[mk4] Blokada fotela kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swiezykk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 05, 2021 14:28

[mk4] Blokada fotela kierowcy

Post autor: swiezykk » pt lut 05, 2021 14:40

Witam, dziś przed jazdą chciałem zmienić pozycję do przodu i do tyłu fotela. Po podniesieniu dźwigni i ustawieniu się fotel nie chce zaskoczyć i cały czas frywolnie jeździ do przodu i do tylu nie ważne w jakiej pozycji jest dźwignia odpowiadająca za odblokowywanie przesuwania. Auto nie jest moje, ojciec użyczył mi bo sam pracuje za granica a ja niedawno zdałem prawko. Da się to jakoś łatwo naprawić? Czy wypadałoby jechać do mechanika? Ile orientacyjnie może coś takiego kosztować. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Blokada fotela kierowcy

Post autor: marcin7x5 » pt lut 05, 2021 19:04

Zobacz czy ten boleć blokady pod fotelem nie sklinował się i został pozycji wsuniętej.



swiezykk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 05, 2021 14:28

[mk4] Re: Blokada fotela kierowcy

Post autor: swiezykk » sob lut 06, 2021 15:52

Naprawiłem działa jak wcześniej i elegancko się blokuje, jeśli ktoś będzie miał podobny problem to wyjaśniam.

Na końcu linki od strony pedałów jest taki czarny mechanizm który jak się podniesie wajchę od zmiany pozycji fotela to się przesuwa, poruszałem go, psiknąłem wd-40, podnosiłem kilka razy tą dźwignie, po czym ruszałem fotelem przód tył na podniesionej dźwigni aż w końcu opuściłem i mechanizm zaczął działać jak należy. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam fanów golfów!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości