Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » sob lut 13, 2010 19:00

Panowie, a mam pytanie. Auto mam od niedawna, i jak sie okazalo zamiast kata mam wspawana prosta rure. Jutro rano jade na gielde kupic tlumik srodkowy bo mam do wymiany, kupic tez strumiennice i wspawac ja w miejsce tej rury?



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » sob lut 13, 2010 23:28

Tendi pisze:Panowie, a mam pytanie. Auto mam od niedawna, i jak sie okazalo zamiast kata mam wspawana prosta rure. Jutro rano jade na gielde kupic tlumik srodkowy bo mam do wymiany, kupic tez strumiennice i wspawac ja w miejsce tej rury?
Szkoda Twojego szmalu. Nic się nie zmieni po wymianie rury na strumiennice. Chyba tylko tyle, że wygląda jak katalizator. Na pewno masz miejsce na przeglądy więc nie zmieniaj.


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: psik31 » sob maja 01, 2010 08:53

A propo spawanego ukladu przelotowego... ma ktos jakies schematy, wskazowki, bardz podpowiedzi jak pospawać dobry uklad przelotowy.. gdyz mam w okolicy dobrego spawacza lecz nie bardzo wiem jak mu to wytlumaczy..


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » pt maja 21, 2010 10:04

Zgadzam się w stu procentach z założycielem tematu.



Domic89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:22
Lokalizacja: Dębica

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: Domic89 » sob lis 13, 2010 11:46

witam nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu jesli tak to wybaczcie, otóż kupiłem filtr stozkowy nie powiem jakiej marki bo nie patrzylem ma chromowane obwodki i jest niebieski i chciałbym go poprawnie zamontowac wiem tyle ze nie powinien pobierac cieplego powietrza i powinien byc z "dala" do silnika by pobierac "normalne" powietrze i ... okazuje sie ze procz głównego dolotu powietrza sa jeszcze 3 nie mam zupelnie baldego pojecia jak to zamontowac zeby po 1. nic nie sp..... po 2. nie zaszkodzic silnikowi po 3. pracował dobrze na gazie i benzynie . nie liczac "efektu" brzmienia po jego montazu prosze o cenne rady jest to wersja golfa amerykanskiego VW Golf III 1.8 + gaz sprowadzany z ameryki. rok 1991(istalacja gazowa ma dopiero 4 latka ) na bierzaco staram sie w nim wymieniac to co juz swoje przeszlo duzo czytalem o tych filtrach stozkowych i wszyscy je chwala ze moc ze rozne efekty itd itd jesli faktycznie to cos pomaga to chcialbym miec to w samochodzie i nie wydawac zbednych pieniedzy na jakies tam modyfikacje dolotow itd alejesli to bedzie konieczne to wtedy co innegom pozdrawiam :)


... Samochód jest jak "duga kobieta" trzeba go pieścic, żeby były efekty ...

Awatar użytkownika
dony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 09, 2010 17:04
Lokalizacja: Lublin

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: dony » sob gru 04, 2010 22:50

Takie pytanko :
Czy ma sens zakładanie sportowego wkładu filtra powietrza? Korzystał ktoś? Coś to daje?



Domic89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:22
Lokalizacja: Dębica

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: Domic89 » ndz gru 05, 2010 01:37

Poczytaj ten temat to sie wszyskiego dowiesz ja osobiscie moge ci napisac ze mam w swoim utku i nie narzekam, załozyłem i fajnie sobie buczy pod maską (silnik nabiera głebszego "oddechu") lepiej sie wreca w obroty przedtem byl bardziej zamulony teraz tego nie ma az chce sie jezdzic ... jednak po tym koni ci nie przybedzie pod machą ;) pozdrawiam


... Samochód jest jak "duga kobieta" trzeba go pieścic, żeby były efekty ...

Awatar użytkownika
dony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 09, 2010 17:04
Lokalizacja: Lublin

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: dony » sob gru 11, 2010 00:01

A orientujecie się może jak ten sportowy filtr z gazem się sprawuje ?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: zielu » wt lut 01, 2011 20:26

a ja mam taki zapytanie co do chipów na silników wolnossących które dostępne są np na allegro...
zakupiony chip sie podmienia w sterowniku i podobno podnosi moc i moment o około 10%.. jest to realne czy taki sam pic jak rezystory :?: :)


Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: guti » śr lut 02, 2011 02:00

http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false; wystarczy poszukac...... :hmm:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinWWY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 14:57

Re: Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napisze

Post autor: MarcinWWY » ndz mar 20, 2011 00:15

zielu pisze:a ja mam taki zapytanie co do chipów na silników wolnossących które dostępne są np na allegro...
zakupiony chip sie podmienia w sterowniku i podobno podnosi moc i moment o około 10%.. jest to realne czy taki sam pic jak rezystory :?: :)
Ja miałem robiony virus na 10% do agg (2.0 8V) do mk3. Robił mi znajomy ojca (siedzi w tym 25 lat) pod sportowy wałek rozrządu. Różnicy diametralnej nie ma , poza tym ze równiej chodził i wkręcał się nie co wyżej na obroty a co za tym szło większa prędkość na poszczególnych biegach


"Volkswagen. Das Auto." || http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=372663" onclick="window.open(this.href);return false;

Mateuszwu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 19:35

Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Post autor: Mateuszwu » ndz lis 15, 2015 23:22

http://m.ebay.de/itm/raid-hp-Sportluftf ... nav=SEARCH" onclick="window.open(this.href);return false; siema koledzy chciałem zapytać czy ktoś ogarnia ten stożek ? Czy warto to kupić ? Co to wgl jest ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości