Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: rysiektr » sob kwie 09, 2011 18:11

evolution, panie jedyny myślący na tym forum o ja nie godny i nie myślący śmiem twierdzić, iż nie straciłem na szczęście żadnej złotówki bo najpierw staram się merytorycznie podejść do sprawy, stąd moje wywody i dywagacje. Natomiast wq....a mnie Twoje podejście
evolution pisze: domyslac sie mozna iz spawacz kiedys poplynal nieco zlotowek na podobnej akcji
to, że ktoś kiedyś został wydymany to nie znaczy, że może teraz jawnie dymać innych? Bo pisze pewne rzeczy świadomie a co za tym idzie świadomie wprowadza ludzi w błąd. Jak ktoś mi pisze, że coś pasuje i zapiera się, że tak jest i podpisuje się pod tym to zakładam, że pasuje a nie że pasuje trochę! W przeciwnym wypadku świadczy to jedynie o niekompetencji tej osoby, bo gdyby mnie to spotkało to chyba bym się spalił ze wstydu że nawet kopiuj/wklej nie potrafię zrobić żeby było dobrze. Ale widać spawacz do takich osób nie należy. Jakbym oddał w pracy raport w którym bym napisał, że coś jest tak i tak, ale nie do końca mogę powiedzieć jak jest na prawdę to by mnie śmiechem zabili i wywali na bruk.... Ludzie powagi trochę, ile wy macie lat...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: olozwirski » sob kwie 09, 2011 18:15

Ja sie nie dziwie ze sas_gti sie zdenerwowal bo mozna bylo odniesc wrazenie ze kolektor po odcieciu jednego kanalu bedzie pasowal, taki wydzwiek mial ten post.
spawacz pisanie ze pasuje o ile go podeslesz do mnie to jawne walenie czytajacych w rogi. Widze ze sie pojawil dopisek ze kolektor podejdzie po malych modach, dobre i to.
evolution mam wrazenie ze zalezy ci na trzymaniu ludzi w niewiedzy.
Bez obrazy. Pozdrawiam wszystkich!



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: evolution » sob kwie 09, 2011 19:00

rysiektr, ziomus qrwa to jest forum. tu moze zalogowac sie kazdy i napisac cokolwiek. ty czy ktokolwiek inny czytajac powinienien chociaz troche zweryfikowac kazde wypociny.
i jeszcze w jednym masz racje ze nie powinien dymac innych, zycie jednak sa brutalne i ustala jasnoze skoro sa dymani to i dymajacy sie zawsze znajda:)
olozwirski, nie zalezy mi na trzymaniu ludzi w niewiedzy bo sami sie doskonale w niej trzymaja... wiec sie nie obrazam.
to ze spawacz wali w rogi to swoja droga, ale zeby kogos w rogi wywalic musi sie jawnie dac nie sadzisz??
dla mnie sprawa wyglada jasno spawacz napisal cos, reszta teraz placzacych ma do niego pretensje ze nie zachowala minimum rozumu by to zweryfikowac tylko rzucili sie jak szczerbaty na suchary bo bedzie mod...
przypomniala mi sie kiedys akcja z jednego forum
gosc spytal sie jak domowym sposobem podniesc moc w lancerze evo. wsrod postow sugerujacych oddanie takiego auta do osob majacych wiedze i doswiadczenie pojawil sie jeden
zdejmij wezyk z gruszki wastegate- bedzie rozpieerdol
rozpierdol byl rzeczywiscie - kazdy lekko myslacy wiedzialby jaki przed jakakolwiek proba przetestowania tego w aucie. chyba OLO nie chcesz mi powiedziec ze forum zastepuje ludziom mozg i mozna miec uzasadnione pretensje do kazdego piszacego o swoje bledy popelnione przy modach wykonywanych bezmyslnie na podstawie forumowych wypocin...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: dogu18 » sob kwie 09, 2011 19:12

odbiegnę od tematu:) trochę:)

próbował ktoś adaptować do AEE jakiś inny kolektor z innego VAG'a??? (wiem ze P&P nie pasują:P)
i jeszcze jedno czy mogę zamontować do tego silnika inną przepustnice?? i czy komputer się jej nauczy czy tylko poprawnie będzie pracował z tą ori???

pozdrawiam



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » sob kwie 09, 2011 19:13

hehe, niezle to Evo podsumowales. Fakt jest popynalem cos tam :grin: i nie tylko z tym kolektorem , ale przyznaj sam w takim temacie nauka jest bezcenna i ja to tak traktuje . A po to napisalem zeby wyslal bo chcialem mu pokazac jak szybko mozna zrobic, to ze zrobil bym mu jeszcze porting to bajka nawet za free bo dal mnie to nie byl przy problem, chcialem zmusic nawet do minimalnego myslenia i zobaczyc jak dlugo bedzie myslal na rozwiazaniem , niestety nie udalo sie , a tylko 1 kolega Gracek rozwalil temat odrazu , po tym widac kto mysli i ktos cos tam sobie struga , a kto oddaje auta innym do roboty a pozniej fifa-rafa tuning. :helm:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: MAREK 74 » ndz kwie 10, 2011 00:28

Cześć
Jak ktoś wpadnie żeby wrócić do tematu to mam ster z 2E z wiązką na silnik do PF/PB trzeba jedynie TPSa dorobić i działa


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: djchester » ndz kwie 10, 2011 00:37

przepraszam że wtrącę się, śledzę tą sprawę od początku, i mam jedno na uwadze. Zakończcie wreszcie koledzy te spory co ?? to temat o tym kto kogo dyma i dlaczego ?? bezsens. Obetnijcie go do jednego posta, albo niech ktoś podsumuje konretnym pościkiem że kolektor ble ble ble pasuje jak się pogłówkuje. NIe chce nikogo obrażać, pisze bez osobowo, sam wcześniej się tu radziłem i ciesze się że jest ten temat, przynajmniej co do mojej pomocy albo tu zerkne i napisze albo odpowiednie osoby dostaną PW.

Pozdrawiam Paweł

ps. NIech mój post będzie ostatnim związanym z tym sporem, bo może to się ciągnąć w nieskończoność !!


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » ndz kwie 10, 2011 12:30

powie mi ktoś jaka jest średnica przepustnicy w PF? Na necie nie znalazłem a nie chce w ciemno jeździć i szukać po szrotach.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: spawacz » ndz kwie 10, 2011 13:28

A napisz co planujesz? Ale z tego co pamietam 50 i 25 ,+/- 1mm


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: MAREK 74 » ndz kwie 10, 2011 13:40

Mi się chciało w niedziele zmierzyć :) 52mm i 35mm


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » ndz kwie 10, 2011 13:59

dajcie adres wyśle po browarze :pub: . Co planuje? nic specjalnego, czysta teoria, chciałem wiedzieć jak najbliżej można sie zbliżyć rozwiercając mono ale to bez sensu widzę.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » ndz kwie 10, 2011 14:07

nie ma szans jak policzysz pola powierzchni to by wyszlo ze musisz z jakies 62mm klapke :O , a to w mono nie osiagalne. Marek fakt masz racje jest jak piszesz, nie wszystko da sie spamietac.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » ndz kwie 10, 2011 14:29

mam pewien plan, widzę że mono trzeba się pozbyć bo to jakieś nieporozumienie, mam na oku kolektor plus przepustnica pf (lepszy z audi 2.2 alenie mam skąd wziąć) ale chciałbym to zrobić naprawde na niskich kosztach, nie widzi mi sie wiązka i wielopunkt(wymaga zmiany głowicy a moja po remoncie) bo docelowo bedzie lpg ale też chciałbym aby jednak można bylo odpalić go z PB tylko jak pogodzić? mała rzeźba z udziałem wtrysku z mono i tps? ciekawe czy by dzialało :kac:



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » ndz kwie 10, 2011 14:35

nie zadziala, kiedy byllem jeszcze mlody i malo wiedzialem to probowalem takie cos zrobic. Moge ci podpowedziec zeby nie zmieniac glowcy zastosuj kolektor z audi 2.0 ABK , tyle ze bedziesz musial lekko podfrezowac gniazda na glowcy.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości