Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

przemas-p7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Damasławek

Post autor: przemas-p7 » wt sty 31, 2006 22:35

a co myślicie o wymianie modułu z 1.6 na 1.8 gt



mcgregor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 01, 2006 23:20
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: mcgregor » śr lut 01, 2006 23:40

jak podnieść moc w 1.9 gtd



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » czw lut 02, 2006 01:12

Nikt Ci mcgregor nie odpowie, bo mnostwo na ten temat jest w archiwum. Wystarczy ze przeyjzysz, albo wpiszesz haslo w wyszukiwarce i znajdzie pelno postow. Ja czytalem kilka i kazdy konczyl sie wnioskiem, ze najtaniej wychodzi wymiana silnika na mocniejszy... Ja wiec temat mocy sobie darowalem.


STOP dziurom na drogach!!!

vitia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 11, 2006 19:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: vitia1 » sob lut 11, 2006 20:14

Mam Golfa III 1,8 GL z silnikiem ABS 90 KM na gaz. W sierpniu ubieglego roku zacząlem sam go przerabiac, zalożylem filtr stozkowy i strumiennice. Wszystko OK, z gazem nie bylo problemów. W grudniu 2005 zaczal mi sie dusic na gazie. Raz dobrze raz nie. W styczniu 2006 wymienilem chipa, znikla tzw "turba dziura" bardzo ladnie mi przyspieszal. Ale duszenie nadal. I na biegu jalowym wariuje, obroty skacza z 900 na 800, nie zawsze ale tak jest. Podjechalem na regulacje gazu, gosc mi powiedzial, ze wszystkie problemy z filtrem stozkowym. Co poradzicie?


ViZa

Awatar użytkownika
YUMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 16:14
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: YUMI » ndz lut 19, 2006 20:55

Nie wierz VITIA gazownikom , jak nie wiedzą co to dorobią teorię do objawu :-) . Gdyby to był ''stożek'' to dławiłby ci się od momętu założenia filterka . Pomyśl o sprawdzeniu czy filterek dostaje odpowiednie powietrze . No i zmień gazownika .

Kupiłem od Niemca Gofika Mk3 1,6 z założonym stożkiem , dożuciłem LPG , i niema najmniejszych problemów z jazdą na LPG .


VW- PONAD WSZYSTKO

kubek609
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:40
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: kubek609 » czw lut 23, 2006 16:42

jezeli chodzi o strumienice to sie po czesci zgodze potrafia zniszczyc silnik ale tylko te kiczowate za 100 zl tak naprawde ceny prawdziwych strumienic zaczynaja sie od400zl co do montarzu nie montowac w miejsce katalizatora tylko zamiast tlumika srodkowego im blizej silnika to gozej mam troche pojecia na ten temat bo to juz przerabialem na temat tuningu golfow to wiem prawie wszystko wiec sluze rada



vitia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 11, 2006 19:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: vitia1 » czw mar 16, 2006 23:07

Jak prawidlowo zamontowac filtr stozkowy w Golfie III, 1,8 90 KM?


ViZa

golf_oo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 23:55
Lokalizacja: osrowiec Św.

Post autor: golf_oo » wt kwie 04, 2006 00:39

jezelio nie stac was na dobry wydech a chcieli byscie zeby was golfikk mk 2 troszke pobassowal to odetnijcie koncowke rury wydechowej po tlumiku koncowym jak na taka modyfikacje to daje ladny efekt!!!! wiem to po sobie :bigok:



speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » śr kwie 26, 2006 17:12

golf_oo pisze:jezelio nie stac was na dobry wydech a chcieli byscie zeby was golfikk mk 2 troszke pobassowal to odetnijcie koncowke rury wydechowej po tlumiku koncowym jak na taka modyfikacje to daje ladny efekt!!!! wiem to po sobie :bigok:
Tanio i prosto basowy głosik zrobić można po wyżuceniu ostatniego tłumika i poprowadzenia rurki zamias tłumika ale proponuję zastosować rórkę o takiej samej grubości jak cały wydech jedynie końcówkę założyć jakąś o średnicy 80mm nie przesadzajcie z tymi grubościami bo będzie naprawde głośno nie tylko na zewnątrz wiem bo sam to przerabiałem jak mi się urwał tłumik końcowy i na szybkiego coś kombinowałem w sobotę popołudniu to znalazłem kilka rurek kumpel dożucił końcókę od "wupeksa" z malucha i powstał dość miły i ładny dzwięk no i tak już sostało bo uznałem że nie ma sensu nie potrzebnie wydawać pieniędzy.

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 17:19 ]
Mam takie pytenie kogoś kto się kiedyś bawił w przerabianie wydechu. Mam golfa II z silniekem 1.6 PN i chciałbym odrobinkę poprawić jego osiongi. Myślałem nad strumienicą i jakimś tłumiku końcowym, zastanawiałem się jescze czy zostawić katalizator czy nie (i tak pól go jusz nie ma bo się wykruszył ale dróga połówka jest więc coś tych spalin jeszcze wypala) no i dylemat w którym miejscu postawic tą strumienicę? Jest kilka zdań i opini. Jedni mówią że miamias katalizatora inni mówią że zaraz za katalizatorem a inni jeszcze że w miejsce przedostatniego tłumika. No i mam mały mętlik. Może tkoś kiedyś się bawił przy takim silniku i wie co i jak. No i jeszcze jakiej firmy zastosować strumienicę i tłumik końcowy chciałbym jeszcze określić że za wiele gotówki to nie mam i porszę o producentów w rozsądnych cenach. z góry dziękuje.



cichy82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 29, 2005 19:33
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: cichy82 » pt maja 26, 2006 19:43

A orintujecie się może jaki wpłym mają sportowe wkłady filtrów powietrza i strumienice na silniki z LPG?
Chodzi mi o elastyczność, zuzycie gazu, kultura pracy silnika itp...



Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Post autor: Miroonn » ndz lip 16, 2006 15:03

Ja mam pytanko jak usadowić stożek przy zamontowanym wlocie na masce żeby podczas jazdy w deszczu nic sie stozkowi nie działo negatywnego? Chcę wyciąć otwór w masce, zamontować wlot tylko nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.



arti CCCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:42
Lokalizacja: niedaleko Starogardu

Post autor: arti CCCO » czw wrz 28, 2006 22:06

wilk pisze:A jak to jest z tym stożkiem pod diesla? Słyszałem, że dobija turbine i nie jest to zalecane... Osiągów tym nie poprawie ale nie chcem też pogorszyć itp... Mam sportowy tłumik ale w dieslach nie chodzi tak jak to w benzynie więc stożek chcem dać żeby głośniej buczał :) Ma to sens itp... ? Jak to jest ?
Ja mam sportową wkładke filtra powietrza K&N +strumienica michaela+całkiem przelotowy tłumik o średnicy seryjnej z dwiema pószkami "dużymi" i powiem szczeże że mocy to niedało ..ale turbinka jakby rzeczywiście się troszke szybciej wkręcała.Autko chodzi cichutko jedynie na wysokich obrotach troszke zagada,moja niunia to C3 2.0TD W przyszłości zastanawiam się nad spróbowaniem se innego dolotu i wydechu.

Kiedyś miałem zwykłego 2.0D i wstawiłem stożek+zwiększona dawka paliwa+strumienica łuskowa z prawie przelotowym wydechem dotego pospawałem sobie "sportowy kolektor ssący" (tak bez obliczeń :panna: )wydechowego już niezdążyłem.Mocy dużo też to niepodniosło ale moment obrotowy miał zmieniony aż z wysokich obrotów wolno spadał,fajnie się jezdziło tylko głośno ryczał szczególnie jak się mu cisneło ludzie myśleli że to bęzyna jak jechałem :rotfl: Pózniej zaczął się przenosic jakiś rezonans po tłumiku w zakresie średnich obrotów,niezajołem się tym bo jusz miałem turbognojka.

Powiem jeszcze że markowe sportowe filtry w wolnossącym nieszkodzą tak ,zużycie jest napewno tam ileś procent większe ale jak rozebierałem silniki (wolnossące bo z turbo dopiero teraz zaczynam takie rzeczy testowac ) to po filtrach K&N-a niezauważałem żadnych takich rys na tulejach cylindrowych.

Moim skromnym zdaniem można polepszyc osiągi samemu metodą prób i błędów,spróbowac sobie na różne sposoby,metody...fajna zabawa a ile się człowiek przy tym dowie,nauczy :bajer:

Pozdro.



AndreasN1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 08, 2006 09:14
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: AndreasN1 » czw paź 26, 2006 23:05

cobra333 pisze:Golf 1,8 ma zwężkę podobną do strumki,
gdzie ta zwężka jest?

[ Dodano: 26 Paź 2006 23:09 ]
vitia1 pisze:W styczniu 2006 wymienilem chipa, znikla tzw "turba dziura" bardzo ladnie mi przyspieszal.
A gdzie kupiłes tego chipa i ile za niego dałeś?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Post autor: KoguT » śr lis 15, 2006 16:07

A czy niewystarczy założyć filtra stożkoweko na oryginalną rurę dolotowa i doprowadzic nawiew zimnego powietrza z przodu auta??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości