[mk4] Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: locarno » sob mar 02, 2024 15:32

Cześć. Szukam przyczyn zalania podłogi z tyłu od strony pasażera.

Gumowe zaślepki w podwoziu sprawdzone. Są na miejscu i szczelne.
Drzwi są ok. Pod rantem uszczelki jest sucho. Ogólnie cała boczna strona dywanika przy drzwiach jest sucha.Tak samo jak próg pod plastikami tam gdzie lecą kable jest suchy.
Z przodu jest sucho. Sprawdzałem pod dywanikiem i nie ma ani kropli.

Co jeszcze może powodować gromadzenie się wody? Czy możliwe, aby woda w jakiś sposób leciała przez nadmuch na nogi? Nic innego nie przychodzi mi do głowy, a wody było dosyć sporo. Wygłuszenie szło wykręcać z wody.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 03, 2024 12:10

Masz wyjęte wygłuszenie to lać wodą po drzwiach i obsereowac. Gdzieś ta woda się pojawi.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: locarno » pn mar 04, 2024 23:08

Tak zrobiłem. Woda która spływa z góry w dół auta w jakiś sposób dostaje się pod uszczelkę drzwi i wpływa do środka auta i dalej sobie leci prosto do przestrzeni na nogi. Normalnie nie jesteśmy w stanie tego zauważyć przy założonych plastikach i dywaniku.

Obrazek Obrazek

Wyczyszczę dokładnie rant oraz uszczelkę od środka i powinny być ok bo sporo syfu się tam nazbierało. Tylko pytanie. Na co polecacie wkleić uszczelkę? Czy w ogóle ją wklejać?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: marcin7x5 » wt mar 05, 2024 17:09

Czyli prawdopodobnie zatkane odpływy w drzwiach plus nieszczelna blacha....standard.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: locarno » pn mar 11, 2024 23:12

No tylko wtedy woda raczej pojawiła by się na plastikowym progu i leciała na górze uszczelki. U mnie woda pojawia się spod uszczelki, co widać na fotach. Tak jakby od góry dostawała się gdzieś pod uszczelkę i spływała pod uszczelką, a dokładnie rantem na którym siedzi uszczelka. Muszę pokombinować z dopasowaniem uszczelki drzwi do obwodu, gdyż w jednym miejscu na łuku trochę odstaje.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: marcin7x5 » wt mar 12, 2024 18:55

Może wystarczy delikatnie na ryglu zamka przrsunąć aby drzwi dolegały bardziej do uszczelki. Jak ją bardziej ściśnie to może i wody nie wpuści.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: locarno » śr mar 13, 2024 15:41

Chyba będę musiał wymienić uszczelkę. Drzwi na ryglu są maksymalnie w stronę auta, tak że drzwi delikatnie chowią się za karoserią. Problemem jest chyba sama uszczelka. U góry na łuku jest luka przez którą najprawdopodobniej dostaje się woda.

Obrazek

Potem woda sobie spływa wzdłuż uszczelki i wypływa na dole

Obrazek

Nie mogę dopasować uszczelki tak żeby idealnie przylegała na tym łuku, a jak już się uda to z dużym przesunięciem i potem tapicerka się nie zgadza.

Dla pewności jeszcze sprawdziłem drzwi (zdemontowałem tapicerkę) i tam nie ma wycieku. W okolicach blachy i głośnika jest sucho.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mokry dywanik z tyłu od strony pasażera

Post autor: marcin7x5 » śr mar 13, 2024 17:22

Zawsze można delikatnie drzwi przekręcic na zawiasach tak aby górą dolegały bardziej do karoserii



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości