Swap AVG w miejsce AFN

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Kubol51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 22, 2008 15:03
Lokalizacja: śląskie

Swap AVG w miejsce AFN

Post autor: Kubol51 » czw mar 03, 2011 15:08

Witam wszystkich.

Kilka miesięcy temu zakupiłem Golfine 3 i okazało się to jednym z najgorszych interesów życia chyba.
Po bezawaryjnej miesięcznej jeździe zaczęły się schody. Nie chcę się tu żalić, ale małe pęknięcia na wale korbowym czy turbina, która ostatnio padła to główne "usterki".
W trakcie przygód, w których głównymi aktorami byli: mechanik, ja i auto okazało się, że do dyspozycji mógłbym mieć silniczek z Passata b5, z tym że bez osprzętu.
Konkretnie chodzi o AVG i dodam, że poprzednio/nadal pod maską mam AFNa

I teraz chciałbym zapytać. Jeżeli zdecydowałbym się swap'ować na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę. Czy cały osprzęt(turbina po regeneracji, pompa, wiązki przewodów.... i jeszcze skrzynia) podejdzie pod AVG z Passata? Czy muszę się martwić o łapy i ich ustawienie w Golfie?

Za odpowiedzi i dodatkowe sugestie z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony sob paź 15, 2011 00:31 przez Kubol51, łącznie zmieniany 1 raz.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Swap AVG w miejsce AFN

Post autor: art_2008_a_ » czw mar 03, 2011 15:58

Kubol51 pisze:i dodatkowe sugestie z góry dziękuję.
to ja zacznę od dodatkowych sugestii ...

pomijając wszelkie kwestie techniczne weź kalkulator i policz czy to ma ogólnie sens, ile czasu chciał byś pojeździć jeszcze tą trójką gdyby swap się udał, czy korozja już jej nie zjada jakoś mocniej, jakie są szanse, że nowy silniczek nie będzie sprawiał problemów po złożeniu ( czy mechanik dobry ) bo wiadomo, że to skomplikowane tematy i łatwo coś zwalić. Piszę tak abyś pomyślał i nie żałował później bo taka trójka z afn-em to jakieś 8k pln a jak ma cię mechanik podsumować total na kilka następnych tysiączków to może lepiej opylić to co jest jeśli się da i poszukać innego auta. I nad tym bym się najpierw zastanowił a jeśli odpowiedź była by jednak na tak ze swapem to dopiero myślał czy łapy pasują itd... a odpowiedzi pewnie są w technicznym trzeba by poszukać.



Awatar użytkownika
Bajer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 16:12
Lokalizacja: Gdynia/Sopot/Gdańsk
Kontakt:

Swap AVG w miejsce AFN

Post autor: Bajer » czw mar 03, 2011 16:09

Wzystko Ci podejdzie bez problemów. Jedynie blok z b5 (AFN/AVG) rózni się od bloku z mk3 jednym mocowaniem pompy wody. Trzeba w AVG zeszlfować kawałek bloku i pompe wody przykręcasz na 3 zamiast 4 śrub. Nie ma to większego znaczenia 3 śruby spełniają swoją funkcje bez obaw. Z innych spraw to musisz zmienić miske i smok pompy oleju, z Twojego starego AFN-a.

Pozdro.


VW Klub Polska #203

Obrazek
Obrazek

Kubol51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 22, 2008 15:03
Lokalizacja: śląskie

Swap AVG w miejsce AFN

Post autor: Kubol51 » czw mar 03, 2011 17:27

Swap na pewno na tak.

Nie stać mnie wydać kilka tysi na nowe auto. Będe zajmował się tym sam + kolega, który się na mechanice zna. Do tego dochodzi satysfakcja z oby udanej operacji.
Za silnik jestem pewny w 100%. Niewielki przebieg, bo sporo czasu w garażu leżał,a źródło jak najbardziej wiarygodne.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Swap AVG w miejsce AFN

Post autor: bugalon » ndz mar 06, 2011 14:02

Kubol zastanow się jeszcze nad samym przewaleniem osprzętu. Jeśli Twoj AFN jest sprawny mechanicznie to zmiana osprzętu pozwoli uniknąć swapa a motor może odżyć i jeszcze dlugo pojeździć


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości