Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

malf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:43
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: malf » ndz paź 03, 2010 11:26

spawacz pisze:Jako ze temat sie na okraglo powtarza i zawsze cos nowego dochodzi postanowilem zlaczyc to w 1 calosc i opisac co mozna w miare niskimi kosztami zrobic w tych slinikach:

Silnik RP/AAM : St. spr.(CR). 9:1 , zaplon sterowany podcisnieniem/zaplon sterowany ECU.

- dopręzenie do 11:1, dla 10:1 to ok 0.8-1mm , dla 11:1 to od 1.8-2.2mm splanowania
- rozwiert kolektora i przepustnicy + nowa klapka wieksza w przepustnicy
- walek z abs/pf/pb/2e, wskazany walek z 2E/PF
- przyspieszenie zaplonu o 4-8st.
- kolektor wydechowy z PF/PB/2E wraz z portkami
- porting glowicy+polerowanie komory spalania
- kolo z reg.faza na rozzadzie dla stopnia 11:1 i wyzej.
- spilowanie podgrzewacza(jeża) w kolektorze
- mozna sie pobawic z regulatorem cisnienia paliwa
- opcjonalnie stoczyc/dowazyc zamach
- wkladka sportowa filtra K&N lub jakas dobra inna
-dla AAM chip z ABS lub caly sterownik z ABS
-to ile trzeba splanować w RP ? 1,8-2,2 czy 0,8-1 ? i jak z grubością uszczelki rozumiem że seria ma zostać skoro planujemy głowicę po to aby osiągnąć większe sprężanie.
-przepustnica to wiem jak ale jak rozwiercić kolektor ? i czy rozwiercamy do granic możliwości ?? 42-44mm ?
-rozumiem że wałek z 2E będzie najlepszym wyjściem
-to rozumiem, ale co by się działo gdyby np. zapłon przestawić o 10st. ?
-kolektor wydechowy ok ale co to te portki ?? a nie można byłoby zrobić kolektora wydechowego rurowego ? mam zamiar na wiosnę pakować turbo więc można by od razu zrobić odpowiednie flansze ale teraz pytanie jaka ma być średnica tych rur żeby to miało ręce i nogi ?
-a dokładniej to co z tym zrobić ?
-rozumiem że masz na myśli regulowane koło rozrządu ?
-to coś da ?
-rozumiem że chodzi o to aby większa ilość paliwa była podawana w momencie gdy mamy rozwierconą przepustnice i kolektor. jak się z tym bawić ?
-power rura z jakimś konkretnym stożkiem przejdzie ?

dodatkowo mam pytanie czy jakby przejść na pełen wtrysk to czy byłaby jakaś poprawa ?? wiem że razem z tym idę instalacja wtryskowa i komp ale od czego można by to zaadoptować ? (turbo na jednopunkcie nie pojedzie:( a chciałbym od razu coś w tę stronę robić.)

a i odnośnie turbo to czy później trzeba byłoby odprężyć silnik ?

mam nadzieje że ktoś podpowie co i jak :D tylko proszę tak prawie łopatologicznie :D
kołodziej pisze:ja jeszcze proponuje co do silnika rp wywalic odme oleju co idzie do wtrysku bo tedy zasysa cieple powietrze do wtrysku
pomoże to coś ?? jeśli tak to miejsca odmy zaślepić czy co z nimi zrobić ?

Pozdrawiam i mam nadzieje że nikt nie poczuje się urażony :)



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: spawacz » ndz paź 03, 2010 20:18

Planowanie do 11:1 to max , dalem tam 2 warianty. Zaplon mozesz nawet na +20 dac jak chcesz zobaczyc poznej dziurki w tlokach, reszta ad. szukaj na forum, aha poprawa bedzie na wielopunkcie tylko ze koszt tego co trzba kupic to ok 1000


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: djchester » wt paź 05, 2010 18:20

Witam
Znalazłem chwilkę czasu i postanowiłem napisac :) niedawnym czasem zakupiłem za 200 zł silnik RP(90KM) ( z golfa III a ponoć nie było już w niech nie jestem pewien ), chcę zrobić przekładkę do mojego AAM (75KM), wiem ze gdyby wymienić głowice, kolektor wydechowy i komputer i zamontować od ABS uzyskał bym efekt 90 (prawie) koni. Moje pytanie brzmi czy części z RP pasują do AAM ?? bo jeżeli okaże się dół do roboty to chce przełożyć do AAM górę. Oczywiście reszta osprzętu pozostanie z AAM bo widzę inne usytuowanie odmy ( w RB idzie ona w kolektor chyba ) w AAM w blok silnika. Proszę o jakie kol wiek rady będę bardzo wdzięczny iż jestem powiedzmy nie do końca obeznany w tym temacie.

Pozdrawiam Paweł


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: RasPL » wt paź 05, 2010 20:09

odma idzie zawsze do przepustnicy, są RP gdzie odma idzie z pokrywy zaworów i takie w których idzie ze skrzyni korbowej, by mieć te 90KM musisz zmienić przedewszystkim tłoki na te z RP/ABS ,wałek z RP/ABS , komputer z ABS,a części między tymi silnikami pasują p&p


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: gracek1906 » wt paź 05, 2010 20:45

Tłoki z RP nic nie dadzą. Rp AAM mają identyczne, stopień sprężania 9.0. Co do części to Rp ma całkiem inny osprzęt niż AAM tak że zależy o jakie części ci chodzi.



Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: djchester » wt paź 05, 2010 20:46

czyli tak głowica, komputer mam z RP ten co z nim pracował, a jak z tłokami czemu trzeba je zmienić ?? większe mniejsze inna wysokość ? czy inna korba ?? jak dół ponoć jest taki sam ??


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: gracek1906 » wt paź 05, 2010 20:50

Inne jest wybranie w tłoku przez co inny stopień sprężania. Sprawdź dokładnie jaki masz silnik i ten sterownik bo Rp nie było w mk3 nie mówiąc o tym że sterownik z rp nie bedzie działał w mk3 o ile w ogóle podejdzie bo mk3 ma inne sterowanie zapłonem



Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: djchester » wt paź 05, 2010 22:29

ale kupiłem ten silnik z golfa III, kolega kupił połówkę golfa III i tam miał ten silnik, działał jeździł, komputer od niego mam kolektor ssący, wydechowy też mam. Silnik jest RP pisze na nim, mechanik jeden mówił ze nie ma problemu.
gracek1906 o osprzęt to chodzi mi to co przychodzi do silnika elektryka itd


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: RasPL » śr paź 06, 2010 07:07

chodzi o to że w mk3 abs/aam to monomotronic a rp to monojetronic różnią się tym że abs/aam ma regulację wyprzedzenia zapłonu zintegrowaną z wtryskiem w jednym ECU, a rp ma podciśnieniowe sterowanie kąta wyprzedzenia zapłonu


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: toffic » śr paź 06, 2010 11:37

Nie do końca prawda, były też RPki z Mono-motronic



Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: djchester » śr paź 06, 2010 13:26

na komputerze pisze motronic wiec pewnie jest już inaczej ? ( zapewne pasuje tak ) ?? to jest mój komputer : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 8fd0f.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czyli podsumowując głowica, kolektor wydechowy i ssący podejdą bez problemu z RP do AAM ?? a jeżeli RP będzie w dobrym stanie to osprzęt z AAM będzie z nim współpracował ?? Aby uzyskać lepszy efekt planowanie głowicy też się przyda i przestawienie zapłonu do przodu tak ?

No to teraz brać się tylko do pracy :) jak skończę zdam wam relacje ( niestety dopiero w zimie uczeń jestem ;] ) a dla wiarygodnych osiągów pomknę przed i po na hamowanie
Pozdrawiam Paweł


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: RasPL » śr paź 06, 2010 16:00

toffic, możliwe że w passatach b3 gdzieś takie były bo coś mi tam świta że takiego spotkałem :)


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: DIDARO » wt paź 12, 2010 23:46

witam , mam silnik RP i przymierzam się to dodania mu troszkę mocy ,mam też silnik z 1.8 ,16V .podobno tłoki pasują do RP?????
Ma ktoś fotki kolektora wydechowego ,,PF,,PB,,2E,,Jaka jest różnica między seryjnym ? .



DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Domowe metody podnoszenia mocy w RP/AAM/ABS/PF/PB.

Post autor: DIDARO » śr paź 13, 2010 08:37

Pytanie , czy taki kolektor podejdzie pod mój motor RP ????


KOLEKTOR WYDECHOWY VW GOLF III 2.0 2E ADY AGG ABA


Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości