemu dolotu nie zmienialame ale zato wydech zmodyfikowalem... mianowicie usunolem kat'a i zamiast niego wstawilem strumienice pozniej od kolektora do strumienicy wstawilem rure o wiekszej srednicy a na koniec zamontowalem ladna koncoweczke teraz golfik nie "ryczy" ale wydaje ladny sportowy dzwiek a dodatkowo po przegazowaniu troszke "strzela" z wydechu
planuje teraz wymienic dolot dokladniej to filtr i rure dolotowa ale bez samego kolektora ssacego ... da rade ??



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » wt wrz 18, 2007 23:00

Qiu pisze:wydaje ladny sportowy dzwiek
troche mnie irytuje jesli ludzie pisza o sportowym dzwieku. co to jest wogole sportowy dziwek? jak to definiujecie? ja wole raczel okreslac to basowym pomrukiem lub tym podobnym. wydechy sportowe to calkiem inna bajka. tam z reguly poza kolektorem jest juz tylko rura odprowadzajaca spaliny. a tego nie mozna porownac z faktem ze ktos sobie zmieni koncowy tlumic na pustka puszke. prosze mnie poprawic jesli sie myle ale to moje zdanie,pozdrawiam


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

1fryc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2007 18:57
Lokalizacja: GNIEZNO
Kontakt:

Post autor: 1fryc » sob paź 20, 2007 19:14

Dzisiaj wstawiłem zamiast kata strumienice iglicowa polecam wyraznie da sie odczuc tą zmiane wiec polecam.



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » sob paź 27, 2007 13:23

A co powiecie na strumienice w Turbo Dieslu golf II 1.6TD+FMIC???????
sport wydech do tego.


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » wt lis 06, 2007 22:38

witam. panowie dzisiaj moze mi cos poradzicie. mam zamiar wywalic kata i srodkowy tlumik a zamiast oryginalnego wstawic od GTI 16v bo podobaja mi sie 2 rurki na skos. powiedzcie mi czy jest wogole sens takiej kombinacji (caly przelot i koncowy od GTI) czy moze sie w to nie bawic. zalezy mi zeby nie byl bardzo glosny bo juz raz mialem i bania puchnie:/ od paru dni wetruje forum ale kazdy ma praktycznie swoje zdanie wiec czekam na porady i podpowiedzi a moze zamiast oryginala z 16v dac cos w podobnej cenie z allegr np http://moto.allegro.pl/it...nierdzewka.html



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » śr lis 07, 2007 03:17

hmmmmmm kolega ma taki wydech ale nie od 16v tylko normal od GTI-ka od 8v a sam ma silnik 1.6 i bardzo mu to ładnie gra a przede wszystkim nie drażni :bigok:


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości