[mk4] Błotnik oryginał a zamiennik

Adresy sklepów motoryzacyjnych, polecanych warszatatów oraz serwisów i wszystko na tematy pokrewne.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

[mk4] Błotnik oryginał a zamiennik

Post autor: JAnek1511 » pn lut 04, 2019 11:19

Witam zerzarło mi prawy błotnik przy progu w moim mk4 i zastanawiam sie jak bardzo rozni sie oryginal od zamiennika na allegro za 200zl. Poszukiwania blotnikow i golfów na czesci na olx zakończyły sie niepowodzeniem. Albo juz zardzewiale albo brak. Czy taki kupiony na allegro niby zamiennik (bo nie jest napisane w opisie ze to zamiennik) bardzo bedzie sie roznił dopasowaniem i odcieniem lakieru?



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

[mk4] [mk4] [mk4] [mk4] [mk4] [mk4] Re: Błotnik oryginał a zamiennik

Post autor: daniel23584 » pn lut 04, 2019 12:27

Nie wiem jak z jakością zamienników z allegro, ale za 200zł polakierowany w kolor cudów nie ma co się spodziewać. Ja kupowałem zamiennik w sklepie stacjonarnym i oddawałem do lakierowania (120zł + lakierowanie). Lakiernik wziął ode mnie klapkę wlewu paliwa i w ten sposób dobieral lakier. Lakier dobrany bdb, różnicy w odcieniu nie ma, obyło się bez cieniowania. Lakierowanie na odległość bez jakiejkolwiek próbki na 99% zakończy sie innym odcieniem. Spasowanie może nie takie jak w ori ale nie najgorsze, sam byłem zaskoczony ze spasowania, bo czytając niektóre opinie w necie myślałem że będzie dużo gorzej. Po małych kombinacjach dopasowałem i jest bdb. Mija druga zima i na razie brak korozji (błotnik od wewnątrz zabezpieczylem jakimś mazidłem)


ALH -> 205 -> soft

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Błotnik oryginał a zamiennik

Post autor: Maszan » wt lut 05, 2019 10:53

Ja kupowalem zamiennik w kolorze za 200pln. Zakonserwowalem go calego Bollem i jest prawie rok - nic zlego na nim sie nie dzieje.Spasowanie w miare ok , kolor jak sie przyjrzy to widac ciut inny odcien - ale auto cale wg rzeczoznawcy bylo malowane, wiec mnie to nie dziwi. Nie wiem czy jest sens sie ekscytowac, ze zamiennik/oryginal do starego auta. Do Leona tez bym taki kupil tyle, ze nie ma - a pognily mi przy progach.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części i serwisy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości