Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » pt kwie 08, 2011 14:05

.sas_gti, nie gniewaj sie ale dalej źle myślisz. evo napisał że (ja zresztą też) że należy przy pomocy uszczelki z 2.2 precyzyjnie zaznaczyć miejsce nowych otworów lub i to sie tyczy twojego przypadku(bo głowica siedzi w aucie) za wzór wziąć uszczelkę z pf, przyłożyć do kolektora 2.2 i przewiercić otwory tak aby pasowały do głowicy pf. Evolution bardzo mądrze pisze tylko wystarczy przeczytać.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: sas_gti » pt kwie 08, 2011 16:16

Z całym szacunkiem ale niestety nie masz tego kolektora u siebie i nie wiesz o czym mówisz. Wiercenie nowych otworów w kolektorze nie jest wykonalne z uwagi na fakt, że w miejscu w którym wy proponujecie wiercić otwory, nie ma ich po prostu w czym wywiercić. W powietrzu raczej nie wywiercę. Odlew jest tak ukształtowany, że ma specjalne nadlewki w miejsach gdzie idą śruby. Takich nadlewek niestety nie ma w miejscu gdzie musiałyby znaleźć się nowe śruby. To była jedna z dwóch propozycji Evo i masz rację, że się do niej w ogóle nie odniosłem, bo uznałem, że nie ma sensu odpowiadać na poradę którą można sobię podetrzeć pupę.
A drugim rozwiązaniem jakie łaskawie zaproponował Evo jest wykonanie nowych otworów w głowicy i do nich przykręcenie kolektora co przyznaję jest jedynym sensownym rozwiązaniem, jednak tak samo oczywistym co kosztownym. Jak tylko podjąłem próbę przykręcenia tego kolektora do głowicy i zobaczyłem, że nie pasi PnP to zrozumiałem - no to czeka mnie rzeźba kolektora albo będę musiał wyjąć głowicę. To pierwsze szybko odrzuciłem, bo jak już pisałem w powietrzu nie da się zrobić otworów , a zdejmować głowicę po przejechaniu może z 1000 km od jej założenia jest problemem którego mogłem uniknąć gdyby tylko spawacz napisał to wcześniej. Rozumiemy się? I żeby była jasność. Do nikogo na tym etapie nie miałem pretensji, po prostu napisałem jakie wyniknęły problemy. Zaczałęm ją mieć dopiero jak mi pojechano coś w stylu "twoja niewiedza cię gubi" Pomyślałem, że gość ma niezły tupet, bo to raczej jego niewiedza czy też może brak chęci podzielenia się nią doprowadziły do takiej sytuacji. Przecież nie wspomnieć o takim małym szczególe jak to, że kolektor nie pasuje na flanszach to pikuś. Po delikatnym wytkniękciu tego faktu najechano na moją osobę. Ja po prostu uznałem, że napotykając takie problemy mam obowiązek poiformowania o nich w tym temacie, bo może ktoś dzięki temu uniknie takiej sytuacji w przyszłości jak ja, jednak to bardzo kolegę zabolało i zaczął obrazać. Fakt jest taki, że zgodnie z poradą kolektor miał pasować, nie pasuje, napisałem i tyle. Sprawa tego co zrobić, żeby pasował to sprawa wtórna.

Nadmienię jeszcze tylko, tak już zupełnie jakby obok tematu, że zdajecie się zapominać dając te swoje porady, że w tytule mamy "domowe metody" a wizyta z zdjętą głowcią u frezera w moim pojmowaniu rzeczywistości jest daleka od metody domowej,choć w zasadzie można mieć różne pojmowanie rzeczywistości i już nic mnie chyba nie zdziwi. :smoke: W każdym razie ja się takiej hecy nie spodziewałem z tym kolektorem a wyszło jak wyszło. :smoke:



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » pt kwie 08, 2011 17:08

mam też inny sposób ale też dam sobie już spokój z twoim kolektorem bo łatwo sie poddajesz, co tematu spawacza to nie trzeba specjalistycznego warsztatu na takie mody, nie musi wcale być frezerka tylko wystarczy wiertarka stołowa a nawet kłóciłbym sie że da rade wiertarką zwykłą tylko odrobina chęci, do tego gwintownik i po kłopocie. ps w temacie nic nie pisze że pasuje czy też że nie pasuje. takie rzeczy wychodzą w praniu zazwyczaj przy przeróbkach. Zostaw sobie kolektor może kiedyś przyjdzie czas kiedy będziesz ściągał głowice w jakimś tam celu i wtedy przy okazji zaadaptujesz ów kolektor.Powodzenia życzę.
Ostatnio zmieniony pt kwie 08, 2011 19:13 przez gracek1906, łącznie zmieniany 1 raz.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » pt kwie 08, 2011 17:18

Sas ty tylko robisz duzo niepotrzebnego szumu, kłótnie to ty uwielbiasz bedzie mi tu jechal jakimis *#cenzura#*. Napisalem p&p bo nie moglem napisalac wszystkiego , no wybacz ale jak napisal evo to nie jest szkola, reszte sie mozna bylo samemu domyslac, ale nie ku... po co jak ktos ci moze wszystko opisac i bedzie lala. Taki banalny modzik a ty znow sie wywaliles , ty chyba nie dorosles do dlubanki, bo ja tu nic innego nie widze. A widac ze kolega gracek temat odrazu zalapal.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: sas_gti » pt kwie 08, 2011 18:42

gracek1906 ja bym się kłocił, ze nawet jakby zwykła wiertarka weszła za silnik to wywiercenie 6 równych otworów graniczyło by z cudem, ale że nie wejdzie to takie dywagacje są bezcelowe. Wasze rady są spoko tylko nie da ich się niestety wprowadzić w życie. Podobna porada jak to żeby wiercić otowry w powietrzu. Oczywiście kolektor w swoim czasie wyląduje na czapce przy okazji jej zdejmowania, ale niestety dopiero wtedy. Jeszcze taka mała uwaga - adopcja to nie adaptacja. (przepraszam ale musiałem to napisać :helm: ).

No i chyba nie do końca rozumiecie intencje jakie mną kierowały gdy pisałem posta, bo są mi tu zarzucane różne dziwne, nieprawdziwe rzeczy. Wiadomo, że są sposoby żeby go zamontować i wyobraźcie sobie, że wpadłem na nie zanim jeszcze napisałem na forum. Ameryki nikt z was tu nie odkrył, to są rzeczy oczywiste, tylko każde z tych rozwiązań niestety wiązało się dla mnie ze stratą kasy i stratą czasu a tego można było w bardzo prosty sposób uniknąć i to jest clue problemu. Niestety porada jest zrobiona za pomocą kopiuj wklej a wklejający nie ma pojęcia jak w praktyce wygląda ten mod i dopiero ja musiałem być tym pierwszym który to przetrawi. Napisałem posta dlatego, bo uważam, że taka informacja powinna się znaleźć w tej poradzie aby była pełniejsza np 'uwaga montaż tego kolektora wymaga wywiercenia otworów w głowicy' i tyle. No tak zapomniałem, że to już by była nauka a nie od tego jest forum.

spawacz wywaliłem (to chyba twoje ulubione słowo) to się ja na tobie i tylko na tym kolego. Szum to powstał jak mnie zacząłeś obrażać i w 95% to ja mam pretensje do ciebie właśnie o to, że nie podjąłeś rzeczowej dyskusji po moim poscie tylko od razu zacząłęś swoją krucjatę przeciwko mnie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale masz taką manierę, że nie mozesz napisać jednego postu nie komentując mojej osoby (niewiedza cię gubi, wywaliłeś się, nie dorosłeś i inne tego typu stwierdzenia: przeszkadzają ci moje "pomógł" itp) i dlatego nie mam zamiaru z tobą dalej rozmawiać. To jakich się łapiesz argumentów dużo o tobie mówi. Właściwie twoje posty to już tylko komentarze na mój temat - czego to ja nie mogę zrobić, wymyślić itd. Jestem wobec tego bezradny, nie jestem przyzwyczajony do walki na takie infantylne argumenty a na merytoryczne walczyć nie chciałeś więc się poddaję.

Pewien fragment pogrubiłem specjalnie, bo jakoś to do was nie trafia. Nie wiem, no mi by było głupio jakbym napisał poradę a potem przez jakieś niedomówienie w niej zawarte ktoś byłby parę złoty w plecy. W każdym razie na pewno bym na niego nie najeżdzał a już na pewno nie próbował z niego zrobić kretyna tak jak wy próbujecie zrobić ze mnie.
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że niezależnie od tego kto ma rację (choć uważam, że moja racja jest mojsza :) ) to wy dwaj wyszliście na totalnych buraków ze względu na język jakim się do mnie odzywaliście, szczególnie spawacz, no ale cóż... Warto czasem zobaczyć czy to co się zarzuca innym przypadkiem do dotyczy ciebie samego.
Wybaczcie ale postanawiam nieco ograniczyć pisanie w tym tamecie, chyba z oczywistych względów. Każdy chyba napsisał co miał do napisania i nie ma sensu tego ciągnąć. Jedni uważają, że nic się nie stało inni wręcz przeciwnie. Ludzie mają różne zdania ale to nie powód by się wzajemnie obrażać. Gracek dziękuję za chęć pomocy i życzenia. Też Ci życzę powodzenia cokolwiek tam modzisz. Mam nadzieję, że rozumiesz moją gorycz, bo wydajesz się być najnormalniejszym z ludzi którzy się ze mna w tym tamacie nazwijmy to "kłócą" :) Sądzę tak po języku jakim się posługujesz (pomimo tej małej wpadki, kązdy się może pomylić), bo jesteś na drugim biegunie względem tych dwóch panów. Oby tak się nie stało, ale jeśli kiedyś nadziejesz się tak jak ja korzystając z forumowych porad to poznasz to uczucie które mi towarzyszyło. Ja doświadczyłem już tego kilka razy. Zawsze ale to zawsze coś banalnego pozostaje niedpowiedziane, a sprawy by nie było gdyby w poradzie znalazła się choć wzmianka na dany temat.
PozdraVWiam :smoke:



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » pt kwie 08, 2011 19:22

wystarczy że przeczytasz ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=15&t=391482" onclick="window.open(this.href);return false; i wywnioskujesz że całkiem niedawno miałem małą rozmowe z kolegą spawacz i wcale nie trzeba było sie unosić tylko przedstawić swoje zdanie na dany temat i poprzeć to dowodami. spawacz, jak dla mnie to prze gość i naprawdę im więcej czytam jego postów tym bardziej mi imponuje(kiedyś się muszę z nim zapoznać bo w sumie nie mieszkamy daleko od siebie)bo nie jedno można sie od niego dowiedzieć(ten temat to dowodzi) ale ty twierdzisz inaczej i masz do tego prawo. Wracając do twojej głowicy to cieżko robić cokolwiek w komorze silnika, jak już pisałem ściągniesz kiedyś głowice to i kolektor założysz. A wcześniejszy post już poprawiony. Dzieki za zwrócenie uwagi. :bigok:



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: dogu18 » pt kwie 08, 2011 19:36

sas_gti, przeglądam ten temat od jakiegoś czasu i stwierdzam jedno kolego, zamiast tyle pisać na forum idź do garażu naucz sie spawać i podspawaj co trzeba i będzie git, a ty tylko piane bijesz:/

sory za ot ale musiałem



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » pt kwie 08, 2011 19:45

A co ma piernik do wiatraka? :D
Ostatnio zmieniony pt kwie 08, 2011 21:06 przez gracek1906, łącznie zmieniany 2 razy.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: spawacz » pt kwie 08, 2011 20:38

heh, spoko panowie nie ma sie co denerowac, sasu wie lepiej wszystko juz wielokrotkie to udowanial nie tylko w tym temacie jak bardzo ma szeroki horyzont myslenia , reszte zostawiam bez komentarza, niech mu bedzie ze ma racje. A ciebie gracek zapraszam do siebie albo i ja moge dojechac reszta na PW :smoke: . Patent z tym kolektorem jest stary jak swiat podobnie jak tloki z 2.2 10VT to PF jak sie chce dziada turbic .


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: gracek1906 » pt kwie 08, 2011 21:02

kiedyś na pewno skorzystam, w sumie może nie długo bo mam pewien temat do dogadania i przyda mi sie twój punkt widzenia.



Awatar użytkownika
Erold
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 18:01
Lokalizacja: spod VaWy

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: Erold » pt kwie 08, 2011 21:20

Może sie wcinam niepytany, ale musze wesprzec Sasa...

Argument spawacza w stylu:
"Napisalem p&p bo nie moglem napisalac wszystkiego , no wybacz ale jak napisal evo to nie jest szkola"
Dowodzi jednak, ze spawacz przekleił tę poradę i nie wie, co jest grane...

Człowieku - napisałeś P&P, chociaż nie jest p&p. Wprowadzasz ludzi w błąd i tyle. Nie można mieć pretensji, bo fajnie, że w ogóle jakieś domowe metody tuningu podpowiadasz, a nie uważasz tego za wiedzę tajemną, jak co poniektórzy;)... Ale skoro Sas sprawdził i nie jest P&P, bo kolektor lub głowę trzeba rzeźbić, to wypadałoby okazać skruchę i przyznać, że się pomyliłeś. A tak - cóż... rzeczywiście pokazujesz raczej chamstwo i tupet:/



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: rysiektr » pt kwie 08, 2011 22:48

Erold, też popieram sas_gti, skoro temat ma charakter porady to dobrze by było gdyby nią był zwłaszcza, że na początku jest napisane, że P&P a potem a nie "nie mogłem wszystkiego powiedzieć". Może zmieńmy nazwę tematu na "różne metody wywalania kasy w błoto".... I jak w tym kraju ma być dobrze skoro nawet na forum jeden drugiego "dyma" i nawet nie potrafi się przyznać do błędu.... :panna:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/

Post autor: spawacz » sob kwie 09, 2011 09:30

Wypłakaliście sie? Naprawde wystarczylo pomyslec , albo poszukac na innym zagramanicznym forum sa nawet zdjecia jak zrobic, ale po co jak ktos moze wszystko opisac i dac na tacy po co sie wytężać! A jesli cgodzi o to p&p na ktoro tak zawzieliscie sie to nietrudno domyslec sie po calosci zdania ze chodzilo o owalna przepustnie z 2.2T a nie kolektor , bo ten byl o zdanie nizej .


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Domowe met. podn. mocy ALL/ABD/AEX/ABU/RP/AAM/ABS/PF/PB/2E.

Post autor: evolution » sob kwie 09, 2011 16:50

sas_gti, masz racje ze nie zrozumialem twoich pretensji do spawacza. tak czytajac te wszystkie posty po moim ostatnim doszedlem do wniosku ze dla ciebie p&p w tuningu to zakladam bez zadnego myslenia.... nie obraz sie ale widze trzy niescislosci
pierwsza taka ze wynika z twoich slow
sas_gti pisze:Miałem zdjętą głowicę ze 2 tygodnie przed tym jak przyszedł kolektor. Gdyby ktoś raczył napisać, że do montażu kolektora będę musiał wiercić nowe mocowania w głowicy to bym oczywiście poczekał z jej zakładaniem na blok. A teraz wiąże się to ze stratą kasy i czasu (uszczleka śruby itp)
ze zamowiles kolektor ssacy w czasie gdy glowica nie byla jeszcze zalozona i masz pretensje o to ze musisz wydac kase na sruby itd..
powiem ci szczerze ze tylko osoby niespelna rozumu skladaja silnik tuningowany na raty wiec zrobiles mega logistyczne bledy, niezwykle potezne przy tuningu. dla mnie powinno wygladac to tak
pomysl na wykonanie( zakladamy ze glowica jest zdjeta) zakup uszczelek kolektorow, porownanie, przygotowanie sie do portingu ( nigdy kanaly w takim modzie nie pasuja idealnie) oraz porownanie mocowan zakup kolektora w przypadku poprawnej weryfikacji
porting i modyfikacje, zlozenie zespolu montaz glowicy
druga niescislosc... ja problemu z wywierceniem nowych otworow w nadbudowanym kolektorze nie widze. wiec nieobraz sie drugi raz pupa z ciebie pod wzgledem tuningu jesli tego nie potrafisz obczaic...
trzecia niescislosc...
dlaczego porownujesz tuning z wykorzystaniem niefabrycznych czesci ( glowica pf i kolektor z audi) z montazem fabrycznego mfa i porada ktorej tak nie mozna nazwac bo ktos wykorzystal serwisowke i przepisal wlasnymi slowami . nie oczekuj ze ktos ci poda na tacy rozwiazanie w temacie danej przerobki skoro jest nieliczna osoba niewidzaca w wykonaniu problemu.
reasumujac 4 slowami
CIAGLE CIE NIE KUMAM

rysiektr, ciebie tez nie kumam... powiedz mi czy to ze na forum jest cos napisane zwalnia czytajacego od elementarnego ( bardzo trudne slowo :P ) myslenia. pretensje mozesz miec sam do siebie iz nie myslisz i tracisz zlotowki na bezsensowne dzialania. chcecie tunowac fury to albo myslcie przy pracy albo placzcie i wybulajcie zlowtowki na osoby ktore to robia za was

Nie pomine pewnego faktu iz mentalnosc ludzka jest taka ze domyslac sie mozna iz spawacz kiedys poplynal nieco zlotowek na podobnej akcji :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości