Golf 2 1.3 Cat gaźnik swap na 1.8 gaźnik.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Golf 2 1.3 Cat gaźnik swap na 1.8 gaźnik.

Post autor: Poldzer » wt kwie 26, 2016 11:40

Witam!!
Jak w temacie moje aktualne serduszko zaczyna trochę nie domagać (pije :drinkers: ogromne ilości oleju poza tym wszystko ok.) Zamiast go remontować, mysle nad zmianą na.. I tu jest pytanie. Obecnie mam gaźnik pierburg, a boje porywać się z dzidą na mamuty więc chciałbym,żeby większa jednostka (np 1.8) była też na gaźniku. Na oku mam 1.8 monowtrysk i pytanie, czy podejdzie dolot z 1.3? (Chyba nie bo 1.8 ma z drugiej strony dolot??) Albo już kupić 1.8 sam bez dolotu i dolot z kolektorem kupić od pn ,rf? Jak to rozwiązać? Dzięki pozostaniu na obecnym gaźniku nie musiałbym przerabiać elekrtyki i instalki lpg. Skrzynia też do wymiany (akt 4b)? I rozrusznik? Coś jeszcze pominąłem?

Proszę pomóżcie, bo szrociaż mi nagadał mi tyle, że mnie głowa boli :kac:


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

MK II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob gru 25, 2010 02:05
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświecim

Golf 2 1.3 Cat gaźnik swap na 1.8 gaźnik.

Post autor: MK II » wt kwie 26, 2016 14:50

Zmieniasz wszystko.silnik,skrzynia,wydech,lewarek do biegow, linka do gazu,sprzegla ,licznka i sam licznik.Co do zasilania to kolektor z 1.8 (rp,aam,abs) zostaje .Generalnie gaznik z 1.3 podejdzie ,ale lepszy z 1.6 bo ma wieksza średnice gardzieli lub ze...skody favorit :okej: to ten sam gaznik co w 1.6.I jeszcze jedno.Jak sie zdecydujesz to szukaj calego auta a swap nie kupuj pojedyńcz częsci.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Re: Golf 2 1.3 Cat gaźnik swap na 1.8 gaźnik.

Post autor: Poldzer » wt kwie 26, 2016 16:34

MK II pisze:Zmieniasz wszystko.silnik,skrzynia,wydech,lewarek do biegow, linka do gazu,sprzegla ,licznka i sam licznik.
O K$%#a nie myślałem, że aż tyle. :(, trza będzie zrezygnować chyba, że jak mówisz całego pacjenta ogarnę.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości