[mk7] Uszczelki Drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

[mk7] Uszczelki Drzwi

Post autor: PrzemoS4 » ndz sty 31, 2021 14:42

Witam.
Proszę o pomoc albo o odesłanie do tematu, o ile już gdzieś ktoś o tym pisał.
Mam problem z uszczelkami drzwi.
Podczas opadów woda z dachu spływa w dół po aucie i dostaje się na gumowe uszczelki dolegające z ramek do nadwozia.
Każda uszczelek z drzwi od gory ma rynienkę która zakończona jest z drugiej strony meszkową uszczelką..
Problem jest taki że właśnie ta schowana meszkowa uszczelka jest mokra i zaczyna przeciekać.. Woda spływa po niej na ramki drzwi z góry.. Po otwarciu drzwi woda tak jakby stała pomiędzy uszczelkami drzwi a uszczelkami wewnętrznymi nadwozia..
W serwisie otrzymałem informację, że uszczelka meszkowa z góry nie ma funkcji wylapywania wody tylko ma zadanie przeciwkurzowe.. I jeśli woda nie kapie do środka to wg ASO problemu nie ma..
Fakt jest taki że jest to mega irytujące w momencie kiedy po opadach, otwiera się drzwi i krople wody z uszczelek wpadają do środka kabiny...

Czy ktoś miał coś podobnego? Proszę o jakąkolwiek pomoc w temacie..
Obrazek



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

[mk7] Re: Uszczelki Drzwi

Post autor: rzaborny » pn lut 01, 2021 13:07

Golf 7 ma właśnie takie problemy z wodą w aucie - między innymi te uszczelki to nieudana konstrukcja VW



PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

[mk7] Re: Uszczelki Drzwi

Post autor: PrzemoS4 » pn lut 01, 2021 18:33

rzaborny pisze:
pn lut 01, 2021 13:07
Golf 7 ma właśnie takie problemy z wodą w aucie - między innymi te uszczelki to nieudana konstrukcja VW
Też tak słyszałem, czytałem. Tylko dziwi mnie to, że nic z tym nikt nie robi jeśli nie jest to jakiś jeden przypadek.
Zastanawiam się po prostu jak rozwiązać ten problem...
Wody w aucie nie mam ale na uszczelkach... Już tak... A wydaje mi się że w tych miejscach nie powinno jej być...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości